Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

...

PREDJENO KM:                8397

-POTROSENO GORIVA:    418l

...

 

I mene interesuje kako si raspodelio finansije. Koliko za gorivo, cene hotela, i koliko ukupno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Sve je napisano u predhodnom postu "rezime putovanja".

  Cena putovanja je uvek relativna stvar. Hocemo li potpuno otvoreno (ja ne znam drugacije : :)). Covek moze da odvoza istu turu i sa 1000 i sa 5000 evra, zavisi koliko novca ima i u kom je filmu. U kom je filmu prosecan srpski bajker? Srpski bajker je razmazen, voli da se vozika oko kuce, najvise par stotina km i to je to. Ako ne daj Boze treba da padne kisica, to je uzas zivi. Propada voznja iz mesta, "ja da kisnem, nema sanse". Dolazimo do kampovanja. Srpski bajker kampuje dan, maksimalno dva. Trazi hotel, inace ne polazi. Zaboravio je da je motor jednako sloboda, priroda, trpljenje, a nikako luksuz i hoteli. Koliko bajkera uopste ima satore, a da ih koristi vise od dan dva na skupovima? Srpski bajker je gord, ako nema pare on ne krece na put "necu da vide da nemam pare, ima da skupljam za sledeci skup, pa sve da potrosim za jedan dan, neka se vidi ko je Zorzo i sto je on (citat iz filma ;D)". A moze se uzivati i bez mnogo opijanja i prezderavanja. Ne mora se uvek "logorovati" u svakoj kafani uz put, mogu se kupiti sokovi i pivo u prodavnici, pa otici na vrh neke cuke i tu se ulogoriti. Moze se kupiti hrana u vidu konzervi u prodavnicama i trositi novca kao kod kuce, nista vise od toga osim za gorivo. A sta radi prosecni srpski bajker?! Ode u kafanu, potrosi veliku lovu i posle kuka danima i nedeljama, dok skuplja lovu koju ce da potrosi za dva sata na sledecoj voznji (koja ce da priceka malo zbog nedostatka te iste love). I onda, umesto da se vozi, srpski bajker izmislja razloge zbog kojih ne moze na sledecu voznju, tte mnogo radi, te ima ispratnicu, te pokvaren motor, te krstenje, te je bolestan, te ovo, te ono...Slusajuci sve ovo, covek bi pomislio da smo vredniji od Japanaca, ne mogu oni da primirisu nama koliko smo mi "zauzeti". Gde su pare, kad ima toliko posla? Zasto se izmisljaju silni razlozi da bi se opravdao neodlazak na voznju? Zbog gordosti, egoizma i sujete!!! "Ja da idem a ne mogu da platim turu u kafani i jos da to priznam"? Nikad!!! I umesto da uziva u prirodi, on sedi kuci, jer nema para za kafanu. Voznja motora podrazumeva savladavanje teskoca. Kad ih savaladas, uzitak postaje potpuniji. Ako covek ocekuje luksuznu voznjicu u kojoj ni "guza" nece da utrne ni noge da se ukoce, onda je pogresio prevozno sredstvo! Avion, ili cak auto je mnogo bolji nacin da nas razmazenko  "uziva", na nacin na koji on zamislja uzivanje! Mada se ovde motor kupuje u 80% slucajeva kao pokazatelj statusnog simbola i u 90% slucajeva se ne koristi za ono za sta je namenjen, cak ni onih par meseci "lepog" vremena.

 U svakom slucaju , ako je zelja za putovanjem dovoljno velika, ako je covek asketski tip kome nisu potrebne "tone" hrane i hektolitri alkohola da bi se osecao sjajno,  na putovanju je moguce uzivati i sa veoma malo novca. Jos ako neka devojcica upotpuni to uzivanje, sta nam je vise potrebno ;D :D;)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Priznaj da si jurio zakopano blago po pustinji ;D ;D ;D hahahahahaaaa

 

Ili si to bezao od onih kerova hahahahahahahahhahahahaaa

 

Nisam jurio blago, ali se jesam vrteo po pustinji sa velikim zadovoljstvom (zato sam i dosao, zar ne ;D ;D :D;))? Inasce, sirijska pustinja je izvanredna za off road, ima kamenitih terena, kao i pescane staze, pa sta ko voli  moze da bira. Ja sam isprobavao sve po malo ;D :D;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ako nije tajna,napisi druze kolko si ti potrosio.Naravno da uvek moze da se potrosi vise,malo teze manje,ali eto,odprilike da znamo koja bi nam suma minimalna trebala za ovaj put,(nadam se uskoro) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

  Cena putovanja je uvek relativna stvar. Hocemo li potpuno otvoreno (ja ne znam drugacije : :)). Covek moze da odvoza istu turu i sa 1000 i sa 5000 evra, zavisi koliko novca ima i ....

 

 

Boga mi, dobro imaš nastudiranu "bajkersku psihologiju", slažem se večinom tvog razmišljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Sve je napisano u predhodnom postu "rezime putovanja".

  Cena putovanja je uvek relativna stvar. Hocemo li potpuno otvoreno (ja ne znam drugacije : :)). Covek moze da odvoza istu turu i sa 1000 i sa 5000 evra, zavisi koliko novca ima i u kom je filmu. U kom je filmu prosecan srpski bajker? Srpski bajker je razmazen, voli da se vozika oko kuce, najvise par stotina km i to je to. Ako ne daj Boze treba da padne kisica, to je uzas zivi. Propada voznja iz mesta, "ja da kisnem, nema sanse". Dolazimo do kampovanja. Srpski bajker kampuje dan, maksimalno dva. Trazi hotel, inace ne polazi. Zaboravio je da je motor jednako sloboda, priroda, trpljenje, a nikako luksuz i hoteli. Koliko bajkera uopste ima satore, a da ih koristi vise od dan dva na skupovima? Srpski bajker je gord, ako nema pare on ne krece na put "necu da vide da nemam pare, ima da skupljam za sledeci skup, pa sve da potrosim za jedan dan, neka se vidi ko je Zorzo i sto je on (citat iz filma ;D)". A moze se uzivati i bez mnogo opijanja i prezderavanja. Ne mora se uvek "logorovati" u svakoj kafani uz put, mogu se kupiti sokovi i pivo u prodavnici, pa otici na vrh neke cuke i tu se ulogoriti. Moze se kupiti hrana u vidu konzervi u prodavnicama i trositi novca kao kod kuce, nista vise od toga osim za gorivo. A sta radi prosecni srpski bajker?! Ode u kafanu, potrosi veliku lovu i posle kuka danima i nedeljama, dok skuplja lovu koju ce da potrosi za dva sata na sledecoj voznji (koja ce da priceka malo zbog nedostatka te iste love). I onda, umesto da se vozi, srpski bajker izmislja razloge zbog kojih ne moze na sledecu voznju, tte mnogo radi, te ima ispratnicu, te pokvaren motor, te krstenje, te je bolestan, te ovo, te ono...Slusajuci sve ovo, covek bi pomislio da smo vredniji od Japanaca, ne mogu oni da primirisu nama koliko smo mi "zauzeti". Gde su pare, kad ima toliko posla? Zasto se izmisljaju silni razlozi da bi se opravdao neodlazak na voznju? Zbog gordosti, egoizma i sujete!!! "Ja da idem a ne mogu da platim turu u kafani i jos da to priznam"? Nikad!!! I umesto da uziva u prirodi, on sedi kuci, jer nema para za kafanu. Voznja motora podrazumeva savladavanje teskoca. Kad ih savaladas, uzitak postaje potpuniji. Ako covek ocekuje luksuznu voznjicu u kojoj ni "guza" nece da utrne ni noge da se ukoce, onda je pogresio prevozno sredstvo! Avion, ili cak auto je mnogo bolji nacin da nas razmazenko  "uziva", na nacin na koji on zamislja uzivanje! Mada se ovde motor kupuje u 80% slucajeva kao pokazatelj statusnog simbola i u 90% slucajeva se ne koristi za ono za sta je namenjen, cak ni onih par meseci "lepog" vremena.

  U svakom slucaju , ako je zelja za putovanjem dovoljno velika, ako je covek asketski tip kome nisu potrebne "tone" hrane i hektolitri alkohola da bi se osecao sjajno,  na putovanju je moguce uzivati i sa veoma malo novca. Jos ako neka devojcica upotpuni to uzivanje, sta nam je vise potrebno ;D :D;)?

 

Vidji brate, samo se ti nemo` $ekirat`!

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sve je napisano u predhodnom postu "rezime putovanja".

  Cena putovanja je uvek relativna stvar. Hocemo li potpuno otvoreno (ja ne znam drugacije : :)). Covek moze da odvoza istu turu i sa 1000 i sa 5000 evra, zavisi koliko novca ima i u kom je filmu. U kom je filmu prosecan srpski bajker? Srpski bajker je razmazen, voli da se vozika oko kuce, najvise par stotina km i to je to. Ako ne daj Boze treba da padne kisica, to je uzas zivi. Propada voznja iz mesta, "ja da kisnem, nema sanse". Dolazimo do kampovanja. Srpski bajker kampuje dan, maksimalno dva. Trazi hotel, inace ne polazi. Zaboravio je da je motor jednako sloboda, priroda, trpljenje, a nikako luksuz i hoteli. Koliko bajkera uopste ima satore, a da ih koristi vise od dan dva na skupovima? Srpski bajker je gord, ako nema pare on ne krece na put "necu da vide da nemam pare, ima da skupljam za sledeci skup, pa sve da potrosim za jedan dan, neka se vidi ko je Zorzo i sto je on (citat iz filma ;D)". A moze se uzivati i bez mnogo opijanja i prezderavanja. Ne mora se uvek "logorovati" u svakoj kafani uz put, mogu se kupiti sokovi i pivo u prodavnici, pa otici na vrh neke cuke i tu se ulogoriti. Moze se kupiti hrana u vidu konzervi u prodavnicama i trositi novca kao kod kuce, nista vise od toga osim za gorivo. A sta radi prosecni srpski bajker?! Ode u kafanu, potrosi veliku lovu i posle kuka danima i nedeljama, dok skuplja lovu koju ce da potrosi za dva sata na sledecoj voznji (koja ce da priceka malo zbog nedostatka te iste love). I onda, umesto da se vozi, srpski bajker izmislja razloge zbog kojih ne moze na sledecu voznju, tte mnogo radi, te ima ispratnicu, te pokvaren motor, te krstenje, te je bolestan, te ovo, te ono...Slusajuci sve ovo, covek bi pomislio da smo vredniji od Japanaca, ne mogu oni da primirisu nama koliko smo mi "zauzeti". Gde su pare, kad ima toliko posla? Zasto se izmisljaju silni razlozi da bi se opravdao neodlazak na voznju? Zbog gordosti, egoizma i sujete!!! "Ja da idem a ne mogu da platim turu u kafani i jos da to priznam"? Nikad!!! I umesto da uziva u prirodi, on sedi kuci, jer nema para za kafanu. Voznja motora podrazumeva savladavanje teskoca. Kad ih savaladas, uzitak postaje potpuniji. Ako covek ocekuje luksuznu voznjicu u kojoj ni "guza" nece da utrne ni noge da se ukoce, onda je pogresio prevozno sredstvo! Avion, ili cak auto je mnogo bolji nacin da nas razmazenko  "uziva", na nacin na koji on zamislja uzivanje! Mada se ovde motor kupuje u 80% slucajeva kao pokazatelj statusnog simbola i u 90% slucajeva se ne koristi za ono za sta je namenjen, cak ni onih par meseci "lepog" vremena.

 U svakom slucaju , ako je zelja za putovanjem dovoljno velika, ako je covek asketski tip kome nisu potrebne "tone" hrane i hektolitri alkohola da bi se osecao sjajno,  na putovanju je moguce uzivati i sa veoma malo novca. Jos ako neka devojcica upotpuni to uzivanje, sta nam je vise potrebno ;D :D;)?

 

Sci, svaka ti cast za ovo! Svi su uglavnom bikeri kad se jede pecenje i uglavnom svi dodju, a za neku malo ozbiljniju voznju svi su ``zauzeti``!

Potpuno podrzavam sve ovo sto si rekao. Dzaba sve skupe opreme i najbolji bikeovi ako ne skupljas emocije na putovanjima, vec se ``mucis`` po lokalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Bogme ja ni pečenje ne mogu da pronađem bez navigacije. Minimum je da žena zapomaga iz kuhinje "ruuuuuuuuččaaaaaaak", al' i to spada pod navigaciju, i to zvučnu :)

 

Inače, za te pare mogao si 20 dana da krstariš brodom po Nilu, i još da u Egipat odeš avionom, da se slikaš pored piramida i ljepuškaste sfinge, da imas polupansion u hotelu sa 4 zvjezdice i da te masira bar devet preplanulih egipćanki...

 

Mogao si, ali nisi. I super je što si odabrao ovo. Mene si recimo ohrabrio da kad tad pokušam bar nešto slično. Već sam obećao prijateljima, kad kupim motor idemo na pečenje u Jordan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Pise u tabeli pod "cena putovanja: 1300e" ... taman od akcija ;D.

S` tim sto je u navedenu cenu uracunato i ulje, gume i jos neki potrosni materijal, tako da se moze "izdrzati" i sa hiljadu evra (knap od akcija ;D), uz maksimalnu stednju.

Tacno je da mozemo letovati avionima i u hotelima, ali to je neka druga tema i nema veze sa ovakvim avanturama, jedno je letovati avionom, a sasvim drugo voziti motor po kisi, vetru, planinama i pustinjama ;D :D. Te dve stvari su neuporedive, verujte mi :D :D.

Inace, mnogo je lepsei ukus pecenja kad do njega dodjes motorom ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Da, sjećam se kad sam se prije tri godine pripremao za svoj put u Iran, većina komentara je bila, jesi ti normalan, ubit će te netko,zašto ne odeš u Francusku ili Španiju,...

A ja isto baš nisam ljubitelj kako to neki kažu "turistički zagađenih" mjesta .

Koji ti je sljedeći plan ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

SCI, dobro dosa` doma i svaka cast na poduhvatu. slobodno moze da ide na neki moto casopis ova putesestvija, ali ti mogu jos jednu stvar rec a to je da nikad ne bi krenuo na ovoliki put sam. mnogo dosadno brate, al opet nisu svi isti ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sci je uradio ono sto retko ko sa ovog foruma i uopste ce ikad uraditi. Lako je vozati se po Evropi i u civilizaciji. Treba otici tako daleko i napraviti takvu turneju. Svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

SCI, dobro dosa` doma i svaka cast na poduhvatu. slobodno moze da ide na neki moto casopis ova putesestvija, ali ti mogu jos jednu stvar rec a to je da nikad ne bi krenuo na ovoliki put sam. mnogo dosadno brate, al opet nisu svi isti ;)

 

Sve je to relativna stvar! Lepo je ici sa nekim, ali taj neko mora imati slicnu zivotnu filozofiju kao ti da bi mogli ici zajedno. Dalje, mora imati slican stil voznje. Neko vozi brze, neko sporije, neko hoce da obidje ovo, a neko ono, neko hoce sto pre kuci, a to znaci da se mora biti prilagodljiv za voznju u grupi. Neko voli da pije na svakih 50km, svraca na pus pauze svakih pola sata i koci drugog u voznji. Trece, svi moraju biti u slicnoj materijalnoj situaciji kada startuju na put. Ako neko ima duplo vise novca sigurno je da ce imati drugacije prohteve koje ovaj drugi nece moci da isprati i eto problema. Dalje, o psiholoskoj stabilnosti i pozitivnom pristupu stvarima i problemima (jaka volja) ne treba mnogo govoriti. Postoji jos puno stvari koje se moraju poklopiti kao preduslov za uspesno formiranje grupe za duga putovanja. Nije dovoljno samo da se sedne i vozi.

Npr, idealni kompanjon za mene bi bio ovakav: iskusan i dobar viozac (ne brz), ne pije i ne pusi, u stanju da vozi veoma dugo u cugu, asketa koji ne mora da jede pet puta nevno i da mu to predstavlja najveci uzitak u zivotu, da voli da kampuje, odgovoran covek i pozitivac, covek koji odaje utisak poverenja, jer je to veoma bitno na ovakvim putovanjima, da zeli da savlada teskoce i probleme koji nailaze svakodnevno, koji voli i ume da prepozna prirodu kroz koju prolazimo, koji voli da upozna kulturu i obicaje ljudi koje srecemo, koji nema predrasude kojih su evropljani prepuni kad se radi o istocnim narodima i koji je otvorenog uma i srca. Samo takvim pristupom ce se dobiti povratna pozitivna reakcija od strane drugih ljudi i putovanje nam uciniti lepsim.

  Sad vam je malo jasnije zasto ljudi cesto idu sami na ovakva putovanja. Ako se nadje pravo drustvo, to je idealno, naravno da je lakse podeliti i lepe i manje lepe stvari sa ortakom, samo sto nema puno ljudi koji su spremni na tolika odricanja upustajuci se u ovakve avanture, mada nisu ni svesni koliko grese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo novih vesti!!!! Pre par dana sam kontaktirao redakciju "SAT I DVA TOCKA" , ponudio im putopis, njima se jako svidelo i rekose mi da kontaktiram Pabla, jer sve sto ima veze sa BJB-om u nasoj saradnji ide preko njega, pa ce se oni potruditi sto pre da u prvom sledecem broju objave putopis  (to nije ovo sto ste citali na BJB, vec blog koji sam pisao na mom sajtu dok sam bio na putovanju. Eto, nadam se da ce vam se svideti ove novosti ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja