Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna CDI sema Honda SC28 / SC29

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

Ovako, crko mi samo deo za obrtomer, znaci ispitano sve, dolazi signal do CDI-a, obrtomer radi, stavljen drugi CDI i to funkcionisalo. :) potrebna mi je sema da bih video kako pegla signal koji dolazi do CDI pa da ga externo iskopiram :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

Mire CDI sema, ne sema instalacije, nego samo u CDI-u sta je... :) ovo je sema celokupnog motocikla, meni to ne treba :D btw iam ovu semu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Šemu CDI uređaja teško da ćeš naći. Ako ga je neko i otvarao i radio reverzni inženjering, taj čuva to za sebe... Ipak, sa priličnom sigurnošću mogu da pretpostavim da unutar samog CDI-ja nema nikakva posebna elektronika vezana za rad obrtomera. Signal za obrtomer u ovom slučaju skoro sigurno dolazi sa jednog od pickup-ova. Pretpostavljam da u samom CDI-ju ima samo jedna dioda koja otkida donju (ili gornju) poluperiodu nepona koji dolazi sa pickup-a i da takav signal ide dalje ka obrtometru.

 

Evo malo sam nažvrljao da ilustrujem to o čemu pričam.

 

Signal sa pickup-a ima ovakvu funkciju:

 

pickup_signal_01.jpg

 

Ili ovakvu (što je za obrtomer nebitno):

 

pickup_signal_011.jpg

 

Pretpostavljam da je deo kola ka obrtomeru otprilike ovakav:

 

pickup_signal_03.jpg

 

Što znači da ka obrtomeru ide najverovatnije sledeći signal:

 

pickup_signal_02.jpg

(ili donja poluperioda, zavisi kako je dioda okrenuta)

 

Pošto kažeš da ti obrtomer sada ne radi, a da radi sa drugim CDI uređajem, moja je pretpostavka da je ta dioda iz nekog razloga crkla. U svakom slučaju ništa te ne košta da probaš - uzmi najobičniju 1N4007 ili neku tome sličnu diodu, poveži sa jednim od dovoda sa pickup-ova (prema gornoj šemi elektroinstalacije, žuta ili belo-žuta žica) i pusti dalje ka obrtomeru pa vidi šta ćeš dobiti (obavezno proveri i jedan i drugi smer diode).

 

Napominjem, ovo je samo pretpostavka - kad bi se to turilo na osciloskop, lako bi se utvrdilo kakav signal obrtomer zahteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

93-94-wiring-diagram-900.jpg

 

nije ovo sema za moju 900RR, meni je i kilometar sat na senzoru, i imam dva pokazivaca za zmigavce.

 

Ovo je moja sema, ali dzabe, na njoj ne vidim sta pegla signal za obrtomer...

 

R_S_CBR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Deo koji se tiče obrtomera je isti na obe šeme... Stoji ovo što sam napisao u prethodnom postu - probaj pa vidi šta će biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

CDI ti daje signal za obrtomer, a "pulse generator" daje signal CDI jedinici.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

E stvarno najviše volim ljude koji otvore temu, pitaju, traže savete i na kraju ne kažu šta su uradili i kako su rešili problem. Ispoštujte nas koje odgvaram na temu ili je pak samo čitamo iz radoznalosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

nisam skoro dolazio na forum... izvinite... nisam probao jer mi se iskomplikovalo nešto, pukla svećica u glavi motora tačnije, pa muku mučim s tim, čim rešim to, probam i javljam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

Probao sam sa ovom diodom, i javlja se sledece, kada stavim plus na signal koji dolazi, a drugu stranu na zicu koja ide ka obrtomeru, obrtomer ode u kraj, pokaze max broj obrtaja, a kada je okrenem ne pokazuje nista, da probam sa drugom diodom?

 

Dajem sliku diode koju sam probao

post-9290-0-61592300-1368206294_thumb.jpg

post-9290-0-38456400-1368206313_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nije - ovo je blok šema dela elektroinstalacije koji kontroliše paljenje. Tu je ista priča kao i ranije. Sa pickup-a (na šemi označen kao ignition pulse generator) idu dva voda na centralnu jedinicu, a odatle ima jedan vod koji ide kao obrtomeru.

 

Reci mi na koji vod si povezao onu diodu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

pazi ovako, ja sam nasao dve zice, jedna je signal koji dolazi do cdi-a, zuto bela mislim da je, ima na semi iznad, a druga ide direkt na obrtomer, preskocio sam CDI i povezao diodu, medjutim, javio se problem gore naveden...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

po semi bi reko da sam izmedju puls generatora i obrtomera, stavio diodu

 

R_S_CBR.jpg

 

po ovoj semi, na zuto belu zicu sam stavio diodu, i odatle direkt na obrtomer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ok, probaj isto to samo sa žutom žicom sa pickup-a. A kao krajnju opciju pokušaj da direktno povežeš žutu ili žuto-belu sa pickup-a na vod ka obrtomeru (tako je na primer kod svih kineskih skutera/motora koji imaju obrtomer, a ne verujem da su oni izmišljali toplu vodu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

probao jesam direkt sa zuto bele, i desava se da obrtomer ode u krajnje obrtaje i stoji, aj probacu sa zute, pa javljam sta i kako bilo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja nemam više pametnih ideja :neznam: Pošto nije upalilo ništa od ovoga što se jednostavno može probati, sve ostalo je po meni "skuplja dara nego mera"... Da bi se išta pametno zaključilo, potrebno je snimiti funkciju napona na izlazu sa pickup-a a zatim i funkciju napona iz centralne jedinice ka obrtomeru. Tako bi se došlo do predstave kakvu elektorniku treba praviti da bi se od jednog dobilo ovo drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A zašto mislite da signal sa pickup-a ide direktno u obrtomer? Naravno da ide sa CDI-a ali ovde je problem ili u ožićenju i kontaktima ili u samom obrtomeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Na početku je čovek rekao da je probao drugi CDI i da obrtomer normalno radi. Niko ne spori da signal do obrtomera ide sa CDI-ja samo je moja pretpostavka bila da u samom CDI-ju nema nikakve posebne elktronike koja obrađuje taj signal da bi ga prosledila obrtomeru. Funkcija sa pickup-a bi trebala da je vrlo jednostavna, otprilike onakva kao što sam nacrtao na prethodnoj strani.

 

Negde mora da bude neki brojač, kod mnogih motora je on u kontrolnoj tabli/sklopu obrtomera. U tom slučaju signal sa pickup-a samo se prosleđuje kroz CDI ili u "sirovom" stanju ili opet onako kako sam nacrtao uz jednu diodu koja otkida donju ili gornju poluperiodu.

 

Ovde to očigledno nije slučaj... Verovatano je brojač implementiran u sam CDI i onda ka obrtomeru ide promenljivi napon (u funkciji broja obrtaja) kao direktna pobuda za špulnicu na igli obrtomera... Bez snimka na osciloskopu, sve to je samo nagađanje. U svakom slučaju nije ništa koštalo da pokuša onako kako smo mu objasnili :zdravo: Da li se isplati popravka njegovog CDI-ja, pojma nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja