Jump to content

Moto Zajednica

Maglenke za motor

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ tindirbp

 

Nije zabranjeno terati po magli a ni imati maglenke na motoru bez obzira po kojim vremenskim uslovima se vozi. A ima nas koji i po magli teramo ;)

 

@ Samo vas gledam

 

izvod iz Pravila ponašanja (nije loše pročitati)

 

"2. Poštuj pravila kulturnog komuniciranja na internetu:

 

a. Ne piši VELIKIM SLOVIMA. To znači vikanje."

 

A što se tiče maglenki za motor, teško ćeš naći kvalitetne ispod cca 50-tak eura. Pošto ne znam koji motor voziš (nisi naveo u svojim podacima) razmisli o LED maglenkama jer sa njima ne bi opteretio alternator na motoru. Ja sam sa mojima prezadovoljan ali nažalost su dobrano poskupele od prvobitnih 60 eura. Ako ti se sviđaju, obrati se Arakisu (Admin na Forumu) da te uputi gde ih ima. (jer u svojim podacima nisi naveo da li si iz Subotice, Beograda ili Vranja :) )

 

Evo kako izgledaju

 

03BE491A-8328-9541-98FE-51021B5DCE2A_thumb.jpg

 

92E9F9D6-B7FE-594B-9B51-32BA94CF0CBC_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

@ tindirbp

 

Nije zabranjeno terati po magli a ni imati maglenke na motoru bez obzira po kojim vremenskim uslovima se vozi. A ima nas koji i po magli teramo ;)

 

@ Samo vas gledam

 

izvod iz Pravila ponašanja (nije loše pročitati)

 

"2. Poštuj pravila kulturnog komuniciranja na internetu:

 

a. Ne piši VELIKIM SLOVIMA. To znači vikanje."

 

A što se tiče maglenki za motor, teško ćeš naći kvalitetne ispod cca 50-tak eura. Pošto ne znam koji motor voziš (nisi naveo u svojim podacima) razmisli o LED maglenkama jer sa njima ne bi opteretio alternator na motoru. Ja sam sa mojima prezadovoljan ali nažalost su dobrano poskupele od prvobitnih 60 eura. Ako ti se sviđaju, obrati se Arakisu (Admin na Forumu) da te uputi gde ih ima. (jer u svojim podacima nisi naveo da li si iz Subotice, Beograda ili Vranja :) )

 

Evo kako izgledaju

 

03BE491A-8328-9541-98FE-51021B5DCE2A_thumb.jpg

 

92E9F9D6-B7FE-594B-9B51-32BA94CF0CBC_thumb.jpg

tero sam i ja po magli nije da nisam al bez maglenki i mogu ti reci da mi se nije dopala ta voznja :staa: ipak u autu je lepse bar kad je magla :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Da das neke novce :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Samo bih hteo da spomenem nesto na sta mi je Arakis skrenuo paznju - bitna je snaga alternatora. Ako je alternator opterecen skoro do maksimuma, onda nema mnogo prostora za dodatne sijalice. LED sijalice smanjije opterecenje i realnija je opcija :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

http://www.lavauto.rs/elektronski-katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=772&category_id=23

 

Ja preporucujem LED, skuplji je ali ima daleko manju snagu.

 

LED maglenke koje je alexanto stavio na svoj motor (iste su i na mom TDM-u) su 18W obe.

 

Ove sa linka gore koriste H3 sijalice 55W - to je ukupno 110W dodatnog opterecenja za alternator. Ako nije u pitanju neki BMW sa alternatorom od 750W, bice problema ako se duze vozi sa upaljenim farovima i maglenkama :jok:

 

Doduse, ako se stvarno koriste samo po magli - onda nije ni bitno koliko ce da trose akumulator :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Mr. No- da li ti imas ovakve koje si naveo u postu -iste? Ja imam 3VD tdm yamahu pa se raspitujem

 

Da, kupljene u Antenalu u BG. Cena bila nesto oko 70 EUR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja