Jump to content

Moto Zajednica

Molim za savet tj predlog

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

.. planiram da kupim neki skuter 125cc .. pa imam neke nedoumice , inace sam nov u svetu dvotockasa , dosta malo iskustva , sutra se upisujem za A1 kategoriju boze zdravlje pa sam mislio da ovde mozda saznam koji bi skuter bilo pametno uzeti za neki skromni budzet za sada ...

( inace odgovara 700-750e .... samo da nije dodaj jos 200e , jer sam ja skupio 500e pa sam dodao 250e i to je to , ostalo mora za dozvolu i za ostale zezancije)

za sada je u planu :

 

2009god Sprint grizzy 125cc - 9000km ( oko 600-650e )

ili

wangye grace 125cc - 800 km ( oko 700e )

(inace me interesuje servis za ove modele , a svidjaju mi se oba generalno , malo vise Grace

 

ili nesto trece ( na predstavljanju mi je receno odmah jel mora kinez , ne mora , ali koji onda u ovom cenovnom rangu , moze i 50cc teoretski pa taman i da ne polazem)

 

 

 

inace sam iz Nisa ... ;) , pa ako ima nekog ko ima neki savet zahvaljujem se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

video oba uzivo ovaj drugi mi nekako kvalitetnije delovao na oko, prvog sto se tice, drug imao isti model od 50cc, brate on ga heftalicom spajao da se ne raspadne ali stvarno sve kopca do kopce da tako kazem. Ja bi ti reko ovako nesto da uzmes http://www.polovniautomobili.com/motori-29.php?category=29&tags=&showold_pt=false&shownew_pt=false&brand=0&modeltxt=tdr+125&price_to=&tag_218_from=0&tag_218_to=0&showoldnew=all nadje se za tu kintu odprilike . Ako se bunis nesto ja sam u nisu pa zovi da pomognemo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

johnsone budzet je takav kakav jeste i u tom slucaju ja bi uzeo Piaggio Free od kolege sa foruma

300 jevrejskih i za ostatak sredis masinu cakum pakum, navozaces se lepo sigurno + ne moras da polazes za A

sa kinezima ces vise majstorisati nego voziti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

mnogo ste me pokolebali sada ... pa da li je moguce da ima kineza i sa po 9000- 10 000km ... a da su toliko losi , prosto mi je neverovatno ... liberty 125 je dobar ali ga nema u Nisu na prodaju .... ostalo nemam pojma .. free je ok , ali je bas ono prost nekako .. a ovi mi dodju jos i lepi ... jaooooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Иако дубоко поштујем мајсторско знање мог брата Сателиса, морам да ти кажем из личног искуства (возио Спинт класик 150 ццм скоро 2 сезоне) да Кинез не мора да буде лоша куповина. Рецимо тај Спринт Класик има велике (16 цола) точкове, оджавање је џабе (цео агрегат у Мастехнику у Новом Саду кошта 17.000 РСД!), знам људе који су прелазили 7-8000 км без неких већих проблема. Потрошња је ту 3-4 л, брзина макс. 95 км/х. За почетак није лош. То је моје скромно мишљење.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Mani se kineza, bolje uzmi piaggio liberty. Lako se vozi, ima velike točkove i lagan na servisu kao i na potrošni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

a dzabe kada ga nema u Nisu na prodaju polovan ... a da dovozim od negde ne mogu ...nisam ni na biciklu seo 3 god od kada mi ukrali ... a jos i trebam da polazem za A1 , ... milina :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

pa nadje se 1 dobar od njih stotinak.... Kolega si bio kod milana kod u pgs ima polovne motore verovatno uskoro stizu pa vidi sa njim , sigurno ces da nadjes dobro nesto. http://skuterzona.rs/Motori2.html za 1200 imas beverlija 200.... aliii posto ti to prelazi budzet liberty ima da se nadje za tu kintu, ako nesto naidje i ja vidim javljam ti obavezno, bolje marka nego neki kinez..

 

Kazi mi samo da nije problem ako je van nisa...?

 

ako nije gledaj sad ovde

http://www.polovniautomobili.com/oglas2316734/piaggio_liberty/

http://www.polovniautomobili.com/oglas3267802/piaggio_liberty_125/

uopsteno http://www.polovniautomobili.com/motori-29/2/?tags=&showold_pt=false&shownew_pt=false&brand=0&modeltxt=liberty&price_to=&tag_218_from=0&tag_218_to=0&showoldnew=all :D

Promenio član Dzony93

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ johnson:

 

Otvorio si istovetnu temu u dva podforuma. Spojio sam ti teme u jednu radi lakšeg praćanja teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Liberty.

Mislim da je neki partner PGS motora uvozio polovne i davao na njih garanciju. Cena se kretala od 500 evra. Proveri, malo čačni po netu. Možda čak i imaju mrežu dilera/servisa, pa bi mogl oda se dotera i do Niša.

Srećno.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Mislim da motori mogu da se salju i aksom, neki prodavci bi ti to i poslali. Postarina je valjda oko 5000 dinara. Jako je loš izgovor "nema ni jedan u Nišu na prodaju". Mala je Srbija. Iznajmi kombi pa spakuj motor, ima mogućnosti koliko hoćeš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Za toliko koliko imas za skuter, moze se naci polovan Classic ili jos znatno bolje Explorer, samo oni su 150 kubika, ako pokriva buduca vozacka dozvola. Na nasem trzistu ima zaista svakakvog krsa uvezenog iz Kine, to je tacno, ali uz malo poznavanja problematike, postoje i prilicno upotrebljivi motorici. Okreni malo teme o ova dva skutera, pa zakljuci sam. Neka vazan kriterijum za odluku o kupovini bude dostupnost delova i postojanost uvoznika za odabrani skuter, zato sto bilo da je zapadne proizvodnje ili Kineske, trebace povremeno svih mogucih i nemogucih sitnica za koje mozda nisi ni cuo da postoje.

Licno, vozim Kineza cetvrtu sezonu i nemam ni N od namere da ga se otarasim. Tacno je da se pokvario CDI (900 dinara), alternator (1800 dinara), par sijalica, rucka za gas i sajla, i mozda jos ponesto, ali sve delove sam imao da kupim sad i odmah. Nijedna cena trazenih delova nije bila katastrofalna (ovo ce ti znaciti), nista nisam cekao ni minut da dodje iz Kine (ili Japana), svo tekuce odrzavanje je izvedeno u propisanim periodima sa zamenom nekih sklopova znatno pre njihove dotrajalosti samo iz razloga licnog mira duze naredno vreme! Citaj, nije se stedelo na odrzavanju a novcanik nije nastradao!

Istina je da su zapadni proizvodi kvalitetniji, istina je da su Kineski proizvodi u zaostatku za zapadnim, ali nije istina da je to obavezno bas uvek tako. U svakom slucaju, srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Marshall je dobro rekao. Ja sam uzeo pre par meseci sprint fvision 125, to je sada gryzzy. Lepo ide, nekih 95khm sa 1 osobom, sa 2 oko 85. Mereno sa KTM 640 SM, digitalni sat. Sto se tice polovnog, cene od 600-700 eura su preskupe, mozes ga naci za 400-500 jer za 750-800 ga imas u novom sadu novog sa garancijom, bas sam bio nedavno da kupim sajlu gasa, i kada sam video cene svih njihovih motora tamo, reko ovi po oglasima nisu normalni, traze skoro pa ko nov, a star 5-6 godina.... Delovi DZABANA, ali bukvalno. Jeftiniji nego za tomosa. Moj je presao 10.000 niko nije dirao agregat, ja sam rasklopio i zamenuo klip, karike, lezajeve itd..., cilindar je bio ok, i karike su,ali ajde, radi svog mira. Cena za komplet (klip,karike,bolcna) 900 dinara. E sad o trajnosti, ni mercedes, ni kawasaki nece trajati ako vozis bez ulja, bez menjanja filtera .... Znaci samo redovno i malo kvalitetnije odrzavanje i ima da se navozas lepo. Malo imaju problem sa elektronikom, ali i to kad crkne, ako crkne uzmes kvalitetniji CDI i bog da te vidi.

Ja sam mojim realno zadovoljan, cene veoma pristupacne, delova ima, servis je prost. Ja inace sve moje motore sam odrzavam i sve sam radim, mada stvarno nisu komplikovani ti kinezi :)

Japanac je japanac, ali i kosta prilicno, takodje i aprilia i ostali ,,brendirani"

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

presao je samo 10.000km i menjao si klip :zbunjen: pa to uopste nije za pohvalu, 125ccm 4-taktni motor treba bar trostruko da predje pre i pomisljanja na zamenu klipa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Kakav je dosao kod mene, u kakvom stanju i ko su mu bili vlasnici, mislim da mu ni ulje nije menjano... Stari klip i karike imam jos uvek, i oni su u dobrom stanju,nego ja sam to menjao cisto zbog sebe. I sa starim je radio bez ikakvih problema. Nije bilo potrebe,nego jbg, kad je tako jeftino, ko ga jebe, da ne razmisljam o tome. Ima na forumu slika iz radova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja