Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

90 evra je DZABE za vrecu kojoj je extream -20...

Slazem se u potpunosti.

 

kada su koferi postavljani kao kod mene, sto nize i sto vise napred, noga ima tendeciju da se zaglavi izmedju kofera i zemlje pri padovima. Drugi problem je kada se zaglavis u dubokom pesku, pa mlataras nogicama da pomognes, onda ti smetaju. U toj situaciji, dubok pesak je velika verovatnoca da ces se izvrnuti na stranu dok tako guras, pa je vrlo verovatno da ce ti ceo motor pasti na nogu svom tezinom preko kofera. Takodje, kada ides malom brzinom po tekom terenu, pa motor kao krene da pada, a ti postavim nogu da zadrzis motor, onda ti kofer udara u nogu i ako ga ne zadrzis opet ti sve pada direktno na nogu. Ides sporo i krene motor u stranu, a ti pokusavas da ga zadrzis, noga ti ostaje fiksirana na zemlji a motor se krecei nastavlja da pada i tras kofer na nogu.

Veruj mi da je tesko i da boli, meni se desilo 2 puta. A tek sto sam se nahvatao straha posle toga...

Dane, verujem i zato postavljam kofere na visinu sedista i u liniji sa tablicom, nesto slicno ovome ;D A trpim hladnocu do 2500  metara nadmorske visine, sve preko toga brrrrrr.....zna samo onaj ko je bio na ovim visinama, sta tebi da pricam ;D :D;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

ako ides visoko racunaj da mozes imati i problema sa karburatotorom, gledao sam skoro putopis likova koji su isli na himalaje cini mi se, prelazili su 4000m nadmorske visine, i bilo je problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Moji karburatori izdrzavaju bez problema do 6000 metare ;D :D Ozbiljnije, necu ja bas na tu visinu motorom, mozda do 2000-2500 metara, dokle je prohodno za motor, a posle, dugme, dzak na ledja (sator), sve automatika pa ka vrhu ;D :D

Lalajko, sva kamp oprema iz LOUIS-a je loseg kvaliteta, veruj mi! Svi satori su do 1500mm, sto je ok za obicnu kisicu, ali nikad ne znas kad ce provala oblaka sa olujnim vetrom u kombinaciji sa maglom, rosom i vlaznoscu vazduha od 100%. E, tada se "zaradjuje" zapaljenje pluca. Nista mi nije gore bilo od toga kad spavam, pa se u sred noci probudim okupan u bazenu, pa izbacujem vodu, pa izadjem napolje, kad tamo, sta? Kisa ubi :o Mokar kao mis i smrznem se do ujutru, a i preko dana jer mi se sve okvasilo, a ne mogu da susim kad ceo dan pada kisa....Zato se isplati uzeti dobar sator i vrecu, pa onda uzivancija, ka` u banji ::) ;D :D

Kamp oprema iz Louis-a je amaterska za krace ture do 100 km leti uz pracenje prognoze. U tom slucaju ce zavrsiti posao, ali... :)

Mozda onda da planiras i neku topliju vrecu... Sve preko 1500mnv nocu moze da bude jezivo ladno, a da ne kazem preko 2500...

Jedva sam i za ovu skrpio, od nje su bolje jedino arkticke tipa -30, -35c, ali kostaju blizu 300 evra u slobodnoj prodaji tako da to u startu odpada. Mislim da ce mi ova odraditi posao, neki planinari su mi je nahvalili koristeci je preko zime :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Moji karburatori izdrzavaju bez problema do 6000 metare ;D :D Ozbiljnije, necu ja bas na tu visinu motorom, mozda do 2000-2500 metara

Ostavi motor kod mene par dana prije puta da se navikne na visinu  :);). Na visini 2000-2500 neces imati nekih vecih problema sa motorom,  meni se desavalo na tim visinama da motor malo trza kada duze vozim pod istim gasom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Moji karburatori izdrzavaju bez problema do 6000 metare ;D :D Ozbiljnije, necu ja bas na tu visinu motorom, mozda do 2000-2500 metara

Ostavi motor kod mene par dana prije puta da se navikne na visinu  :);). Na visini 2000-2500 neces imati nekih vecih problema sa motorom,  meni se desavalo na tim visinama da motor malo trza kada duze vozim pod istim gasom.

 

 

 

Jel'da mu poraste broj eritrocita? :) Ako je zima na planini moze i kod mene u hipobaricnu komoru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

A sta mislis o ovoj vreci iz Louisa?? Kosta 50e. Omogucava:

 

    * Gesamtmaße: 220 x Schulter-/Fußbreite: 85/60 cm

    * Komfortbereich: +1 bis +10 °C

    * Niedrigste Temperatur: -15

    * Füllung: 100% Hollowfiber, silikonisiert

    * Füllgewicht: 300 g/m² bzw. 400 G/m² an den Seiten und am Fußteil

    * Verarbeitung: 2-lagig

    * Aussenmaterial: wasserabweisendes und strapazierfähiges Soft Nylon.

    * Innenmaterial: atmungsaktives Polyester

    * Gesamtgewicht: ca. 1900 g

    * Packmaß: 42 x 23 cm (in unkomprimierten Zustand). Durch die umlaufenden Zurrgurte vom Kompressions-Packsack können Sie das Packmaß auf ein Minimum reduzieren.

    * Farbe: Eisblau / Schwarz

 

uzjfP_10002364pikto06df3ea2xg9.jpg

 

Obrati paznju na dimenzije i tezinu!

 

BTW, koliko niske temeperature se ocekuju u tom podrucju u to doba godine??

 

Dobicete informacije iz prve ruke kad ( ili "ako"  ;D ) se mi vratimo sa Nordkapp-a. I quasaar i ja smo kupili ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ma bice vam dobre i one, a proveru mozes odmah da izvrsis, samo prenoci na terasi nocas u njoj i ako se ne zaledis prosla je test ;D Ima i ferrinovih za 50e do -13 stepeni tezine 1600 grama.

 

post-381-12878993741847_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Rece da sam uzeo NIGHTEC LITE 600 ;D

Moji karburatori izdrzavaju bez problema do 6000 metare ;D :D Ozbiljnije, necu ja bas na tu visinu motorom, mozda do 2000-2500 metara

Ostavi motor kod mene par dana prije puta da se navikne na visinu  :);). Na visini 2000-2500 neces imati nekih vecih problema sa motorom,  meni se desavalo na tim visinama da motor malo trza kada duze vozim pod istim gasom.

   GS, obavezno privikavanje od dva tri dana mora da padne pred put, a i voznja kroz planinske nedodjije, ti odredi staze ;D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

2 Matijak: Stigle su karte Sirije i Jordana.

Sirija je 1:800 000 a Jordan 1:730.

obje karte su dobre, pogotovo Jordan gdje imas i karte svih vecih gradova, prirodnih rezervata, i puno informacija vezanih za sve sto vrijedi vidjeti.

Cak imas i osnovne riječi prevedene sa engleskog na arapski  ;)

 

Ja se nadam da cu po planu doci ali ako se sta promjeni javim, pa pošaljem poštom karte  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hvala Nikola, stigao mi recnik, jos samo da naucim ove arapske izraze :-\ :'( :'(

  Pocele su pripreme za konacno varenje i postavljanje nosaca bocnih i zadnjeg kofera ;D Evo fotke majstor-Vlada ,mog komsije i takodje ljubitelja motora, covek radi sve sto bajker pozeli... ;D :D Sutra stizu fotke celog procesa :D (ako zavrsimo).

Zezaju me migavci, a hocu da pomerim bocne kofere sto vise unazad, pa cu da ubacim u rikverc i migavce ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo konacno postavih nosace i kofere na makinu. Glavni majstor je bio moj komsija Vlada, covek koji ima zlatne ruke. pravi je univerzalac, a uz to, sto je nama i najbitnije, ljubitelj motora ;D Covek radi i automobile i motore, korektan je max. i hoce da saslusa sve specificne zahteve (kojih ja imam mnoooogo :D), a sto je najvaznije, realan je i max. korektan sa cenama. Majstor Vlado, jos jednom se zahvaljujem na ulozenom trudu i uspesno odradjenom poslu. Dok ima ovakvih ljudi ja ne moram da brinem hocu li uspeti da ostvarim ovaj poduhvat.

  A sada, ono sto vas, znam, najvise interesuje; proces pravljenja nosaca kofera i njihovo povezivanje na motor.  ;D :D: Sve slike cete moci videti na sajtu www.scixt.webs.com za sat vremena ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Radili smo od 11.00h do 20.00h, a pred kraj u prolazu naidje Matijak sa afrikom, pa smo ocenjivali uspesnost posla ;D A uspesan posao se mora proslaviti :D;) (majstor Vlada i ja).

 

 

 

post-381-12878994011055_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Danas i zvanicno uzeh sator ARAL 3 i vrecu NIGHTEC 600 LITE i mogu reci da sam odusevljen i satorom i vrecom (koje sam naravno odmah isprobao ;D Sator izgleda mnooogo lepse uzivo nego na slikama, odusevili su me materijali i kvalitet, tako da sad razumem zasto mu je cena 340 evra ;D :D;), a i vreca je kao furunce :D Zahvaljujem "GORI" na tome sto su mi omogucili koriscenje "FERRINO" proizvoda ;)

Takodje, makina je prevedena uz pomoc predhodnog vlasnika (Okrada) kome zahvaljujem na ekspeditivnosti. Za par dana sledi registracija. Uspeli smo i da se slikujemo sa makinama ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

ako te vide u toj vrec ;D :Di,ce da pomisle ljudi kako im je pobegla neka mumija ;D ;D ;D

 

ne, ne ! velika gusenica, pa ce da te zgaze ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

U bre, nemo` me plasite :P  :P Nego, ponovo sam malo "raduckao" i prepravljao! Vidim ja, motor zasrafljen, ajde malo da ga odsrafim. Pravim i veci vizir, upravo mi je na stolu ;D Kupio sam pajser, obratiti paznju na natpis ;D I naq kraju, opet je gologuzan ;D :D;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Imam onu luisovu torbu od 50l, kofer mi se svidja zbog zakljucavanja i mogucnosti da se motor ostavi na duze, a da stvari budu relativno bezbedne, mada i torba ima svoje prednosti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Imam onu luisovu torbu od 50l, kofer mi se svidja zbog zakljucavanja i mogucnosti da se motor ostavi na duze, a da stvari budu relativno bezbedne, mada i torba ima svoje prednosti ;)

Ti ides kod Ali Babe a tamo si siguran samo u pecini ;D,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja