Jump to content

Moto Zajednica

Ducati

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hehe Emilia Romagna se zove cela pokrajina gde je Bolonja glavni grad a Rimini je dole na moru,na rivieri....bio si jako blizu staze Misano Adriatico,mogao si da skoknes i do tamo da paris oci na WDW ;)...znaci prosao si i do fabrike Ducati..jel si isao u muzej da vidis legende....inace,deo grada gde je Ducati fabrika se zove Borgo Panigale,ja sam 4 km odatle....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Lose sam napisao hteo sam da napisem Borgo Panigale , ali sam razmisljao nesto drugo pa sam se zeznuo. Nisam isao u fabriku posto su posete bile zabranjene zbog onog zemljotresa prosle godine , ali sam bio u muzeju . Ono stvarno treba videti , do sad ne bih zaspao da sam to propustio prosle godine . Isao sam i do one Ducati prodavnice i zapala mi kozna jakna za oci ali kad sam video 1500e samo sto se nisam slogirao , mnogo su skupi ali to je Ducati. Ja cu za te dve jakne da kupim moj motor.

PS. Da sam imao Ducati i pare za tu jaknu kupio bih je bez razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Prosao sam i pored staze ali nisam imao vremena da svratim , moja sestra se zalila da hoce da se kupa u moru , a ona je isla samo zbog Stonerovog motora posto ga obozava , a ja sam u Italiju naravno isao samo zbog Ducati-ja , ali ipak sam video skoro sve modele Ducati-ja u Riminiju . Mnogo ih je bilo i svi ti dozvole da sednes na motor ako ih lepo pitas ( ja sam naravno na 1198 posto mi je taj omiljeni) a u Ducati-ju sam seo na Panigale. Nisam mogao da spavam posle celu noc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj drugar iz Kraljeva je veliki fan Ducati-ja, ima ih nekoliko...750 Super Sport, 916, Hypermotard 1100, Monster 900. Steta je sto nije na forumu da podeli svoje iskustvo, a ima ga dosta jer ima i mali servis, a inace je i odlican vozac, kako on tako i off road.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Kakvo crno more . Nisam video ni M od mora :lol:. Po ceo dan sam setao i samo gledao motore. Sutra cu da izbacim i slike iz Ducati-jevog muzeja , nesto me zeza komp ( mnogo sporo radi i baguje pa da ga ne preopteretim CD-om :jok:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Moj drugar iz Kraljeva je veliki fan Ducati-ja, ima ih nekoliko...750 Super Sport, 916, Hypermotard 1100, Monster 900. Steta je sto nije na forumu da podeli svoje iskustvo, a ima ga dosta jer ima i mali servis, a inace je i odlican vozac, kako on tako i off road.

 

Pa kad ima visak nek da nama neki :zvizduk:. Gde ima taj mali servis , mozda se provozam do njega da ga malo pitam o nekim motorcicima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

hehe mali dobar si....odakle si?...ako vec nisi napisao...dodji u subotu u bg na otvaranje sezone,bicemo tamo manje vise svi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

hehe mali dobar si....odakle si?...ako vec nisi napisao...dodji u subotu u bg na otvaranje sezone,bicemo tamo manje vise svi....

 

Iz Kragujevca sam. Ne verujem da cu doci 20. posto mi majka i otac rekli da idemo u selo kod babe i dede. Jbg. Majka i sestra kolima , a ja i otac motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Malo slika iz Ducati-jevog muzeja.

Slika 1- Prvi Ducati

Slika 2-Prvi Ducati sa desmodromicom ,Ducati Mariana

Slika 3-Ducati koji je postavio brzinski rekord , sa 14 KS malo vise od 170 km/h

Slika 4-Ducati - jev ram

Slika 5-Cagiva sa Ducati-jevim motorom ,motocikl ucestvovao na Dakaru

Ovo dalje vam je verovatno poznato , a zadnja slika -Ducati MotoGP motor.

Ja nisam mogao da verujem ali Ducati je pre napravio motocikl po uzoru na Harley Davidson ( custom) i imao je V4 motor . preziveo je jedan jedini primerak koji se nalazi u Japanu kod privatnog kolekcionara , a Ducati kao fabrika nije imala dovoljno novca da ga otkupi. Imaju samo motor.

post-26834-0-04334400-1365949909_thumb.jpg

post-26834-0-03124200-1365949920_thumb.jpg

post-26834-0-29273600-1365949930_thumb.jpg

post-26834-0-33461900-1365949950_thumb.jpg

post-26834-0-94656900-1365949961_thumb.jpg

post-26834-0-76135100-1365949974_thumb.jpg

post-26834-0-07419700-1365949986_thumb.jpg

post-26834-0-89625200-1365949996_thumb.jpg

post-26834-0-11481700-1365950008_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

taj motorcikl se iskljucivo pravio za americku policiju.ako me dobro pamcenje sluzi,nije se prodavao na slobodnom trzistu.a motorcikl koji je bio cist custom,tipo harley se zvao ducati indijana 750 ali sa klasicnom L2 masinom....neznam dal si video unutra i motorcikl za trke po ledu,onaj sa ekserima na gumama..spektakl....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

di ste ljudiiiiiiiiiiiiiiiiiii........u subotu voznjica..do jagnjetine hehehe.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

nista se ne brini za nas..legne jagnje ko melem na rane :hej:...malopre opalio po gorgonzoli i mortadeli hehe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja