Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ima plati kaznu sto nije vratio tablicu.

A jel'? Nisam znao za to, vidiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ima plati kaznu sto nije vratio tablicu.

Ja vratio pre neki dan i nista mi za to nisu rekli?!?  ??? A proslo je skoro dve godine kako je istekla registracija... Nadam se da su promenili zakon.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Verovali vi meni ili ne da se to razlikuje od SUP-a do SUP-a,ovde u Jagodini placas kaznu ako je istekla registracija vise od mesec dana a nisi odjavio i vratio tablicu i placas debelu kaznu do 25 000 din ako se recimo pojavis posle dva meseca i hoces da registrujes ili odjavis prvo placas kaznu pa tek ulazis u proceduru.A ako sacekas godinu dana oni automatsi odjavljuju to vozilo i nakon toga ne placas nikavu kaznu.Prijatelj kupio motor u Jagodini i cekao skoro godinu dana da bi ga automatski odjavili inace su mu trazili 25 000 din.Opet u Nisu nema nikave kazne,moj Falkonac bio na NI tablama i ja pozurio da ga odjavim na vreme(hvala TS Chopperu jer je on odradio potreban cimanja po SUP-u)pa nisam uspeo taj dan da zavrsim to i pitam kolika je kazna kod vas ako ovo ne odjavim na vreme,kazu kakva kazna,nema kazne,kad god dodjes mozes da odjavis vozilo i vratis tablicu.Eto tako je to kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Izgleda da sam ja zeznuo sistem time sto sam sacekao duze od godinu dana, a da nisam ni imao pojma!  ;D Dosla je meni pre nekog vremena plava koverta u kojoj sam obavesten da se motor brise sa spiska registrovanih, ali ja se pravio lud u SUPu, tako da mislim da je to to...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Verovali vi meni ili ne da se to razlikuje od SUP-a do SUP-a,ovde u Jagodini placas kaznu ako je istekla registracija vise od mesec dana a nisi odjavio i vratio tablicu i placas debelu kaznu do 25 000 din ako se recimo pojavis posle dva meseca i hoces da registrujes ili odjavis prvo placas kaznu pa tek ulazis u proceduru.A ako sacekas godinu dana oni automatsi odjavljuju to vozilo i nakon toga ne placas nikavu kaznu.Prijatelj kupio motor u Jagodini i cekao skoro godinu dana da bi ga automatski odjavili inace su mu trazili 25 000 din.Opet u Nisu nema nikave kazne,moj Falkonac bio na NI tablama i ja pozurio da ga odjavim na vreme(hvala TS Chopperu jer je on odradio potreban cimanja po SUP-u)pa nisam uspeo taj dan da zavrsim to i pitam kolika je kazna kod vas ako ovo ne odjavim na vreme,kazu kakva kazna,nema kazne,kad god dodjes mozes da odjavis vozilo i vratis tablicu.Eto tako je to kod nas.

Ja sam za mog ts-a platio 600din odjavu i vracanje tablica, a sa starim sam vozio skoro 6 meseci nakon isteka registracije. Plasio sam zbog kazne ali je na svu srecu nije bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Skoda 105+sneg=mnogo zabave   :D :D

 

Prvi auto koji sam vozio sa dovolom bio je skoda 120L (stari tip, sa smesnim stopovima pozadi), vozili smo je dok se nije raspala, posle nje sam vozio 105(noviji tip sa sirokim stopom), kojoj smo stavili klipove, cilindre i bregastu od 120ls, sa karburatotom od stojadina. Ona je bila perfektno sredjena, i isla je kao raketa (Nis-Beograd prosecnom brzinom 130-140 bez problema, a ubrzanje  :o) . Posle vozio bratov BMW230i, pa kupim dijanu, sredim je do perfekcije, pa je slupaju zlocinci, pa sada vozim BMW 1602, e tek to je zabava na snegu... Inace zadnja vuca je nezamenjiva za uzivanje u voznji....

Da se vratim na skodu... pored nje sam naucio mehaniku do detalja... posto smo i brat i ja imali tesku nogu na gasu, karike i jos neke sitnice su menjane jednom godisnje...cim pocne da trosi ulje kao mz odmah skidanje masine.

Ako ti treba neki savet u vezi skode tu sam, mislim da imam negde i servisnu knjigu za nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

hahahhaha! Evo momci i ja da se javim u ovaj ''klan u klanu'' - MZu u garaži društvo pravi Škoda 110!  ;D

Floyde, dopisuj na prišivke! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Eeee,Vujo,nece sam da se popravi...,ja sam stisnuo i zavrsio motor u celini,utroseno 30 radnih sati,za koje ni sam neznam kako sam ih uspeo odvojiti od obaveza,ali isplatilo se.Da ne navodim sta je sve menjano i radjeno,bio bi podugacak spisak,vazno da je sve gotovo i da leti napolje iz radionice da ga ne gledam.Onda ponovo,ulazi drugi...i tako...ko zna dokle.

A o registracijama,jaoooo,e tu je njb opasan,uh,kad pomislim na to najezim se,al resice se....valjda  ;D

Posle 15og znace se kakvo ce vreme biti,taj 21vi ce se verovatno pomeriti,kako bude odgovaralo ljudima isl....  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Skoda 105+sneg=mnogo zabave   :D :D

 

Prvi auto koji sam vozio sa dovolom bio je skoda 120L (stari tip, sa smesnim stopovima pozadi), vozili smo je dok se nije raspala, posle nje sam vozio 105(noviji tip sa sirokim stopom), kojoj smo stavili klipove, cilindre i bregastu od 120ls, sa karburatotom od stojadina. Ona je bila perfektno sredjena, i isla je kao raketa (Nis-Beograd prosecnom brzinom 130-140 bez problema, a ubrzanje  :o) . Posle vozio bratov BMW230i, pa kupim dijanu, sredim je do perfekcije, pa je slupaju zlocinci, pa sada vozim BMW 1602, e tek to je zabava na snegu... Inace zadnja vuca je nezamenjiva za uzivanje u voznji....

Da se vratim na skodu... pored nje sam naucio mehaniku do detalja... posto smo i brat i ja imali tesku nogu na gasu, karike i jos neke sitnice su menjane jednom godisnje...cim pocne da trosi ulje kao mz odmah skidanje masine.

Ako ti treba neki savet u vezi skode tu sam, mislim da imam negde i servisnu knjigu za nju.

 

Ova nije registrovana,vozi se tu po sumi i slicno...  Presla ukupno oko 90 000,ide bas dobro,nisam uspeo da je zaglavim u ovom snegu,a ni blatu,zakon sto je masina pozadi.  Bas je pravo terensko vozilo  :D  .  Vozio sam je pre dok je bila reg. i po gradu,uvek imam osecaj da cu je izvrnuti,deluje nestabilno i kad pravo idena 140 imam osecaj kao da cu da poletim,mada i nije tako losa,samo sam ja navikao na dosta stabilnije i prednju vucu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

hahahhaha! Evo momci i ja da se javim u ovaj ''klan u klanu'' - MZu u garaži društvo pravi Škoda 110!  ;D

Floyde, dopisuj na prišivke! ;D

kod  mene  je  felicia  u  pitanju ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kod bobber-a je vracena tablica iz 1992 godine, jos je bila SV (Svetozarevo) i nista, nit' ko pominjao neku kaznu nit' sta...

Doduse sin od dede (bivseg vlasnika) je policajac  ::)

Ali da postoji rupa u zakonu postoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Shadowka je stvarno lep motor,i ja razmisljam o njoj,u nekoj blizoj buducnosti.Svaka cast majstore,vozni park se popravio znacajno  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

hvala Deki ima jedna custom 500 ccm u NS oko 12oo jevreja nije ni losa 87 god 40000 no nije ovo tema za nju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Mislim da su ono dvoje prestignutih na motoru,morali da stanu i cepnu nitroglicerin.

Ideja je fenomenalna za mlađu populaciju,ali svom sinu ne bi preporučio da proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja