Jump to content

Moto Zajednica

Portugalija pa nazad trajektom preko Grcke

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Planiram onako svojski da odem do portugalije,a nadam se da cu uspeti ove godine.A imam par nepoznanica,koje moram da resim.Cilj mi je otici do portugalije najkracim putem,proci,doci do atlanse obale pa nazad.Ali ja bi nazad malo duzom putanjom,a to je kroz Italiju pa trajekt za grcku pa onda nagore.E upravo to,trajekt,recite mi odakle polazi trajekt za grcku,koja je najbolja varijanta,koliko kosta,koliko cesto ide,koliko putuje do grcke i jos potrebnih informacija bi mi dobro doslo.A moze i koja informacija u vezi portugali sta videti...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Zavisi koliko hoćeš da odvezeš Italije. Imaš od Trsta, preko Venecije, Ankone, Brindizija do Barija. Od severa ka jugu-pa biraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Zavisi koliko hoćeš da odvezeš Italije. Imaš od Trsta, preko Venecije, Ankone, Brindizija do Barija. Od severa ka jugu-pa biraj.

Ja bi da da odvozam motorom sto vise,znaci sto juznije pa tamo da vatam trajekt.Sta ima jos juznije od Barija a da ide trajekt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ima sa Brindisija do Krfa, mislim da je cena karte oko 40-50e. I posle imas sa Krfa onaj trajket maksimalno 15e moze da kosta i odozdo ides starim putem. Nisam bio ali su mi pricali da je destinacija vrhunska!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Ima sa Brindisija do Krfa, mislim da je cena karte oko 40-50e. I posle imas sa Krfa onaj trajket maksimalno 15e moze da kosta i odozdo ides starim putem. Nisam bio ali su mi pricali da je destinacija vrhunska!

Pozdrav

To nije lose sto se vise spustim motorom manje trajektom.A neznam koliko vozi trajekt do krfa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iz Brindizija idu linije za Krf, Patras, Igumenicu...pa i za neke albanske destinacije.

Vreme plovidbe je negde oko 7-8 sati i polasci su uvek nekako kasno uvece, oko ponoci ili malo ranije, jer se zbog pristanisnih procerdura uvek ceka jutro za iskrcavanje.

Ima brate gomila sajtova, mozes i sada da zakazes sto bi bilo dobro jer ce te tako i manje kostati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Isao sam ja 2007. iz Brindizija do Patre na Peloponezu.

Karta za motor nije skupa, reda velicine do 50E, a za putnika cena zavisi od vrste smestaja na brodu...kabina moze da kosta oko 100-tinjak eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Pa to,mislio sam ako odem na nevidejno da bi bilo problema,ali vidim da su linije ceste.Jedino zbog cene karte,ali ni ja neznam koji bi to datum tacno bio.Za mene da motor smestim je najvaznije a ja mogu spavati i na klupi,haa.Prosle godine sam zakacio Italiju,lepa nema sta.A sta bi bila preporuka kad bi usao od Djenove pa do dole do Brindizija,kojom obalom da vozim kud da prodjem,najvaznija mi je priroda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Od Genove do Brindisija je najbolje da preseces dijagnalno. Uhvatis komad Apenina, malo Toskane, Umbria, Marche, Abruzzo.

Preporucujem ti da odes recimo na ViaMichelin i da pogledas sve puteve pored kojih je zelena linija, sto bi trebalo da znaci da je put panoramski...pa tako da isprogramiras putanju relativno najblizu, a da u sebi ima sto vise takvih puteva. Ja to obicno tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Od Genove do Brindisija je najbolje da preseces dijagnalno. Uhvatis komad Apenina, malo Toskane, Umbria, Marche, Abruzzo.

Preporucujem ti da odes recimo na ViaMichelin i da pogledas sve puteve pored kojih je zelena linija, sto bi trebalo da znaci da je put panoramski...pa tako da isprogramiras putanju relativno najblizu, a da u sebi ima sto vise takvih puteva. Ja to obicno tako.

 

E na to sam bas i mislio,tako nesto zelene linije da uhvatim.Da nisam rekao da mi je cilj da izbegnem auto puteve,ipak hocu da vidim sto vise.Nazalost nebi se zadrzavao u Italiji jel mi se pokazalo od prosle godine da skupa.Ali vec kad sam tu da vidim sto vise.Sto se tice Rima jel se vredi zavlaciti i videti po nesto.Planirano putovanje odnosno povratak bi bio oko 20 juna,pa zbog gustine saobracaja,guzve na putevima?Francuska me iznenadila koliko je barem sa kampovima pristupacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vredi li ici u Rim?

Ja bih ga u ovoj varijanti proputovanja ipak preskocio, ali bih mu se vratio kao posebnom poglavlju u nekoj drugoj prilici, sa obaveznim ostajanjem od nekoliko dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

Vredi li ici u Rim?

Ja bih ga u ovoj varijanti proputovanja ipak preskocio, ali bih mu se vratio kao posebnom poglavlju u nekoj drugoj prilici, sa obaveznim ostajanjem od nekoliko dana.

 

Svakako da vredi ici u to nema sumnje.Ali gledajuci,nacin na koji idem i koliko cu preci pre toga i gdledajuci iz svog ugla sam pitao.To sve zadrzavanje i trajanje pa na kraju i cena smestaja u takvom gradu me tera da razmislim.Ali sto kazes to bolje drugom prilikom.

Sto se tice guzve u gradovima,eto u Djenovi mi je bilo dosta svega jedva sam cekao da izadjem na otvoren put.Koliko staje prenociste u nekim jeftinijim motelima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Đenova i Rim su potpuno različito koncipirani gradovi po pitanju saobraćaja. Ja sam proveo 5-6 dana vozajući se po Rimu i ni jednom se nisam zaglavio u gužvi. Zato što su rimske saobraćajnice su mnogo šire od onih u Đenovi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

E sada neke najvece dileme u vezi Italije ste mi pomogli da resim.Sledece pitanje bi bilo u vezi Portugala.Nemam jasnu predstavu kud da prodjem portugalom,i sta da vidim,ali onako bez zadrzavanja veceg od jednog dana?Moja je ideja je bila da krenem severa Portugala prema jugu i to sto blize obali i to dobrim putevima.Kako to zvuci ostalima,dali je dobra taktika,ako nevalja da menjam,sta da menjam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam prošle godine iz Madrida došao u Lisabon u kome sam ostao to popodne, jedan dan i sledeće jutro sam krenuo nazad za Madrid. Ako planiraš jedan dan onda ga provedi u Lisabonu. Od njega južno na nekih 63-64km je najzapadnija tačka Evrope i to obiđi ako se ipak odlučiš da u Lisabonu ostaneš bar 2 dana, u protivnom ostaće ti malo vremena za grad koji treba doživeti i danju i noću.

 

Putevi su dobri, nema gužve, nenaseljeno je... Ali do Portugalije treba doći a po Španiji duva vetar koji postepeno jenjava što se više približavaš Atlantiku. Bilo je deonica gde nisam mogao preko 100 iako su putevi bili prazni, nikad stići...

 

U samom Lisabonu savetujem da parkiraš motor, staviš navigaciju u džep i uhvatiš turistički autobus iz koga sve vidiš pa šta ti se dopadne memorišeš u navigaciju i kasnije sam obiđeš. Imaš 3 linije, odabereš gradsku rutu koja ti odgovara po raspoloživom vremenu.

 

Ako kupuješ namirnice iskoristi prisustvo Lidla, cene su manje nego u Madridu. Uveče nađi mesto pa odslušaj Fado, probaj Porto od bar 19% alkohola i vozaj se starinskim tramvajem.

 

Sve informacije možeš da dobiješ u Turističkom ofisu koji je na glavnom gradskom trgu prekoputa Hard Rock Caffe-a. Tu svrati obavezno ali se spremi na gužvu i čekanje u redu.

 

Engleski retko ko priča, mahom mlađa populacija ali ako znaš Španski onda za tebe problema nema.

 

Plaćaj u sitnijim apoenima ili karticom, standard im je nizak pa krupna lova privlači pažnju što ti ne treba.

 

Naravno, da bi ušao u Lisabon moraš da pređeš most koji je kao u San Francisku. I tu se čuvaj vetra, most je visok, duva iz raznih pravaca...

 

Izvinjavam se što su fotografije velike, zeza komp...

post-1452-0-86250800-1370994283_thumb.jpg

post-1452-0-47770500-1370994380_thumb.jpg

post-1452-0-21280500-1370994554_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Posle Lisabona spusti se na jug u oblast Algarve,imaš par prelepih gradova,Albufeira,Faro.........ako si polovinom jula tamo obavezno poseti motoskup koji pravi moto klub Faro,to je jedan od najvećih skupova u Evropi.Kamp na preko 10 hektara,preko 100 000 posetilaca,50-60000 motora..... a i blizu je Sevilja.Portugalija je prelepa,imaš dosta toga da vidiš,cene dosta niže nego u ostalim zemljama EU.Obavezno probaj njihova vina!

Povratak planiraj preko Barselone,pa azurna obala,Đenova......lep provod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Posle Lisabona spusti se na jug u oblast Algarve,imaš par prelepih gradova,Albufeira,Faro.........ako si polovinom jula tamo obavezno poseti motoskup koji pravi moto klub Faro,to je jedan od najvećih skupova u Evropi.Kamp na preko 10 hektara,preko 100 000 posetilaca,50-60000 motora..... a i blizu je Sevilja.Portugalija je prelepa,imaš dosta toga da vidiš,cene dosta niže nego u ostalim zemljama EU.Obavezno probaj njihova vina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Србија,Нови Сад
  • Motocikl: suzuki DL-650

E na ovo sam mislio kad sam trazio pomoc.Cak i bolje objasnjeno nego sto sam mislio da moze biti,bravo.Jednu stvar nisam mislio da preskocim nikako,a to je da predjem most Mijo u francuskoj,sto mi je skoro na tacnoj putanji prema zapadu.Svojevremeno ga je otkrio bivsi predsednik Francuske Zak Sirak.Radi se o najvecem visecem mostu na svetu,a neki stubovi mosta su visoki preko 300 m.Prelazak preko mosta je oko 7e.Inace ne mislim da ne idem auto putevima,na prvom mestu sto nebi nista video a odma iza toga i zbog cene putarina.Predpostavljam da je cena kampova manje vise ista ko svuda drugde,tu negde oko 13 e,pa sigurno i manje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam išao auto putevima jer sam imao malo dana na raspolaganju. Bio sam po hotelima i cene kampova neznam ali pošto su niže nego u EU za oko 40 evra sam dobio ogromnu sobu, veliki bračni krevet, prostrano kupatilo sa kadom, vrh...

 

Jedino je pušenje gadan prestup, tamo gde piše da ne sme onda stvarno ne sme.

 

Ali pošto bi ti zašao u prirodu onda je ova sugestija nešto što vredi poslušati:

 

Povratak planiraj preko Barselone,pa azurna obala,Đenova...

 

Od Barselone do Andore ima nešto ispod 200km (u pravcu) ali je put baš živopisan: krećeš sa mora a završavaš u planinčinama. I za taj deo, Barselona, Andora, Perpinjan ti je malo jedan dan jer su nepregledni planinski venci svuda okolo, krivinčine koje se savijaju kao špagete, voz je sa uskim kolosekom kao na našoj osmici. Ima kružnih krivina gde je 60 brzina snova zbog kontra nagiba, moj motor nije za tako nešto, usput su me svi gledali kao ludaka.

 

Andora je sigurno najjeftiniji prostor u EU ali je zato i carina kao pre nastanka EU: jako ozbiljna. Sve je u slobodnoj prodaji pa i oružje ali savetujem da ne kupuješ ništa što ti nije neophodno jer carinici trkeljaju ama baš sve i svakog. Naravno, natankuj se do čepa.

U Andori je jedna od najvećih ulica namenjena prodaji moto opreme, ponuda robe nigde bolja i cene su dobre. Međutim zbog oštre carine bezbedna kupovina je samo ona kad skineš nešto sa sebe, baciš i to isto novo obučeš, onda je OK.

 

Toliko od mene, odoh u MZ Svet. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja