Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo da i zvanicno obelodanim; krajem aprila planirana je tura od Srbije do Wadi Rum pustinje u Jordanu. Putovanje je avanturisticko, puno izazova, ali i predivnih krajolika, od visokih planina do pravih pravcatih pustinja :o Nadam se da me nece "otimati" al-kaida i traziti otkup, jer para nemamo, mogu da me udave po sto puta :P ;D.

   Plan je da se posete neke kulturne znamenitosti (Kapadokija u Anadoliji, Turska, u kojoj se nalaze prve katakombne hriscanske crkve iz vremena kada su Hriscani proganjani od strane Rimljana i ziveli pod zemljom i u pecinama u stravicnim uslovima; anticki grad u Sirijskoj pustinji Palmira; najvece hriscansko utvrdjenje iz perioda krstaskih ratova; Petra, anticki grad uvrsten u sedam svetskih cuda; Crveno i Mrtvo more u kome ima toliko soli da se covek ne moze posteno ni udaviti ::); najvisi planinski vrhovi i ostale znamenitosti po kojima je orijent nadaleko poznat.

   Zalazak sunca u pustinji, nocenje sa Beduinima, pusenje (valjda duvana) u Nargilama, prolazak putevima Lorensa od Arabije su stvari koje cine da se sav znoj, napor i muka pretvore u uzivanje, a teskoce lako zaborave.

   Duzina puta je oko 4000km u jednom pravcu, od toga 1000km off road voznje, ukupna duzina puta je oko 8000km, od cega 2000km off road, ili terenske voznje po pustinjskom pesku :D Nocenja su 80% u prirodi, satorski apartman, HC i ako je bas neophodno hosteli. Klopa se sta se stigne, kupuje se kod lokalaca, sa pijace i iz prodavnica. Zivi se pravi asketski zivot, ovakvo putesestvije i nije namenjeno konformistima :). Cilj je da se obidje i prikaze sto vise, uz sto nize troskove putovanja.

    Sredstva potrebna za put se izdvajaju iz sopstvenog rezervi (kojih naravno nema dovoljno ;D), a svaki vid pomoci na kome bih vam bio neizmerno zahvalan je prihvatljiv i dobrodosao, od saveta i usmerenja, preko usluga, pa sve do klasicnog sponzorstva u potrosnom materijalu, opremi, gorivu i novcu. Nadam se da cu uz malo vase pomoci  uspeti da realizujem ovo avanturisticko putesestvije do Srednjeg Istoka.

    Siguran sam da ce biti mnogo korisnog materijala za casopise tipa "Dva Tocka", kao i lepih i zanimljivih reportaza i pokoja emisija. Ono sto sigurno znam, a sto je za mene i najvaznije, je cinjenica da nijednog momenta necu biti sam i da cu na putu imati stalnu i punu podrsku ogromne vecine clanova BJB moto zajednice, sto je veoma bitno u "kriznim" momentima i pomaze da se covek lakse izbori i sa najvecim iskusenjima (uh, vec sam sebe zamislio na sred pustinje sa malo vode i goriva na 45* , a kompas ne radi:-X :-X). Jos ako su minska polja blizu, a ima ih mnooogo zbog sukoba sa Izraelom i blizine Iraka bice vatrometa :o U Siriji i Jordanu veci deo pustinje je pod vojnom kontrom zbog "trusnog" podrucja Bliskog Istoka, nadam se da se satorce dobro vidi po mraku, a i ne lici na vojno :-\ :'( ;D

    Postoji mogucnost da jos jedan clan nase zajednice krene zajedno sa mnom, ali sve je jos na klimavim nogama. Jedan fanatik je spreman, za pocetak sasvim dovoljno ;D :D;)

PS: saveti, predlozi, usmerenja dozvoljeni, cak pozeljni, samo je off-ovanje nepozeljno ;) Za par dana ce biti dovrsen i vama dostupan sajt u vezi ovog putovanja. 

Evo stize i sajt, uzivajte....http://scixt.webs.com/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Nije da te odvraćam, ali jedan fanatik po mom mišljenju nije dovoljno, upravo iz svih razloga koje si naveo.

Benzin ne bi trebalo da bude problem, ali se voda zato "zlatom" plaća.

 

Čekamo web sajt :)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Trebalo bi jos jedan ortak da ide, a konkurs je otvoren za sve potencijalne kandidate ;D U svakom slucaju, ako "knjiga spadne na jedno slovo", to nece biti dovoljan razlog da me odvrati od putovanja, izazov postaje veci ;). I jos nesto u poverenju:" ima dosta naoruzanih "terorista, boraca za slobodu, patriota iz Iraka" (kako ih ko dozivljava), koji cesto beze od Americkog zuluma i prelaze u Sirijsku i Jordansku pustinju odakle se spremaju za konkretne akcije protiv zulumcara iz USA. Ja `cu im kazem da su i mene isti bombardovali i da ih volimo na slican nacin ;D :D;) A i cuo sam da vise ne nabijaju na kolac.... kazu, zastarela  metoda ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Bravo majstore! Samo napred, ne odustaj, pa makar išao i sam!  Ajd' baci ovde neke detalje oko pripreme, procesa planiranja, itd.

 

[...] Nadam se da me nece "otimati" al-kaida i traziti otkup, jer para nemamo, mogu da me udave po sto puta :P ;D. [...]

 

Ako ti se ovo desi, seti se šta je Miloš Obrenović rekao jednom svom izaslaniku kad ga je slao da pregovara s' Turcima: "Turci vole para i guzice, a mi para nemamo..."  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Motor je Yamaha xt 600 tenere, idealna za ovu vrstu putovanja.

 

 

Ako ti se ovo desi, seti se šta je Miloš Obrenović rekao jednom svom izaslaniku kad ga je slao da pregovara s' Turcima: "Turci vole para i guzice, a mi para nemamo..."  :D

Tesi me to da su ovo Arapi, a ne turci, mozda im je drugacija "logika" ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Svaka cast SCI ;) Nema sta da se brines ti si i onako tamnoput metni maramu oko glave i nemas brige sa njima ;D ;D ;D ;D

Ajd sto rece Motoholic daj neke detalje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

A uzgledao si kao normalan lik kada smo se upoznali :) :) :)

Kojim motorom ides? Koliko si vakcina primio?

Racunaj na  rezervoar goriva od mene......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

dosta nasih clanova smo ispratili, brodrili, pa na kraju i srecno docekali sa velikim oduseveljnjem. tradicija se nastavlja i nadam se da ce isti slucaj i sa tobom bit. samo naprijed, pomoci ce bit a od tebe ocekujemo puuuno slika i dobru pricu za uspavanku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ja cu turban na glavu pa da glumim Arapina (jbg. zeza me malo jezik, al` niko nije savrsen) ;D :D.

A uzgledao si kao normalan lik kada smo se upoznali :) :) :)

Kojim motorom ides? Koliko si vakcina primio?

Racunaj na  rezervoar goriva od mene......

Idem Yamahom xt600z 3aj tenere, vakcine tek treba da primim i to protiv hepatitisa a i b, kolere, encefalitisa i difterije. Jos ako nadjem lek maleron protiv malarije, super, ako ne, kupicu ga u Jordanu, cuo sam da je mnogo jeftiniji tamo ;D Malarije ima u Siriji i jugoistocnom obodu Turske. Bez lekova, umire se za 16h. Nadam se da mi nece trebati :)

Hvala na rezervoaru, uracunato ;D Ozbiljno, niste ni svesni koliko mi znaci vasa podrska, bez nje bi zaista bilo tesko sve organizovati, pogotovo sto cu verovatno sam putovati. Od opreme imam 95% potrebnih stvari, od alata takodje. Primamo ulje na poklon, ili bar popust, kao i gume i benzin i ako neko ima elektronske delove za xt600z ili E (bobinu regler, cdi, relej paljenja) na zajam koje vracam na povratku (rezervni delovi).

Sretan put!!

Ako ti treba par offroad guma free_of_charge, javi se !

Hvala Ante, a kako bi bilo da mi se pridruzis, pa ih licno poneses :D :D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

BRAVO Sci !!!

odlicna tura, mislim da ces se sjajno provesti i nauzivati ! zavodljiv je taj orijent i severna afrika ! ja dvaput obilazio severnu afriku, dosta proputovao ali dzipom, sto je ok ali nije ko' bajkom ! ako budes pametan i budes imao "vremena" mozes da napravis sjajan putopis koji je bolje plasirati u neki dobar mesecni magazin nego dva tocka, kapiram da manje ljudi cita dva tocka nego national geographic, maxim, fhm, playboy...

kada kreces sa pripremama, sponzori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Za par dana startujem, treba da uradim neke izmene na motoru, nosace kofera da prekrojim, nego cekam malo lepse vreme, ko ce da vari po ovoj zimi. Za putopis ne brinem, bice to manja knjiga sta putopis ;D, veci mi je problem sto nemam nikakvo iskustvo sa sponzorisanjem, gde da idem, kako da se preporucim "to national geographic or maxim", jedino da mi sredis preko vezu, nece se pokajati, siguran sam, orijent je neverovatno inspirativan.

PS: isao bih ja i do Egipta, ali traze "Carnet" za motor, a to je mnoooogo za mene. Jedino da "parkiram" u Akabi, pa da skoknem do Egipta "peske, tj dvonozno", nego cu se` pojedem, ja u Egiptu, a motor u Jordanu, gde to ima :-\ ;) Ne popaljuj me, vec stigoh do Etiopije ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Za par dana startujem, treba da uradim neke izmene na motoru, nosace kofera da prekrojim, nego cekam malo lepse vreme, ko ce da vari po ovoj zimi. Za putopis ne brinem, bice to manja knjiga sta putopis ;D, veci mi je problem sto nemam nikakvo iskustvo sa sponzorisanjem, gde da idem, kako da se preporucim "to national geographic or maxim", jedino da mi sredis preko vezu, nece se pokajati, siguran sam, orijent je neverovatno inspirativan.

PS: isao bih ja i do Egipta, ali traze "Carnet" za motor, a to je mnoooogo za mene. Jedino da "parkiram" u Akabi, pa da skoknem do Egipta "peske, tj dvonozno", nego cu se` pojedem, ja u Egiptu, a motor u Jordanu, gde to ima :-\ ;) Ne popaljuj me, vec stigoh do Etiopije ;D ;D ;D

 

za magazine mogu da poguram malo, ali moras da imas pricu i fotke !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Dobice najbolju pricu koju su ikad imali ;D :D...i profi fotke, naravno, za to ne brini (zamisli naslove ispod fotki "orijentalni sex, orijentalna ljubav, Harem iz 1001-ne noci") :D. Sutra objavljujem zvanicni sajt ovog putesestvija, upravo ga doradjujem i mislim da, obzirom ko ga radi, uopste nije los ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Dobice najbolju pricu koju su ikad imali ;D :D...i profi fotke, naravno, za to ne brini (zamisli naslove ispod fotki "orijentalni sex, orijentalna ljubav, Harem iz 1001-ne noci") :D.

 

xe xe xe !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Svaka cast druze.Nisam nesto finansiski najbolji,ali neku kintu za gorivo ces sigurno dobiti od mene,a pravicu ti sigurno i  drustvo do granice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

...onda ce zaginemo negde ::)...bice to dug put do granice ;D ;D :D. Hvala majstore, nije bitno sta je, bitno je da je od srca, a sta lepse mogu da pozelim nego zajednicku voznju do granice sa pravim ljudima :-* :-* :-* ;D ;D :D :D :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: BG-Rakovica
  • Motocikl: Honda VT500C

Svaka cast druze.Nisam nesto finansiski najbolji,ali neku kintu za gorivo ces sigurno dobiti od mene,a pravicu ti sigurno i  drustvo do granice ;)

 

I ja isto. Jedva cekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Lep plan ali nigde ne vidim da si naveo Carnet du passage za motor, a mislim da bar u nekim od ovih drzava to traze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Svecano objavljujem da je sajt Misije "Moto Orijent" i zvanicno ugledao svetlost dana. Uzivajte.... :o ::) ;D :D :D :D :D :D ;D :D.. http://scixt.webs.com/  :) PS: sajt se jos uvek uredjuje, oprostite na mogucim propustima.

 

Zdravo,

za te zemlje ti ne treba nikakvo dodatno cijepljenje, provjereno i kod turističkih agencija i na hzzo-u.

Carnet za Egipat ti isto tako ne treba, samo moras napisati izjavu da ne misliš prodavati motor niti ga koristiti u komercijalne svrhe, ovjetiri u Veleposlanstvu i prevesti na arapski kod njihovog službenog prevoditelja, ni za ostale zemjle ne treba carnet  (bar ne za državljane Hrvatske).

Ja krecem na put 31.04. 08 iz Siska za Beograd i planiram skoro isti put samo ja produžujem za Egipat....

Viza za Jordan se dobije na ulasku u zemlju.

Sutra ce mi se još javit iz Sirijske ambasade u Budimpešti pa ako bude kakvih novosti javim, inace u Veleposlanstu radi žena koja priča "Jugoslavenski"  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Loki, iz tvojih usta u Bozije usi, mada prv put cujem da za Egipat nije potreban Carnet du passage, pola Evrope izbegava Egipat zbog toga (cena garantnog uloga je vrednost vozila puta 8 :o :o). Jesi li info dobio od Egipcana iz ambasade!? Za Siriju i Jordan nije potreban Carnet du passage, bar za drzavljane Srbije, jer smo u prijateljskim odnosima sa tim zemljama (i viza je besplatna, a recimo za Amerikance je 100$). Tacno je da nije obavezna vakcinacija, ali je tacno i da ima Malarije u jugoistocnoj Turskoj i Severnoj Siriji i da im je voda losa, pa bi ja da se samoinicijativno zastitim :)  ;) Javi ako ima nekih novosti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja