Jump to content

Moto Zajednica

POMOC!! Problem CBR 929 RR

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova

E pa drugari, ne znam da li cu uspeti tacno da pisem sta je u pitanju, ali evo ovako:

 

radi se o drugarovoj Hondi CBR929RR iz 2000.god.

Skidali su mashinu, uradili je, vratili na mesto i - motor je proradio, kvar otklonjen.

Medjutim - tu krece pakao  :o

Da li nesto nisu dobro spojili od zica ili ko zna vec - nece mashina da radi preko 3000 obrta. Gusi se i trokira.

Lampica pokaze kao da je u pitanju map-senzor, ali sad! Ko zna koji je map-senzor u pitanju?!?

Probao je neka dva map-senzora, menjao, probao ali - nista.

Terenutno mu je motor kod Markosa u NS-u, covek ne zna sta da mu radi.

Trebalo bi da ima taj program za lociranje kvarova da bi mogao da mu pomogne, ovako - nista.

 

Da li je neko imao ovakvu vrstu problema? Da li neko zna gde je najblizi servis koji ima tu vrstu dijagnostike za 929?

Neki predlog?

Sugestija?

Pomagajte drugovi...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

929 ima samo jedan MAP senzor. Drugo je IAT senzor i sluzi za merenje temperature usisanog vazduha. Nisam siguran kakav software cekaju ali taj motor moze da se uvede u samodijagnosticki mod i da mu se iscitaju greske na osnovu broja treptaja MIL indikatora (MULFUNCTION INDICATOR LAMP) koja ti se nalazi na instrument tabli. Takodje je moguce obrisati sve greske bez posebne dijagnosticke opreme. Ako imas uputstvo za odrzavanje, tamo su ti navedeni svi kodovi gresaka i nacin iscitavanja i brisanja. Ako ga nemas, javi se pa cu ti ga dati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Ljudi, Dado je carobnjak!

 

Pricao mi drugar ciji je motor - kaze, covek kompjuter na dve noge  ;D

 

Alal mu cufte, svim ostalim majstorima je to bila, doslovce, neresiva enigma!

 

Pozdrav i svako dobro!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako nije tajna, jel bi mogao da podelis pesenje problema sa nama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako nije tajna, jel bi mogao da podelis pesenje problema sa nama?

Nije problem 2:2=1

 

Vrlo duhovito!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ako nije tajna, jel bi mogao da podelis pesenje problema sa nama?

Nije problem 2:2=1

 

nismo na času matematike, napiši šta je bilo ako ti nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Ako nije tajna, jel bi mogao da podelis pesenje problema sa nama?

Nije problem 2:2=1

 

nismo na času matematike, napiši šta je bilo ako ti nije problem.

Bilo je vise problema. Kada ga je doneo nije hteo ni da upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Jako je dugacko za objasnjavanje. Izvini !

 

ma ok.

 

nego ja volim da kad neko traži pomož da onda napiše šta se nakraju i desilo čisto da vidimo kako pojedini kvarovi mogu da se manifestuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Jako je dugacko za objasnjavanje. Izvini !

 

ma ok.

 

nego ja volim da kad neko traži pomož da onda napiše šta se nakraju i desilo čisto da vidimo kako pojedini kvarovi mogu da se manifestuju.

 

Tacno tako. Verovatno bi nekom ubuduce puno znacilo tvoje iskustvo. Mislim da nije mnogo tesko napisati nekoliko recenica , bar da se ukratko opise sta se izdesavalo. Naravno, niko te ne tera na to, ali bi bilo lepo.

 

Drago mi je sto masina radi, i ima nas jedan vise na putevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Interesantno!

  Bilo bi lepo i kulturno  da se u par rečenica napiše šta je bio problem (i kako je rešen), kad si se već obratio forumu za pomoć. Ako misliš da nismo vredni tvog ''podužeg'' objašnjenja, sledeći put kad (ako) se budeš ponovo obratio za pomoć, sigurno će ti biti uskraćena, zato što nećeš biti vredan našeg vremena i truda, kao što mi sada nismo vredni tvog! Unapred hvala na utrošenom vremenu ;)

 

zli admin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Istorija bolesti bi bila ona koju sam opisao u prvom postu. Tako se manifestovalo.

 

Sta je covek uradio - nemam pojma, osim sto znam da je problem bio u elektronici!

Dijagnoza, kucanje shifre za ponistavanje greske i prespajanje kablova koji su bili pogresno spojeni - to bi valjda bilo to?

 

U svakom slucaju - kapu dole!

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

A i mislim da je ovde sve opisano:

 

dado:929 ima samo jedan MAP senzor. Drugo je IAT senzor i sluzi za merenje temperature usisanog vazduha. Nisam siguran kakav software cekaju ali taj motor moze da se uvede u samodijagnosticki mod i da mu se iscitaju greske na osnovu broja treptaja MIL indikatora (MULFUNCTION INDICATOR LAMP) koja ti se nalazi na instrument tabli. Takodje je moguce obrisati sve greske bez posebne dijagnosticke opreme. Ako imas uputstvo za odrzavanje, tamo su ti navedeni svi kodovi gresaka i nacin iscitavanja i brisanja. Ako ga nemas, javi se pa cu ti ga dati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ljudi pomagajteeee imam i ja problem u vezi honde 929rr 01'

Na motoru je odradjena full generalka radilica lezajevi na radilicu,klipovi,klipnjace,glava motora polovna,pumpa goriva,svecice i sipano ulje motul 15 50w 300v motor je radio savrseno..

Naime posle nekih 2,2ipo mjeseca javio se problem taj da upali lampicu ulja..Cim se motor upali i cim nabije prvi put temp. od 104,106stepeni krene lampica da blinka 2x 3x i onda konstantno ostane upaljena koliko god da je stepeni ona na leru je upaljena cim se da gas mali ona ugasi i krene..probao sam sa tim da zamjenim ulje nije pomoglo da li moze bit pumpa ulja?(to nije dirano na generalku) da li moze bit neka rashladna tecnost ? Ili mozda veci kvar tipa opet lezajevi na radilicu posle 2ipo mj generalke? Hvalaaaa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Pošto se problem javlja kad se dostigne viša temperatura, to znači da se tada i ulje "razredi" i nešto je teže dostići potrebni radni pritisak, naročito ako pumpa nije u dobrom stanju i ne radi punim potencijalom. Tako da može biti da je pumpa u pitanju. Ovo je neko moje mišljenje, na osnovu sličnih iskustava na nekim drugim sus motorima.

 

Svakako treba krenuti od banalnih stvari, tj. prvo proveriti senzor pritiska ulja. Zatim ako se utvrdi da je on ispravan, izmeriti pritisak koji pumpa stvara i proveriti da li zadovoljava propisane norme (pronaći u servisnom uputstvu). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja