Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia rs 125 34ks

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Meni je podjednako nezamislivo da neko toliko ne zna o motorima a zahteva uputstvo za određenu, ne jednostavnu i jeftinu operaciju kao i da je ovo neki otvorio extra nalog da zajebava ljude jer mu je dosadno. Nema teme o Apriliji da nisi ovo pitao.

 

Evo ovde detaljno objašnjeno šta i kako:

 

http://www.125ccsportsbikes.com/forums/index.php?showtopic=31334

 

ako ne razumeš Engleski, nemoj da stavljaš u googletranslate, dobijeni "prevod" neće ima ti nikakvog smisla

 

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mislim da ti ne treba toliko para ako sam radiš. Da li si u stanju sam da uradiš je stvar sopstvene procene. Ako se odlučiš da sam radiš počni od jeftinih i jednostavnih operacija da ne bi nešto sjebao ukoliko si se ipak precenio.

 

 

 

p.s. stavi u profil lokaciju, možda je neko o nešto o ovome zna u blizini i može da ti pomogne, pre svega da ne zasereš nešto.

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne radi se samo o veštini, taj mora da zna nešto konkretno o ovom modelu. A ako ti ovde moraš da pitaš šta da radiš pa da odeš da kažeš "majstoru" - fiasko u najavi. Stavi lokaciju u profil i naći će se neko u okolini ko će da ti pomogne oko ovoga. Ako dođe do radova, ja ću da ti kupim ovaj auspuh sa ebay-a (tvojim parama) i da ti ga doturim gde treba. Uslugu poručivanja, transfera novca, podizanja paketa i dostave auspuha NE naplaćujem. Ovo samo u slučaju da nisi dao nekom limaru "koji sve zna o kolima" da ti čeprka po motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa ne vredi ti to. Idi na onaj link koji sam ti poslao i vidi šta sve treba da uradiš da bi menjanje auspuha imalo smisla. Razlikuju se modeli od godine do godine, kako su se manjeli zakoni o zaštiti sredine, o mladim vozačima... CDI ti je sigurno ograničen, power valve je podešen da otvara i zatvara tako da radi u skladu sa ograničenim cdi-om...

 

Ima ovih Arrow auspuha ko govneta, neče nigde da nestanu. Nemoj da te drma "kupitis" ništa nećeš da uradiš tako. Prvo ceo plan operacije u glavi mora da se skopi, nauči napamet ko očenaš pa onda u skladu s tim kupi samo ono što ti treba. Može da se desi da motor dobije dovoljno snage sa ovim ostalim izmenama, pa ti 200 evra za dodatna 3 konja od auspuha ne budu rentabilni.

 

 

Idi prvo prouči ovo: http://www.125ccsportsbikes.com/forums/index.php?showtopic=31334

, lako ćemo s kupovinom. Kupio sam šleper govana sa ebay-a i za sebe i za druge jedan auspu mi dođe ko čačkanje nosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa ne vredi ti to. Idi na onaj link koji sam ti poslao i vidi šta sve treba da uradiš da bi menjanje auspuha imalo smisla. Razlikuju se modeli od godine do godine, kako su se manjeli zakoni o zaštiti sredine, o mladim vozačima... CDI ti je sigurno ograničen, power valve je podešen da otvara i zatvara tako da radi u skladu sa ograničenim cdi-om...

 

Ima ovih Arrow auspuha ko govneta, neče nigde da nestanu. Nemoj da te drma "kupitis" ništa nećeš da uradiš tako. Prvo ceo plan operacije u glavi mora da se skopi, nauči napamet ko očenaš pa onda u skladu s tim kupi samo ono što ti treba. Može da se desi da motor dobije dovoljno snage sa ovim ostalim izmenama, pa ti 200 evra za dodatna 3 konja od auspuha ne budu rentabilni.

 

 

Idi prvo prouči ovo: http://www.125ccsportsbikes.com/forums/index.php?showtopic=31334

, lako ćemo s kupovinom. Kupio sam šleper govana sa ebay-a i za sebe i za druge jedan auspu mi dođe ko čačkanje nosa.

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

al ne znam engleski bas dobro pa i ne razumem sve, tj skoro nista ne razumem...zato i trazim pomoc

A kad se bio zadnji put na času engleskog mislio si da ti sve to neće za k...c trebat. Eeeee...

 

Znači za početak uzmi časove engleskog :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

al ne znam engleski bas dobro pa i ne razumem sve, tj skoro nista ne razumem...zato i trazim pomoc

 

Prevešću ti ja da ne bude da smo te odjebali iz elitističkih pobuda.

 

 

Samo bih da ti ukažem na jedan detalj. Onaj dečko u drugoj temi sa crnom Aprilijom koji tvrdi da mu motor ide 176 po GPS-u (a ja mu verujem) ima standardni auspuh na motoru. Verovatno bi išao 182 sa nekim paprenim i imao par konja više. Treba da se bolje upoznaš s njim i ustanoviš šta je tačno na njegovom motoru urađeno i vidiš koliko to košta. KS mogu da budu skupe i jeftine. Skupe su one iz domena "preko leba pogača" a jeftine su ove koje su samo vezane i treba da se odvežu. Rešićemo do proleća, ima RS da da skače na točak sama od sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Tih 34 ks je malo teze izvuci na serijskom cilindru,potrebno je sredjivati uglove kanala na cilindru a to je mora neko da radi ko zna,ako si bas resio uzmi neki drugi auspuh i motor ce ici sigurno bolje,ako ti ni to nije dosta onda uzmi kit na 160ccm i neki auspuh koji ce dobro raditi sa tim cilindrom i teraj,mada ti je moj savet ne ulazi pare u ovo ako ne znas da petljas oko motora,nije to samo montiraj i vozi,2T masine su osetljive na vremenske razlike,neki dan idu bolje neki dan ne,pa moras non stop da stelujes karburator..skupljaj pare i uzmi neki 400ccm kad budes mogao i vozi se ko covek ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Moze da stavi 3 kita i 7 auspuha i nece mu pomoci nista jer ce i dalje imati ogranicen CDI.

 

Momak ocigledno ne poznaje materiju (a i jezici i pravopis mu nisu jace strane), kao i izgleda niko u njegovoj okolini i polako pocinje da shvata da ne postoji magicni tristor za gefufnu koji ce da mu stvori zmiju od motora.

 

Onima koji su temi pristupili na pravi nacin svaka cast :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Moze da stavi 3 kita i 7 auspuha i nece mu pomoci nista jer ce i dalje imati ogranicen CDI.

 

Momak ocigledno ne poznaje materiju (a i jezici i pravopis mu nisu jace strane), kao i izgleda niko u njegovoj okolini i polako pocinje da shvata da ne postoji magicni tristor za gefufnu koji ce da mu stvori zmiju od motora.

 

Onima koji su temi pristupili na pravi nacin svaka cast :takoje:

 

Nije problem zameniti cdi.. ;) problem je sto treba malo vise znanja oko ovih 2T masinerija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja