Jump to content

Moto Zajednica

Namerno čukanje ispred skupštine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

@alekre - Nisam ni dinar uzeo a i ne planiram, vec samo koliko ce sud da ga kazni.

 

@brera - Jedino ako moze snimak da se nabavi onda imamo sve crno na belo.

 

@drumskalisica - Mozda nekima prica deluje glupo, ali meni ni najmanje. I dalje se trudim to da izguram. Nije nista pristao da mi plati i sistem ga brani u tome.

 

@gucci - Zahvaljujuci nasem pravosudnom sistemu nista nije sklopljeno ili ugovoreno.

 

@balavurda - Jos ne mogu da je ispricam celu, ali bice i toga pa makar ja ispastao. Cisto da se zna sta sve nas sistem dozvoljava i koga brani.

 

@popsy - Profi kao i uvek :) (jos uvek je zeleno, ali kao sto sam vec mnogo puta gore napisao sistem otezava da tako i ostane).

 

@drumskalisica - Niko nece biti izostavljen ne brini ;)

 

@Skyrunner - Moze da bude nedovrsena samo ako se meni nesto desi, mada opet ima ljudi koji ce je prepricati ;)

 

@lug - To vec ne zavisi od mene vec od naroda koji odabere svoje predstavnike koji onda dozvoljavaju da ih neko drugi gazi i cuka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Bugsy, ako ti nije tesko da mi napises na PP o kakvom se to postupku radi koji vodis posto ja nesto nisam nasao osnov za gradjanski postupak, odnosno tuzbu za naknadu stete, niti za K postupak po privatnoj tuzbi.

...a pratim temu, i svakako podrzavam.

 

.....ili je u pitanju postupak koji je pokrenut po zahtevu drzavnog organa a ti si svedok? :)

 

Pozzz ;))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Postupak je po zahtevu drzavnog organa i ja sam samo svedok. Sve se to zavrsava za maksimum dve nedelje jer tada zastareva, pa cu onda sve napisati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ukratko, ja necu dobiti nista. Izjava policajaca koji je dva puta dolazio da potvrdi moju pricu ne vredi nista. Gospodin koji me je namerno dva puta udario kolima (od cega je jednom ispred tog policajca) i bezanjem sa lica mesta prosao kroz crveno se izvukao tako sto je zastario slucaj. I jos ce taj isti gospodin od drzave da dobije oko 200.000,00 dinara za troskove svog advokata. A ja mog mora sam da platim gde su troskovi skoro isti.

 

Eto vam drzave u kojoj zivimo. A siguran sam da 200.000,00 dinara drzava nikome nije pomogla za neku operaciju ili nesto tog tipa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Kako bre to? Kako ne vredi izjava sluzbenog lica za ocevid saobracajnog prekrsaja u ovom slucaju, a vredi kad prodjes na crveno, na punoj ili ugrozis pesaka na zebri?? Kako zastarenje? Jel pokrenut neki sudski postupak? Ako je pokrenut, onda mislim da ne ide zastarenje od 2 god kao u slucaju kad se za 2 godine ne pokrene.

 

Mislim da je tu nesto debelo izbrkano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Pa pogledaj datum otvaranja teme. Dve godine je proslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Moraju institucije jos mnogo da se trude i da rade da bi dobili status Banana drzave jer trenutno ni to nismo...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Pa jeste pokrenut. Mislio sam da si to procitao u prethodnim postovima kada sam pisao direktno iz cekaonice suda. Za takav prekrsaj zastara je godinu dana, a apsolutna je 2 godine. Sto znaci da je game over.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Druze moj, procitao sam celu temu. Sta da ti kazem, znam kako se osecas 100%. Jednostavno, mi zivimo na jednoj teritoriji u kojoj je cista borba za opstanak i zakon jaceg/bogatijeg. Ovde nema ni drzave, ni banane ni dzungle, sto neko rece, moramo mi jos puno da radimo da bi stekli status banane.

 

Kad nepravda postane zakon, otpor je tvoja duznost. Ti si pokusao sudskim putem, uz pomoc drzave da zastitis svoja prava jer si bio ugrozen. O tome da sud nije uvazio iskaz sluzbenog lica, to je za posebne analize shizofrenije u kojoj je nasa "drzava". NAZALOST, mislim da si to trebao uraditi mimo tih sudskih troskova, vremena, cimanja i nerviranja, a to je da resis na jedan tradicionalniji nacin, uz nediranje imovine doticnog bolesnika. Citao sam ovde da mu polupas auto i sl., ali to nije resnje.

 

Taj bolesnik je problem, "popricas" sa njim, ne moras licno, platis, jeftinije je od advokata, a ti sedis u kaficu i cekas potvrdu. Vozim svaki dan po Bg, zivim tu i znam kakva je ovo anarhije. Sve je neformalno i sam se boris, od policije, suda i tuzilastva nema vajde.

Zao mi je sto se tako zavrsilo, a ne bih da produbljujem diskusiju sa nekim ko se ne slaze, to je svacije pravo, samo zelim da kazem da stojim iza svojih reci i licno bih uvek gledao da ispratim, pronadjem, pratim danima, snimam i vidim kako cu sam da vratim nekome, nego da se pouzdam u ludu "drzavu". Nije lepo, ali nije lepo ni sto obican i posten covek nije zasticen i sto se svaki majmuni danas izdrkavaju i svi su opasni i brzi, zajebani, a sve olos i stoka.

Srecno kolega!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Bicu blago vulgaran, ali cu citirati ortaka kom sam poslao da procita ovu temu, zakljucno sa slavnom odlukom suda. "Dugo, dugo vremena bi mu se useravao u zivot"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Jbg, ja sam bas bio ponosan na sebe sto nisam kao neki mamlaz tukao starijeg coveka na sred ulice, a samim tim i sacuvao obraz nas bajkera.

 

Sve mi delovalo kao da sam apsolutno pravilno postupio, ali vreme je pokazalo da sam izgleda pogresio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1627 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Kod mene se kaze "Kad ima koga, ima i Boga".

 

Mene je, pre neki dan, namerno "isekao" dekica kod sajma, tako da mi je oduzeo 10 godina zivota, a zamalo i ceo zivot. Ja za  njim, on pun gas. Stignem ga na semaforu u Savskoj, sidjem s motora i kako sam prisao kolima, videvsi ga onako sprcenog i uplasenog u istim, bilo mi zao da ga bijem. Da je bio neko drzak, prosao bi fino, ili on, ili ja. 

 

Sad, kad razmislim hladne glave, definitivno sam pravilno postupio, a i ti si. Kad se taj izvukao iz ove situacije, da si ga jos prebio, samo bi te ojadio novcano,a ti nista time ne bi dobio. Naletece taj na veceg badzu od sebe, a onda mu nece pomoci ni advokat, ni sudija, a ni Bog sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Milomir je lepo rekao.

No, bugsy, moram da malo korigujem ovaj deo "sacuvao obraz nas bajkera". Vidi, slazem se sa tim 200% i retko ko bi kao ti mirno postupio, kapiram sta si hteo, ali to je za neke normalne ljude i drzave, nije za stoku i "drzavu". Ne znaci da mi treba da postanemo losi, vec samo da bolje selektiramo i da budemo ok sa onima koji su ok, a sa stokom - stocarski. Hocu da ti dam jedan odlican primer od pre 3 dana koji mi se desio na Eko pumpi kod YBC (blok 30).

Ulazim na pumpu, covek ispred mene vozi i nabija se na 2 automobila koji cekaju na pumpi br. 1. Na pumpi broj dva jedan toci i jedan samo ceka. Napravise tu cep i ne moze da se prodje na ostatak pumpe gde ima cak 3 ili 4 slobodna mesta !?! Ja ih prodjem i stanem na pumpu br. 3. Proslo je izvesno vreme, zavrsilo se tocenje, ja kod motora pricam sa momkom koji radi, znamo se svi super jer samo tu tocim, kad ovaj iz kola prolazi pored i, pred svima se namerno povisenim tonom obraca sa "Alo, motociklista, pa i ti si ucesnik u saobracaju, sto ti ne cekas nego nas pretices", ja dok sam dosao sebi pitam "U kakvom ste Vi problemu?" - dok ce on jos glasnije (svi okolo se okrecu i pravi scenu gde ja kao treba da crvenim) kaze "Ma svaka ti cast, ma svaka cast, mnogo si opasan i hrabar, divljaku" i ulazi da plati. Ja imam problem gde cutim i trpim, ali nemam jaku smaokontrolu pri afektu, pada mi klapa i kraj. Ulazim u pumpu, oko 4,5 ljudi kod kase, i sa vrata sam mu se obratio kao da cu da ga koljem, dolazim do njega, do face i pitam da resimo to odma i sto glumi ludilo i laze kada se sam nabio da ceka i zapusio ulaz na pumpu. Zavrsilo se tako sto se izvinio, kupio cokoladicu i kao u fazonu "mlad si, uzivaj, sve je ok, opusteno".

Poenta, nekad se cast brani sa stokom na silu iako se uzasavam svega, ali bitno je samo ne raditi to sa namerom, ovo moje je afekat, ali opet, nekad mora tako, da nije, ostalo bi na tome da smo mi bahati, a on je faca. Na kraju, iako nikada ni konflikt nisam imao u smislu nekog fizickog obracuna, ispalo je da se ovaj usro, a sto neok rece, da je bila frka, jbg, udjes, pa ko kako prodje.

Tebi srecno i resi to uz kaficu i novine, takvi kad poplave i malo leze u krevetu razmisle pa im dodje iz dupeta u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kako izjava policajca ne vredi nista majku mu Boziju.......kako je u obrazlozenju presude navvedeno , jel je sud cenio ili ne. Jel ima presude ili je obustavljen postupak?

Mislim mozes i na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Bicu blago vulgaran, ali cu citirati ortaka kom sam poslao da procita ovu temu, zakljucno sa slavnom odlukom suda. "Dugo, dugo vremena bi mu se useravao u zivot"

 Bas, bas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ne znam sta da kazem. Ne vredi. Policajac je dva puta dao istu izjavu u moju korist.

 

Jednom prilikom je rekao, citiram, "Ne znam kako da budem jasniji. Covek ga je udario ispred mene. Rekao sam obojici da stanu ispred skupstine. Da nisam rekao sigurno ne bi jedan stao a drugi otisao!".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja