Jump to content

Moto Zajednica

Sta bi izabrali GSXR ili CBR

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Evo jedne interne ankete pa me zanimaju vassa misljenja....

 

Uzmite u obzir da je cbr-ka oko 180kg a Suzana 240 kg teska, razliku u potrosnji i ceni registracije, GSXr je uljara, oba su pressla istu kilometrazzu, oba su u korektnom (dobrom) stanju i oba su 1992. godisste.

 

Uzmimo da su cene oba motora iste.

 

GSXR 1100 (reg ispod 1070ccm zbog klase cene)

Honda 900RR CBR

 

mJuom_suzgsxr110092bikepics090332pw.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Koje od dva ''zla'' da izaberem. Pa pošto sam im'o CBR-a odma' bi uz'o GSX-r-a. Zavisi od ukusa, apetita, namene i gabarita vozaèa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

CBR 900RR iz 1992 fabricki nema masku kao ova vec onu sa dva okrugla fara.

Inace motor je gotovo neunistiv kao i grbavi.

Hondu 900RR sam vozio i svaka cast ljudima koji su napravili takav motor, ide za sve pare, cini mi se da je viljuska malo vise ka motoru pa je zato mozda malo neudoban ali to se moze zanemariti kad gledamo na ceo sklop motora.

Sve u svemu izmedju ove dve zveri je veoma tesko odluciti ali mislim da bi pre uzeo CBR-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Svaka cast brko sto si primetio, nisam hteo da smaram posto je ostatak isti. Dakle na cbrki iz 92 su odvojeni okrugli farovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pa da, kesh je mama. Ja, ako bog da danas uzimam kesh za Yamu. Da ne baksuziram lagano, ali ovo pitanje i dalje ostaje aktuelno.

 

Da su matori, jesu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da je CBR generacijski dosta ispred GSXR-a, iako su isto godiste... A ni razlika u tezini nije zanemarljiva... Ne znam. Vozio sam CBR-a i imam samo reci hvale, mozda zato nisam objektivan. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se sa Pablom, a i dodao bih da mi zbog ovih (mada naknadno promenjenih) farova i prednje maske CBR izgleda dosta modernije od Suze, a ujedno mi je i kombinacija boja lepsa - okej, ovo je potpuno individualna stvar, ali eto, kazem sta mislim da je po meni lepse.

 

S prakticne strane, mislim da je CBRka nesto pogodnija za gradsko okruzenje zbog tezine, a i verovatno je laksa za dalju prodaju - Honda ima tu neku auru kvaliteta kao VW, opravdano ili ne..

 

Opet, da sam ja na tvom mestu verovatno bih otpisao sve ispod 2000-tog godista, makar i uzeo kredit za deo para koje nemam. Poenta je u tome da bez obzira na ocuvanost motora, "krstenica" je takva kakva je, i mislim da to u principu treba izbegavati, naravno ako covek materijalno moze to da izdrzi.. Ako ne moze, pa svakako je bolje voziti ista nego nista, normalno :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Cini mi se da je zapremina GSX-R 1100 nesto preko 1100ccm ' date=' tako da je skuplja registracija :roll:[/quote']

 

Postoje 2 varijante GSX-R 1100, jedna je ispod 1100cc, a druga nesto iznad 1100cc. Sve zavisi koju makinu on gleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ako ces da putujes sa saputnikom onda Suzana a ako uzimas samo za sebe onda CBR. Suza je mnogo udobnija za put od CBR narcocito za suvozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako bi slusao zdrav razum odlucio bih se za CBR. Medjutim, ko jos slusa zdrav razum kad su motori u pitanju, GSX-R 1100 mi je jedan od naj motora svih vremena, brz, jak, udoban(za jednog R-a), izdrzljiv. Ali tu je opet "pozutela krstenica", pa registracija... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
"pozutela krstenica"' date=' pa registracija... :?[/quote'] Registracija skoro ista, a krštenica nebitna ako je parèe oèuvano... Jednom se živi! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dobro zborite..doooobro.....

 

aj josh malo...

 

mozda i padne odluka..pregovara se za oba al za Suzanu imam kombinaciju za zamenu uz moju doplatu pa mi visse odgovara:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

E onda sto kaze Dexterr- NEK IDE ZIVOT! GSX-R 1100! :thumbs_up:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

veruj mi da je suza zakon,a svi modeli suze gsxr 1100 od 89 god, imaju preko 1100 kubika,to je sigurno,jedino ako je mao neku vezicu pa je u saobracajnu upisano ispod 1100,to ti govorim iz licnog iskustva,bas sam malo pre sisao sa takvog motora,ta uljara je orava raga,to prolazi kolko hoces,a i ide kolko pise :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jeste suza jaca i brza u konacnoj brzini, al to su razlike od 10tak km/h i to pricamo o brzinama >260 km/h, tako da to nije ni bitno.

 

Ono sto niko ne rece je to da CBR ima daleeeko savremeniju geometriju prednje i zadnje viljuske od GSXR-a, sto sa cinjenicom da je dosta laksi ipak kazuje da je to mnogo savremeniji i vise user-friendly bajk ;)

 

Sto se tice izdrzljivosti masine, ta dva motora su ikone dugotrajnosti, tako da to nemoj da te brine.

 

Na kraju, sam treba da odlucis na osnovu svog ukusa i to je to :D

 

A tu dilemu oko kubikaze mozete razresiti na ovoj stranici:

http://suzukicycles.org/GSX-R-series/GSX-R1100.shtml

 

Tu se kaze da je do '93 Suza imala 1127cc, a posle toga 1097cc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja