Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Kakav off road, bice za neki dan, sad su radovi u toku, punom parom napred ;D Napravio sam vizir, ugradio uticnicu i merac temperature ulja. Evo slicica

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Yupiiiiii, zaokruzih veliki deo posla, postavio sam vizir, ugradio merac temperature ulja, kompas ;D, sat, termometar i uticnicu na 12v (za kompresor, mobilni, upaljac (mada sam anti-pusac), sijalicu itd)! Jos malo pa cu biti tuto-kompleto spreman u tehnickom pogledu. Jeste da sam se dooobro pomucio, ali vredelo je, dobio sam unikatni izgled motora i jos vaznije, mnogo prakticnih stvarcica koje zivot znace! Obrati paznju na detalje instrument table, jos malo ce da bidne ko` kokpit manjeg aviona ;D :D;)

  Jos malo ce GIVI da me angazuje na dizajniranju vizira :D Kad sam ga provozaoooo...banja, nema vetra u grudima i ramenima, duva samo oko kacige (kao sto sam i hteo). E sad je uzivancija voziti ga, mnogi nisu ni svesni sta znaci dobar vizir! Ponovo sam se rodio, jos malo pa ko` u gold-wing`s :D;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sci, svaka cast. Sto rekao Radovan III, "ja se tebi divim do imbecilnost"  :D Mislim da ce sad velike firme da se zapitaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Zahvaljujem na komplimentima ;D Mnogi me na pp pitaju ko mi je pravio vizir, mnogo im se svidja, trebace i njima slican. Pravio mi cuveni i nadaleko poznati, neprikosnoveni majstor nad majstorima, umetnik viziriranja ;D, Radenkovic Dragan, poznatiji kao SCI ;D ;D :D :D ;) ;) Radi covek perfektno, nema sta! Kostalo me nesto manje od dvadesetak evra (bas je jeftin ;D), puno zivaca i strpljenja. Jedino sto ga treba istrpeti, mnogo je nervozan dok pravi vizire, taj posao ne trpi gresku ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Harmonike stizu pod obavezno, stavicu ih kad budem menjao prednju gumu. Jos par sitnica i bice u fulu ;D Razmisljam o kras bar-u, moj stiti samo motor, a ne i rezervoar. Trazim i zastitnu mrezicu za farova, hocu da mi izgleda hardverski ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Sci ovo je stvarno fenomenalna tura  i bez sumnje veliki izazov . A sto je avantura veca , to su potrebne i ozbiljnije pripreme . Pored motora jako je bitno da i ti budes u ekstra kondiciji - dakle trcanje , plivanje i teretana . Uvek moras da racunas da ces mozda i neplanirano voziti sam preko neke ( mozda i najteze ) deonice . Podici XT sa asfalta nije nikakav problem . Podici XT sa dodatnom opremom i punim rezervoarom sa peska ili blata kad ti motor klizi po istom i tlo pod nogama - moze da predstavlja veliki problem . Meni je jednom trebalo pola sata da uspravim XT punog rezervoara sa zitkog blata u sred nedodjije. I vezano za tu pricu - na motoru drzi gel ( odnosno bilo koji full sealed ) akumulator . Izlivanje kiseline iz akumulatora u sred pustinje ne bi bilo ni malo prijatno iskustvo .

  Ne znam tacno koja ti je planirana ruta , ali 1000 km pustinjske voznje je ozbiljna stvar . Kolicina vode koju budes nosio na motoru ti je u ekstremnim uslovima dovoljna samo za par dana . Mozda bi trebao da razmislis o nabavci EPIRB-a , odnosno kompaktnije varijante PLB (personal locating beacon)- uredjaj koji salje SOS signal , koji moze da se registruje sa bilo koje tacke na zemlji . EPIRB se uglavnom koristi na moru , al u pustinji van dometa GSM mreze upotreba istog bi bila opravdana . PLB u engleskoj moze da se nadje za oko 200 funti ex VAT. U americi je sigurno znatno jeftiniji ( i nije neka cifra za stvarcicu koja moze da ti spasi zivot).Svakako moras da imas nekog odavde , koga ces stalno da obavetavas o trenutnoj poziciji , planiranoj narednoj ruti i okvirno vremenu narednog javljanja .

 Informacije i konkretan savet o voznji u takvom ambijentu mozes da potrazis preko www.sahara-overland.com forumu (postavljen je na H U ) Najbitnije informacije  za put generalno mozes da nadjes u Chris Scott-ovoj knjzi : Adventure Motorcycling Handbook ( bajkerska biblija po misljenju mnogih overland-era ). Ukoliko vec nisi - javi mi se da ti dam da je procitas

 Interesantno je da su mnogim ljudima najveci problemi bili u vezi guma - neodgovarajuci profil i cesta busenja . Ja bi ti preporucio da odavde krenes sa dobrim drumskim gumama i da poneses (pored rezervnih unutrasnjih guma i pribora za krpljenje ) par off road guma koje bi namestio pred izlazak sa asfalta . Skinute gume (kao i apsolutno sve sto ti nije neophodno na tom delu puta) zatrpas u pesak i memorises poziciju na GPS-u ( za svaki slucaj poziciju i chart datum zapisi i na papiru ), te ces to u povratku lepo iskopati.

 

 

   

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Sci ovo je stvarno fenomenalna tura  i bez sumnje veliki izazov . A sto je avantura veca , to su potrebne i ozbiljnije pripreme . Pored motora jako je bitno da i ti budes u ekstra kondiciji - dakle trcanje , plivanje i teretana . Uvek moras da racunas da ces mozda i neplanirano voziti sam preko neke ( mozda i najteze ) deonice . Podici XT sa asfalta nije nikakav problem . Podici XT sa dodatnom opremom i punim rezervoarom sa peska ili blata kad ti motor klizi po istom i tlo pod nogama - moze da predstavlja veliki problem . Meni je jednom trebalo pola sata da uspravim XT punog rezervoara sa zitkog blata u sred nedodjije. I vezano za tu pricu - na motoru drzi gel ( odnosno bilo koji full sealed ) akumulator . Izlivanje kiseline iz akumulatora u sred pustinje ne bi bilo ni malo prijatno iskustvo .

  Ne znam tacno koja ti je planirana ruta , ali 1000 km pustinjske voznje je ozbiljna stvar . Kolicina vode koju budes nosio na motoru ti je u ekstremnim uslovima dovoljna samo za par dana . Mozda bi trebao da razmislis o nabavci EPIRB-a , odnosno kompaktnije varijante PLB (personal locating beacon)- uredjaj koji salje SOS signal , koji moze da se registruje sa bilo koje tacke na zemlji . EPIRB se uglavnom koristi na moru , al u pustinji van dometa GSM mreze upotreba istog bi bila opravdana . PLB u engleskoj moze da se nadje za oko 200 funti ex VAT. U americi je sigurno znatno jeftiniji ( i nije neka cifra za stvarcicu koja moze da ti spasi zivot).Svakako moras da imas nekog odavde , koga ces stalno da obavetavas o trenutnoj poziciji , planiranoj narednoj ruti i okvirno vremenu narednog javljanja .

 Informacije i konkretan savet o voznji u takvom ambijentu mozes da potrazis preko www.sahara-overland.com forumu (postavljen je na H U ) Najbitnije informacije  za put generalno mozes da nadjes u Chris Scott-ovoj knjzi : Adventure Motorcycling Handbook ( bajkerska biblija po misljenju mnogih overland-era ). Ukoliko vec nisi - javi mi se da ti dam da je procitas

 Interesantno je da su mnogim ljudima najveci problemi bili u vezi guma - neodgovarajuci profil i cesta busenja . Ja bi ti preporucio da odavde krenes sa dobrim drumskim gumama i da poneses (pored rezervnih unutrasnjih guma i pribora za krpljenje ) par off road guma koje bi namestio pred izlazak sa asfalta . Skinute gume (kao i apsolutno sve sto ti nije neophodno na tom delu puta) zatrpas u pesak i memorises poziciju na GPS-u ( za svaki slucaj poziciju i chart datum zapisi i na papiru ), te ces to u povratku lepo iskopati.

 

Citao sam pomenutu knjigu, i to u Vladivostoku posle cele parade. Dobra je kao uvod za nekoga ko prvi put krece u takvu avanturu... Ja bi ti SCI preporucio da je prelistas, mogu da se nadju zanimljive stvari...

 

Znas sta bi mogao da poneses. Parce lima, popnitne i masinu za iste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Setih se da ti ponudim slonove usi za rucke, i poklopac diska, ali vidim da ih vec imas, u svakom slucaju, ako

ti treba veci i ruznije stitnik diska, javi, moj imas u zajam... Nego obavezno harmonike, da ne zaebes semeringe!!

Dobra je ideja da poneses jednu unutrasnju gumu 19, kada ti pukne neka, ona pase u obe... bar do prvog vulkanizera ili

7000km kao meni :-[ :'(.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Mislim da je prava stvar za ponjeti na dug put poliester set (ima malo pakovanje od 200-300g), sa njim mozes vrlo brzo ,za prvu pomoc, popraviti neku pukotinu na rezervoaru ,deklima motora i sl.(ne daj boze da zatreba). Rad sa njim je prilicno jednostavan i mogu ti pokazati kada dodes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Mislim da je prava stvar za ponjeti na dug put poliester set (ima malo pakovanje od 200-300g), sa njim mozes vrlo brzo ,za prvu pomoc, popraviti neku pukotinu na rezervoaru ,deklima motora i sl.(ne daj boze da zatreba). Rad sa njim je prilicno jednostavan i mogu ti pokazati kada dodes.

 

Mislis da je bolje od tecnog metala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Mislis da je bolje od tecnog metala?

Nije bolje od tecnog metala za neku trajnu popravku ,ali tecni metal je spor ,  poliester se moze osusiti za 10 min. i moze zakrpiti puno vece rupe, sastaviti za prvu pomoc i neke polomljene plastike ,djelove kofera, vizira i sl. Da ne bude zabune ,kada kazem poliester mislim na poliestersku smolu i vlakna, a ne na poliesterski kit ili nesto slicno.Za rad je potrebna samo mala cetka i makaze, mislim da to nije problem ponjeti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Za neke stvari je mnooogo bolje od tecnog metala, poliester je majka Mara ;D, mada nosim i njega i tecni metal. Naravno da nosim i unutrasnje gume, ali u originalnim dimenzijama, ipak je to najbolje 8).

Sad sam stigao sa registracionih saltera :-\ :-[ :-X Konacno je motor na mom imenu i registrovan za 13 000 dinaraaa mamaaaa, uzet je i zeleni karton 1000 din. i medjunarodna dozvola 2000dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Mislis da je bolje od tecnog metala?

Nije bolje od tecnog metala za neku trajnu popravku ,ali tecni metal je spor ,  poliester se moze osusiti za 10 min. i moze zakrpiti puno vece rupe, sastaviti za prvu pomoc i neke polomljene plastike ,djelove kofera, vizira i sl. Da ne bude zabune ,kada kazem poliester mislim na poliestersku smolu i vlakna, a ne na poliesterski kit ili nesto slicno.Za rad je potrebna samo mala cetka i makaze, mislim da to nije problem ponjeti.

 

 

 

Ok. Pazi, vreme delovanja i nije toliko bitno. Ako vec dodje do toga da ti treba tecni metal, lako ce se sacekati :) U svakom slucaju bilo bi dobro i to poneti

 

 

Par saveta sta jos poneti:

 

-lemilica na gas, ima da se kupi na buvljaku (korisna za kontakte, a ja sam sa njom okrpio drzace branika u sred pustinje i nije mrdnulo od tada)

-vezice, one plasticne raznih dimenzija, i one najvece!!! nezameljiva alatka

-nismo nosili, ali moze da koristi, mali brener isto na gas+ ponese se onaj gas u boci za dopunu upaljaca pa se koristi za ovo i lemilicu

-bonsek platnu

-duck tape

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Alo bre, ja ne planiram da se kvarim i krpim ;D! Nude mi brenere, busilice, fiberke, strugove, metale, cvrste i tecne, gvozdja, celik...pa nisam ja varilac, ili metalski radnik :-[ :o ::) ; ;D :D;)

   Sad ozbiljnije: ta traka je odlicna stvar za put. Evo stize mi i knjiga (Chris Scott), doneo mi Popaj kome zahvaljujem na ljubaznosti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

bez zezanja sci, ta siva "duct tape" i vezice za kablove su mi privremeno posluzili umesto nosaca kofera, srafova, paktregera itd... Nije skupo, ne zauzima puno mesta, i u slucaju nuzde se mogu iskoristiti na 1000+ nacina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ponesi 10 pari gaca. Opaska je na mjestu. Kupi one minimalke pamucne, ne zauzimaju puno mjesta, spakuju se na velicinu dezodorans spreja. takodje, isto vazi i za carape-samo pamuk. Isto sam radio kad sam isao za Afriku. Zvuci banalno, ali covjek zbog tih sitnica zna biti nervozan... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja