Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia rs 125 34ks

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da spremis lovu :zvizduk:

 

Trebalo bi da stavis drugi CDI, drugi (full power) auspuh, negde se pominje i komplet drugi ventil i solenoid.

Trebalo bi da se malo cacne karb. Druga centralna dizna i igla u siberu i druga svecica.

 

Saraj malo po netu. To je izuzetno popularan motoric, cije performanse postuju i mnogi vozaci "ozbiljnih" motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Druže, to ti se uopšte ne isplati ako ti je to jedini motor i ako nemaš viška para

 

Ja još imam moju staru RS iz '97, čuvam je da je provozam ponekad da me mine želja

A koliko je para skrcano u nju i živaca dok nije došla kod pravog majstora koji ima iskustva i sa trka i sa aftermarket delovima da napravi sve da radi kako treba a ne samo da pali radi ide, da ti i nr pričam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

izvinite ako se mesam, ali hteo bih samo jedno pitanje, imam apriliu rs 125 2000god, replica i hteo bih da je otvorim jer je zatvorena verzija, ima 13.54 kw...pa me zanima kako da to uradim, svaka pomoc je dobro dosla :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

izvinite ako se mesam, ali hteo bih samo jedno pitanje, imam apriliu rs 125 2000god, replica i hteo bih da je otvorim jer je zatvorena verzija, ima 13.54 kw...pa me zanima kako da to uradim, svaka pomoc je dobro dosla :D

 

Proveri ventil na cilindru,dali otvara skroz,ako ti trokira na 8000 obrtaja mora da imas blokadu tu..ako je sve u redu sa solenoidom nasteluj ga da otvara ventil skroz,ako ne, zaglavi ventil u otvorenom polozaju i videces veliku razliku,motor ce biti malo tromiji na nizim obrtajima ali zato preko 8000 ima da ide kako treba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Proveri ventil na cilindru,dali otvara skroz,ako ti trokira na 8000 obrtaja mora da imas blokadu tu..ako je sve u redu sa solenoidom nasteluj ga da otvara ventil skroz,ako ne, zaglavi ventil u otvorenom polozaju i videces veliku razliku,motor ce biti malo tromiji na nizim obrtajima ali zato preko 8000 ima da ide kako treba ;)

 

ali ja sam cuo da trebam da mu menjam auspuh, karburator cilindar i td, da li to trebam da menjham ili ne? jer sam pocetnik pa ne znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Auspuh menjas ako trazis jos snage,ako ti ventil nije nastelovan i ako mu je on blokada dzabe ti je drugi sportski auspuh..najbolji je onaj yolly moto ali i kosta oko 300-400e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

pff taj se bas skup, jel mozes da mi preporucis neki do 200e?

 

Ta 34 konja su teoretska, moja mx sa istim agregatom je imala 27ks na točku i LETELA je!

 

Vidi jel ti ovo odgovara:

 

http://www.ebay.com/itm/Exhaust-Auspuff-Arrow-Inox-NO-SILENZIATORE-Aprilia-RS-125-REPLICA-95-98-/380577305326?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item589c2cd2ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

brate mili... pa ako to ne razumes stvarno ne treba da se upetljavas u ovu operaciju. . bez ljutnje... nadji neke drugare koji se bave motorima malo se obavesti, prochitaj nesto o merenju KS pa onda vidi sta ces da radis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Često proizvođači deklarišu snagu po onome što motor(mašina) izbacuje na radilici, znači motor je na stolu, prikačen na mašinu koja mjeri snagu. Snaga na točku, znači ono što se prenese na put, ono što se mjeri na dyno mašini, je uvjek manja, za neki jednocifreni procenat, jer se dio snage izgubi na kvačilu, mjenjaču, lancu ili kaišu, i dio ode na samu težinu točka, pa je snaga kojom točak "gura" put ispod sebe uvjek manja od snage kojom radilica goni mašinu koja mjeri snagu kada proizvođač testira mašinu.

 

Time imaš da recimo Yamaha za R1 napiše 180ks, a ona ima oko 170 na točku, kada mjere na dyno mašini, moj Kantasaki jednom davno kad je bio nov i svjež je u katalogu imao napisano 60ks, a na točku(dyno) je izmjereno 55 i nešto sitno i tako dalje.

 

Zato pitam, jel tih 34-35ks na radilici, ili na točku, pošto tocrank napisa "realnih 27" pa reko možda je tu caka, da je tih 35ks na radilici, a u realnosti, na točku ne izbacuje preko 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja