Jump to content

Moto Zajednica

Sta bi izabrali GSXR ili CBR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

CBR je sigurno lakši i vozljiviji motor jer na kraju krajeva,izašao je 1992.,a GSXR je u manje više nepromjenjenom izdanju izašao 1988.

CBR ima 128 ks,a GSXR (1988-1992) ti varira od 136 - 149 ks.

CBR-a sam vozio vrlo malo i motor mi se svidio,a GSXR sam vozio par godina i stvarno imam samo rijeèi hvale za taj motor.

Kod CBR-a se osjeti manjak konja dok GSXR je stvarno brutalan motor i tek ga je R1 skinula na utrkama ubrzanja.

Za GSXR što se trajnosti tièe,mislim da je tu neprikosnoveni vladar jer ja sam na svom imao turbinu što znaèi oko 200+ ks i to ga nije ubilo !

 

Mislim da nemožeš da pogriješiš ni sa jednim od ta dva motora, a ostalo je stvar ukusa i onoga šta stvarno želiš od motora !!!

 

Sretno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Bez obzira sto sam vozio hondu i sad kupio hondu, po meni je honda zakon! i mislim da je honda najkvalitetniji i najizdrzljiviji motor!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Zavisi sta hoces sa motorom. Ako hoces za tuning, obavezno GSX-R (sad takav imam). Ali za voznju i zbog registracija CBR (dosta puno sam vozio). Sad mesec dana sam regitrovao GSX-R 1100 92 godiste. Platio sam 19000 din :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

uffff..ma ovaj gsxr je ustinut ispod 1100ccm ali nema veze...ne svidja mi se tezina od 250kg naspram mnogo lakse honde u konkretnom sluccaju.....

 

Obe masine su extra dodusse ali ce odlucciti nijanse ocigledno...mene isto vucce ka hondi vise, mozda i zbog toga sto su mi 4 zadnja auta bili od iste firme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
uffff..ma ovaj gsxr je ustinut ispod 1100ccm ali nema veze...ne svidja mi se tezina od 250kg naspram mnogo lakse honde u konkretnom sluccaju.....

 

Obe masine su extra dodusse ali ce odlucciti nijanse ocigledno...mene isto vucce ka hondi vise' date=' mozda i zbog toga sto su mi 4 zadnja auta bili od iste firme....[/quote']

Kad mi je bio "fabricki", napunio sam, stavio sam prvapomoc i original alati. Pa posle merio sam tezinu. 237,2 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

pa to i nije tako losse za takvu ragu...evo momak mi se javio sinoch, i dalje je za dogovor, ali opet trazi doplatu koja nije realna....hmmmmmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
uffff..ma ovaj gsxr je ustinut ispod 1100ccm ali nema veze...ne svidja mi se tezina od 250kg naspram mnogo lakse honde u konkretnom sluccaju.....

 

Obe masine su extra dodusse ali ce odlucciti nijanse ocigledno...mene isto vucce ka hondi vise' date=' mozda i zbog toga sto su mi 4 zadnja auta bili od iste firme....[/quote']

Kad mi je bio "fabricki", napunio sam, stavio sam prvapomoc i original alati. Pa posle merio sam tezinu. 237,2 kg.

Mislim da je GSXR 1100 W dosta teži ou onog sa uljnim hlaðenjem !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

i ja isto mislim cak mislim da sam to proccitao i na netu, 1074.00 ccm . 221.0 kg.

 

Jer w ima luquid cooling jel??? tu ulazi i hladnjak i voda na celu tezzinu? Ta varijanta sa uljem je imala poseban naziv i bilo je vrlo originalno i specificno resenje a deo sistema je zadrzan u sledecim modelima 1.1

 

Cekaj evo nadjoh...od 1993 nadalje, nema vise oil cooling-*a......

 

GSX-R 1100 W 1993

Overall Length: 2 130 mm (83.9 in)

Overall Width: 755 mm (29.7 in)

Overall Height: 1 190 mm (46.9 in)

Seat Height: 815 mm (32.1 in)

Wheelbase: 1 485 mm (58.5 in)

Ground Clearance: 130 mm (5.1 in)

Dry weight: 231 kg (509,3 lbs)

Engine type: Water-cooled 1074 cc inline-four, DOHC, 16 valves. 155 hp (113 kW)/ 10,000 rpm, 115 Nm (11,7 kg-m)/ 9,000 rpm.

 

a ovaj "moj":

 

GSX-R 1100 1992

Overall Length: 2 090 mm (82.3 in)

Overall Width: 755 mm (29.7 in)

Overall Height: 1 150 mm (45.3 in)

Wheelbase: 1 465 mm (57.7 in)

Dry Weight: 226 kg (497 lbs)

Engine type: Air/oil-cooled 1127 cc inline-four, DOHC, 16 valves. 145 hp/ 10,000 rpm, 11,6 kg-m/ 9,000 rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: lazarevac

Jeste da vise volim suzuki od honde,al ova honda bolje izgleda i kolko ja vidim suzuki je 1100ccm,a ne volim te iznad 1000ccm,cuju se kao traktor.Osecam da se ovaj suzuki cuje kao vfr honda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Jeste da vise volim suzuki od honde' date='al ova honda bolje izgleda i kolko ja vidim suzuki je 1100ccm,a ne volim te iznad 1000ccm,cuju se kao traktor.Osecam da se ovaj suzuki cuje kao vfr honda.[/quote'] Koliko predrasuda u 2 recenice ! Sta fali zvuku VFR-a(malo jaci izduv)? Jesi cuo XX-a sa 2 Akrapa? cccc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

pa ovako momci i devojke!!!!! suzukija sam imao a sad imam cbr 900rr.sa uljarom sam presao mnogo kilometara agregat ima snage koliko hoces samo karburatori moraju da su ok da bi se uljara pravo pokazala,obaranje po krivinama neide kako treba moras muski da ga oboris i da znas dokle je granica a gas iz krivine moras paziti za cas si kontra!ubrzanje fenomenalno od 180 pa do 270 leti jojjj kakav je to filing,amortizer volana na uljari mora biti u perfektnom stanju inace popijes zmiju ko niko,potrsnja na uljari nikad dosta benzina,kocnice samo stavi ebc duplo hh i to je ok !! vozio sam avalu vise puta sa uljarom i morase ljudcki voziti !!!polozaj na suzukiju je ok nesmara!znaci uljara trazi pravog znanca i bikera da ima muda da ga stisne!!kad naucis uljaru da cepas zreo si za prelazak na savremene motore!!! kraj 1 dela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Jeste da vise volim suzuki od honde' date='al ova honda bolje izgleda i kolko ja vidim suzuki je 1100ccm,a ne volim te iznad 1000ccm,cuju se kao traktor.Osecam da se ovaj suzuki cuje kao vfr honda.[/quote'] Koliko predrasuda u 2 recenice ! Sta fali zvuku VFR-a(malo jaci izduv)? Jesi cuo XX-a sa 2 Akrapa? cccc

 

Cuo ja pre dva dana :D Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

drugi deo! heheh sta su srbi uhvatili se za registraciju ko marica za kriv k.. pa ljudi ako volite motore negledajte registraciju kolikaje,vec vozite i stisnite slavine na nekim drugim stvarima i platite registraciju,i ja nigde neradim pa zaradim 28000din pa sam registrovao vise puta uljaru!!!dakle sad ima cbr 900rr 98god sa oklopima od 96god pali ljudi pa ga skrpili!!dakle prvo sam rastavio hondu i polako zasrafio ponovo i pregledao kocnice promeno ulje u kocionom sistemu dotego vrat volana i stavio akrapovica pa onda seo da se vozim!prva voznja je bila odmah do velikog gradista,u toku voznje sam stajao vise puta da bi nastelovao ogibljenje jer to je najbitnija stavka posle grocke smedereva malo sam se upustio u obaranju po krivinama sa malo trudu honda slusa samo tako posle pozarevca sam ispalio hondu vise puta po pravcima i veoma mi je bila slaba nakocenju pa sam morao da se smirm sa gasom da nevilenim previse,znaci isao sam oko 90 do 140 ne vise i tako sam dosao do v gradista i kao po obicaju gledam zadnju gumu kao da nisam ni obaraoa a znam da sam obarao sa lakocom,gorivo pa ako je potrosio 5l alavmu kurac ,auspuh polu siv,sve u svemu kazem sebi bice lepa voznja nazad!! i tako predvece ja se nevracam okolnim putem nego izadjoh na auto puti i polako ozezi po gasu vozio sam prvo 160 do 180 motor slusa i sav se ucuti nema ni trunke vibracija pa udri po 200 220 aero dinamika ok veoma slabo bije vetar i tako ja udri 240 260 motoric samo prede ali ima jos gasa i tako ja konj ga spustim do dvesta i kao po navici trazim jos jednu vise kad ono udje on jednu vise ja brojah do 5 otkud sad 6 pa ja konj nisam znao da ima 6 brzina stanem i vidim lepo pise 6 brzina staces 37 godina imam i nisam znao da ima 6 brzina!! i tako ja dodjoh lagano do begaljickog brda primio se jako bub mara i udri po gasu 180 ko osale se pope slusa motoric po krivinam bolje nego uljara i tako ja hepi sav jedva cekam bubanj potok jel tu stalno vezbam prva leva krivina uz bubanj potok je zajeban ja stacu stisnem oko 130 i polako ulazim i osecam da mogu da ga stisnem ja polako dodah gas i nisam ni gledao cajger malo desno pa levo i u svemu bolje nego uljara i tako ja hepi odusevljen kako cbr ide po krivinam ali mi falilo ono ubrzanje i sila kod uljare .pohvalim se ja prijatelju saletu nadimak mu je djemza stari bgd bajker a on se smesi kaze:pa geometrija je cudo honda 98 i uljara 92 nema veze sa vezom,tek ces sad da vidis kako se neke krivine prolaze,samo polako neprimaj se jer honda voli da zajebe nekad: kraj 2 dela by joxa :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Neznam cemu tolika polemika...pitao covek jos u martu..tako da ako nije nista uzeo i nece! :twisted:

Inace mislim da je taj tip "suze" pregazilo vreme!

Vozio (posedovao) sam model posle tog uljnog tako da im je vreme proslo..

Najvise to kazem zbog "oblika" rama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

dada...samo da napomenem, Jos pre par meseci, dilema je resena, suza je otpala iz vise razloga a ponajvise zbog tezine godista i stare koncepcije. Sto se mene tice neka se diskusija nastavi , jer ocigledno ovde ljudi imaju iskustva, i svako moze ponesto da sazna na temu razlika i slicnosti ova 2 motora.

 

Ja sam za sada problem resio time sto sam uposlio jednog konja na 2 tocka sa krivom snage koja se rapidno povecava na niskim obrtajima (bicikl).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja