Jump to content

Moto Zajednica

Popravke na putu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vozim se ja danas po gradu, obavim poslove koje sam imao da obavim, usput sretnem Nikolu Simića i njegovog druga koji sdu se provozali do N. Sada i na kraju svratim na kafu kod prijateljice. Krenem od nje kući, na nekih 200 metara od njene kuće, prestade moj MZ da vuče na sred raskrsnice. Pogledam, a sajla gasa visi pored motora.

 

 

img1017-800x600.jpg

 

img1018-800x600.jpg

 

OK, odguram motor u hladovinu na trotoar, izvadim rezervne sajle ( gasa i kvačila )

 

img1019-800x600.jpg

i zamenim sajlu za gas. Pukla je gore u ručici gasa, a i dole u šiberu je već počela da puca :

 

img1021-800x600.jpg

 

Od alata mi je trebao samo šrafciger i mali imbus ( on i nije neophodan ). Ostalo mi je još samo da novu sajlu podmažem .

Nego sad sam u dilemi - dal da nabavljam odmah novu sajlu ( da imam u rezervi ), jer je ova što je pukla bila fabrička i izdržala je 24 godine ? :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

pre će biti do 20:37 (narednog dana) - ako se radi o sajlama iz male privrede... 1nanana.gif

 

potvrdjujem :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Pre mnogo godina,moj drugar je rezevne sajle smotane držao u faru od MZ-a.Dobar štos a naročito praktičan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

" izvadim rezervne sajle ( gasa i kvačila )" :takoje:

 

Све своје носим са собом :moto3:

 

Стара школа :zdravo:

 

Naravno ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Pre mnogo godina,moj drugar je rezevne sajle smotane držao u faru od MZ-a.Dobar štos a naročito praktičan.

А имаш и ону фору, да резервне сајле провучеш паралелно са оном која је "на дужности", фиксираш је уз њу са две-три пластичне шелне, узице, какогод да их зовеш. Кад се покида нека сајла која је "на дужности", ова резервна је ту, провучена где треба и треба само да спојиш крајеве где треба.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Isto tako dobra je fora da se crevo za pretakanje (ko ga nosi/o) može provući kroz cev guvernala.

 

Na putu oko sveta 'na budžet', deo para može da se ušteka u cevi rama ili u rezervoar. To sam pročitao da su radili neki englezi svojevremeno, njih 4-5 išli na minimalac.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Na putu oko sveta 'na budžet', deo para može da se ušteka u cevi rama ili u rezervoar.

Ниси ти као мали иш'о у Румунију, па учествовао у сакривању пара којегде по ауту, да их не нађу цариници. :lol:

 

Него, је л' ко вук'о са собом на пут и оне спрејеве за крпљење гума? Ради ли то на мотору са унутрашњим гумама и колико добро?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre nekih 20 godina sam kupio u grčkoj taj " fast sprej " za krpljenje gume. Imao je i svoj nosač predviđen da se zakači na cev od rama motora. Nosio sam ga par godina sa sobom, i kad mi se konačno probušila guma ( sa unutrašnjom ) - nisam uspeo da je napumpam sa sprejom jer mu je istekao rok trajanja . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad smo već kod krpljenja gume na terenu, meni sprej nije pomogao na TL gumi ali mi je pomogao holšraf za drvo i superlepak. Od tada je jedna tubica i 4-5 holšrafa u standardnom paketiću koji nosim uvek i svuda van grada, pored kompleta sa crvićima iz luisa (onaj jeftiniji, bez ampula). I kineska nožna pumpa za gume.Ova nožna jeste malo kabasta ali naduva za tren i bez muke i ne može da se potroši kao ampule.

 

E sad nju gledam da zamenim nekom biciklističkom ručnom pumpicom ali ne mogu da nađem takvu a da može i za auto-ventile i da ne košta lihvarski 1hmm.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kad smo već kod krpljenja gume na terenu, meni sprej nije pomogao na TL gumi ali mi je pomogao holšraf za drvo i superlepak. Od tada je jedna tubica i 4-5 holšrafa u standardnom paketiću koji nosim uvek i svuda van grada, pored kompleta sa crvićima iz luisa (onaj jeftiniji, bez ampula). I kineska nožna pumpa za gume.Ova nožna jeste malo kabasta ali naduva za tren i bez muke i ne može da se potroši kao ampule.

 

E sad nju gledam da zamenim nekom biciklističkom ručnom pumpicom ali ne mogu da nađem takvu a da može i za auto-ventile i da ne košta lihvarski 1hmm.gif

 

 

Kineski mali kompresor na 12V. Kad razvalis plastiku okolo, nemas ga sta vidjet (ja slucajno otkrio da mi se prosulo sve iz kofera po putu pa se raspao :D)

A i sa kucistem okolo je opet manji od te pumpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kompresor radi na struju, pumpica ne :)

A i može se spakuje uz cev rama, praktično ne zauzima ništa prostora. Na primer :

 

post-4059-0-36582900-1370905138_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Imam ja :D :D

 

Daću ti je, naravno. Od MZ, pumpa normalne gume, samo treba da se namučiš, naravno.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ah da... Mile, kompresor zlata vredi ovim Kepinim akcijašima, što svaki čas buše gume po pripizdinama. Zamisli njih da pumpaju ručno svaku gumu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja imam mini kompresor na struju, na srecu jos mi nije zatrebao (pu pu). Sad smo bili na Kepijadi i Kepi se probusila guma, trojica smo je pumpali malom pumpom za bicikle, pocrkali smo (ja nisam poneo kompresor). Moze da se napumpa i pumpom za bicikle, ali je opasan trening za ruke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Meni se jedno vreme drustvo smejalo, kad izadjemo u neku diskoteku ili kafic, ja iz jakne povadim gomilu srafcigera, kljuceva, rezervnih svecica dok nadjem novcanik :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja