Jump to content

Moto Zajednica

Put na more sa R-om

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donji Tovarnik Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki ZX10 R

Kolege bajkeri molim za misljenje. Posedujem GSXR-600 Pa se pitam kakav je za duge relacije. Ako mi se ukaze prilika zapalio bih na more. Verujem da je neko putovao pa me zanima kako je. Inace visok sam 171 i za sada mi nije nesto neudobno ali nije ni prijatno. Kakva su vasa iskustva0zbunjen.gif. Do mora imam 550km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Jednu torbicu na zadnje sediste i mozda tank torba i gaaaas.

 

Kolega Pronto, није лепо да саветујеш човека погрешно! :nanana:

 

Дакле овако: На задње седиште ставиш једну женскицу, не велику 48 - 50кг ако си у могућности. У случају да је дотична дама мало јача (то би већ било по мом укусу... :lol:) нема везе, јак је то мотор не смета му ништа.

 

Сад кад смо то апсолвирали идемо на пртљаг: једна велика танк торба и завршио си посао, јер шта ће ти много ствару на мору!? Ако би имао и бочне кофере то је већ екстра бонус...

 

Ако ти нешто није јасно слободно питај, ту сам... :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

S obzirom na tvoju visinu ne bi trebao da imas problem sa opterecenjem na zglobovima i otporom vazduha, pa ti jedino ostaje buljobolja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Ja juce odvozah tih tricavih skoro 600km, duza varijanta, zato sto volim. Znam i onu od 1700km isao prosle godine. Danas me malo bole one sedalne kosti, i mala ali mala upala misica vrata, ramena i ruku ali to zato sto sam star i ne radim nista ne zbog eRa. Zato samo polako i vozi kolenima a ne rukama.

Da dodam ja imam nekih 175cm a motor ako ne vidis je cbr 900 rr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pa sve zavisi od coveka do coveka, jedan drugar vec par godina ide na more sa GSXR600 srad, i ne zali se, drugi je isao sa K5, treci sa Kawom ZXR 750 a ja sam bio sa ovim mojim RF400R koji ima malo vislje postavljen volan nego GSXR, i preziveo, mada bi mnogo bi bilo bolje da mi je volan malkice vislji i blizi, jer sam visok 188cm.

Mada, sve su to slatke muke, kad te ponese ono uzbudjenje putovanja, zaboravis na bol u sakama, i utrnule prste i dupe :lol::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Slobodno cepaj, mozda ce te malo zadnji trap (guzica) boleti ali proci ce i to a i vise ces ovako uzivati nego recimo u vozu. :)

Jbg, da ja imam motor mozda bi imao i drustvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Prošle godine smo devojka i ja išli na more u Grčku mojim GSXR-om. Spisak tovarnih stvari je bio sledeći: tank torba, bisage, cilindrična Louis torba, mali ranac, rastegljiva mrežica. Kako GSXR nema nosač za kofer ili torbe, iskoristio sam trećinu zadnjeg sedišta i još nekih 10-ak cm koliko ima rep kao podlogu za veliku cilindričnu torbu, preko nje stavio ranac... Devojci je ostalo oko dve trećine sedišta, ali i neočekivano, fantastična fotelja u koju je mogla da se uvali u vidu svega što se nalazilo iza nje... Bisage i tank, standardno. Efekat, naprsla mi plastika na repu od tereta, ali ništa strašno, sve u svemu bilo fenomenalno.

 

Šaljem ti nekoliko slika da vidiš kako je izgledalo.

 

Nije R baš za 1000 km dnevno, pa smo spavali u Sofiji, smeštaj je tamo jeftin, grad nije loš za videti, otprilike je na pola razdaljine od Beograda do Soluna, put je zanimljiviji nego oni autoputevi kroz Makedoniju.

 

Ako mogu još da pomognem, izvoli.

post-12948-0-24743000-1366717975_thumb.jpg

post-12948-0-66562600-1366718040_thumb.jpg

post-12948-0-95312100-1366718062_thumb.jpg

post-12948-0-63909700-1366718079_thumb.jpg

post-12948-0-79897400-1366718162_thumb.jpg

post-12948-0-81517400-1366718195_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donji Tovarnik Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki ZX10 R

E drugari moji ubedili ste me. Odoh na leto. Bice to prava uzivancija. Zahvaljujem za savete. Banconi slike su prva liga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

То ЦАРЕ, ал' да понесеш и фотоапарат па да то преточиш у један путопис да и ми сиромаси уживамо... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

sa R-om do mora je uzivancija, pod uslovom da umes da vozis, pri tome ne mislim na trkacki stil vec na opusteno upravljanje motorom. mnogo znaci kada nema grcenja tokom voznje. dok sam ih vozio prelazio sam po 600 km u danu iz zajebancije. ne zive svi prijatelji blizu a nije u redu da ih ne obidjes odjedanput :D

 

ovako sam se spakovao za 10 dana na moru prosle godine.

 

post-4113-0-14279300-1366756809_thumb.jpg

 

do herceg novog preko prelaza jabuka cca 600 km +- 20-ak, ne znam tacno jer nemam brzinomer :), trebalo mi je malo vise od 8 sati da stignem sa par nekih pauzica za cigaru i jednom od pola sata za rucak. jedan ranac na ledja, drugi vezan za sediste na mestu suvozaca.

 

 

 

veruj mi da je svaki R neuporedivo udobniji od ove jednocilindricne tarabe sa uskim sedistem.

 

i da, pokusaj da na put krenes sam, glupo zvuci ali je mnogo bolje nego u grupi, vozis kako ti prija i pravis pauze kad hoces. za nedaj boze pomoc uvek naleti ne vozis kroz pustinju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja