Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
30 minutes ago, VenumUfc said:

Mene samo zanima da li vi sto komentarisete DCT vozite auta sa manuelnim menjacem, tehnologija napreduje smejacemo vam se za par godina kad svi predjete na neku vrstu DCT😅

Objasnio Rajder.
Kad sam bio mlađi nisam ni pomišljao da vozim auto sa automatskim menjačem, ali pošto su se promenie okolnosti, mnogo gradske vožnje i auto puta - sledeći gledam da uzmem automatik.


Ali nije mi za upoređivanje motor i auto. Auto vozim zato što moram, a motor zato što volim :)
Ne kažem - možda bi mi se i dopao automatski na motoru, zato nikad neću ni da ga probam. Kao ni centralni kofer.
Kad budem počeo da ozbiljno razmišljam o te dve stvari - odem i ko čovek kupim skuter, neću da zavaravam sam sebe :D

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 142 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ja mislim da prvo treba da se razdvoji putbički auto koji svi vozimo i sportski auto. Ja ne znam kada je zadnji porše ili bilo koji drugi sportski auto prodat sa običnim menjačem (ne na volanu).

Dct nije automatik kao skuter i ima opciju menjanja brzina. Čak može i nožni menjač da se doda.

Na kraju svi moderniji motori imaju quick shifter tako da funkcija kvačila se svela samo na sam start i prvu brzinu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Cestitam Hondi sto je napravila DCT ali ne volim da nesto radi za mene, meni je zabava da saltam sta god bilo. 

Bas bi voleo da probam Afriku ali svaka koju znam je DCT i to mi nije to, hocu kakav jeste tj manuelni. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To možda mi ovde diskutujemo ali postoji tražnja za automatske motocikle i biće ih sve više. Postoji i istraživanje koje kazuje da postoje ljudi koji bi vozili motocikl ali da je automatski. Naravno nisu motociklisti ali bi ušli u priču.

 

Ja verujem da je tako jer ne bi proizvođači razvijali te sisteme.

 

Meni se samo ne sviđa što su motocikli sve skuplji, kompleksniji, podložniji kvarovima i sve manje lako servisirani jer zahtevaju posebne alate i procedure.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja