Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ok, sve styo se tice garderobe mi je poznato, zanimljiviji su detalji oko alata, dodatne opreme, male tajne velikih majstora, itd, itd. Sad se vratih od zubara, zubi su pregledani, lecenje u toku ;D. Jos krv da vadim da vidim u kakvom je stanju "masina" i da odradim neku vakcinmaciju po potrebi (mozda sam "besan" :D), pa da se orijentisem na vize i psihofizicku pripremu, sa naglaskom na fizicku :D;) Posla ima preko glave, ali sve ce to narod pozlatiti,  kad se krene, sve ostaje iza.....i onda pocinje seks :-\ :-\ :-X :-X :P :P ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Dubai UAE

Zdravo

 

Do pustinje necu nista da ti kazem pametno jer imas odlicne savete... a sto se pustinje tice nekolicina ideja - ne zastrasujem samo polako i oprezno ... vise manje sve iz osobnog izkustva:

 

planiraj gorivo minimum 50 % vise koliko ti normalno trosi (zavisi od tipa pustinje) ako ides u sitni pjesak 100 %

Planiraj vodu - camel bag - i to ne samo u jedan nego vise njih na razlicnim mestima

Prije polazka popij koju redihdracijsku sol..... i na kraju svakog pustinjskog dana

Ni u ludilu ne vozi po noci...po pustinji

Ne vozi brez opreme (kaciga jakna, hlace...)

Pricaj sa lokacima - (policijske patrole , vojni tereni... voda, gorivo .. i nemoj sve da verujes 100%...)pitaj za emergency numbers - i mozda proobaj na suvo da nazoves - imas broj a tamo niko ne prica engleski...

pazi na kamele - nije sala (nimalo smesno kad kod 80kmh naletis na njh gomilu)

Obavezno oznaci polozaj GPS na ulazku u pustinju i stavi ga da ti memorira put(rezervne baterije) - javi nekome da imas trag gde si usao

dobra ideja je Thuraya SAT telefon (ima i osnovni GPS)  i radi na tim podrucjima

posalji lokaciju navece nekome da te postavi negde na kartu...

obavezno harmonike na viljuske - semeringi procure za dan ...

razmisljaj o filteru za vazduh...

vozi ako mozes do 11 sati i poslje 17... u medjuvremenu hladovina ( zavisa kad ides) do Maja moze i preko dana..

ne vozi prebro preko dina (nikad neznas sta je izza)

koliko god je sve mekano i sjajna zajebancija (pijesak) tu se lome ruke ramena i rebra brze kao sto mozes zamislit... a to ti ne treba kod + 45c nekih xyz km od prve civilizacije ...

ako budes sta popravljao - misli gde ostavljas delove, sarafe... u pijesku sve vrlo bro nestane zauvek...

 

kad kampiras kampiraj negde na visem djelu (imas ludih lokalaca koji znaju da nalete sa raznim transportima) - il barem oznaci da si tamo... (komad opreme a vrhu dune...)

ujutro proveri cizme da nemas ''gostiju''

ako naletis na pjescanu oluju... nadzi neku zastitu - stenu, odbacen avto .. i zastiti sebe kolko god mozes (oci, nos, ostani u kacigi) pij vode i cekaj -  moze trajati i par dana - ni u ludilu ne vozi - svetla obavezno upali... markiraj gde si  i pazi da ko ne naleti...--- ako mislis da ces pobjeci oljuji - gresis  radije se prjie spremi za malo manje ugodno kampiranje -

 

Ako nedaj boze zapne... odlicna signalizacija je spiglo...i prvo i osnovno ti je da prezivis prvih 72 sati  znaci..opet voda - hladovina, smanji fizicki napor na minimum - stedi vodu... 

 

ima sigurno jos ideja ali najvaznija... ne sekiraj se za pijesak u cizmama i uzivaj... ;D

 

P.S. U Jordanu ima dosta ljudi koji razumiju i Srpski... (Jordanski bataljon za vreme UNPROFORA)

 

 

A ako ti dojadi - baci motor na Kamijon i doleti na pivo u Dubai...

 

ciao DaNe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ovo je sve tacno. Jako lepo opisano. Ziveo sam u Sahari tri godine i znam koje su to muke. Samo sto su kod mene  temperature isle i preko 50 C.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Resih danas da skoknem do Micha iz Banatskog Novog Sela po crne manzetne koje mi je velikodusno ponudio (a i voziloooo mi se iako sam znao da ce kisa da razvali, pa poneh ful kisnu opremu ;D). Usput bejase lepo vreme na desetak stepeni, mada se primecivalo da ce uskoro "kisica". Stigoh do centra pa 100 metara levo kad ono ogromna radionica radi punom parom (stolarija). Slikasmo se sa Nasom ergelom, Mitch ima KTM 250 krosic, kao lutka za njive i divljinu, cbr 1000f koju upravo sredjuje za voznju i mali kastomcic koje imaju ljutog cuvara dobricu :D. U medjuvremenu nalete i ZOZON koji je u komsiluku, pa se raspricasmo i "razmezismo" sve u sesnaest ;D. Predvece krenuh nazad po kisi i "malo" hladnijem vremenu, cudio se ljudima koji me "cudno" gledahu :D. To je bio i test za kofere koji ne pustise ni kapljicu kise u sebe :D. Samo se malo masina zaprljala ::):) Pozdravljam Mitcha i Zozona jos jednom i hvala Mitchu, alijas Miletu za "patofne" za viljusku ;D Evo slicica (za stolom do mene je ZOZON, ovaj sa kobasicom Mich.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Stigao mi je odgovor iz AMSS u vezi vazenja karneta za Iran. Konacno su ukapirali da je karnet nevezan za zemlju u koju se ide, vec za motor.

 

  "Dear Violeta,

 

With reference to your mails I would like to inform you that there is no limitation for all kinds of vehicle which have CPD  to enter Iran.

 

Many regards,

 

Sanaz"!

  Eeeee, morace Iran da saceka neku drugu priliku, karnet iznosi 70% vrednosti motora i "cuvaju" ga u AMSS dok se motor ne vrati u zemlju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo nekih slicica iz "radionice", skidanje viljuski, zamenjena prednja guma, postavljene manzetne. Sve sam blize definitivnom izgledu masine za put. Za par dana krece "rat" za vize :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

E da, htedoh da te pitam, sto nisi malo kontaktirao Yamahine servisere i prodavnice. Pa ipaka ti vozis pravu firmu, valjda ce neko da se pronadje u tvojoj prici pa da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Sci druze, za sta sluzi onaj prekidac od "zoljice"?

Taj prekidac sluzi za svetlo za maglu, mora i nesto od "zoljice" da ide na put ;D Obecali su mi iz yamahe Rodic neku pomoc, videcu sutra hoce li biti nesto od toga. Do sada su mi od firmi pomogli " GORA i MOTO PLUS", nadam se da nece biti i poslednje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Koliko je polog za karnet u Srbiji ???

 

70%

 

70 % od vrijednosti motora ???  :(

 

To je skoro kao u nekim zapadnoevropskim zemljama.

U Hrvatskoj je još oko 1400 € za sve,ali kaže mi žena u HAK-u da su već dobili uputu da uzimaju lovu u protuvrijednosti motora,ali kaže da još zasada to uspjevaju da ignoriraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Mislim da smo svi mi zajedno dobro udarili dupetom o dno kad se radi o uzimanju para.

Sljedeće čime će vjerovatno da vas opendreče to će da bude godišnji porez na motore jer će to da nauče od svojih zapadnih susjeda  ;D

Svojevremeno sam razmišlajo kad bi se moglo dobiti sponzorstvo u vidu karneta jer to njih u pravilu ništa ne košta a napraviš im nekakvu reportažu za njihove novine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Taj karnet je najveca glupost koja mnoge (i mene) sprecava da obidju mnogo veci broj zemalja. Kod nas je nemoguce cak i zaloziti hipoteku, ili slicno, uvazavaju samo zivu lovu (kao da ne znaju da u Iranu necu prodati  motor)! To je cista ucena, ja zbog toga ovaj put necu moici da obidjem Iran, u suprotnom bi ga sigurno obisao (kad bi dopustali zalog, hipoteku i slicno). Kad ih pitam zasto ne moze hipoteka, kazu "propisi su propisi >:( >:(>:( >:( :-\ :-\ :-X :-X  Ok, vracaju pare po povratku, ali ko nema, ako njima ostavi tu lovu ne moze ni da krene na put, jer mu je lova "zarobljena".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Osecam da kad bi otisao u Iran, ti bi produzio za Kinu.  ;D Za sada ovaj put ti obavi, a posle smisli jednu turu po istocnoj Aziji. Tu turu nazovi "putevima Marka Pola". A onda na kraju jednu turu oko sveta. Tu trecu nazovi "putevima Filiesa Fog-a" Onaj sto je obisao svet za 80 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Taj karnet je najveca glupost koja mnoge (i mene) sprecava da obidju mnogo veci broj zemalja. Kod nas je nemoguce cak i zaloziti hipoteku, ili slicno, uvazavaju samo zivu lovu (kao da ne znaju da u Iranu necu prodati  motor)! To je cista ucena, ja zbog toga ovaj put necu moici da obidjem Iran, u suprotnom bi ga sigurno obisao (kad bi dopustali zalog, hipoteku i slicno). Kad ih pitam zasto ne moze hipoteka, kazu "propisi su propisi >:( >:(>:( >:( :-\ :-\ :-X :-X  Ok, vracaju pare po povratku, ali ko nema, ako njima ostavi tu lovu ne moze ni da krene na put, jer mu je lova "zarobljena".

Da, upravo to.

Da, meni je to isto otežavajuća okolnost,a zemlje koje me zanimaju ( čitaj Azija ) sve traže jeb... karnet.  :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hvala ti za cistku, Yoman ;). Idemo dalje, sutra idem u Han Pijesak kod GS-a, covek mi donira rezervne rezervoare, prosirujemo postojeci, ili ih kacimo na stranice motora (dobicu 20 extra litara, nece meni Turci naplacivat` 1,8 evra benzin) :P ;D Mozda samo malo  :o. Postavicu slike kad se vratim. A onda pocinje sex....VIZE :-\ :'( :-X Ali sve ide u rok sluzbe, sto bi narod reko`, a ja bi reko` "sve je to rocc`k&roll ;D :D;). Ako neko ide u ponedeljak ujutro iz BG-a u pravcu Sabac-Loznica-Zvornik neka mi se pridruzi, jedva cekam krivine po planinama Republike Srpske ;D ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sci druze, sta se desava, kako teku pripreme? Nemoj nas drzati u neizvesnosti. Nisi nam par dana nista pisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Juce sam se vratio iz Republike Srpske gde sam bio na "visinskim pripremama" i radio "face lifting na yamahi. Mini putopis sa puno slika cu postaviti u drugoj temi, a ovde ce biti samo slike rada na masini i rezervnog "rezervoara" u nastajanju. Posto nismo mogli uklopiti rezervoar od BIG-a, odlucili smo da preradimo kanister i napravimo rezervni deo yamahe tenere u koji staje 20 litara goriva, tako da sad imam ukupno 44 litara na "raspolaganju" ;D Takodje, motor je dobio lepsi izgled zahvaljujuci GS-ovom kateru (profi graficka masina), sto se iz prilozenih slika vidi.....UZIVAJTE ;)...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja