Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tražio sam sliku sa balanserom ali mi je u računaru krš, ko zna gde je, sve je sjebano...

 

A onda u tom kršu nabasam na tugu, neprežaljenu ljubav, tzv. "picolovac".

 

1969. godište, besna mašina od 850ccm, nazad toliko malo mesta da je taman za one fine koje moraju kući do 12. :D

 

Šmekerska sprava, baš je ostao u lepom sećanju.

post-1452-0-34737000-1354836307_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

to i jeste fiat..i meni ostala lepa secanja,motor kao ficin..samo malo malo..jaci,okrece se kontra, eh,,a tek unutra sto je lep sa onim instrumentima...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Fiat 850 sport kupe, luče.

 

Nažalost klinac sam bio i nisam umeo da ga održavam kako treba. Ni majstori nisu hteli da ga rade, na prvi pogled je kao Fićin kombi ili Fića 850 ali kad se otvori motor vide se tanki klipčići, upola manji od Fiće. Ustvari ceo agregat je nasviran a u 850 ccm, gomila baš naprednih tehničkih rešenja u majušnom motoru, to mi do danas nije jasno zašto, mogli su jednostavno da stave veći.

 

Dok je bio kod mene isplatio je pare koje sam za njega dao 100 puta. To i nije u skladu sa zdravim razumom jer je dvosed, nazad ima mesta za jednog sićušnog ili da staviš torbu, jaknu...

 

Problemi su nastali kad je krenuo da se kvari. Dao sam sve od sebe što nije bilo mnogo jer nisam imao blage veze sa mehanikom ali se nisam predavao. I delova nije bilo, šmirglao sam te klipčiće, premeštao ih... A oblu karoseriju sam gitovao jedno 200 puta, pun je krivina, svaki fuš se vidi 100 puta više. Nisam imao garažu nego ga ošpricam napolju, samo da nema prašine, a ujutru vidim sve farba sjebana jer je mačka trčala po njemu, otisci šapa na sve strane i šta ću, sve ispočetka. Đunte pucaju, to su one iz filma "sa sitnim nutom", odgovaraju od kombija ali sam ih menjao svaki čas.

Sećam se kako je kiša pljuštala, ja kod hotela Srbija i puče đunta. Au, tebem ti, gde baš sad. Kažem devojčici: "maco, sačekaj malo, sad ću ja to da sredim". Dignem auto, potoci se slivaju od one kišurine a ja šta ću, legnem po sred te vodurine i pod kola... Pogledam ispod a ona nesrećna stoji sa strane pod kišobranom, mokra kao ja, jedino što je grom nije zviznuo, sve ostalo je snašlo.

 

Al se nisam predavao, bio sam istrajan kao Šumi danas. Više sam bio ispod njega nego u njemu. U gepeku mi zvoni alat, spolja se izmastiš čas posla a unutra se teško diše od isparenja farbi i zaštita pa je pušenje rizično...

 

Ipak, sve se to zaboravi kad onako ovlaš stanem da kupim cigare a odmah se skupe ljudi oko njega.

 

Sećam se da stojim na semaforu, stane autobus pored mene a svi iz autobusa se naginju na tu stranu da ga vide, sve se nosevi zalepili za staklo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Nisam razumeo , jel jos uvek u tvom vlasnistvu ?

Kolega iz old-tajmer kluba , ima to , samo jos i kabriolet . sada ga dovrsava (sa restauracijom) . Mozda bi ga zanimalo , ako je za prodaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moja tetka je imala takvog, kupila ga novog. Posle dva dana joj dolazio Milun Vesnić da ga otkupi od nje ( tetka tad živela u Užicu ). Vozila ga petnaestak godina a onda nekom prodala. Ja sam imao onaj 850 special - i on je išao jako lepo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Lepo vozilance.Ko je imao prilika da se vozi ili poseduje ovaj model,zna koliko je ovo jedno dobro vozilance...:ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

pre nekoliko godina sam gledao jednog da pazarim, za neke male pare, na zalost toliko je istruleo da se bukvalno i doslovce sjedinio sa zemljom.... bilo gde da se gurne prst propadne do lakta, a zesce sam se bio nalozio... posle mi bilo krivo sto sam ga uopste video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I ova škoda je bila za respekt, al ona se proizvodila kasnije od 70 i neke. E sad mogli bi sad voditi raspravu o tome kopji je auto bio bolji, al nema svrhe - oba su bila lepa u vreme kad su se proizvodila. Šteta što je ostalo jako malo sačuvanih primeraka . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Cale moj je imao 100 l 110 kupe 120 ls i jedamput kad se vracao umoran od puta kaze nece kupejka preko 130km pa nece i on voizi pa vozi a ona nece pa nece preko 130km kad posle nekog vremena vidi da ima i cetvrtu brzinu jebiga vec je bilo kasno slinila je ulje na sve strane radila je neko vreme a onda se morao da se predihtuje motor

Dok na 120 ls smo imali peh da su nam odpadali obadva zadnja tocka (pucale su poluosovine)kao staklo prva sa kamp kucicom u povratku sa mora a drugi put bez prikolice posle toga je cvrsto odlucio da nece vise voziti skode koje imaju ovakva resenja kacenja pogonskih tockova0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Iz jednog takvog prevrnutog Fiata se moj ćale svojevremeno jedva izvukao kroz bočni prozor nakon udesa. Par metara se udaljio i Fiat se zapalio. A ja ga molio da sa njim i njegovim prijateljem pođem i ja kod trećeg u Perlez. Ko zna da l' bih ovo danas pisao da sam pošao s njima...

 

Sa ovak'om Škodom je moj ujak svojevremeno imao prevrtanje u ponor od 5-6 metara, u Bosni. Jedva izvukao živu glavu. Bila noć, naleteo na neko blato...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Fiata sam prodao za dobre pare iako je bio potpuni krš, napakovan onako baš za prodaju... Mada sam rekao čoveku da nekontolisano kuva i da mu spasa nema ali je on bio napaljeni klinac kao i ja pa mu to nije bilo važno.

 

Inače taj Fiat ima isti motor kao i Specijal, razlika je jedino u karoseriji koja je atraktivnija. No, najatraktivnija je kod Spajdera, to je taj kabrio mada i on ima isti motor.

 

A o Škodama neznam mnogo, dopadala mi se jedino Škoda Kupe. Međutim Škoda je kod nas imala vlasnike koje itekako pamtim. To su pravi ljubitelji i poznavaoci, ma nema šanse da bi vozili neki drugi auto. Sećam se i kako je ćaletov najbolji prijatelj teško patio što je Škoda prodata, dok se ceo svet radovao novom VW čedu on je očajavao.

 

Slabo znam Škodu ali je Prag pun starinskih automobila koji za skupe pare vozikaju turiste po najužem centru.

post-1452-0-00435800-1354915781_thumb.jpg

post-1452-0-06783600-1354915797_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se Fiata tiče, bila su četiri modela :

Fiat 850 - standard, imao je motor od 34 ks, doboše na sva četri točka, jednogrli karburator i auspuh kao kod fiće.

Fiat 850 special, imao je motor od 44 ks, nazad doboši - napred diskovi, za karburator nisam siguran i auspuh 4 u 1 - kao na motociklima :

 

exhaust850.jpg

 

Fiat 850 sport kupe , imao je motor od 52 il 55 ks, napred diskovi, nazad doboši, dvogrli karburator i ovaj 4 u 1 auspuh.

Fiat 850 spajder - sve kao kod kupea .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Opa! Eto koliko godina živim u zabludi, tada sam hteo da ubacim motor od specijala.

 

Karburator je bio dvogrli i isti na usisu kao Jugo pa su me kritikovali što sam ga prodao sa autom. Kao da sam mogao da prodam auto bez karburatora, bezveze skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa nije bio baš isti kao kod Yuga ( osim ako je neko ranije menjao ), kod Fiata je bio Dellorto !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kod mene je bio Veber, dvogrli.

 

Zaturio sam negde manual kada sam se selio a u njemu je bio ceo Specijal, Sport i Spajder, sve zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pre dvadesetak godina , gledao sam ga uzivo (tog trkackog MZ-a) . Imao ga je Biro Mihalj iz Kiskunhalasa , u Madjarskoj . Imao je svoj trkacki tim . Ako se dobro secam ,cena ovog trkaca , bila je 20.000 DM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja