Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Kolik sam prošao Tursku,a to je od Bugarske do Iranske granice, bentinskih imaš koliko hoćeš osim na relaciji Edirne - Istambul, a to ti je max 250 km.

Ali i tu ako zapne,siđeš sa autoputa i odeš u neko seli i natočiš.

Što se tiče ulaska u Iran, sa karnetom ideš bez problema.

Probaj da pitaš u Iranskoj ambasadi dali možda nekim slučajem postoji neka posebna zabrana za građane Srbije premda nema razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Znam da po Turskoj nije frka sa pumpama, malo se salim sa Motoholicom ;D Sto se tice karneta, evo odgovora koji je AMSS dobio od iranskog moto kluba:"  Dear Violeta,

As you know the motorcycle in question has 600cc Capacity and according to the Iranian internal customs rules entering of such a motorcycle is not permitted. In the meantime, the price of this type of motorcycle is about USD 4000.

Thank you

Sanaz

Pazi vrednost motora, ma nije nego ??? ??? ??? Al` budze cifre samo da bi karnet bio veci moja xt je 90-to godista i nikako ne moze vredeti oko 3000e. Evo, ja cu im je odmah prodati za 4000$ :P :o

  Po njima, niko ne moze uci u Iran sa motorom koji ima 600ccm! Mislim da je Irancima dopustena voznja motora do 250 :o :o,, ali to ne bi trebalo da se odnosi na strance?!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Predpostavljam da je gospodin iz Iranske ambasade neobavešten zato što ga do sada verovatno niko iz SRB nije pitao za karnet.  Čitah skoro putopis nekih Bemvejdžija koji su išli na turneju po Iranu...  Išlo ih je jedno 10, i vozili su F650GS i R1200GS, dakle motore sa više kubika od tvog.  Još pri tom su bili gradjani SAD, a njima je to dodatni minus.  Dakle ne vidim zašto bi ti imao problem sa ulaskom...

 

Mislim da je taj Sanaz pobrkao uvoz motora sa privremenim ulaskom u zemlju motorom.  Tačno je da u Iranu nisu dozvoljeni motori preko 250cc, al' to se ne odnosi na one koji posećuju Iran svojim motorom i voze ga napolje posle završene posete.

 

Ono što bih ti ja preporučio...  Pošalji e-mail Violeti sa nekoliko linkova o ljudima koji su putovali u Iran motorima ( na primer http://www.motodiscovery.com/tours/middleeast/iran.html  ili  http://www.horizonsunlimited.com/tstories/kelly/cat_iran.php  ili  http://www.britishembassy.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMarket/Xcelerate/ShowPage&c=Page&cid=1161589668195 ) i zamoli je da ih prosledi g. Sanazu sa objašnjenjem da si ti mislio samo da posetiš Iran kao ovi putnici, a ne da uvezeš motor...  nisi se možda dobro izrazio prvi put  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hvala ti za linkove, najgore je sto samo oni u Srbiji izdaju karnete, a obzirom na nas mentalitet vrlo je verovatno da ce mi ona na kraju reci da idem bez karneta kad mislim da znam vise od njih o propisima. Siguran sam da je covek mislio na uvoz motora preko 250ccm koji su zabranjeni za voznju u Iranu, ali se to odnosi na Irance, a ne i na stranca koji je u prolazu i vraca se istim motorom. Violeta vrlo dobro zna da idem i da se vracam motorom, ali  ??? :-\ :-X Sad dok joj objasnim sta je sta i ko gde ide...rodicu mecku  :);) Uskoro ce joj poslati dopis iz Egipta po istoim osnovu pa cemo videti sta je sa Egipcanima?!

     Inace, odobreno mi je sponzorstvo u "gori", prodavnici opreme za putovanja i kampovanje ferrino. Tema je u  podforumu "prodavnice", pa koga zanima neka pogleda, jer sam uspeo da izdejstvujem popust za sve clanove ovog foruma :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Karnet se izdaje neovisno od toga gde ces da putujes. Znaci mozes da uzmes karnet i da ne putujes nigde. Lepo uzmi karnet i pravac Iranska granica. Karnet koji dobijes je isti kao sto se izdaje i u Nemackoj i u Francuskoj, tako da ga i neko sedmi ovde izdaje isti ti qrac.

U Iranu je, mislim do skora, bilo neko pravilo da motri ne smeju na auto put, ali je i to ukinuto. Sve u svemu, milioni motora su prospartali Iran, sa istim tim karnetom koji se dobija od AMSS tako da...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

  Sta mi preporucujete za izbor kacige na putu; da li je bolja enduro kaciga, ili integralka. Ja sam navikao na integralnu i ne znam u cemu je prednost enduro kacige za ovakav put (osim za pustinjsku vrucinu ;D)?!

  Drugo, na koju visinu da postavim nosace kofera, tj. na kojoj visini da mi budu koferi i sta su prednosti, a sta mane viseg, odnosno nizeg polozaja kofera. O ovim stvarima imam neko misljenje, ali bih voleo da mi iskusni enduro-bajkeri izraze svoje misljenje o tome ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

za slem integralka sa malom nastresnicom, a za kuferi - sto nize.

 

Za slem se slazem ;D

 

A za kuferi ne. Ono sto je okrad napisao je logicno, ali u praksi se nije pokazalo tacno. Ja sam na africi postavio bocne kofere vodeci se tom logikom, sto nize i sto manje nazad. Tako jel teziste ostaje najblize onome gde treba...

Medjutim u praksi se pokazalo jezivo lose i nebezbedno, i imao sam ogromne probleme...

Dalje o tome u nastavku, jezivo kasnim ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Kaciga - integralka. Enduro kaciga nija za duga putovanja, poshto posle par stotina km pochne da smeta vazdug koji prolazi izmedju kacige i naochara. Posle jednog dana takve voznje sutra cesh se probuditi sa glavoboljopm. Barem je moje iskustvo takvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Kaciga - integralka. Enduro kaciga nija za duga putovanja, poshto posle par stotina km pochne da smeta vazdug koji prolazi izmedju kacige i naochara. Posle jednog dana takve voznje sutra cesh se probuditi sa glavoboljopm. Barem je moje iskustvo takvo.

 

Ne mislim da pametujem, ali kako onda na PD rally-u voze sa enduro kacigama po 15 sati dnevno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ok, ja sam i inace planirao da idem sa integralkom, nikad nisam ni imao enduro kacigu, ali niko ne rece koja je prednost enduro kacige uopste ???

Ajde Dane, osedesmo cekajuci taj cuveni nastavak price o koferima :D;) Koji sator mi preporucujete, zna li neko kakvi su Ferrino aral 3 (slika 1) i

Ferrino skyline 3 (slika2). Oba su za 3 osobe, sto mi odgovara zbog stvari, oba imaju alu sipke, aral je cetvorosezonski, a skyline trosezonski, ali znatno jeftiniji!? Ako neko ima ove satore molio bih da iznese svoja iskustva u vezi sa tim ;)

 

post-381-1287899364277_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Sto se tice satora, najbolje pitaj neke planinare. Oni su bolji strucnjaci za te stvari. Ili jednostavno nadji neki forum sa tom tematikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

Iz nekog mog iskustva sa satorima i kamp opremom mogu ti reci par stvari:

Pozeljno je da sator bude dvoslojan

vreca za spavanje treba da bude dobra, pozeljno sa mogucnoscu vadjenja unutrasnjosti.

Takodje podloga je neverovatno bitna, mislim da bi ti odgovarala neka samonaduvavajuca.

Imas sve to da pogledas u intersportu (merkator)

Obavezno kupi i par LED lampi (kod kineza su smesno jeftine) mogu danima da rade bez prestanka

a svetle kao mag lite.

I racunaj da ides kroz pustinju i da ce ti trebati puno vode :)

I na vreme kontaktiraj ljude iz HC-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

I ja sam planinar :D, pa ne znam te tipove satora, ali ok. Bio sam juce u "GORU" i ugovorio sa njima sponzorstvo za ferrino sator i vrecu. Sator je ARAL 3, za tri osobe, specijalno izradjen za pustinjske uslove, ima alu sipke, vodonepropusnost 3000mm ;D, znaci zaista vrhunski. Cena u slobodnoj prodaji je 340 evra, mada sam ja dobio veeeeeliki popust. Slika vam je u mom donjem postu.

 

 

post-381-12878993710814_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Posto nas drugar drzi Goru, i mi smo bili sponzorisani sa njihove strane. Imali smo samonaduvavjuce termarestove (podloske). Vrhunska stvar... Spavali smo kao u Hiltonu na njima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

I ja sam planinar :D, pa ne znam te tipove satora, ali ok. Bio sam juce u "GORU" i ugovorio sa njima sponzorstvo za ferrino sator i vrecu. Sator je ARAL 3, za tri osobe, specijalno izradjen za pustinjske uslove, ima alu sipke, vodonepropusnost 3000mm ;D, znaci zaista vrhunski. Cena u slobodnoj prodaji je 340 evra, mada sam ja dobio veeeeeliki popust. Slika vam je u mom donjem postu.

 

 

Ovo mi lici na Egipatsku mumiju, samo druge boje... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Cak se i zove "tip mumija", al` zato je toplo i na minusu kad si u njoj. Cena joj je 90 evra i moze se bez hipotermije spavati na -20! Ima i mnogo dobrih potkapa, ranaca i svega sto cini kampovanje i voznju udobnijom ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

A imaju i vrece od 280 evra :o Mada ima i onih od 23 evra. Kao sto znamo:" koliko para, toliko muzike", uglavnom, ono sto sam ja primetio je da im je sva oprema kvalitetna, pa spremajte lovu.

PS: ne kosta mene vreca 90 evra, to joj je prodajna cena. Sigurno je ne bih kupio po toj ceni ( u tom slucaju bi prihvatio tvoju vrecu na zajam, hvala na ponudi;D :D), ali ne zato sto ne vredi, vec zato sto skupljam pare za gorivo ;D :D. Ako ste culi za pescane oluje i ako mozete zamisliti crni zid od peska visok par stotina metara  :-\, shvaticete koliko je bitan veoma kvalitetan sator, jer bi ga u suprotnom pesak iscepao kao kesu na sto komadica (a onda i onog ko se krio u njemu  :-\;D :-X).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

90 evra je DZABE za vrecu kojoj je extream -20...

Slazem se u potpunosti. Nego, nije problem u vreci, nego u nasem jeb.nom standardu koji je veoma nizak pa nam sve dodje skupo :-\ Sa druge strane, nema nista bez OZBILJNE OPREME, zato je bolje skupljati sest meseci lovu za kvalitetan sator, vrecu i drugu opremu! To je isto kao kad kupimo nekvalitetnu jaknu, pa se smrzavamo i ne vozimo ispod 10 celzijusa, kvasimo se i cedimo jer nemamo kvalitetne cizme, pa posle par godina krene reuma i iskrivimo se kao paragraf :-X OPREMA JE ZAKON ;D :D

  Dane,kako s ute sluzili bocni koferi, nisi nam zavrsio pricu o problemima sa nisko postavljenim koferimaaaaaaaaa.... :o :o :o :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A sta mislis o ovoj vreci iz Louisa?? Kosta 50e. Omogucava:

 

    * Gesamtmaße: 220 x Schulter-/Fußbreite: 85/60 cm

    * Komfortbereich: +1 bis +10 °C

    * Niedrigste Temperatur: -15

    * Füllung: 100% Hollowfiber, silikonisiert

    * Füllgewicht: 300 g/m² bzw. 400 G/m² an den Seiten und am Fußteil

    * Verarbeitung: 2-lagig

    * Aussenmaterial: wasserabweisendes und strapazierfähiges Soft Nylon.

    * Innenmaterial: atmungsaktives Polyester

    * Gesamtgewicht: ca. 1900 g

    * Packmaß: 42 x 23 cm (in unkomprimierten Zustand). Durch die umlaufenden Zurrgurte vom Kompressions-Packsack können Sie das Packmaß auf ein Minimum reduzieren.

    * Farbe: Eisblau / Schwarz

 

Uie11_10002364pikto06df3ea2xg9.jpg

 

Obrati paznju na dimenzije i tezinu!

 

BTW, koliko niske temeperature se ocekuju u tom podrucju u to doba godine??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

90 evra je DZABE za vrecu kojoj je extream -20...

Slazem se u potpunosti. Nego, nije problem u vreci, nego u nasem jeb.nom standardu koji je veoma nizak pa nam sve dodje skupo :-\ Sa druge strane, nema nista bez OZBILJNE OPREME, zato je bolje skupljati sest meseci lovu za kvalitetan sator, vrecu i drugu opremu! To je isto kao kad kupimo nekvalitetnu jaknu, pa se smrzavamo i ne vozimo ispod 10 celzijusa, kvasimo se i cedimo jer nemamo kvalitetne cizme, pa posle par godina krene reuma i iskrivimo se kao paragraf :-X OPREMA JE ZAKON ;D :D

   Dane,kako s ute sluzili bocni koferi, nisi nam zavrsio pricu o problemima sa nisko postavljenim koferimaaaaaaaaa.... :o :o :o :D

 

kada su koferi postavljani kao kod mene, sto nize i sto vise napred, noga ima tendeciju da se zaglavi izmedju kofera i zemlje pri padovima. Drugi problem je kada se zaglavis u dubokom pesku, pa mlataras nogicama da pomognes, onda ti smetaju. U toj situaciji, dubok pesak je velika verovatnoca da ces se izvrnuti na stranu dok tako guras, pa je vrlo verovatno da ce ti ceo motor pasti na nogu svom tezinom preko kofera. Takodje, kada ides malom brzinom po tekom terenu, pa motor kao krene da pada, a ti postavim nogu da zadrzis motor, onda ti kofer udara u nogu i ako ga ne zadrzis opet ti sve pada direktno na nogu. Ides sporo i krene motor u stranu, a ti pokusavas da ga zadrzis, noga ti ostaje fiksirana na zemlji a motor se krecei nastavlja da pada i tras kofer na nogu.

Veruj mi da je tesko i da boli, meni se desilo 2 puta. A tek sto sam se nahvatao straha posle toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

A sta mislis o ovoj vreci iz Louisa?? Kosta 50e. Omogucava:

 

    * Gesamtmaße: 220 x Schulter-/Fußbreite: 85/60 cm

    * Komfortbereich: +1 bis +10 °C

    * Niedrigste Temperatur: -15

    * Füllung: 100% Hollowfiber, silikonisiert

    * Füllgewicht: 300 g/m² bzw. 400 G/m² an den Seiten und am Fußteil

    * Verarbeitung: 2-lagig

    * Aussenmaterial: wasserabweisendes und strapazierfähiges Soft Nylon.

    * Innenmaterial: atmungsaktives Polyester

    * Gesamtgewicht: ca. 1900 g

    * Packmaß: 42 x 23 cm (in unkomprimierten Zustand). Durch die umlaufenden Zurrgurte vom Kompressions-Packsack können Sie das Packmaß auf ein Minimum reduzieren.

    * Farbe: Eisblau / Schwarz

 

UPEWh_10002364pikto06df3ea2xg9.jpg

 

Obrati paznju na dimenzije i tezinu!

 

BTW, koliko niske temeperature se ocekuju u tom podrucju u to doba godine??

 

Ova Ferrino kada se spakuje je 22x28 cm za razliku od te koja je 42x23 cm, sto je ogrooooooomna razlika, znaci duplo, ko da nosis dve Ferrino... Razlika od 150g u tezini u korist Ferrina nije neka kada se nosi motorom ali u planinarskom smislu jeste...

 

Znaci toplija je, laksa je, pakuje se na duplo manje mesta... to joj omogucuje zato sto je punjena sa Thermolite Quallo, a ova iz Louisa Hollowfiber...

I ima jedna stara, vreca nikad nije dovoljno topla ;D

 

Kroz tursku kolko ja znam ce ici i kroz velike nadmorske visine, tako da usteda od 40e moze da se obije o glavu. Jos je ova brendirana, sto daje neku garanciju da se nece rasiti itd... A i vek trajanja samog materijala kojim je punjena ide u korist Ferrina...

 

Mi smo nosili zimske vrece, komfor do -8 i bogami jednom nam je bilo baaaaassss hladno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

A sta mislis o ovoj vreci iz Louisa?

 

Ova Ferrino kada se spakuje je 22x28 cm za razliku od te koja je 42x23 cm, sto je ogrooooooomna razlika, znaci duplo, ko da nosis dve Ferrino... Razlika od 150g u tezini u korist Ferrina nije neka kada se nosi motorom ali u planinarskom smislu jeste...

 

Znaci toplija je, laksa je, pakuje se na duplo manje mesta... to joj omogucuje zato sto je punjena sa Thermolite Quallo, a ova iz Louisa Hollowfiber...

I ima jedna stara, vreca nikad nije dovoljno topla ;D

 

Kroz tursku kolko ja znam ce ici i kroz velike nadmorske visine, tako da usteda od 40e moze da se obije o glavu. Jos je ova brendirana, sto daje neku garanciju da se nece rasiti itd... A i vek trajanja samog materijala kojim je punjena ide u korist Ferrina...

 

Mi smo nosili zimske vrece, komfor do -8 i bogami jednom nam je bilo baaaaassss hladno

 

Temeratura moze biti i ispod nule u aprilu i maju u planinskim predelima Turske. Posto planiram da se penjem na 4000 metara (ako bude moguce bez dereza i alpinisticke opreme;D), na "erdzijas" iznad Kayserija. Posto je iznad 3000 metara veciti sneg i led moze se zamisliti kakvi me vremenski uslovi ocekuju gore :o. Takodje, u pustinji temperatura varira od preko50 celzijusa danju, do oko 0 (da, nula) po mraku. Ako duva vetar, osecaj je desetak stepeni nize, pa ti vidi zasto vreca "zivot znaci" ;D A posle ove slike (iz jula) bice vam sve mnogo jasnije ;)

 

 

 

post-381-12878993736029_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja