Jump to content

Moto Zajednica

Farbanje vizira na motoru?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Mozda vec postoji negde ta tema mada je ja ni sam nasao,elem da li je neko ofarbao vizir na svom ljubimcu ili zatamnio sa nekom folijom?Ja gledao dosta snimaka na You Tube ,vidim da ljudi preko grane rade takve stvari.Mene interesuje vasa iskustva ,i koje ste sprejove ili folije koristili.Zasto davati 50 ili vise eura kada mozemo da iskoristimo vec postojeci vizir i da to lepo izgleda !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Svojevremeno sam ofarbao na sinovoj apriliji, bumper sprejem (valjda ima i prajmer u sastavu, pa lepo drži na plastici) i ispalo ok, ali je sasvim neprovidno. Naravno, obavezno sa unutrašnje strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam farbao vizir na Thundercat-u, tj. jos uvek je ofarban. Bio je dosta izgreban, pa sam to smirglao, i kad pogledas nije imao nista od reckica, neravnina i sl. Medjutim kad se ofarba, naprave se neke cudne linijice, kao kad zemlja ispuca, i da bi to prekrio farbao sam 5 slojeva ali i dalje se vidi. Mada, moj vizir je bio u poprilicno losem stanju. Bolje uzmi neku foliju.

 

Sad sam narucio sa ebay-a 2 vizira jedan iridium i drugi providni i izaslo me 50e sa sve postarinom do Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam farbao nekoliko vizira,neko mogu da se farbaju cime hoces,a neki ne jer se desava ovo sto je mrxfon napisao,tj. farba pocinje da topi vizir...na takve problematicne vizire sam nabacio svasta i razne spric gitove,i akril i metalik i uvek isto,jedino sam uspevao da ih ofarbam jeftinom sintetickom farbom,za automobile naravno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Naj bolje resenje ti je folija,ako hoces da ostane providan uzmes za zatamnjivanje farova ima raznih nivoa zatamljenosti i raznih boja ili obicnu ne providnu takodje u svim nijansama,lako se nanosi na vizir uz pomoc fena a kada je skines (takodje grejes fenom) ostaje ti kakav je i bio i folija bolje pokrije sitne ogrebotine za razliku od farbe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja sam svoj stari vizir na Dominatoru prelepio sa folijom za zatamnjivanje auto stakla , hteo sam nešto da sakrijem pa sam lepo oprao i očistio vizir i pristupio lepljenju po uputstvu kao za stakla i evo drži i dan danas ( samo što je skinut odavno i zamenjen novim).

Znači temeljno pranje da ne ostanu bubuljice i slične budalaštine.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Video sam da bi trebalo da se prvo sredi sa vodenom smirglom prvo vece pa finije gradacije(sad ne znam da li treba smirlga sa obe strane da se sredi ili samo sa unutrasnje ) pa tek onda farbanje ili lepljenje folije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Vizir je u dobrom stanju ja se malo raspitao o zatamljivanju pomocu folije i dobio sam sledece odgovore.Prvi koga sam pitao je imao klasicnu mat foliju i trazio mi oko 400 dinara da zatamni skroz(da zalepi sa unutrasnje strane),drugi koga sam pitao bavi se zatamljivanjem auto stakala mi je rekao da mu donesem vizir da pogleda i da ce to da kosta 20 evra(ima 2 folije svetliju i tamniju) sto i nije mala cena ako uzmemo u obzir da ceo auto se zatamni za nekih 80-100 evra .Sta vi mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

20 Evra! Ja bi pre kupio cvikere za sunce nego što bi mu dao 20 Evra za 30cm2 folije.

 

Ne interesuju te one zatamnjene trake koje se zalepe na gornji deo vizira da ti ne smeta sunce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jebeš ga sat vremena sam tražio po netu foliju da sam zatamniš ali ne mogu da nađem. A znam da ima. Našao sam neku munju koja se stavlja i skida po potrebi. Staviš je preko dana a kad padne mrak skineš i smotaš ko pljugu. Evo linka:

 

http://www.tintashield.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

izvinjavam se clanu sa imenom to crank jer me nije razumeo ja hocu da zatamnim vizir na motociklu , ne na kacigi.Danas sam odneo vizir da zatamnim sa folijom i javljam sta sam uradio normalno sa slikom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

izvinjavam se clanu sa imenom to crank jer me nije razumeo ja hocu da zatamnim vizir na motociklu , ne na kacigi.Danas sam odneo vizir da zatamnim sa folijom i javljam sta sam uradio normalno sa slikom !

 

javi obavezno,da vidimo kako izgleda,i mene interesuje . . .Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

izvinjavam se clanu sa imenom to crank jer me nije razumeo ja hocu da zatamnim vizir na motociklu , ne na kacigi.

 

:jee:

 

Još si bio i strpljiv.. a tema se zove "farbanje vizira NA MOTORU"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ovakva je situacija malo pre sam se cuo sa majstorom i kaze mi da je probao sa folijom da zalepi sa unutrasnje strane i nije ispalo dobro zato sto je vizir ostecen malo tj.ima mala ostecenja sa prednje strane i to se sve vidi.Jedina mogucnost je da se zalepi sa spoljne strane ali u tom slucaju nalepnica od registracije bi morala da se lepi negde na drugom mesto,ne preko folije jer mi moramo da je menjamo svake godine a mozda bi doslo do ostecenja folije prilikom skidanja ! Sad ni sam pametan sta da uradim ! Jel ima neko ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6-S 2006

Malo budim temu iz mrtvih za proslavu desetogodisnjice :)

Je l' neko uradio ovo skoro sa sprejem za zatamnjivanje stop svetla?

Hocu da probam na fz6s 06, nema ostecenja..smirgla 3000 npr i onda 4 sloja, mozdanopet smirgla 4,5000 npr i  poliranje i onda peti sloj?

Na ovom snimku radi iznutra i dobro je ispalo, da li raditi iznutra ili spolja, sta mislite?

 

Imam onaj produžetak za vizir, pa cu svakako probati prvo na njemu, da izvezbam ruku 

Promenio član demo0007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Probao vise puta i svaki put se napatio i nije ispalo kako treba....

moj ti je savet, naruci sa Alija, kosta 2-3 hiljade i mirna ti glava...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Farbao meni kolega profi farbar davno na Satelisu, ima u temi.

Nije hteo da mi kaže sta je radio, ima neka caka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја сам фарбао визир са спрејем за потамњивањем штоп светла. Не изгледа лоше, једино што није бистар али и овако гледам преко њега…има да купиш у спреју и скидач истог па сло ти се не свиди увек можеш да скинеш…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ima da se kupi u spreju prajmer za plastiku, verovatno prvo njega nanesu pa onda boju, prajmer je bezbojan.

 

A jeste razmisljali o nekoj foliji sa unutrasnje strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja