Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja sam trenutni na bazenu kod drugara, pijem pivo i češkam jajca.Gledamo neke gole manekenke na video bimu i racunamo dokle mozemo da izdrzimo obaj tempo.

 

Odustajem, neke stvari se tesko objasnjavaju,:dobar:

bolje da si odmah odustao nego sto nam pravis zazubice sa manekenkama i cesnjanjem jajca

 

Kada smo vec kod jajca, zavsrio sam sa tapaciranjem sedista na ts-u :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Metal gitom. Ima ih po farbarama kod tebe. Ili skuplja varijanta - odneseš da se zavari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Metal gitom. Ima ih po farbarama kod tebe. Ili skuplja varijanta - odneseš da se zavari.

 

nije mnogo skuplja varijanta, a i dosta bolja!!! dvokomponentni lepak kosta oko 600-800din, a varenje 500-900.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Cime da popunim pukotinu na dekli? Jel imao neko iskustva sa tim?

 

Trebao si da okacis fotku da vidimo kakva je i kolika pukotina i na kom mestu. Od toga zavisi dosta kako i cime da se sredi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sutra cu da slikam i da okacim. Manja pukotina. nNje rucka od kurble bila namestena kako treba, pa je udarala o deklu kad se vracala. S obzirom da lomi ruke, aluminijum joj nije bio neki problem.

Mozda postoji i bolji nacin ali ja sam bas takav problem resio dvo komponentnim bizonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Evo i slika:

 

dsc0100br.jpg

 

dsc0103ok.jpg

 

A ujedno i da vas pitam... Posto sam prvi put skidao dekle, od kako ga imam, a bas zbog curenja ulja, pitam se jel kurbla nema nikakav semering? Samo ima gumica u dekli? Vidim na osovini dva zljeba, nije mi bas najasnije! :stabre:

 

dsc0104pe.jpg

 

 

I posto moram da menjam auspuh, rece majstor da je zapusen, ja ga palio al slaba vajda, video sam u katalogu neki dihtung auspuha?? To nemam. Je l' bi trebalo? He, he.

 

Imao bih jos dosta pitanja, al da ne davim sad odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Evo i slika:

 

dsc0100br.jpg

 

dsc0103ok.jpg

 

A ujedno i da vas pitam... Posto sam prvi put skidao dekle, od kako ga imam, a bas zbog curenja ulja, pitam se jel kurbla nema nikakav semering? Samo ima gumica u dekli? Vidim na osovini dva zljeba, nije mi bas najasnije! :stabre:

 

dsc0104pe.jpg

 

 

I posto moram da menjam auspuh, rece majstor da je zapusen, ja ga palio al slaba vajda, video sam u katalogu neki dihtung auspuha?? To nemam. Je l' bi trebalo? He, he.

 

Imao bih jos dosta pitanja, al da ne davim sad odmah.

to treba da zavaris,jer sutradan moze i da pukne od kurblanja dekla,i sigurnije je,to sa tecnim metalom itd se radi na mestima gde nema nikakvog napora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo pusti decka!! (kafana je za sve price!)

 

1. Čemu onda teme, šta smo radili sve ove godine ako ćemo sve trpati u jednu?

 

2. Forum mora da ostane pregledan i uredan uz mogućnost da svako nađe šta mu treba, bio registrovan ili ne.

 

3. Forum je privatan, odluka je obavezujuća za sve moderatore

 

U ovom slučaju čovek je nov a ima problem i treba ga rešiti, u Caffe-u imamo sve i svašta pa neka i toga ali osnovnih načela moramo da se pridržavamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Vujo pusti decka!! (kafana je za sve price!)

 

1. Čemu onda teme, šta smo radili sve ove godine ako ćemo sve trpati u jednu?

 

2. Forum mora da ostane pregledan i uredan uz mogućnost da svako nađe šta mu treba, bio registrovan ili ne.

 

3. Forum je privatan, odluka je obavezujuća za sve moderatore

 

U ovom slučaju čovek je nov a ima problem i treba ga rešiti, u Caffe-u imamo sve i svašta pa neka i toga ali osnovnih načela moramo da se pridržavamo.

ja znam kad odem u kaffe ,da me uvek neko davi za neki problem ,prestao sam da idem u kaffe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vujo pusti decka!! (kafana je za sve price!)

 

1. Čemu onda teme, šta smo radili sve ove godine ako ćemo sve trpati u jednu?

 

2. Forum mora da ostane pregledan i uredan uz mogućnost da svako nađe šta mu treba, bio registrovan ili ne.

 

3. Forum je privatan, odluka je obavezujuća za sve moderatore

 

U ovom slučaju čovek je nov a ima problem i treba ga rešiti, u Caffe-u imamo sve i svašta pa neka i toga ali osnovnih načela moramo da se pridržavamo.

ja znam kad odem u kaffe ,da me uvek neko davi za neki problem ,prestao sam da idem u kaffe

 

Otvoricemo za tebe temu sa nazivom "Kafana, domaća". Tu ce biti zabranjeno sve osim pica i klope.Posteno. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Doživeh svašta danas...

 

Moj dobar prijatelj, kolega još sa redovnih studija, već duže vreme želi da nauči da vozi motor. Ne poznaje nikoga ko vozi motor sem mene i poslednje 2 godine skoro da nema dana da se ne javi sa nekim pitanjem. No, problem je u čoveku, šta god da mu kažem on tera svoje a izgleda da u mojim rečima traži potvrdu sopstvenih statova. Samo džabe, stavovi su neutemeljeni pa je svaka vizija rezultat sopstvene projekcije stvarnosti ili puko maštanje.

 

Neće da vozi moj motor, neće ni da proba na poligonu sa prikolicom jer nema potrebe, vozio je dugo biciklu. Neće ni da se uči na manjem motoru, koji će mu kurac, on bi Stroma zbog stomaka. Onda se raspitivao na ko zna kojim stranama i dobio isti savet: uči se na manjem motoru. Nije dovoljno, tražio je dalje u nameri da to radi sve dok ne nađe istomišljenika, nekog koji bi rekao da to nije pravi put. Zvao je auto škole pa su mu i tamo isto rekli.

 

E onda me zvao besan, koji bi ja to motor njemu uvalio pošto ga on ne voli? Pa kako bre ne voliš a i neznaš šta bih preporučio? I šta ja ima da uvaljujem, moj motor nije na prodaju?

 

I tako, obavestim ga da ovde uvek ima poneki motor da se prodaje i da je o svakome sve poznato, vlasnici su pošteni ljudi a motori dobri, postoji istorijat o svakome šta je i kako rađeno što možda i diže cenu ali pre svega pokazuje dobru nameru svakoga ko prodaje.

- I koji su to motori?

- Pa MZ!

- Auuu, znao sam...

- Pa šta fali, zar bih ja sebi uzeo nešto što ne valja?

- Nije nego bi ja nešto bolje

- Misliš veće, jače?

- Ne nego bolje.

 

Ja tu ostanem zaprepašćen i ostavim ga da se odluči, da shvatim posle toliko godina šta je to bolje, oči da mi otvori. Njega nema, nema pa pomislim da je shvatio budala šta govorim nego mu sujeta ne da da prizna. Napišem mail. Objasnim da su mi razni tražili motor za polaganje i da je bilo tri instruktora iz auto škole, ako je jedan budala teško da su sva tri. Prvi je bio kada sam ja polagao za A, drugi je bio profesor iz saobraćajne škole koju sam morao da završim zbog taksiranja a treći je odavde sa Karaburme, iz Gazele. Lak a snažan motor, može lepo osmica da se uradi, koči dobro, ide dobro, za tu školsku vožnju voziš ga prvom i drugom, trećom se ide na kotrljanje.

I ništa, nema odgovora.

Onda se javlja ODUŠEVLJEN, našao je motor svojih snova a ima ga da se kupi nov.

Hmm, ok, nov je nov samo koji je bolji i zašto? :stabre:

 

Onda se vidimo i žestoko se posvađamo. Ne bih zbog pravila Foruma iznosio lične impresije oko tog "motora", nije uputno prema onima koji su isti izbor napravili ali ipak ističem da i dalje ne shvatam po čemu je TAKO NEŠTO bolje od MZ-a. :neznam:

I ne vredi rasprava, to ili ništa!

 

Danas se javlja da odemo DA VIDIMO "motor". Ma nema šta da gledam, ja se u to ne razumem ali baš ništa niti bih hteo da u tako nečemu učestvujem, da mu se desi nešto pa šta posle majci i ženi da kažem...

I tako, silno insistiranje, "ipak se razumeš više od mene", "sličniji je tvoj motor tom čudu nego moj džip" i sl.

 

Odemo u Piaggio salon u Grčko Kiparskom centru. Sve puno eksponata a na udarnom mestu TO: MP3. Ma sad ću da stavim i sliku, doduše model sa slike je neki stariji ali to je to.

Kaže čovek: biraj! Šta da biram, to nije moj izbor, ne bih ga ni džabe uzeo ako bi postojala zabrana otuđenja. Ma biraj, biraj...

 

Ok, šta ima? Ima 300, 400 i 500ccm. Dobro, taj od 500 da li ima u crnoj boji? Ima. Da li ima neki komad koji nije izložen, onda kada se budala reši da kupi da nije baš ovaj koji su svi jebavali? Ima, mora da se čeka na carinjenje a ovaj može odmah. Koliko se čeka na carinjenje? Oko 5 dana. Prihvatljivo. Dodatna oprema? Alarm. Ne. Piaggio lanac. Pogledam, dobar je, može. Kaciga. Ne, naći ćemo na drugoj strani. Neke posebne želje? Pošto je podesiv vizir po visini da se digne skroz gore, da ne mlati vetar u glavurdu budale...

 

E onda je došao zanimljiv deo rasprave o ceni. Nisam slušao, gledao sam u to čudo uveren da će mu se glava ohladiti kad prodavac bude sabrao. "Imate promotivan popust na ovo pa na ono..."

 

Taj MP3 je "bolji" jer ima 3 točka. "Bolji je" jer ima 4T mašinu. "Bolji je" jer na semaforu ne moraš da spuštaš noge na asfalt nego tako uspravno stoji sam od sebe. Zakočiš ga pod uglom od 90 stepeni za sve brzine ispod 10km/h ako ti se hoće pa se nagni ako smeš. Opet je "bolji" što se lakše gurka po parkingu što se stabilnosti tiče ali neuporedivo veća težina na 3 točka traži jako dobro razvijenu muskulaturu za tako nešto, treba ga pomerati. Nisam 100% siguran ali mislim i da je širi od moje Honde. Na volanu su mu prednja i zadnja kočnica dok je na mestu nožne jedna koja obavlja funkciju obe sa po 50% raspoređene snage.

 

I tupi prodavac, nisam ga ni slušao jer ni on nikada nije seo na motor, vozio je samo to.

 

Onda se prijatelj umešao i rekao: Uredu, UZIMAMO. Bio sam u čudu, pa došli smo da vidimo, da od ponuđenog izaberemo najbolje a ne da kupimo, to može uvek.

 

Može ali nećemo, kupićemo ga baš sada.

 

I vadi čovek 7.800 evra.

 

7.800 evra.

 

7.800 evra. Pravih, šuškaju, nova lova lepi se za prste pa se teško broji.

 

Mater, oca, sestru iz Amerike... :maloljut::maloljut::maloljut::maloljut::maloljut::maloljut:

 

I šta ću, kupili smo "bolji" motor za tričavih 7.800 evra. Dobro da smo požurili inače bi se prodalo. I iskoristili smo "promotivni period", baš smo dobro prošli sa parama. Ko zna, možda je već sledeći koji je ušao u salon poželeo baš taj neotpakovani ali budžu, nema, naš je. :jee:

 

:lud::lud::lud::lud::lud::lud:

 

Ljudi, nije kraj.

 

E sad kad imamo motor mogao bih da ga naučim da vozi.

 

:staa::staa::staa:

 

- A ne hvala, ja to ne umem da vozim a još da nekog učim, pa to je van svake pameti

- Ma za neki vikend, pokupiš decu pa ih uvalimo ženama na čuvanje a ti i ja se vozimo

- Nemam slobodan vikend, putujem uskoro

- Pa dobro, ne ideš daleko i brzo se vraćaš?

- Idem daleko da obiđem ono što nisam video od Evrope a ne vraćam se brzo, ostajem 23dana ako se negde ne zadržim

- Onda ništa, staviću ga u garažu pa kad dođeš.

 

 

E sad možda je priča zvučala interesantno i moram da priznam da je i meni posle sve delovalo interesantno jer nikada nisam imao niti kupovao NOV motor, kakav god bio. Žao mi je što se za taj čin nisam pripremio i što nismo kupili baš motor nego ovo ali šta ću, nedokazan čovek...

 

Ali šta je bilo - bilo je, ne bih to vozio jer stvarno ne bih, ne bih ni njega upućivao u materiju koju ne poznajem... ma ne bih se mešao u to uopšte.

 

A sa druge strane sad kad je dao tolike pare šta će mu to ako će da stoji u garaži? Popeće se sigurno, probaće da vozi jer verovatno neće moći da izdrži da ga gleda i sjebaće se 100%, pa nikada nije ni probao, šta drugo da očekujem.

 

A dobar mi je prijatelj, duša od čoveka. Onda se pitam gde sam se nakupio tolikih budaletina u svom životu, kakav sam to ja čovek kad su oko mene sve neki čudni tipovi, ništa nije slučajno...

 

Sve sam ovo pisao jer mi treba savet. Ne umem da se postavim prema jako dragom čoveku, ne bih se u to mešao a nemogu ni da ga ostavim sada kada je kupio ovu stvar. On zapravo i nema sa kim da se vozi niti bi to hteo, on hoće da se vozi samnom jer u tome uživa i oseća se sigurno. Ali ja se ne osećam sigurno a i uglavnom se vozim sam, imam i ja svoj fijuk u glavi...

 

I stvarno neću to da vozim. Neću da se penjem na bilo čiji motor niti volim da moj vozi neko drugi.

 

Eto, setim se Šumija kako je u Arilju jahao po Crncu pa je seo na drugi pa na treći motor... To mi je bilo jako interesantno, baš me oduševilo, vratilo me u prošlost. Dečko je MLAD, ima sjaj u očima, može da se iznenadi, obraduje, uzbudi... a ne da se samo oseća lepo. Moje "nekada" je njegovo sada, sve je lepo i puno boja, odiše mirisima, čarolija je u svakom trenutku. Da sam bio pametniji imao bih tolikog sina, roditelji su mu mojih godina...

 

I šta sad da radim? Moram da nađem neko rešenje inače treba da me krijete, jatake tražim... Jel neko vozio to čudo? Da li ste čuli nešto o tome?

 

Mogao sam ovo sve da ispišem i kod Skuteraša ali mene zanima šta neko moj misli o svemu, kako to izgleda iz ugla MZ čoveka.

 

Ma možda i ja grešim, možda imam bezrazložan otpor ali ne bih, stvarno se ne bih mešao u ta posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@-Vuja : " Mogao sam ovo sve da ispišem i kod Skuteraša ali mene zanima šta neko moj misli o svemu, kako to izgleda iz ugla MZ čoveka. "

 

 

Evo sta mislim, a to mozes da preneses tom tvom - sto god ti je :

 

Svaki nas MZ je bolji motor od tog njegovog cuda ! Ne pricam svasta, evo odmah cu to i da dokazem - MZ je motocikl, a taj MP 3 je neka " podvrsta " skutera ( skuteri imaju dva tocka, a taj njegov ima tri ) .

 

Sto se tice obuke voznje na toj trokolici, nemoj da se patis, evo ja mogu da mu to organizujem ovde u N. Sadu . Ima ovde puno ovih egipcana - il vec kako sebe nazivaju ( da ih ne uvredim ), oni vec godinama prepravljaju uglavnom Tomos APN 4 u takve trokolice ( dva tocka napred i jedan pogonski nazad ), pa sakupljaju staru hartiju sa time. Evo, mogu ih pitati, verovatno ce pristati za skromnu sumu novca da obuce tog tvog prijatelja voznji te njegove MP 3 trokolice ! A mozda se i okume tom prilikom ! :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja