Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Masina prede ko` singerica, to je samo zagrevanje :D. Danas sam bio u Sirijskoj ambasadi, ljudi su maksimalno ljubazni, pitaju zasto idem u Siriju, hocu li ici u jops neke zemlje kao sto su Izrael (trik pitanje :o), ili Liban. Ako im kazes da ides u Izrael, mozes za sva vremena zaboraviti na Siriju, a to je jedini put osim aviona i plivanja nazad ::). Ja i inace ne planiram da idem u Izrael i potpuno razumem takav stav Sirije, jer im je deo teritorije okupiran od strane Izraela (golanska visoravan). Dadose mi neke  formulare da popunim i predam im sledeci dan, jer sam zakasnio za danas (rade do 12, a ja stigoh u 123, 15 :-[. Traze da opisem mesta gde cu biti i nista vise. Sutra predajem papire i nadam se najboljem ;). PS: ja sam bio prvi i jedini u redu za vizu, bar nema cekanja ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Aj nek je sa srecom sa ambasadom. Nego mene nesto dugo muci, nigde ne mogu da nadjem datum tvog polaska  ???  Valjalo bi se organizovati pa da te ispratimo kao sto dolikuje svetskom putniku kao sto si ti. Jel si razmatrao gde ima na tvom putu moto servisa? Znam da ti je motor super pripremljen i verujem da mu se nece nista desiti, ali za svaki slucaj. Sta bi sa navigacijom?  Koju si sebi obezbedio? I nemoj da kasnis opet sa predajom papira  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Masina prede ko` singerica, to je samo zagrevanje :D. Danas sam bio u Sirijskoj ambasadi, ljudi su maksimalno ljubazni, pitaju zasto idem u Siriju, hocu li ici u jops neke zemlje kao sto su Izrael (trik pitanje :o), ili Liban. Ako im kazes da ides u Izrael, mozes za sva vremena zaboraviti na Siriju, a to je jedini put osim aviona i plivanja nazad ::). Ja i inace ne planiram da idem u Izrael i potpuno razumem takav stav Sirije, jer im je deo teritorije okupiran od strane Izraela (golanska visoravan). Dadose mi neke  formulare da popunim i predam im sledeci dan, jer sam zakasnio za danas (rade do 12, a ja stigoh u 123, 15 :-[. Traze da opisem mesta gde cu biti i nista vise. Sutra predajem papire i nadam se najboljem ;). PS: ja sam bio prvi i jedini u redu za vizu, bar nema cekanja ;D :D;)

 

Ja sam dobio Sirijske vize  :)

 

Koliko koštaju u BG?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Aj nek je sa srecom sa ambasadom. Nego mene nesto dugo muci, nigde ne mogu da nadjem datum tvog polaska  ???  Valjalo bi se organizovati pa da te ispratimo kao sto dolikuje svetskom putniku kao sto si ti. Jel si razmatrao gde ima na tvom putu moto servisa? Sta bi sa navigacijom?  Koju si sebi obezbedio? I nemoj da kasnis opet sa predajom papira  ;D

Polazim krajem aprila, ili pocetkom maja, to zavisi od vise faktora, u svakom slucaju sve cete saznati na vreme ;). Moto servisi, hmmm, da vidimo...ima jedan beduin u wadi rum pustinji srafciger, a u sirijskoj jedan ima kamile koje mu sluze kao slep sluzba u slucaju kvara ;D :D. Navigaciju imam, original kompas sa pokazivanjem ne jedne, nego sve cetri strane sveta, eeejjj :o ::). Papiri su danas predani na vreme i u ponedeljak idem po rezultate (nadam se pozitivnom odgovoru).

Masina prede ko` singerica, to je samo zagrevanje :D. Danas sam bio u Sirijskoj ambasadi, ljudi su maksimalno ljubazni, pitaju zasto idem u Siriju, hocu li ici u jops neke zemlje kao sto su Izrael (trik pitanje :o), ili Liban. Ako im kazes da ides u Izrael, mozes za sva vremena zaboraviti na Siriju, a to je jedini put osim aviona i plivanja nazad ::). Ja i inace ne planiram da idem u Izrael i potpuno razumem takav stav Sirije, jer im je deo teritorije okupiran od strane Izraela (golanska visoravan). Dadose mi neke  formulare da popunim i predam im sledeci dan, jer sam zakasnio za danas (rade do 12, a ja stigoh u 123, 15 :-[. Traze da opisem mesta gde cu biti i nista vise. Sutra predajem papire i nadam se najboljem ;). PS: ja sam bio prvi i jedini u redu za vizu, bar nema cekanja ;D :D;)

 

Ja sam dobio Sirijske vize  :)

 

Koliko koštaju u BG?

Kako za koga ;D. Nas Sirijci vole pa vize kostaju nula i slovima 0 :D dinara. Pitaqcu ih u ponedeljak koliko su za drzavljane Hrvatske ;). Koliko si platio vizu? Jesi li je vadio u Pesti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Polazim krajem aprila, ili pocetkom maja, to zavisi od vise faktora, u svakom slucaju sve cete saznati na vreme ;). Moto servisi, hmmm, da vidimo...ima jedan beduin u wadi rum pustinji srafciger, a u sirijskoj jedan ima kamile koje mu sluze kao slep sluzba u slucaju kvara ;D :D. Navigaciju imam, original kompas sa pokazivanjem ne jedne, nego sve cetri strane sveta, eeejjj :o ::).

Ajde gledaj pa nam na vreme javi, jer ima nas puno koji bi te ispratili. Pa da mozemo i mi da planiramo i da se organizujemo. Mozda ti te kamile smesno deluju, ali i one mogu puno da pomognu. Ziveo sam u Libiji 3 godine, pa znam o cemu pricam. Sala je sala, ali kad nema nikog da pomogne, dobre su i kamile. Nadam se da ti nece trebati. A sto se kompasa tice, video sam da si ga instalirao i mogu ti reci da je to meni skroz ok. Lepo izgleda i na preglednom je mestu. Znaci vreme polaska se polako priblizava. Ajd nek sve krene kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moto servisi, hmmm, da vidimo...ima jedan beduin u wadi rum pustinji srafciger, a u sirijskoj jedan ima kamile koje mu sluze kao slep sluzba u slucaju kvara ;D :D.

 

Pazi da ne naidjes na onoga sto sa dve cigle "popravlja" kamile. Ako vec budes kod njega, izbegavaj kanal!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Moto servisi, hmmm, da vidimo...ima jedan beduin u wadi rum pustinji srafciger, a u sirijskoj jedan ima kamile koje mu sluze kao slep sluzba u slucaju kvara ;D :D.

 

Pazi da ne naidjes na onoga sto sa sve cigle "popravlja" kamile. Ako vec budes kod njega, izbegavaj kanal!

:D :D :D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Danas sam napravio dodatni mini rezervoarcic za ulje, ili gorivo (3l). Izgleda kao da je fabricki i uglavio sam ga izmedju bocnog kofera i tocka. Takodje sam odradio kacenje za vatrogasni aparat (zlu ne trebalo :-X) ispod tablice, lepo izgleda, a ne zauzima mi prostor. Evo slicica sa priprema.

Zadnja slika je POCELO ODBROJAVANJE ;D ;D ;D DOBIJENA SIRIJSKA VIZA SA DVA ULASKA ;D :D;). Sutra predajem papire za Bugarsku tranzitnu vizu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Au Sci druze, pa to jako lepo izgleda. Ti ne da si pravi motoras i avanturista, nego si i jako dobar konstruktor. A narocito mi se scidja mesto za PP aparat. Neprimetno, a ipak je tu. A za vizu svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

  Ako udjes u pesak, ima da potones bez da je zivi!

E onda nastupaju kamile kao pomoc na putu. Kazem Vam ja mozda izgleda smesno, ali mogu da odrade posao. Bolje koja litra vise, nego koja litra manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

E ja cu taj malecni da napunim gorivom! Znaci ako se neko javi sa takvim predlogom reci da su ostali samo oni..malko veci. ;D

Samo napred druze moj i javi ako sta treba jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ugradio sam normalne brave za kofere sa sve kljucem, ugradio sam na korman CRASH-BAR  ;D u slucaju naletanja rebara na isti, da bude mekse  :-X Ugradjujem tapacirung u kofere, ne volim kad mi alat skakuce po limu. Cim bude lepse vreme, ugradicu nosace za kantice od 5 litara sa zadnje strane kofera i tako cu dobiti ukupnu nosivost za gorivo od okruglo 60 l benzina :o :o :-*. Ajde sad da vidim ko ce da se javi da mi napuni rezervoar ;D ;D ;D :D;).

  Sutra idem po bugarsku tranzitnu vizu, prednja osovina se pravi i nadam se da ce biti gotova do petka. Ostaje mi jos da proverim lamele i nadam se da nista novo nece iskrsnuti.

  Sci, ti to planiras da preprodajes gorivo? Mislim da si malo preterao sa prtljagom. Ako udjes u pesak, ima

da potones bez da je zivi!

Necu da potonem, jer u pustinji nece biti full puni rezervoari, necu Turci da me deru sa cenom od 1,8e.

Au Sci druze, pa to jako lepo izgleda. Ti ne da si pravi motoras i avanturista, nego si i jako dobar konstruktor. A narocito mi se scidja mesto za PP aparat. Neprimetno, a ipak je tu. A za vizu svaka cast.

Nije sto je neprimetno, nego sto se brzo skida, a to je najbitnije (zamisli frku, a covek prevrce po koferima trazeci pp aparat, a vruceeeeee). Prakticnost pre svega ;)

E ja cu taj malecni da napunim gorivom! Znaci ako se neko javi sa takvim predlogom reci da su ostali samo oni..malko veci. ;D

Samo napred druze moj i javi ako sta treba jos.

Sad se svi racunaju u jedan rezervoar, ne vredi ti nista ;D :D;)

Evo konacno i slicica

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bas jako lepo, ma koji GIVI, vidis kako moze mnogo bobro da se preuredi i neki drugi kofer i da se dosta ustedi. Mikko, videli ti ovo, a ti bacio pare tamo  na neke kofere.  ;) Mesto da si se prvo konsultovao sa Sci-jem. Prakticno, korisno a i usteda je veoma velika. Ajde pa nam javi sta je sa vizom za BG. Verujem da ces je odmah dobiti.  POZZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

U konzulatu Bugarske dobih vizu za 5 minuta tako da, sto se tice papiroloskih stvari, avantura moze da pocne ;D E, sad ono ALI :-\ Ali, odem za osovinu u alatnicu Lazarevic, premerim, vidim ista kao stara?! Kazem coveku, on se vadi na radnika koji ga je pogresno shvatio pa obrusio kao staru ??? ??? ??? SRBIJA, ljudi! Sad moram da cekam da mi odrade novu. A cekam vec nedelju dana, ja bi je rucno do sad napravio. A odrali me za istu, 3000 dinara :-[ Cekanje se ne uracunava u cenu, to dobijam gratis. Fucking, fuck, grrrrrrr >:( >:(>:( Sad cekam osovinu, pa kad stigne skidam lamele. Daj Boze da ne iskrsne jos nesto, inace odoh ja na leto ;D :P :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ajde bre vec jednom da te ispratimo,,da natocimo taj mali dodatni rezervoarcic pa da se krece polako...nego kako ces ti tamo bez domace kuhinje ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

U konzulatu Bugarske dobih vizu za 5 minuta tako da, sto se tice papiroloskih stvari, avantura moze da pocne ;D E, sad ono ALI :-\ Ali, odem za osovinu u alatnicu Lazarevic, premerim, vidim ista kao stara?! Kazem coveku, on se vadi na radnika koji ga je pogresno shvatio pa obrusio kao staru ??? ??? ??? SRBIJA, ljudi! Sad moram da cekam da mi odrade novu. A cekam vec nedelju dana, ja bi je rucno do sad napravio. A odrali me za istu, 3000 dinara :-[ Cekanje se ne uracunava u cenu, to dobijam gratis. Fucking, fuck, grrrrrrr >:( >:(>:( Sad cekam osovinu, pa kad stigne skidam lamele. Daj Boze da ne iskrsne jos nesto, inace odoh ja na leto ;D :P :-X

 

Nadam se da ćeš sve probleme koji te čekaju imati *pre* puta a nijedan na putu. ;)  Samo polako i guraj napred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Lepo sam ja jos ranije rekao, trebao si ti dobiti svoj pod forum. Pa jel vidis koliko si strana nagurao, a jos nisi ni krenuo, a ne znas ni kad ces. Svaka cast. Samo napred.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hahaha, u Turskoj mi nece nedostajati domaca kuhinja, problema moze biti u Siriji i Jordanu, ali cu se snaci vec nekako. Veca je frka za vodu, najcesci problem putnika su stomacni problemi. Frka je i sa nagaznim minama kojih ima u solidnom broju po pustinji. Neke su jos iz cionisticko-arapskog rata, a blize Irackoj granici su nove, za slucaj americke invazije iz Iraka. Moracu da vodim racuna o tome (ako krene neki dzip preko pustinje, ja cu za njim, nek` mi "cisti put" ;D :D.

 

Lepo sam ja jos ranije rekao, trebao si ti dobiti svoj pod forum. Pa jel vidis koliko si strana nagurao, a jos nisi ni krenuo, a ne znas ni kad ces. Svaka cast. Samo napred.  :)

Ko kaze da ne znam kad cu!!! Samo ne zelim da izmalerisem, uskoro cete znati tacan datum polaska ;)

 

Nadam se da ćeš sve probleme koji te čekaju imati *pre* puta a nijedan na putu. ;)  Samo polako i guraj napred. :)

Vidis da sam te poslusao, rekao si mi pre par meseci da ako treba i ako niko ne krene sa mnom, ja krenem sam ;D :D. Malo su srpski bajkeri podbacili ovaj put, od cele zemlje Srbije da nikoga sem mene ne zanima ovaj put ??? ??? ???Nadam se da cemo u buducnosti biti avanturistickije raspolozeni :) Ajmo, prosli su ratovi, idemo u EU, vize se ukidaju, svet je pred nama, osvojimo ga.....budjenjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.......................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo napravih nosace za kanistere od po 5 litara na zadnjoj strani kofera. Verovatno cu ih farbati, jer su mi alu koferi vec ofarbani u crno (ili da skidam farbu ::). Postavio sam i gumene "kras barove ;D" za kofere, a i vizuelno ih ulepsavaju. Rasirio sam i sator u dvoristu da biste imali priliku da ga vidite "uzivo :D". Sorry sto me mrzelo da ga zatezem full ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sto kaze zika,IDI BEGAJ ;D

Lepo,lepo,nego gledam slike,i pade mi napamet da te pitam jesi li probao te kofere na kisi,cisto da bi znao el ulazi voda u njih il ne ;)::):D(iz licnog iskustva te pitam,imao sam prilika da ima vise mokrih stvari u koferu,nego van njega)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sto kaze zika,IDI BEGAJ ;D

Lepo,lepo,nego gledam slike,i pade mi napamet da te pitam jesi li probao te kofere na kisi,cisto da bi znao el ulazi voda u njih il ne ;)::):D(iz licnog iskustva te pitam,imao sam prilika da ima vise mokrih stvari u koferu,nego van njega)

 

 

 

 

 

 

Pa el vidis da su mazani s masnu farbu kad ce da propuste , nema sanse ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja