Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

  Ja sam se vratio iz Cacka, ovde me sacekali neki motori da ih popravljam, pa odma na posao.  Veceras me zove covek - kaze da oce da kupi moj MZ . Malo smo popreicali, rekoh mu cifru , treba da mu posaljewm slike, pa cu videti sta ce biti od toga .  Taman ako ga prodam da nadjem sebi jedan ETZ 250 pa da ga sredim sebi preko zime.  Videcu sta ce biti od svega toga .

srecno sa prodajom!

 

p.s. a ako slucajno ne dodje do trgovine  ::) , posalji ga kod mene  ;D  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Znaci okupljanje kod Dzonija uz dosta umnog rada a umesto para za rostilj,sve pare na gomilu i da se plate radnici koji ce sve to srediti  ;).

Svi se bacili na neke rezervne dvotockase i cekaju zimu da sredjuju...vidim ja da ce se dosta raditi kad zaveje a i pisati a do tad uzivajmo jos u ovom vremenu! Sad je idealno- 23C,nema sunca...Nije jos kraj! Ja sad nista ne pipam,samo se vozim i da mogu spavala bih na motoru!

Poceo i ispitni rok tako da manje kuckam ali tu sam. Kako je lepo kad samo sipas i vozis,nije bitno gde,samo da ti je put pod tockovima a tebi se ispod kacige brk smesi dok udises svez vazduh koji te siba po licu.

Vozite se!!!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa moglo bi.  Kolko znam za ES 250 pise da je maximalna brzina preporucljiva za voznju oko 80 km/h .  ES 150 je slabiji , a prikolica je iste tezine, pa pretpostavljam da bi se on mogao voziti nekih 60 - 70 km/h, samo ako bi bio i suvozac + 1 u prikolici , mislim da bi mu to bilo malo preterano .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Prikolice su bile predvidjene za motocikle od 250 kubika i jace. Stavljanje prikolice na tvoje motorce bi bilo lepo za oko, ali verujem da bi se masina mucila. Ako planiras da pregazis puno kilometara sa MZ-om, onda je bolje bez prikolice.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Manual od Velorex-a kaže da su to prikolice za motore od 250 do 1.100 ccm. Međutim i tu mi je mnogo stvari nelogično, jedino mogu da ih pravdam poslovnom politikom.

 

Od svih mogućih i nemogućih motora od 250 ccm baš je naveden i slikom opisan MZ. OK, cevasti ramovi nisu prisutni kao ranije ali nije moguće da na ovom svetu postoji samo jedan model (i to 251) na koji može ova prikolica. Sa druge strane za Jawu sa tom prikolicom ima šta god hoćeš a ni Jawa nije preterano interesantna ako pogledamo raspon u kubikaži onda je baš nevažno što ima tih 350 ccm.

 

Ja sad samo mogu da nagađam jer nemam informacije ali mi se čini da su hteli da osvoje MZ proizvođača onda kada nije imao svoju prikolicu a to je baš 251. 250 je imao prikolicu mada kada sam pričao sa ljudima iz Hempra, tadašnjeg uvoznika, rekli su mi da su samo delili prospekte ali da kod nas nije prodat NIJEDAN 250 sa prikolicom. Ili da budem precizniji, nije prodat preko njih.

 

Ako je kabina prikolice od poliestera onda je ona lagana ali opet ima 80 kg što nije malo. Televizori su vukli prikolice, a na You Tube klipova ima koliko hoćeš.

 

Ipak, zabluda je da jedan motor može da bude višenamenski, i za jedno i za drugo i to da u oba bude podjednako dobar. Prikoličari zahtevaju tvrđu viljušku što sam ja zbog njene manje težine uspeo donekle da rešim gušćim uljem ali ne treba zaboraviti da proizvođač ima opruge viljuške koje su od deblje žice što svakako nije slučajno a do njih ovde nemogu da dođem. OK, stavljali su ljudi i po 2 opruge po štapu samo ja nemam ta iskustva i zadovoljio sam se ovakvim stanjem.

 

Prikolica traži drugačiji prenos a kada se otkači sa motora onda je taj prenos glup, suviše je kratak i šteta je voziti dobar motor sa takvim prenosom iz svih postojećih razloga zbog kojih se odlučujemo na promenu prenosnog odnosa.

 

Prikolica koju imam nema svoju kočnicu i to je veliki nedostatak. Od Lisca sam dobio točak sa dobošem i velike nade polažem baš u tu kočnicu jer je potrebna ne samo zbog pojačanja sile kočenja već i zbog ravnomernijeg rasporeda pri kočenju.

 

Tu je i problem kod startovanja motora, ako neće na kurblu onda je muka jer je guranje mukotrpan posao. Ceo život želim da imam alanser na MZ-u i na kraju ga Bokilic napravi. Međutim i on je čudan čovek, montirao ga pa se iživljavao da vidi kada će da crkne, verglao do besvesti dok cela stvar naravno nije crkla. Sada da bi se to osposobilo treba da se previkluje što nije problem ali se problem javio jer alanser dođe sa iste strane gde i Joskino paljenje što je pred mene stavilo izbor ili jedno ili drugo.

 

Odlučio sam se za Joskino paljenje jer mnogo snage daje motoru na niskim obrtajima, smanjuje potrošnju ali što je najvažnije verujem svom osećaju da ta stvar prija MZ mašini, radi uravnoteženo i neverovatno lepo.

 

Ukratko, ja nisam uspeo da napravim motor koji je i za jedno i za drugo, ili je prikoličar ili nije. Obe varijante imaju svojih dobrih i loših strana ali znam da sam imao osećaj da mi nedostaje vožnja motorom. Običnim normalnim motorom bez nekih posebnih zahteva, samo da ima dva a ne tri točka.

 

Onda sam kupio Hondu i video da je super za put ali ima milion i jedan nedostatak u odnosu na MZ koji se vozi u saobraćaju kakav je u Beogradu.

 

I tako sam na kraju zaključio da mi treba jedan MZ 251 na koji bih stavio prikolicu a Crnca pustio na slobodu. Iako je 250 neuporedivo bolji za prikolicu, sada sam zbog Crnca prinuđen da kupim isti motor kako bih povoljnije prošao kod nekih administrativnih poslova ::)

Neka i Honde, poslužiće i ona nekoliko puta godišnje za duža putovanja ako je ne prodam.

 

Ako iz ovog razmišljanja treba da se izvuče neki zaključak onda je to sigurno ovaj: motor sa prikolicom nije korisna stvar. Lepa je, atraktivna, zgodna za zabavu ali ne vrši nikakav posao: za put nije baš najpametnije jer se danas vozi daleko brže nego nekad, iako ima mesta za prtljag koliko hoćeš max. brzina je mala što može da bude i opasno. U gradskim uslovima a i po putu ovo se vozi kao auto, nema provlačenja niti preticanja a za parkiranje ti treba parking mesto jer tamo gde ljudi ostavljaju motore nikada nema toliko mesta na raspolaganju.

 

Motor sa prikolicom može da ima onaj ko već ima motor koji mu zadovoljava sve potrebe pa bi preko 'leba pogače.

Motor sa prikolicom jeste luksuz, motorcikl je potreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

I ja sam za to da se Crncu skine grba sa ledja .Ako je zelja za tri tocka onda je tu resenje tricikl u bilo kojoj konstrukciji ali i to je pitanje za diskusiju."Crncu sloboda!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Što manje Crnaca, manje rasizma!  ;D

;D ... ili sto kaze moj drugar: Nisam rasista samo ne volim crnce i Kineze!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Što manje Crnaca, manje rasizma!  ;D

;D ... ili sto kaze moj drugar: Nisam rasista samo ne volim crnce i Kineze!  ;D

  :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

  Pa gde si ti gile _ Ocekivao sam bar tebe da vidim na skupu u Cacku _

Ja sam ti svuda i nigde...  ;D Bio sam na moru kad je bio skup u CA, a inace imao sam nekih obaveza na sto razlicitih strana, plus sto sam bez interneta pa ne stizem da ispratim forum...  :-\ Nema veze, bice vremena za druzenje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Juče sam bio na plavim horizontima kod Gedže.Na gomili motora i delova,video sam i dva MZ Televizora.Jedan je u voznom stanju,navodno mu fali samo registracija.Tek toliko da ljudi koji su zainteresovani za ovaj motorznaju za njihovo postojanje.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

ZAVODNICA NA DVA TOCKA

 

 

Za nepunih trideset godina, koliko se Branka Nađ iz Debeljače kao jedina žena vozač na „zidu smrti“ bavi opasnim pozivom, uspela je da u ogromnom buretu ukroti više od 100.000 kilometara!

 

 

Nije za to vreme Branka na mnogim vašarima i moto-susretima širom Srbije i bivše Jugoslavije bila vešta samo s konjskim snagama svog MZ-a. Podjednako dobro se zavodnica na dva točka snalazila i sa muškim srcima koja su pokušavala da je osvoje. Slatkorečivost i primamljive ponude za brak kojima je bila obasipana uvek su se po prosce neslavno završavale. O tome da li će neka nova ponuda stići i tokom predstojećeg čuvenog šabačkog vašaru, na kojem će sa kolegama nastupati od 19. do 21. septembra, Branka ne želi da se izjašnjava.

- Ako ih i bude, moj odgovor se neće promeniti jer sam jednom probala i ustanovila da mi se brak ne sviđa. Juna prošle godine, jedan gledalac me je nakon nastupa na moto-susretu u Debeljači preklinjao da se udam za njega. Više bi me radovalo da dobijem naslednicu. Ako se ćerka Renata ne prihvati bureta i gasa, možda će to učini moja miljenica, unuka Nikolina - priznaje za „Alo!“ Branka nacionale.

Dok su njene vršnjakinje igrale lastiš, Brankina preokupacija bili su motori. Kada je imala samo deset godina, krenula je stopama braće Saše, Nenada i pokojnog Jovice. Padovi s visine od sedam metara nisu je pokolebali da ispeče opasni zanat i postane član čuvene artističke trupe porodice Nađ.

 

 

- Bilo je i straha i treme. ali su i pored neugodnih padova vremenom nastupi postali rutina. Za nas, paklene vozače, padovi su sastavni deo posla. Prilikom jednog pada zaradila sam povredu kičme, ali sam nakon dva dana poštede morala da se vratim vežbanju. Moj šef Uroš Milanović je letos s gipsom na levoj nozi nastupao na vašaru u Novom Miloševu. Za publiku je to bila prava atrakcija - priča Branka.

 

 

 

Inspirisali Bruna Langera

Bajkerska himna od Vardara pa do Triglava „Pakleni vozači“, koja je proslavila „Atomsko sklonište“, nastala je zahvaljujući akrobacijama na „zidu smrti“ moje braće. Pesmu je Bruno Langer komponovao i posvetio mojoj braći Saši i pokojnom Jovici nakon našeg nastupa u Puli, 1974. godine. Dok je naš spiker nadahnuto najavljivao nastup „dva brata rođena na zidu smrti“, Bruno je zapisivao njegove komentare. Tako su nastali „Pakleni vozači“. U poslednje vreme, i ja se rado latim mikrofona da najavim nastup paklenih vozača - priča Branka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja