Jump to content

Moto Zajednica

12. Moto GP Silverston GB

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

LJudi, šalu na stranu, nema šta da traži pored ove trojice-četvorice. Tu je zbog love i pažnje koju dobija gde god da se pojavi i to je to. Ne zameram mu ni malo neka ga nek uživa zaslužio je. Jedino mi je bez veze što mu ne daju extra motor da ne blokira nekog mladog kome bi mesto na fabričkoj Yamahi moglo da napravi karijeru. Ne krivim njega za to, generiše desetine miliona $ vrednu pažnju pa je Dorna mogla da mu kupi jedan motor i napravi tim da se ne bruka ovako. Team VR46 on na fabričkom i neki drugar na produkcijskom... nema očekivanja samo vožnja i navijanje... ko zna možda se i dosete.

 

 

U pravu si u potpunosti, ako je mogla Honda da ima tri fabricka vozaca (znam da nisu hteli , vec su morali) onda je mogla i Yamaha. Ali opet ko od njih u velikim timovima i uopste u motogp razmislja o tome da li je neki mladic mogao da napravi karijeru na fabrickom motoru kad su vozaci potrosna roba. A bojim se da u Yamahi nisu smeli da dozvole sledeci scenario- Natera ih Dorna da Rossi-u daju fabricki motor u njegovom timu VR46 i jos jednom drugaru produkcijski,i slucajno Rossi pobedi kao sto je pobedio u Assenu i na taj nacin otme bodove fabrickoj ekipi i fabrickom vozacu, sta ja znam ali meni se to cini malo verovatno. Pre mislim da ce ga pustiti da odradi jos sledecu sezonu, zaradi sebi i njima pare, puste njegovu zvezdu da lagano izbledi, a za to vreme pokusaju da stvore nove multimedijalne super mega zvezde od Marq Markeza i jos nekog novog.

Koliko god vecina nas volela Crutchlow-a i zelela da pobedi, mislim da od toga nema nista dok je na Tech3 (o Ducati-u ni ne razmisljam). On jadan samo sto ne pogine da bi eventualno uspeo da nadoknadi onih 0.2-0.3 sek po krugu razlike izmedju fabrickih M1 i njegove, a zamislite koliko bi se on samo lagodnije osecao da je npr na Pedrosinom mestu, neko da ga trpi tolike godine, da prave motor po njemu i kako njemu odgovara i da ima na kraju krajeva mogucnost da zahteva neke promene na motoru. Ovako mu se jadnom sve svodi na "estetske" promene, da li ovaj ili onaj rezervoar, da li ove ili one kocnice itd.

 

Jbg dok je sveta i veka nece biti jednake pravde za sve, pa tako i u motogp. Mene samo brine hoce li za koju godinu biti ko u karavanu da nije Spanac :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ubi ih kriza, samo dok "izađu" svi ovi koje su naštaancovali proći će 7-8 godina. Inače se CEV mrdžuje sa FIM-ovim Evropskim prvenstvom pa

će E da pređe iz Espanol u European i voziće se u celoj Evropi sa timovima koji će da forsiraju druge lokalne vozače. sve ovo u pokušaju da spreče pretvranje MotoGP-a u Španski kup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5302 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

LJudi, šalu na stranu, nema šta da traži pored ove trojice-četvorice. Tu je zbog love i pažnje koju dobija gde god da se pojavi i to je to. Ne zameram mu ni malo neka ga nek uživa zaslužio je. Jedino mi je bez veze što mu ne daju extra motor da ne blokira nekog mladog kome bi mesto na fabričkoj Yamahi moglo da napravi karijeru. Ne krivim njega za to, generiše desetine miliona $ vrednu pažnju pa je Dorna mogla da mu kupi jedan motor i napravi tim da se ne bruka ovako. Team VR46 on na fabričkom i neki drugar na produkcijskom... nema očekivanja samo vožnja i navijanje... ko zna možda se i dosete.

 

 

 

Mozda dosad i najrealnije Nidzovo izlaganje..Jedino sto mozda ima neku šansu na mokrom mada sa M1 i to teško ide.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

ma ne znam,sve se kod rossi-ja promenulo kada je sic poginuo totalno se osvestio ma nema više da ga spuca andrenalin,ili samo vozi zbog para jbg možda tripujem ma neznam totalno sam besan uopšte na njega,smeta mu ova staza smeta ovo smeta ono ma beži......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Da li je Rosiju mesto u timu Yamahe? Siurno da jeste. Donosi novac, koji je neophodan za unapredjenje tog motora.

Da li zauzima mesto nekom novom, koji bi vise davao od njega?Ne vidim ni jednog vozaca, bar trenutno, koji bi nesto vise uradio pored ove trojke. Kal, nisam sigurna. Ne sto mislim da je losiji vozac, naprotiv, vec sto mislim da on jednostavno ne ume, ne moze, kako god, da pronadje tu liniju koja se ne sme preci. Da vozi fabricku M1, ko sme da kaze da i na njoj ne bi pokusao isto ovo sto pokusava na T3? Da bude bolji i brzi od Markeza. Lorenco nije uspeo. I moram da priznam da sam danas, bila i vise nego odusevljena njegovom voznjom.

Kal je dosad imao srece da i pored silnih padova, koji ni malo nisu bezazleni, izadje nepovredjen. Medjutim, i sreci ponekad dosadi da nekoga stalno prati, da se tako izrazim.. Hocu da kazem da se nekako plasim za njega, .......i sigurno ce neko sada reci da lupam, ali strah me je i za Markeza. Jednostavno tako osecam. Nadam se da sam samo tako umislila. I da ce svi biti dobro. Uvek.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3344 postova
  • Lokacija: Debrc

E sad kad je to crank ozbiljan da iznesem i ja svoje misljenje o Rosijevom mestu u fabrickom Yamaha timu.

Kao Rosijev navijac mozda necu biti objektivan al ajd da probam.

Prvo malo je to do Japanske filozofije, svojevremeno sam citao interviju Fredija Spensera, jednom od trojice najvecih svih vremena.

Kada je zapao u krizu krajem osamdesetih nekoliko godina je imao bezrezervnu podrsku Honde, cak su hteli da naprave poseban tim za njega to jest u vreme rotmans Honde da vozi direkto za HRC. Japanci su podozrivi u pocetku ali kad te jednom prihvate to je za sva vremena.

Nesto slicno je rekao i Sena dok je vozio Meklaren-Hondu. A Rosi je doneo Yamahi titulu posle 12 god. pauze i to Japanci ne zaboravljaju, pa nije dzaba onaj iznjer na F isao prose godine u Italiju.

Drugo zasto bi Yamaha dovodila mladog vozaca kad ima Lorenca koji je treutno najbolji vozac u MotoGP-u, taj bi mogao i da ga pobedjuje uzima bodove itd, Rosi ocigledo nemoze.

Trece i da rese, nesto i nevidim ko bi to bio, probali si sa Sipsom, Kal nije kalibar sampiona...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Da li je Rosiju mesto u timu Yamahe? Siurno da jeste. Donosi novac, koji je neophodan za unapredjenje tog motora.

Da li zauzima mesto nekom novom, koji bi vise davao od njega?Ne vidim ni jednog vozaca, bar trenutno, koji bi nesto vise uradio pored ove trojke. Kal, nisam sigurna. Ne sto mislim da je losiji vozac, naprotiv, vec sto mislim da on jednostavno ne ume, ne moze, kako god, da pronadje tu liniju koja se ne sme preci. Da vozi fabricku M1, ko sme da kaze da i na njoj ne bi pokusao isto ovo sto pokusava na T3? Da bude bolji i brzi od Markeza. Lorenco nije uspeo. I moram da priznam da sam danas, bila i vise nego odusevljena njegovom voznjom.

Kal je dosad imao srece da i pored silnih padova, koji ni malo nisu bezazleni, izadje nepovredjen. Medjutim, i sreci ponekad dosadi da nekoga stalno prati, da se tako izrazim.. Hocu da kazem da se nekako plasim za njega, .......i sigurno ce neko sada reci da lupam, ali strah me je i za Markeza. Jednostavno tako osecam. Nadam se da sam samo tako umislila. I da ce svi biti dobro. Uvek.

Pravi post :care: Ne znam ni ja ko bi vise mogao od njega da napravi pored hondi, Razlika se vidi ocigledno. Nema sanse da je Lorenzo losiji vozac od Pedrose, pa i (trenutno) od Marqueza, ipak ima neko iskustvo do sada za razliku od njega. Ali dzaba. Oni ga preveslaju kao beba zvecku... znaci covek ne pravi greske, uvek ista putanja itd ali dzaba stizu ga i brzi su. Sto se Cal-a tice, preteruje i cesto ispada sto je gore nego da zavrsava 4. , 5. ili 6. Jadan je on u Ducati-u sledece godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da hard - rock , Cal preteruje jako ali da li se secate Stonera kad je dosao u GP ?

On je malo malo pa pesak, malo malo pa pesak sa LCR Hondom.... , presao je u Dukati i ne pobedio nego ugasio konkurenciju , sto u vidu vozaca drugih ekipa , a o timskim kolegama da ne pricam.

 

Mada Cal nije taj tip... ali iz onog sto trenutno ima u rukama izvlaci svaki atom.

Videce mo sledece godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Svaka cast Cal-u, nema sta vozi odlicno, samo uvek je na granici, zeli vise i cesto pretera pa ili izleti ili ode presiroko, van staze i slicno. Najradje bih voleo videti njega i Rossija na hondi ali nemoguca misija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Znate li zasto je Rosi tolika faca? Pa zato sto ga i veliki To CRANK gotivi, samo prikriveno. Koliki mu je samo post napisao. :)Moram i ja reci da se plasim za Cala. Stvarno, kada se pogleda sa distance, imao je srece da posle ovoliko padova nije imao "ozbiljniju" povredu. I mali Mrkez vozi toliko ludo da mi izgleda da bi i on mogao da leti. Ako bi Lorenco uspeo ozbiljnije da ga stisne gotovo sam siguran da bi i on presao granicu i izleteo. Mislim da sutra mozemo imati mozda i najznimljiviju trku ove sezone(ako je to moguce za jednog rosijevca kada je Rosi u ovakvoj formi). Lorenco je brz i konstantan, a honda se nije bas ekstra pokazala na tvrdim gumama. Bice sutra ludilo, a mi rosijevci cekamo Misano. Sta da se radi....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ne cekam nista a rosijevac sam :neznam: Valjda kad mu legne (a drugima ne) tada ce odvaliti a ja cu biti happy. Ipak je on devetostruki sampion, nema sta covek je ostavio trag, unikatan je, vole ga ljudi. Nije neki dr*os, kad ide, ide kad ne ide ne ide. To vec i sami vidimo. Mislim da je Lorenzo trenutno najbolji vozac u Motogp, ali nema najkonkurentniji motor. Fazon je sto Markez nije nista losiji od njega, i ako se ovako nastavi to ce biti kao Sumaher devedesetih. (Malo zbunjijuci post ali valjda kontate sta hocu reci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2506 postova
  • Lokacija: Zemun

pitanje je da li rossi i lorenzo uopšte voze iste motore?

 

inače mali pokazatelj kako se vremena menjaju - pre neki dan gledam snimak prošle trke kod se bratanac od 11 godina vrzma okolo, on nema blage veze ko su rossi i stoner, dok za markeza itekako zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@H-Rock

SCH je uzimao titule jer je imao najbolji auto, MAQ ih dere jer ima najbolji motor a Rossi je pobeđivao na manje od najboljoj opremi? I nije SCH 90-ih napabirčio titule. 90-ih je imao samo dve ostalo je došlo od 2000 na ovamo. Rossi je veoma sličan slučaj Schumacher-u, u sumnjivoj konkurenciji na najboljoj opremi ubija. Kod Rossi-ja je opseg možda i uži. Mislim na samo vozilo. Mora da bude veoma specifično. A kad pričam o kokurenciji od 2001 do 2005 to je sve sam hadalj. Biaggi-a su odvalili i Alex Criville (Who?) i Robertsov sin. Ne zato što nije jedan od najtalentovanijih vozača ikad nego zato što je kreten. Drugi "konkurent" u tom periodu je Gibernau, slučaj, i sem njih Melandri, Barros... BORANIJA!! Konkurencija je krenula od 2006 , kako konkurencija postaje ozboiljna, za 8 godina uzeo 2 titule. Svaka mu čast na te dve, muški ih je zaradio protiv ozbiljnih vozača.

S obzirom na realno poimanje stvari ja sam možda veći poštovalac Valentina Rossi-a od površnih "devetotitulaša" (ne mislim na tebe!).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jel živ ovaj što ih je pokosio? Glupljeg udesa nisam video!! Još ga ne mrdaju sa staze a ima 10 min. da se slupao. Dani Rivas je u pitanju. Evo sad javljaju da se probudio iz nesvesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

tepmeratura 12, temperatura staze 15. Sad sve ono od juče i prekjuče može da padne u vodu... ako ne otopli do trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

MAQ ključna kost?!

 

@momento

lepo si ga urekla!

 

 

p.s. moraćemo do kladionice da brišem MAQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ili kljucna kost ili zglob leve ruke, nisam siguran. Sve u svemu, da je dobro nije.

Pitanje jedno, hoce li u tech3 imati dovoljno delova da oprave i spreme za trku sve ono sto je Cru tokom vikenda polupao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pisalo na ekranu, odveden u ambulantu zbog sumnje u povredu ključne kosti. Bolje da je slomljena nego dislocirana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

To nisam video, ali sam sad na ponovljenom snimku video da se drzi za rame. Moja greska. Eto opet prilike da Hobit ni kriv ni duzan mozda dodje do pobede. Odoh u kladionicu da menjam prognozu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Ma dobro je sve dok budu ovakve povrede (mislim, nije dobro, ali mene je strah onih........ne zelim ni da mislim na to.)

 

Zaista cudan pad. I koliko je malo falilo da Markezov motor povredi i Kala i redare. Nadam se samo da je Kal ispunio "kvotu" sto se tice izletanja za ovaj vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Evo sad piše dislokacija.. metar dana video igrice i topla čokolada.

Rossi sa Bautistom za podijum pošto će CRU verovatno da padne i u trci, bilo bi glupo da propusti priliku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja