Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Narucio sam mitas e07, treba da stignu u ponedeljak (nadam se) i montirao sam LED H4 sijalicu. Sta znam, svetlo je okej, ali bih svakako da nabavim neke maglenke dodatno, a sto se tice guma, da li neko zna nekog ko menja u Kraljevu gume jer ce tamo da stignu pa da se spustim da mi odmah zamene i da urade balansiranje ako treba? Takodje, da li treba da menjam unutrasnje ili samo da teram ako su dobre?

Inace, danas sam bio u fazonu "okej, idem da operem motor" i onda sam skontao da nisam poneo kesh i kao otisao da trazim bankomat,  odustao posle 2 minuta trazenja i onda sam se vozio oko Bg-a tamo gde su Slanici i Veliko Selo. Naleteo sam na neko mesto gde je neko pravio neke skakaonice pa sam se tu malo igrao (poslednja slika, zapravo ova poslednja slika je panorama pa ne izgleda spec i verovatno ni nije, ali je bilo zabavno svakako)

IMGUR.COM

Imgur: The magic of the Internet
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Narucio sam mitas e07, treba da stignu u ponedeljak (nadam se) i montirao sam LED H4 sijalicu. Sta znam, svetlo je okej, ali bih svakako da nabavim neke maglenke dodatno, a sto se tice guma, da li neko zna nekog ko menja u Kraljevu gume jer ce tamo da stignu pa da se spustim da mi odmah zamene i da urade balansiranje ako treba? Takodje, da li treba da menjam unutrasnje ili samo da teram ako su dobre?

Inace, danas sam bio u fazonu "okej, idem da operem motor" i onda sam skontao da nisam poneo kesh i kao otisao da trazim bankomat,  odustao posle 2 minuta trazenja i onda sam se vozio oko Bg-a tamo gde su Slanici i Veliko Selo. Naleteo sam na neko mesto gde je neko pravio neke skakaonice pa sam se tu malo igrao (poslednja slika, zapravo ova poslednja slika je panorama pa ne izgleda spec i verovatno ni nije, ali je bilo zabavno svakako)
JHFN0wP.jpeg?fb IMGUR.COM
Imgur: The magic of the Internet
Unutrašnje ne minjaj ako ne duše a ne triba ti ni balansiranje

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

E ljudi, imam problem. Motor nece da ubaci u brzinu koja je preko druge. Na kvacilo reaguje, iz druge lepo spusta u prvu, ali mi je tesko i u drugu da ubacim i moram bas da cimam. Sta moze da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I da ne odvaja kvacilo mora da prebacuje, negde sam procitao da je neko imao isti problem zbog krive viljuske, mislim da ce morati u servisu da se resava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
@penumbra kad je motor ugašen i u prvoj, stisni kvačilo i malo ga poguraj, vidi jel odvaja.
Odvaja. Mogu da guram motor, kad pustim kvacilo "ukoci". Mogu jaaako tesko u ler da ubacim i u drugu, ali u prvu vraca lepo.

Zvao slep, pa sutra u servis.

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
I da ne odvaja kvacilo mora da prebacuje, negde sam procitao da je neko imao isti problem zbog krive viljuske, mislim da ce morati u servisu da se resava.
Kakva viljuska? To je deo u kvacilu? Ajd sad cu da snimim pa saljem snimak.

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jel nisi pao negde i udario u polugu menjaca ? Da, to je deo unutar menjaca.

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Motor je pao dok je bio na nozici na livadi jer je nogica propala, ali radilo je dobro sigurno par km posle toga. Sva sreca, uspeo sam da ubacim u drugu i da sidjem sa brda.

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To je onda to, moli Boga da imaju deo na stanju, sa sadasnjom situacijom sa isporukama ako nemaju nacekaces se na motor. Nadam se da grešim...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Stigao kuci. Naravno, AMSS slep nije poslao vozilo sa drzacima za motor nego smo onim trakama samo vezivali. Na prikolici pozadi je bilo ulja, dobro nisam poginuo dok smo montirali motor jer sam imao tvrde cizme pa sam se lepo proveo po limu. Guma je naravno zavrsila u ulju i kada sam rekao vozacu "ma to iscurelo od proslog" "pa dobro, pojebace mi se guma i posle mogu samo da poginem" "ja ti tu nista ne mogu, ces da pakujemo ili jok". Svakako sam planirao da menjam gume ali ovo nije okej.

Snimio sam problem sa menjacem pa ako neko hoce da pogleda
 



Isli smo da vozimo ovo https://www.enduro-balkan.com/index.php/2020/05/13/homoljske-planine-zdrelo-suma-trestet-debeli-lug-neresnica-ceremosnja-zdrelo/ ali jbg...

PXL_20220327_205710585.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

@penumbraZog ti je rekao za gumu, tu nemas problem, prasina sve skine za par minuta. Za kvacilo jedno glupo pitanje, mozda je do ugla snimanja, ali da li ti slucjano poluga menjaca ne udara u deklu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
pre 2 minuta, markodjurovic je napisao:

@penumbraZog ti je rekao za gumu, tu nemas problem, prasina sve skine za par minuta. Za kvacilo jedno glupo pitanje, mozda je do ugla snimanja, ali da li ti slucjano poluga menjaca ne udara u deklu?

Nazalost, samo je do ugla je, ne udara, gledao sam to.

Sad cu da zovem servis, deltu i stojanov pa da vidim gde da teram, ovi u delti su uglavnom prebukirani.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Update: Otislo je ovo https://bikerzbits.com/honda-crf250l-spindle-24610-kyj-900.html vrv od udarca. Delta kaze 50e za deo + ugradnja, filteri, ulje i antifriz jer su morali da ispuste zbog otvaranja kucista motora. U principu, bice oko 150-200e. Kako sam se nadao, dobro sam prosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Možda su ulje morali da ispuste, ali valjda nisu morali filter baš da skinu? Ne bi bila neka ušteda posebna, al opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Pa da, kapiram da nisu morali, menjan je filter pre ~1500km; Filter sa podloskom cepa i dihtungom je 2000 din tako da kad je vec otvoreno, neka promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
On 4/3/2022 at 1:25 PM, Alp said:

 

20220329_143029.thumb.jpg.66346140ae190c1dab00797e9c703375.jpg

 

Њихов феринг/дефлектор. Врло користан и функционалан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Stigla konacno :D. Uspeo sam jedno 100km po sremskim njivama da obrnem. Prvi utisak mi je poprilicno dobar. Malo mi se vise svidjale duze brzine na 250ici, ali sve ostalo mi je ovde bolje. Za sada od upgradeova mi je jedino sigurno skid plate, rek nazad i povisivaci kormana. O ogibljenju (iako sam ga planirao) za sada ne razmisljam. Nadam se da cu krajem meseca da uspem da odem na nekoliko dana po planinama Srbije, ali prvi utisak obecava. Mislim da se lakse vozi od bajsa.

 

IMG_20220416_125756.jpg

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Koliko je dugacak lanac, tj. koliko karika ima?

IMG_20220502_172544.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 17 sati, Boba1990 je napisao:

Koliko je dugacak lanac, tj. koliko karika ima?

IMG_20220502_172544.jpg

Imas u servisnoj knjizi, izbacio sam ovde na forumu pre par poruka, baci pogled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

@aca-pnDa li mozes da mi kazes sta si gledao kada si kupovao top za crf300l? Ne znam da li je ovaj akrap koji si montirao original ili ne (koliko sam video za crf300l prave samo titanium) pa me zanima na sta treba obratiti paznju, da li mozda pasuje od nekog drugog modela top? Takodje, koliko je velika zajebancija ako uzmem ne-homologovani top koji nije previse bucan, da li postoji mogucnost da me zajebavaju ako se budem vozio po Evropi (ove godine je destinacija Spanija -> Nemacka) pa ne bih bas da me zajebavaju. Takodje, gde si kupio zeta vizir, planiram da uzmem uskoro zbog puta, ovaj adv spec je okej, ali nisam bas previse odusevljem, mislim da taj koji ti imas pruza bolju zastitu od vetra (a posto cu biti uglavnom na asfaltu kada krenem na put, mislim da je konkretno za mene to bolja opcija). Pisao sam nekom distributeru za ZETA delove iz Nemacke, traze 150e + dostava (srecom ima ko da mi donese pa necu da puknem dosta para na carinu).

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja