Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva mito-gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Pozdrav,

Hteo bih da pitam,ja na Cagivi mito imam vece gume nego sto su fabricki stavljene,vulkanizer mi je reko da mi je zadnja guma od veceg motora,juce sam bio da menjam i prednju,prednju sam dobio kao poklon kad sam kupio motor i ona je veca nego original,vulkanizer je reko da je guma sira,(i da je guma on misli od R1),ali je namestio bez problema,i sad nema vise da mi motor trese u voznji,sad maltene sam pada u krivine,mnogo je stabilnije kao pegla ulazi u krivinu,ogromna je razlika.E sad hteo sam da pitam dal neko zna na koj motor idu ove dimenzije sto sam ja stavio na cagivi ? Dali ce nesto faliti motoru ?

Prednja guma 120/60-17, zadnja je 150/70 zr 17

I ono sto me zanima je dali ce motor vise da trosi zbog sirih guma ?

Jer gubi na brzini i jer ce sad da laze koliko ide ? Ako mi pise da ide sto jer ce sa ovim gumama da ide brze ili manje ? posto znam da na kolima kad se stave vece gume laze na kilometrazi,pa mozda i kod motora laze ?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

/60 ti je odnos širine i visine.

Tako da 120>110 a /70 i /60 ti menja prečnik samog točka da ti tako prosto kažem

 

Inače 150 za zadnju je njegova dimenzija, ali ti imaš neku turing nazad.

Malo drugačija zadnja guma i nije toliko strašna, ali prednja jeste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Cekaj hoces da kazes da ne valja sto sam stavio prednju drugu vecu gumu nego ona njegova standard ? Sta ti znaci "turing" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

jer moze neko da mi kaze dal ne valja sto sam stavio druge gume drugacijih dimenzija ? Dali ce da mi vara sad na kilometrazi ? jer ce se poveca potrosnja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 804 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja ti licno ne mogu mnogo reci, ali takodje na svoj motor ne bih stavljao gume drugih dimenzija od onih propisanih, sigurno nisu za dzabe tako propisali. Sa druge strane ako ti ide kako treba, mada se meni cini da si imao neko zlo od guma pre tih, onda je sve kul.

 

Sto se tice potrosenje, pa to ti barem nije problem da izmeris :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Bre on ide odlicno zadnja guma mi je bila ta veca tj drugih dimenzija i sve je super,e sad prednja mu je bila original njegova ali se izlizala ko papir sve popucala,u krivini proklizava,otisla skroz,i imao sam gumu koju mi je dao prodavac motora ta prednja guma i nju sam stavio ali nisam ni zapazio da nisu iste al reko mi vulkanizer,ali sve je u redu,mnogo bolje lezi u krivine,stabilniji je,mada ga nisam nesto vozio par kruga sa malom brzinom,pa sam hteo da cujem savet od nekog jer ce da pravi to problem,da ne ljusnem negde pri vecoj brzini sa njom,ipak nije za zezanje.Zato molim da mi neko sa iskustvom kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 804 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Uvek mozes da "ljusnes" negde, a tome ce mnogo vise doprineti stara i celava guma nego bilo sta drugo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 804 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Uvek mozes da "ljusnes" negde, a tome ce mnogo vise doprineti stara i celava guma nego bilo sta drugo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledaj druže, tebi je ta guma ŠIRA od fabrički propisane jer je 120 VEĆE od 110 a nije dobro da prednja bude ŠIRA, zadnja može prednja ne baš.

 

Sport zdanje gume, pogotovo tih dimenzija su obično /60, dok su turing(one za motore koji su takođe za asfalt ali za neke duže ture, i imaju drugačije karakteristike) su obično /70 tj. imaju viši profil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Razumem te,znaci bolje da uzmem da kupim njegovu dimenziju,a kazi mi jer nije bitno koja je marka ? Posto je na svaku razlicita sara,jer to ima ikakve veze ? JEr znas nekog ko prodaje ? Moze i zamena,moja je nova guma samo sam par puta okrenuo sa njom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 804 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Neke su ti supersport, neke touring itd itd

 

Sve u svemu, sportske se brze trose, ali bolje i lepe za asfalt, mada misilm da bi ti i neke touring zavrsile odlicno posao s' tim sto bi ti i mnogo vise trajale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja