Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 450L

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Људи, имам једно, можда мало приглупо, питање али ризиковаћу:

 

Пре него што сам скинуо гумице вентила купио сам нове. Још у продавници сам приметио да нису исте. Мислио сам да можда тако треба али сам ипак питао. Одговор је био да су оне које су на паковању означене бројем 1 за усисне а бројем 2 за издувне вентиле.

 

IMG_7498.jpg

 

Сад то полако приводим крају али сам приметио да су скинуте гумице исте а нове нису:

 

 

IMG_7490.jpg

 

IMG_7491.jpg

 

IMG_7492.jpg

 

Усисни семеринг потпуно исти:

 

IMG_7495.jpg

 

Издувни семеринг краћи - нижи за око 1,5мм:

 

IMG_7497.jpg

 

Питање је: Да ли то има неке везе или не?

 

Размишњам да су можда за прву уградњу исте а за ремонт различите? Могуће или не?

На око су пречници исти. Нисам мерио јер су још увек оргинално запаковане...

 

Шта кажете?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

Издувни семеринг краћи - нижи за око 1,5мм:

 

IMG_7497.jpg

 

Питање је: Да ли то има неке везе или не?

 

Размишњам да су можда за прву уградњу исте а за ремонт различите? Могуће или не?

На око су пречници исти. Нисам мерио јер су још увек оргинално запаковане...

 

Шта кажете?

 

Нико нема искуства са овиме до сада?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Срећко то тако треба :takoje: Намонтирај како су означили и не брини ништа:aha: Нова заптивна гумица (тзв. тефлон) ће да гази у крајњем положају на друго место од старог и боље ће да заптива. Обавезно их постави како је означено јер издувни вентили имају већу радну температуру, Пре враћања вентила у вођицу са намонтираном новом гумицом (тефлоном) намажи на вентил мало графитне масти ( мало) и провери прстом канал на вентилу за осигурач да ли је гладак ( да не запиње) да не би оштетио нову гумицу. Ако треба исполирај стабло вентила фином воденом шмирглом 2000 са мало уља на истој. Склапај сипај и вози :moto3:.

Поздрав :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

...osim toga,oni bi želeli da ti kupiš novu mašinu a ne da remontuješ staru... :neznam:

 

То би желео и ја... Али, жеље су једно а могућности су нешто сасвим друго.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Одмашћивање поклопца вентила пред фарбање:

 

IMG_7535.jpg

 

IMG_7536.jpg

 

IMG_7537.jpg

 

Одмашћен поклопац спреман за заштиту:

 

IMG_7538.jpg

 

IMG_7539.jpg

 

IMG_7540.jpg

 

Тераса је за ову прилику претворена у "комору за фарбање":

 

IMG_7541.jpg

 

IMG_7542.jpg

 

IMG_7551.jpg

 

Поклопац офарбан:

 

IMG_7553.jpg

 

Заштићен од прашине и остављен да одстоји да би се боја осушила:

 

IMG_7554.jpg

 

За то време су цилиндри заштићени и спремљени за фарбање:

 

IMG_7556.jpg

 

IMG_7557.jpg

 

На следећој слици се лепо види колико је боја била оштећена:

 

IMG_7563.jpg

 

Поклопац у рерни:

 

IMG_7564.jpg

 

IMG_7565.jpg

 

За то време су цилиндри офарбани:

 

IMG_7566.jpg

 

IMG_7567.jpg

 

заштићени од прашине и, наравно, остављени одређено време:

 

IMG_7568.jpg

 

цилиндри у рерну:

 

IMG_7569.jpg

 

а поклопац напоље:

 

IMG_7570.jpg

 

Цилиндри извађени. Каже жена: "Е сад, шта је ко испекао то да једе." :staa::lol:

 

IMG_7572.jpg

 

IMG_7574.jpg

 

Цилиндре сам ставио овако како стоје. Грешка!!! Зашто? Погледајте следећу слику:

 

IMG_7575.jpg

 

IMG_7579.jpg

 

Заборавио сам један од основних закона физике, а то је да се тела на топлоти шире а на хладноћи скупљају. Зато се десило оно што сам ја пропустио да предвидим. Под сопственом тежином цилиндри су спали и хилзне су биле слободне!!!

Вратио сам их колико сам могао руком, с'обзиром да су биле веома вруће

 

IMG_7584.jpg

 

и окренуо наопачке да се опет под сопственом тежином врати како је било пре. Али се није вратило све на место и хилзне су стрчале пар десетих, нису биле апсолутно равне. Овако се требају ставити цилиндри и онда неће мрднути хилзне:

 

IMG_7585.jpg

 

Сутрадан сам ишао у радионицу по алат. Поново грејање да се цилиндри рашире.

 

IMG_7586.jpg

 

IMG_7587.jpg

 

Овако стегнуте хилзне су остављене да се охладе и после хлађења је било све на свом месту.

 

Готов поклопац вентила на дневној светлости.

 

IMG_7590.jpg

 

 

screen capture tool

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Innsbruck (okolina)
  • Motocikl: BMW K1100LT, Kawasaki EL 250 B

Има ли нешто ново? Рестаурације су ти перфектне!Има ли нешто ново? Рестаурације су ти перфектне!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pa šta se desilo sa motorčetom u međuvremenu?!

 

Нема газду!!!

 

Ето то му се десило!!!

 

У што скорије време настављам даље. Мислим да сам неправедно запустио ово, како ти кажеш, моторче а изгледа да је оно најбоље од свих! Стрпљиво чека да се кретен сети њега... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Сутрадан сам ишао у радионицу по алат. Поново грејање да се цилиндри рашире.

 

IMG_7586.jpg

 

IMG_7587.jpg

 

Овако стегнуте хилзне су остављене да се охладе и после хлађења је било све на свом месту.

 

screen capture tool

 

И пошто сам тај пут нешто зезнуо, 0stabre.gif морао сам све поново... 1neznam.gif

У чему је био проблем? Спремајући се да (најзад) наставим даље приметим да су ми хилзна старије од цилиндара?! 1staa.gif

Премерим ја то и имам шта да видим: Хилзна је старија од цилиндара од 0.04мм па све до "целих" 0,07мм како на ком месту... Хммм, а треба да буде равно...

 

Пожалим се једном добром пријатељу и све му објасним шта сам радио и како. А он ће мени:

 

"Кад су ти хилзне испале напоље, ти си их само вратио унутра јел' тако?"

 

"Тако је" - потврдих.

 

"А да ли си проверио да није можда запала прљавштина на "сиц" хилзне па ти сад прави тај проблем који осећаш под ноктом?" (тада још нисам био премерио) - вели он.

 

"Не знам, али проверићу".

 

И проверио сам. Не да је запало мало прљавштине већ је било доста, с'обзиром да ту не сме да буде ама баш ништа.

Цилиндри маркирани па у фуруну:

 

IMG_8577.jpg

 

Хилзне извађене. Погледајте само колико је ту прљавштине:

 

IMG_8578.jpg

 

IMG_8579.jpg

 

Повукао сам само једну четвртину круга :

 

IMG_8580.jpg

 

И скинуо поприлично прљавштине:

 

IMG_8581.jpg

 

Оволико само са једне четвртине круга 1lud.gif

 

IMG_8582.jpg

 

Е сад то изгледа како треба да изгледа, чисто:

 

IMG_8583.jpg

 

IMG_8584.jpg

 

Хилзне се хладе а цилиндри (поново) греју:

 

IMG_8585.jpg

 

Сад кад је све поново на свом месту нема више да се осећа никакав "зарез" ни под ноктом нити под малим шрафцигером:

 

IMG_8586.jpg

 

Надам се да ће тако и остати кад се цилиндри потпуно охладе.

 

Да, добро сте видели, маркери на десном цилиндру се не поклапају... То је због тога што сам први пут мало померио хилзну при враћању. Сада сам мало боље обратио пажњу и потрудио се да се трагови обраде на цилиндру и на хилзни поклопе:

 

IMG_8587.jpg

 

 

kostenlose bilder

 

Пријатељу, много ти хвала што си ми ову муку одагнао...!!! 0038.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Са картера су уклоњени трагови старог дихтунга и исполиране налегајуће површине:

 

IMG_8790.jpg

 

Сада на ред долазе исте такве површине на блоку мотора:

 

IMG_8539.jpg

 

Уместо скидача дихтунга од 7€ одлично ће послужити и шпахла од 2,5€:

 

IMG_8541.jpg

 

Веома благим притиском и лаганим покретима остаци дихтунга нестају а налегајућа површина остаје неоштећена:

 

IMG_8542.jpg

 

Јасно видљива разлика:

 

IMG_8545.jpg

 

Дихтунг је, наравно, одговарајући:

 

IMG_8792.jpg

 

Дихтујуће површине сређене, па да га монтирам као што је ред:

 

IMG_8798.jpg

 

За испирање песка који је упао у мотор при демонтажи утрошено је 5 литара бензина. Још једно контролно прање за сваки случај. Наравно, као и за све до сада направљен је одговарајући алат јер без алата...

 

IMG_8546.jpg

 

А онда непријатно изненађење, с'обзиром да је на испирању два задња пута изостао песак:

 

IMG_8548.jpg

 

То значи опет на пумпу за 5 литара... 1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Али добро, имам ја и друга посла, рецимо да уклоним дихтунг подножја цилиндара. Тако је запекао да сам једва завукао скалпел:

 

 

IMG_8550.jpg

 

Ево га скинут у целости:

 

IMG_8552.jpg

 

А испод њега дизне за притисак уља, са обе стране:

 

IMG_8564.jpg

 

 

IMG_8566.jpg

 

И опет су дизне различито позициониране као што се на сликама може лепо видети... 0stabre.gif

 

На благи притисак прстом и лева дизна је "пропала" и тако постала потпуно истоветна као и десна:

 

IMG_8568.jpg

 

Ово ме је навело да закључим да дизне ипак нису фиксиране и да се могу померати и горе-доле а и лево-десно. То их не омета да врше своју дужност зато што постоји канал (видљив на сликама) око дизне који им омогућава да у било ком положају пропусте уље. Мистерија решена!

 

 

Пре полирања налегајуће површине мотор је добро заптивен крпама:

 

 

IMG_8570.jpg

 

 

IMG_8573.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

А онда непријатно изненађење, с'обзиром да је на испирању два задња пута изостао песак:

 

IMG_8548.jpg

 

То значи опет на пумпу за 5 литара... 1hmm.gif

 

A što moraš opet da kupuješ benzin, možeš i ovaj da procediš kroz neko sito i gazu pa opet sa njim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

A što moraš opet da kupuješ benzin, možeš i ovaj da procediš kroz neko sito i gazu pa opet sa njim ?

 

Наравно да сам поново користио исти бензин а нисам га цедио ради сваке евентуалије да ми мало талога не промакне па се врати у мотор. Зато сам при сваком испирању губио помало бензина... Мало-помало па га не буде више... У принципу, сваку флашу сам користио 5-6 пута. После тога је следила допуна јер је била око пола празна.

 

Методологија испирања је била следећа:

 

Један цилиндар у ГМТ (горе) а други доле. У том положају у цилиндар који је горе - испирање два пута. Затим једно испирање и средини где је ланац брегасте па онда два испирања на клипу који је доле.

 

Потом се цилиндри поравнају у средини па опет исти начин испирања.

 

Затим се у ГМТ доведе цилиндар који је био доле па све испочетка.

 

И тако у круг док није нестало талога и најфиније прашине при два узастопна испирања. Мада, кад сам поново испрао чисто да ја будем задовољан поново је било прљавштине. Зато сам пазарио још 5 литара бензина па све испочетка... Душу сам му опрао па се сад искрено надам да нема више ничега унутра јер је на два задња узастопна испирања било чисто. Између задњих контролних испирања је била пауза од по 3 сата за сваки случај.

 

У вези са тим, нећу му сад мењати филтер него само уље. Тако ћу га упалити да мало ради и вероватно провозати по гаражи али то јш морам проверити да ли смем. После неког периода рада, не превеликог (не знам тачно колико, имаш ли неки савет?) променићу уље и филтер и то ће бити завршно "испирање".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Контактне површине на блоку мотора су исполиране али не могу да нађем слике да ме сад човек обеси!!! 1hmm.gif

Мотор је још једном контролно испран са задовољавајућим резултатом па је тек онда монтиран картер. Ја више не могу да учиним за њега. 1neznam.gif Искрено се надам да сам све испрао.

 

Пошто је приметно присуство рђе на раму и задњој виљушки (која није дубинска али је рђа...), сад је идеално време да се иста одстрани:

IMG_8776.jpg

 

IMG_8777.jpg

 

IMG_8778.jpg

 

Ево једне слике без блица, можда се боље види:

 

IMG_8779.jpg

 

IMG_8782.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Prvo da te pozdravim i skinem kapu za pedantnost, a i da udelim drugarski savet. Nikako ne pali i ne vozi sa starim filterom ulja, ali NIKAKO. Motor je dugo stajao i staro ulje moze toliko zapusiti filter da ni kompresor ga ne moze produvati. Pri narednoj zameni ulja ga ne moras menjati, ali sad obavezno. Posebno obrati paznju na cistocu uljnih magistrala i orati paznju na "O"ringove na karteru, situ ulja. . . Gledaj da fiksiras one dizne za ulje u svoja lezista makar polako cekicem i nekim malim srafcigerom, sekacem. . . Ako velika kolicina ulja ode u glavu mozes izgubiti pritisak na drugom mestu. Za sada toliko, samo napred i puno srece. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Да бих лакше заштитио мотор при скидању рђе, поставићу цилиндре да нешто не упадне унутра:

 

IMG_8783.jpg

 

Читам ја ту и тамо мало књигу, јел' те, да се мало подсетим како и где шта иде. Кад тамо ништа не пише који је пик-ап главни леви или десни? 0zbunjen.gif Забуну ми је унело то што пише да треба да се десни клип доведе у ГМТ при узубљивању брегасте и да се црта поравна са цртицом на блоку. Пошто је код мене паљење од новијег типа мотора то не пије воду... 1jok.gif И онда ми сине идеја idee-puis-non.gif Па доведи Срећко десни клип у ГМТ па погледај кад ти је већ мотор отворен :

 

IMG_8786.jpg

 

Дакле, дефинитивно леви... 1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif

 

 

Да изрежем поклопац:

 

IMG_8787.jpg

 

Готово:

 

IMG_8788.jpg

 

И још ће бити покривен најлоном за сваки случај јер ми је испирање мотора једна мучна и мени веома мрска операција!!!

 

Да припремим терен за фарбање. Уклањање инсталације је добро документовано emoticones-msn-appareil-photo.gif да после не буде вишка делова... 1lol.gif

 

 

IMG_8810.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Prvo da te pozdravim i skinem kapu za pedantnost, a i da udelim drugarski savet. Nikako ne pali i ne vozi sa starim filterom ulja, ali NIKAKO. Motor je dugo stajao i staro ulje moze toliko zapusiti filter da ni kompresor ga ne moze produvati. Pri narednoj zameni ulja ga ne moras menjati, ali sad obavezno. Posebno obrati paznju na cistocu uljnih magistrala i orati paznju na "O"ringove na karteru, situ ulja. . . Gledaj da fiksiras one dizne za ulje u svoja lezista makar polako cekicem i nekim malim srafcigerom, sekacem. . . Ako velika kolicina ulja ode u glavu mozes izgubiti pritisak na drugom mestu. Za sada toliko, samo napred i puno srece. Pozz

 

Хвала друже на комплиментима и саветима. Наравно да ћу те послушати! 0takoje.gif 1zdravo.gif Није ни тај филтер сто дуката, него то је било моје гласно размишљање које се испоставило као лоше.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Prvo da te pozdravim i skinem kapu za pedantnost, a i da udelim drugarski savet.

 

Волим да је све добро документовано и видљиво. Биће то на крају један добар pdf...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja