Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 4495 postova
@Krokodilo
Meni je menjač bio sasvim prihvatljiv. Problem je bio sa oprugom selektora, potrebom da se selektor preventivno ojača, sa federom kurble i španerom na strani lanca. Španer sam nešto iscrtao, napravio mi Bane (sad radi BMW) za drugog Falkonca a i trećeg, posle toga nisam imao nikakvih problema. Uspevao sam da dobacim do 140 na kratko (po cajgeru), ali nije to to. Kočnice... molitva i stiskanje ručice i pedale. 
 
Sa kramponkama koje je i vojska koristila, prolazio sam po stazama i bogazama (naše zemlje ponosne  ) da se ne bi ni neki enduro postideo. Jedino, nizak klirens, plus opterećenje. Ali, ćufka uzbrdo/nizbdo, svejedno mu je :D. Baš bih ga rado ponovo posedoao, samo što su počeli da im lupaju cene kao da su prave dragocenosti.
Не, мењач је био гласан и то мене нервира, никад није промашио брзину руку на срце. Опруге су пуцале и на шалтеру и на курбли. Имам и специјални алат негде у радионици, пун кофер радапцигера и алат за штелање паљења.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jedini Falkonac kojeg bi ja vozio je aprilia SL 1000 Falco :)
A možda i hoću, samo da već jednog dana skupim hrabrosti da ga kupim, toliko sam ogrezo u Japanskim motorima da imam neosnovani strah prema bilo čemu drugom, pogotovo Italijanskom.

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova
Pre 8 sati, BokyBoy je napisao:

Da, na Falkoncima je krenula obuka,

vise smo ih gurali nego vozili, posle na V35 pesma...

Pred kraj se pojavilo par komada R45 i R65, cak i neki r65 gs i Kađive.

 

74378-1728712302402-3846663-n.jpg

5802-470418279690382-1751319341-n.jpg

i jedna vrsta specijalaca je imala   jedan motocikl po vodu.To uglavnom nije ni radillo pa ni obuka nije postojala

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki
On 26. 4. 2023. at 17:16, Darko Mihajlovic je napisao:

moj motor tacno 25 godina mladji od tvog , a imamo isto na satu. FA-SCI-NA-NTNO !!

 

Toliko pise. Premotao ko zna koliko puta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Uzeh pre neki dan novo polovno motorciklo. CBF 600 2006. godiste.

 

Da mu sunem taj Mannol 10w40 ili da idem na Motul 7100? Ili mozda Silkolene?

10w40 bi trebalo da je ok? Pod pretpostavkom da su ovih 35k km na satu pravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

I ja sam pre nekih mesec dana kupio cbf 600 samo je kod mene 2008 god, sipao sam Silkolene 10w40, videcemo kako ce se pokazati :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Sa ta dva ulja nemaš greške, više puta potvrđeno. S obzirom da ti je nov motor i prva zamena, ako ne znaš prodavca lično bar dva kolena unazad i tri kolena postrance, može svašta da ti izađe iz motora pa ćeš morati brzu drugu zamenu, pa ono, možda nešto jeftinije. Ako je sve ok, nisi se prevario. Ako ti se ne svidi kako zvuči, kako šalta, uvek možeš da istočiš i da staviš skuplje ulje. Nećeš biti mnogo oštećen. Kantica 4L Mannola ko litar Motula.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF600n

I ja sam krajem prosle sezone kupio CBF600n 2008 ali model 2007 jer ima karbove. Isto razmisljam da mu sipam Silkolene 10w40 za sledecu zamenu ili mozda Mannol pa da skratim period zamene. Mada sam video da u uputstvu da stoji 10w30 mada je to cudna gradacija bas. Ali kapiram da je onda za taj agregat 10w40 taman. Vece gradacije bi mu bile verovatno guste. Inace ne znam sta je trenutno u njemu znam samo da je prodavac uradio servis kad je uvezen. Ali mi nije palo na pamet tada da pitam. Mada je ulje i dalje cisto kao da je juce sipano evo kacim sliku ulja koje sam obrisao sa meraca. Motor je uzet sa 17000km sad ima 19500km. Jos mi nije hitno ali sam sad u fazi gledanja. Bas me zanimaju vasa iskustva.

1683201347769.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 786 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Gledao sam Mannol u prodavnici i nekako bih ga na kraju izbegao. Stoje mu sve specifikacije ali mi opet ne uliva poverenje. Prosto samoprocena. Lepo bi bilo kada bi se neki tehnolog javio i objasnio procededuru proizvodnje ulja, sastav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Prošle godine prvi mali servis kod nas, sipan Ipone R4000RS 10w40. Posle 5,000km i godinu dana opet sam uzela isti za novu sezonu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8715 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mannol kod mene samo sapuce, pre njega sam prosuo perjanice motula i shell-a...
Po tehnickom listu ovaj mannol ester prevazilazi karakteristikama jedan castrol power1.



Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4495 postova
Mannol kod mene samo sapuce, pre njega sam prosuo perjanice motula i shell-a...
Po tehnickom listu ovaj mannol ester prevazilazi karakteristikama jedan castrol power1.



Sent from my EML-L09 using Tapatalk


Баш тако

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4495 postova
Gledao sam Mannol u prodavnici i nekako bih ga na kraju izbegao. Stoje mu sve specifikacije ali mi opet ne uliva poverenje. Prosto samoprocena. Lepo bi bilo kada bi se neki tehnolog javio i objasnio procededuru proizvodnje ulja, sastav...
Чудо је како смо ми моторџије вечи стручњаци од оних који то производе, значи да у кантици МОТУЛ може да нам се ували и масна вода. А за МАНОЛа да се јави неки технолог да нас теши

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2342 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ne bi ga sipo u inat. 

Ispade ulje je sad vanzemaljska tehnologija,poverena samo njima da njome vladaju i koristš je. 

Ja s tim perem lanac samo:P

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ipone Katana, preko 100 000 km.

Lepo radi, mada nisam koristio stetoskope da mu "osluškujem" rad agregata, možda bih primetio neke nepravilnosti, možda to i nije "lep" rad?!?

Ne troši ga, iako bi u nekim režimima trebalo da pokaže potrošnju ali nije, prezadovoljan.

I sad ovde pročitam komentare ljudi koji su ga koristili 1000-2000-3000 km, neki i manje kako to ulje nije neki kvalitet i da nije ni blizu nekim drugim renomiranim uljima. 

Ljudi, imate li vi neke vaše, privatne laboratorije u kojima radite te mini analize ulja i odakle izvlačite takve zaključke?

Ako sam grešio do sada, ne moram više, samo recite,  :D

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8715 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas me zanima na koju ce cifru otici i mannol kada ga pocnemo masovnije kupovati... Kada sam "onomad" dogovarao popust sa direktorom Shell-a prica je bila "Bla, bla vi motorasi ste nam bitni, bla, bla, bice mi drago da u susret izadjem..."

 

Vrhunsko ulje po ceni od 840din/L (Cista sintetika shell), kretosmo vecinom da ga kupujemo, za godinu dana cena ode na preko 2000din!

Od tada im i gorivo bojkotujem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8715 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 3 minuta, Milanezi je napisao:

I sad ovde pročitam komentare ljudi koji su ga koristili

Moja su iskustva iskljucivo licna, to uvek i navedem drug, bez ikakvog "naucnog" dokaza :D 

Uvek u svoje ime govorim i u svoje motore sipam... Podrzavam svaciji izbor i otvorenog uma slusam iskustva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja