Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac - AutoKomanda
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Hvala hvala,

 

i meni se cini da sve ukupno motor nije los, MZ ne poznajem uopste, tako da ovo sto si ti primetio ja nisam ali ovaj model mi se oduvek svidjao, zima je duga tako da cu se lagano igrati i dovesti ga u red. A na leto nadam se moze da padne i neko farbanje. Uz nega sam dobio nov klip na standardu sa karikama firma je BERTA1neznam.gif (ovaj forum je cudo posto ga intenzivno citam i svasta saznajem) platine, kondenzator, cetkice za alternator, gume za lanac i lanac, karburator 30N2 (polovan) a na masini je 30N3 itd da vas ne davim dalje, jednom reci sam zadovoljan. Cena mu je bila 250€. Kupio sam ga od Milana iz Sremske Mitrovice i covek je retkost za danasnje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drustvo MZ-a cuo sam iz pouzdanih izvora da postoje neki klipovi od MZ-a koji su promera 74mm .. ima li tako nesto da se nadje ....

 

Treba mi 2 komada , da su od vazdusnjaka i da su obli na vrhu .. odgovaraju mi promeri od 68 do 75mm . novi sa karikama .. postoji li to ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ima, al od 75,5 mm :

 

http://forum.bjbiker...u-250-na-300cm/

 

pa mozda bi mogao i taj . nego kog je kvaliteta taj klip ? el moze samo klip i karike da se kupe ? de to ima ?

 

 

i cini mi se da on nema tri karike ? meni treba sa tri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kontaktiraj člana Jigoro Cano - on ima i može da ti kaže sve što te zanima o tome .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ima, al od 75,5 mm :

 

http://forum.bjbiker...u-250-na-300cm/

 

pa mozda bi mogao i taj . nego kog je kvaliteta taj klip ? el moze samo klip i karike da se kupe ? de to ima ?

 

 

i cini mi se da on nema tri karike ? meni treba sa tri

 

Ako ti treba za BMW, onda mozes da koristis skodine, (68 ili 72) a postoje i citroenovi (mislim 74) ali imaju previse ispuspupcene klipove, sad.. ne znam za sta ti treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

 

Slavu si prerekao ali skup MZ sveta, nećeš....

 

Znam, Rumuni su presudili. Kako kažu ima sve svuda ali prasetina može da se jede samo u Srbiji, tu je najbolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ima, al od 75,5 mm :

 

http://forum.bjbiker...u-250-na-300cm/

 

pa mozda bi mogao i taj . nego kog je kvaliteta taj klip ? el moze samo klip i karike da se kupe ? de to ima ?

 

 

i cini mi se da on nema tri karike ? meni treba sa tri

 

Ako ti treba za BMW, onda mozes da koristis skodine, (68 ili 72) a postoje i citroenovi (mislim 74) ali imaju previse ispuspupcene klipove, sad.. ne znam za sta ti treba?

 

Za bmw mi treba .. skodini ne mogu (vodenjak) a citroenovi mogu ali jos nisam nasao gde mogu da ih kupim ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

MZ ovi klipovi nisu nekog kvaliteta.. 1zvizduk.gif ovi zamenski, jedino da nadjes original, a on je najveci 71-72 mm sa 3 karike.. e sad kolika duzina jer novi (etz) ima duzi klip od starijeg(ts) mz-a.. 1zdravo.gif mozda od warburga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

MZ ovi klipovi nisu nekog kvaliteta.. 1zvizduk.gif ovi zamenski, jedino da nadjes original, a on je najveci 71-72 mm sa 3 karike.. e sad kolika duzina jer novi (etz) ima duzi klip od starijeg(ts) mz-a.. 1zdravo.gif mozda od warburga?

[/quote

 

od 67,5 do 74 mm mogu klipovi .... e sad taj original sto pominjes morao bi da nadjem nekog ko ima da ga premerim da vidim dal odgovara pa da narucim nove ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

od 67,5 do 74 mm mogu klipovi .... e sad taj original sto pominjes morao bi da nadjem nekog ko ima da ga premerim da vidim dal odgovara pa da narucim nove ...

 

 

Kontaktiraj člana Jigoro Cano - on ima i može da ti kaže sve što te zanima o tome .

 

1zdravo.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Impuls me zainteresovao sa njegovim letelicama pa sam naleteo na stvar iz attach-a.

 

Ako može ova skalamerija da leti sa E 90 mašinom onda..., onda znate šta mi je palo na pamet.

zolja.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ima, al od 75,5 mm :

 

http://forum.bjbiker...u-250-na-300cm/

 

pa mozda bi mogao i taj . nego kog je kvaliteta taj klip ? el moze samo klip i karike da se kupe ? de to ima ?

 

 

i cini mi se da on nema tri karike ? meni treba sa tri

 

Ako ti treba za BMW, onda mozes da koristis skodine, (68 ili 72) a postoje i citroenovi (mislim 74) ali imaju previse ispuspupcene klipove, sad.. ne znam za sta ti treba?

 

Za bmw mi treba .. skodini ne mogu (vodenjak) a citroenovi mogu ali jos nisam nasao gde mogu da ih kupim ...

Ako mogu citroenovi sigurno mogu i od tristaca, 72, jeste vodenjara ali su dosta kvalitetniji i imaju sfericno celo klipa. Eventualno mozda na strug obraditi koju desetu, od cela do prve karike (zbog sirenja) A raspitacu se kod nekih mojih citroendzija da li moze nesto da se iskopa. Jel nove trazis ili polovne? I verovatno ti treba 2 kom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nije bitan samo promer klipa vec i dimenzija od bolcne do čela.Automobilski imaju različite dimenzije kanala za karike....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
Ako mogu citroenovi sigurno mogu i od tristaca, 72, jeste vodenjara ali su dosta kvalitetniji i imaju sfericno celo klipa. Eventualno mozda na strug obraditi koju desetu, od cela do prve karike (zbog sirenja) A raspitacu se kod nekih mojih citroendzija da li moze nesto da se iskopa. Jel nove trazis ili polovne? I verovatno ti treba 2 kom?

 

 

pa naj radije bih nove i od vodenjaka ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja