Jump to content

Moto Zajednica

Eto i moj motor da poljubi beton

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Priča je verovatno za neki film, a pokazuje vrhunac gluposti šta alkohol može da uradi od čoveka, tj. žene :)

 

Naime, prošli petak, oko 4 popodne, taman se spremam da pobegnem sa posla, kolega (takođe bajker) koji je zbrisao 5 minuta ranije zove na telefon i kaže siđi dole motor ti je oboren. U trenutku mi mrak pao na oči..svašta se nakupilo, plus nešto na poslu zapelo (mozak nikako da proradi)...  izlazim napolje, ono motor podignut, na prvi pogled samo retrovizori izvrnuti, kolega i svedok pored stoje i objašnjavaju šta se desilo: Dve ženske mrtve pijane popele se na motor, ljuljale se i ispustile ga.

 

Pogledam rezervoar,  ulubljen na dva mesta. Teg na upravljaču (bemliga ne znam kako se prevodi handlebar weight) polomljen, poklopac auspuha ogreban i blago ulubljen. Crash knob (valjak od jake plastike što čuva da se motor ne ošteti pri padu) primio udarac, ali bolje da je on nego blok motora - PREPORUČUJEM DA GA UGRADITE !!!

 

Elem, svedok ih opisuje, kaže da nisu daleko otišle 100-200m, našta ja trčim, i onako bez cvikera pokušavam da ih prepoznam. Usput neki lik stoji pitam ga jesu li prošle 2 pijane žene, on se čudi i kaže da nisu. Pu ko zna gde su sada.. Da napomenem, poslovni centar grada, na hiljade ljudi, pred kraj radnog vremena...

 

Zvoni telefon, opet kolega, kaže da stoji pored njih i reče gde se nalazi. Ja trk prema njima, a ono dve pijandure teturaju se. Jedna priđe i izvinjava se, ja reko uredu izvinjenje prihvaćeno, ajde sada vaše ime i adresu, da prosledim osiguranju pa neka oni regulišu.

 

One: ne dolazi u obzir, idemo mi... (!?) Krenuše kao da trče, ali nema šanse koliko su pijane. Uđoše u tramvaj, pozovem muriju i objasnim.. Međutim, kad ti najviše trebaju - nema ih... Usput provociranje, čak me ova visoka udarila nogom u stomak (više očešala jer je pijana), ali reko em je žena, em pijana...

Nakon dobrih 2km šetnje konačno zaustavim policijski auto, objasnim o čemu se radi...

 

Dva policajca im priđoše, tražiše identifikaciju, one nema šanse. Onda im rekoše da biti pijan na ulici nije po zakonu i da mogu da prespavaju u stanici ako ne daju podatke.. Zatim krenu prećenje advokatima, vezama u policiji, a nakon toga vređanje tipa "fak ju, šit, itd..." i ova niža gurnu jednog policajca (koji je inače ko od brda odvaljen).

 

Majstor je uhvati profesionalno, okrenu, obori na zemlju, ova se doduše dobro držala, ali jok, nema šanse. Dok si rekao keks, lisice na rukama i pravac marica.

Tu se okupilo ljudi, gledaju šta se dešava...

 

Uglavnom, njih dve su petak veče provele u ćeliji, baš lep način da se započne vikend....

 

Zatim se provozašmo do motora gde policajci napraviše zapisnik... uglavnom, zove ta ženska juče, a ja budala još pokušavam da joj "pomognem" u fazonu neka kaže da je vozila kola i da je udarila motor na parkingu pa neka se osiguranja međusobom ganjaju... ali jok... 2 popodne, glas joj kao iz bunara, verovatno je još uvek pod dejstvom alkohola, trave ili ko zna čega...

 

U međuvremenu za vikend, obiđem 3 servisa i pitam za kvote koliko procenjuju štetu, i otprilike su svi tu oko 2500-3000 au$ (servisi su posebna priča). Moja procena je kada bi ja sve to radio sam izašlo max 1400-1500$ (zamena novih delova).  To sigurno može da ide i manje ako se rezervoar nosi kod limara na ispravljanje, farbanje, itd... međutim to se ovde slabo radi. Uglavnom stavljaju nove delove, a satnica rada mehaničara je $120 pa ti sad vidi. Razmišljam se da završim školu za mehaničara pa da otvorim radnju !

 

I na kraju evo slika motora - mislim šteta je stvarno mizerija, ali šta da se radi:

http://home.exetel.com.au/snikolic/damagedbike/

 

Pozdrav

Bosi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Prednosti ove zemlje su te sto ces da se oprostis od osiguranja (za nase je to mizerija koju nece da procenjuju) ,o miliciji koja juri dve pijane po tramvaju (nema pojma), ali satisfakcija je sto si mogao da uhvatis te dve pijane budale i oderes ih od batina. Tako lepo smiris zivce,znas posto je 1 sat kod psihoterapeuta, i nikom nista!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

A ne ne...

Obzirom da imam "puno" osiguranje (koje baš i nije jeftino), računao sam ajde novi je motor, ako se nešto desi, desiće se u toku prve godine, ne bi trebalo puno da me boli glava :)

 

Ono što treba da prosledim osiguranju je njeno ime, prezime i adresa, eventualno izjava svedoka, i to je sve. Dalje posao radim sa servisom...

 

Bezveze pa da pričaju posle "digao ruku na (pijanu) ženu" :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

To je nocna mora. Ti parkiras lepo motor i zakljucas ga, a onda ga nadjes oborenog jer se neko zezao, sedeo i pao. Kako im samo padne na pamet da takve gluposti rade...  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

To je nocna mora. Ti parkiras lepo motor i zakljucas ga, a onda ga nadjes oborenog jer se neko zezao, sedeo i pao. Kako im samo padne na pamet da takve gluposti rade...  ::)

 

ma najgore je sto naprave stetu i pobegnu od odgovornosti kao da ih boli k.u.r. za sve,,,ebe se njima sto je to tvoja makina odu kuci i zaborave na tvoju muku preznojavanje po servisima i naravno rupu koju ces imati u novcaniku.to sam ja osetio kad mi je jedan naduvani pijani kreten na bajku sa trajkom opalio motor i otisao,ma odu kao da nista ije bilo,,sve bi ja to ebo po kratkom postupku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

A ja mislio da je kengurija obecana zemlja. ::) ???

 

Ma dobro je shto ih pofata, da mozzesh da udjesh u proceduru za naplatu shtete. Nadam se da tu necesh imati problema.

Nego, uvek me izprepadaju ovakvi naslovi. Ja odma` pomislim: Shta li je sa bajkerom?

 

Ajd`,  pa da ti motor vishe nikad ne padne!

 

p.s. Onog kolegu i svedoke da vodish na krkanu po nashem receptu. ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

  Dobro si ti brate prosao ;)

  Ovde bi te pandur slusao,a u sebi mislio:"bajker,ko ga je.e!" ???

  A i kad bi ih nasao,ako bi ih uopste nasao,gledao bi da li moze da napravi neku semu da otrese jednu od njih ;D

  Tako bi ti,brate,ostao i bez zivaca i bez para ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

  Dobro si ti brate prosao ;)

  Ovde bi te pandur slusao,a u sebi mislio:"bajker,ko ga je.e!" ???

  A i kad bi ih nasao,ako bi ih uopste nasao,gledao bi da li moze da napravi neku semu da otrese jednu od njih ;D

  Tako bi ti,brate,ostao i bez zivaca i bez para ;)

sto jes jes  jos bi i tebe trsili .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ovde u USA je to regulisano zakonom.  verujem da je i Down Under regulisno na slican nacin.

 

Offense against Property:

 

9.12.150 Entering vehicle without owner’s permission.

 

A. No person shall enter a vehicle of another without the permission of the owner thereof or without lawful authority.

B. Entering a vehicle without the owner’s permission is a misdemeanor. (Ord. 1141 § A (part), 2002)

 

No ovo se jos doda Criminal Trespass in the 1st Degree ali moras da podneses prijavu policiji i onda da ides u sud.

 

Osiguranje nema veze sa ovim sudskim postupkom i ono je duzno da pokrije stetu jer osiguranje od nedovoljjno osiguranog (under insured) ili neosiguranog (uninsured) pocinitelja obavezno.  Oni se kasnije jure sa pociniocima i od njih naplacuju svoje troskove.

 

Ovako to izgleda u Masacusetsu:

 

Arrested in Massachusetts for Malicious Damage to a Motor Vehicle?

 

A Massachusetts Conviction for malicious damage to a motor vehicle is a concurrent felony, and is punishable by imprisonment for up to 15 years in prison. If found guilty, your name will be sent to the registry of motor vehicles (Mass RMV) and your license will be revoked for 1 year, or 5 years for a subsequent offense. These charges also can't be plead out for a continuation without a finding (CWOF).

 

Malicious Damage to a motor vehicle penalties are very serious and unduly harsh, in my opinion. A simple personal dispute can easily escalate to someone facing state prison. To get the best defense in this case, consult with a MA criminal defense lawyer as quickly as possible.

 

Also refer to my malicious destruct of property/damage page.

 

Privatna svojina je neprikosnovena.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Cuti, dobro da si ih uhvatio, pa ces mozda moci da bar nesto naplatis.  Moju devojku je nedavno jedan udario kolima i pobegao; steta na njenom motoru je $2000 USD (srecom ona je prosla bez posledica).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cuti, dobro da si ih uhvatio, pa ces mozda moci da bar nesto naplatis.  Moju devojku je nedavno jedan udario kolima i pobegao; steta na njenom motoru je $2000 USD (srecom ona je prosla bez posledica).

 

Uhhh!  >:(  >:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Svaka chast druzhe za samokontrolu... znachi ja stvarno ali stvarno ne znam shta bi im uradio... jes da su zhenkse... al mogu misliti kakve su opajdare bile kad idu mrtve pijane gradom i majmunishu se  >:( >:(>:( Pozdrav i nadam se da cesh sve lepo srediti u shto kracem roku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Alal živci maestro! Svi biste ih vi otresli od batina, junaci, ne bi vas okean oprao u Australiji, zatvora i kazni posle... Sve regulisano zakonom, sem neprijatnosti, neće imati ni dolar troška preko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Alal živci maestro! Svi biste ih vi otresli od batina, junaci, ne bi vas okean oprao u Australiji, zatvora i kazni posle... Sve regulisano zakonom, sem neprijatnosti, neće imati ni dolar troška preko...

 

Sto jes,jes!! Zato sam i rekao da su to prednosti nase majcice Srbije. Otreses i nikom nista. Kada sam video dva italijana kako se svadjaju zacenuo  sam od smeha. Toliko su se uneli jedan drugom u facu da su obojica mokri od pljuvacke onog drugog i u jednom trenutku sam pomislio da ce noseve da odgrizu. A znate gde su im ruke -- na dupetu,uredno prekrstene da slucajno ne bi poletele i povredile protivnika. Pitam ja ortaka koji je starosedelac kod zabara i kaze on :Ma nema sanse da udaris nekoga,kada ti se nakaci na vrat ima da ga izdrzavas narednih 15 godina zbog navodnih povreda koje je zadobiopri "udarcu". Ma, ono je trebalo videti, kao dva petlica!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ali za one ogrebotine tolike pare, mislim, dao bi predracun agentu osiguranja i rekao mu da prepolovi sumu a da stvar popravim u licnoj reziji.

Za pijane devojcice, ako vrede necemu, mogao si malo finije pa na kaficu da malo dodju k sebi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ali za one ogrebotine tolike pare, mislim, dao bi predracun agentu osiguranja i rekao mu da prepolovi sumu a da stvar popravim u licnoj reziji.

Za pijane devojcice, ako vrede necemu, mogao si malo finije pa na kaficu da malo dodju k sebi ;D

 

To se tako neradi, steta je procnjena na toliko i toliko a gde ces ti da to popravljs je tvoja stvar, br u USA.

 

Pre par godina sam ja imao mali pad i steta je bila oko 3000 dolara, moje osiguranje me je pitalo gde zelim da posalju cek, u servis ili meni licno.  Naravno poslali su meni licno i ja sam ga sam popravio za manje od 1500 dolara a ostalo stavio u dzep. 

Ako osiguranje proceni stetu na odredjenu sumu onda nema nagadjanja, to je to, a ti imas pravo da popravljas motor gde god hoces a ne samo kod servisera koji je procenio stetu.  Inace na procenu stete izlaze i agenti osiguranja koji detaljno pregleaju motor i zapis servisa i nema sanse da se neslazu jer nijedan servis nije lud ili glup da vara osiguranje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja