Jump to content

Moto Zajednica

Menjaci kod ETZ modela

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma baci bre to, pravi štetu sve veću.  >:(

 

Kod Gabora ima kurble za ES, TS125/150 sa skoro ravnom drškom, ETZ 125/150 koja je jako slična predhodnoj i za ETZ 250/251 koja je zakrivljena. Sve su 10 evra, ova za 250/251 je 12.

 

Jedino neznam kakav je materijal, možda je ista što ne bi bilo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

A odakle je taj Gabor,i kako da ga kontaktiram,ja sam kurblu bio kupio kod Mikija Jawe,platio sam je 15-16 eura.

Ali eto  :-\

Ne znam za menjac za 150,ali je drug pre neki dan kupio u Novom Sadu za etz251 komplet menjac i platio ga je 300 eura,kaze da je nemacki,nije neki iz male privrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

300 e?

pa lepa para.za 500 se moze naci pristojan kompletan mz...

To sam mu i ja rekao,ali on kaze ``Novo je novo``

Bas ga briga dok mu placaju roditelji moze da ga kaganja i jebava ne placa on.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da li moze da se nabavi kompletan menjac za etz 150?

Koliko bi to bilo isplativo?

Ako neko ima neka posalje podatke i cenu na PM!

 

Hvala!!!

 

imam ja jedan viska al nisam siguran dal je kompletan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Ponovo mi je potreban savet,odvrnuo sam onaj sraf,ali nije ispao ni feder ni kuglica,nema ih,dali to moze da se desi,gledao sam ispod srafa,ravno je.(kad sam odvrnuo bio je u leru izamedju I i II)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Ocistio sam udubljenje na onom srafu,i zavrnuo ga,sad lakse izbacuje iz brzine,i lakse se menjaju brzine(bez federa i kuglice).

Ali mi se pojavio nov velik problem,kada sam ispustao ulje iz menjaca, i kada sam zavrnuo sraf nazad primetio sam da ima pukotinu u onom grlu gde se zasrafljuje sraf.Zalepio sam ga silikonom privremeno.Dali se nekome desilo nesto slicno i sta bih mogao da uradim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se tice opruge i kuglice, ako ih nemas - znaci da ih je neko pre tebe izgubio. Kupi nove - nije skupo. Takodje i sraf ako nije originalan ( u srafu treba da bude ubusena rupa oko 1 cm u koju upada opruga i kuglica ) - kupi i njega.  Sto se te pukotine tice, to do sad nisam video. Obicno ljudi zeznu navoj. Trenutno - to ti je sto tije.  Ako silikon drzi dobro je. Ako curi ulje, mozes da pokusas da opet ispustis ulje, skines rezervoar i akumulator pa onda spustis motor na bok. Potom dobro ocistis deklu ( to grlo gde srafis sraf ) i razmastis ga necim ( alkohol ), pa opet namazes silikon ili hermetik i nadas se najboljem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

hoce da pukne od udarca,kada uzmes sraf i oprugu sa kuklivcom ispusti ulju obori ga na bok,lepo odmasti acetonom namazi tecnim metalom ili silikonom zavi sraf ponovo premazi spolja i vise ne skidaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Falila mi je kuglica , Piccaso_MZ imao rezervnu stavili je , radilo malo i sad kada se zagreje opet nece da vraca u ler iz Prve??Sta mu je koji djavo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mozda ti je sraf los, mozda imas nekih opiljaka u masini koji upadnu pored kuglice, pa je zaglavljuju ( probaj da skines sraf i ocistis - takodje ako mozes procedi ule - najbolje kroz zenski unihop koji prethodno skines sa neke ribe ), a mozda ti se i zljeb na biracu zeznuo ( to jos nisam video, al je moguce ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ulje je novo, promenih ga kada sam krenuo za Bijeljinu, ma radilo ok, al' se nesto zajebalo, mislim kada se dooobro zagreje onda je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

I kod mene poceo ponovo da zeza,ocistio sam taj sraf i radio je kako treba,sad ponovo tesko izbacuje,sutra preksutra treba da narucim taj sraf i kuglicu,pa ce valjda i to da se resi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ulje je novo, promenih ga kada sam krenuo za Bijeljinu, ma radilo ok, al' se nesto zajebalo, mislim kada se dooobro zagreje onda je problem.

Mislim da cemo kod tebe morati da izbacimo podlosku na srafu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sad meni nešto nije jasno, Duki nije do kraja dotezao taj šraf da bi lakše ulazio u brzinu a Picasoo misli da će bez podloške lakše ući jer može više da se uvrne.

 

Ovo neznam, nisam nikada imao taj problem, ja bih radije izabrao originalni deo i ređe ulje.

 

Neznam, nisam pametan... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma ovo mu je sto mu je, ne menjam vise nista ni ulje ni kuglice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

S' obzirom da kuglica i opruga pritiskaju donji deo viljuske u menjacu, logicno je da kada kuglica jace prijanja na viljusku lakse je naci ler...Mada ako i to ne pomogne onda je zaobljeni deo na kome leze kuglica propao (pojeo se) pa nema onaj "meki" ler!Mada moze i viljuska da se pokrivi pa da zeza...Slabo se razumem u tu "matematiku" ovo razmiljam gledajuci rasklopljeni menjac koji imam kuci od druge TS masine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Uzdin

Dali se secate kada sam rekao da je moj drug kupio komplet menjac i dao 300e?I pored tih 300 e majstor mu je za ruke uzeo jos 50e,pre neki dan je stavio novi menjac i sad kaze da ima problem sa drugom brzinom,kaze da nemoze da ide drugom brzinom,mora odmah da ubaci u trecu.Dali je moguce da prave takva s..nja od delova?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Moze biti da su delovi, a moze biti i da je majstor...Ne dovodim u pitanje strucnost gore pomenutog majstora, ali mi malo ne ide u glavu da "nema drugu"-odnosno da nece da ide u drugu ??? ???

U pitanju je klasicna mehanika, ako ima zubcanike onda radi...?Jedino da unutrasnji zljeb na jednom od zubcanika za drugu brzinu ne radi svoj posao, ali opet nije to neka sitnica pa da se ne primeti tokom ugradnje ??? ??? ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja