Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ovo je Tema u kojoj moze svako da iznese svoje misljenje i da misli da zna voziti motor,ali misliti i brati cvijece su dva suprotno dijametralna pojma. Prema tome mozete tupiti tastaturu koliko god hocete,ali necete nista reci ili cak doci do ispravnog zakljucka u vezi "obaranja" motora,jer voznja ( obaranje ) motora moze da zavisi od "hiljadu" faktora,a samo jedana gresk moze da dovede do teskih posljedica. Prema tome sacekajte proljece pa u skolu sigurne voznje,a kasnije sve sto ste naucili prilagodite uslovima na putu kako propisuje ZOBS,ako mislite da se dugo vozite zdravi i citavi. :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mišljenja su kao dupeta... svako ima svoje i svakom tuđe smrdi ;)

Jedna od velikih prednosti ovog foruma je što novi vozači (a i oni stariji) mogu da dobiju tudja iskustva i savete (što preko kursa, filmova i literature što preko saveta). Naravno da ima onih kojima pomoć ne treba ili onih kojima treba ali su suviše ponosni da je potraže pa uče na ličnom iskustvu. Ja svoje dupe volim i ne želim da ga vidim kako se renda na asfaltu a asfalta ne zanima ni ko si ni šta si ni šta si mislio da će moći ni da su te gume prodale... on će da te izguli za sve pare... i da by d vej ja radim na svojoj tehnici ne bi li vozio onako kako želim al da ne platim to sa prevelikom cenom ...

 

I na to se sve svodi...

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Nisam sve procitao ali na Jasminkov opis o muskarcinama i sisama rekao bih da je ovde Previse Sisa !

Možda bi bilo bolje da si sve pročitao pa tek onda komentarisao.Pozdrav od SISE! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Potpuno je razumljivo da oko stila voznje i nacina dozivljavanja motocikala dolazimo u verbalne konflikte, bolje reci nerazumevanje. Izmedju ostalog zbog toga i imamo sirok spektar dvotockasa i varijacija, nove klase, itd. Razumljivo je takodje i reci nekome: ''Druze, tamo u toj situaciji si postupio pogresno zbog toga i toga''. Medjutim, nedopustivo je vrsiti pritisak i osudjivati bilo koga ako vozi do 80km/h i prolazi 15km/h kroz krivinu, prozivati i koje sta slicno. Mozda je tog dana zabrinut zbog porodice, mozda mu psihofizicke sposobnosti ne dozvoljavaju da vozi brze, materijalna situacija ili tome slicno. Dakle, nemojte da ogresite dusu i isprljate jezik zbog tako banalih pojava. U mnogome je bitno kako se taj covek odnosi prema vama i koliko se medjusobno postujete. Naravno, ako vam neko ne prija zbog necega, ne morate da se vozite sa istim, vozite se sami ili pronadjite drustvo koje vam odgovara. Dakle, ipak se svodi na slobodu izbora koju svi imamo i nesto vaspitanja. Potrudite se da razumete druge, budite tolerantni i postujte, ali nikako nemojte druge nazivati sisama, pickicama, papanima zato sto voze to sto voze i na koji nacin. Zivot je mnogo nepredvidiv, mozda ce vam neko od tih sisa zatrebati nekada a i cuvajte taj jedan ugled koji imate. Sve sto se desava, pocinje pre svega od coveka i on upravlja i odlucuje, masina je samo sredstvo a kao takva ne bi trebalo da vas poseduje i umesto vas odlucuje da li cete se sa nekim sprijateljiti ili ga odbaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Potpuno je razumljivo da oko stila voznje i nacina dozivljavanja motocikala dolazimo u verbalne konflikte, bolje reci nerazumevanje. Izmedju ostalog zbog toga i imamo sirok spektar dvotockasa i varijacija, nove klase, itd. Razumljivo je takodje i reci nekome: ''Druze, tamo u toj situaciji si postupio pogresno zbog toga i toga''. Medjutim, nedopustivo je vrsiti pritisak i osudjivati bilo koga ako vozi do 80km/h i prolazi 15km/h kroz krivinu, prozivati i koje sta slicno. Mozda je tog dana zabrinut zbog porodice, mozda mu psihofizicke sposobnosti ne dozvoljavaju da vozi brze, materijalna situacija ili tome slicno. Dakle, nemojte da ogresite dusu i isprljate jezik zbog tako banalih pojava. U mnogome je bitno kako se taj covek odnosi prema vama i koliko se medjusobno postujete. Naravno, ako vam neko ne prija zbog necega, ne morate da se vozite sa istim, vozite se sami ili pronadjite drustvo koje vam odgovara. Dakle, ipak se svodi na slobodu izbora koju svi imamo i nesto vaspitanja. Potrudite se da razumete druge, budite tolerantni i postujte, ali nikako nemojte druge nazivati sisama, pickicama, papanima zato sto voze to sto voze i na koji nacin. Zivot je mnogo nepredvidiv, mozda ce vam neko od tih sisa zatrebati nekada a i cuvajte taj jedan ugled koji imate. Sve sto se desava, pocinje pre svega od coveka i on upravlja i odlucuje, masina je samo sredstvo a kao takva ne bi trebalo da vas poseduje i umesto vas odlucuje da li cete se sa nekim sprijateljiti ili ga odbaciti.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma svako vozi kako voli,zna i ne razumem cemu polemika?Meni nekad prija da odsrafim gas,a nekad staracki i iskreno zabole me sta ko prica :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nisam sve procitao ali na Jasminkov opis o muskarcinama i sisama rekao bih da je ovde Previse Sisa !

 

Bajkeri se dele na 2 grupe, oni koji voze motor zbog uživanja u vožnji koje motor omogućava i oni koji isključivo uživaju u brzini tog motora. Ovi prvi uglavnom voze čopere ili enduro motore, dok drugi isključivo neki R ili sport tourer. Nemam ništa protiv ni jednih ni drugih, ali smatram da situacije na putevima uglavnom ne dozvoljavaju mnogo agresivnu vožnju, uvek je tu neki pesak, odron, nepropisno parkiran kamion, auto, idiot koji će da ti preseče put. Znam ljude koji su se tako lomatali i na kraju su svi rekli isto, da su najebali iz čiste gluposti.

Kad sam uzeo prvi motorić, tomos, moj komšija, inače prekaljeni bajker, član Arhangela mi je rekao "ok, ušao si u svet motora i ući će ti to u krv, ali da znaš da je motor dobra stvar samo za pametnog momka, za budalu je to ravno nekoj drogi".

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

:takoje: Dobar savet !

 

Meni su svojevremeno rekli ono čuveno "motor može mnogo, ali ti ga vozi onoliko koliko ti možeš"

I stvarno uglavnom ga vozim sa uvek prisutnom dozom razuma ali opet sam imao padova. Opreza i pameti nikad dosta.

Zadnji put sam pao na Vencu pri povratku iz Novog sada. Otišli Igor i ja da doteramo motor (nov, neregistrovan) lep dan , nedelja pre podne, put lep, nov motor , nove gume, Igor vozi kola ispred mene kao "izvidnica" a ja polako za njim. I negde pri samom vrhu Venca, obaram ga lagano u krivini, ma čini mi se jedva idemo, kad samo motor nestade ispod mene, odleti do ivičnjaka i preko, sva sreća zaustavi se u travi.

Mene zaustavi ivičnjak.

Ustanem, fala bogu nije mi ništa, pocepana jakna malo. Ne mogu da verujem šta mi se desi. Kako ? Potrčim ka motoru kad odoše noge na svoju stranu a glava na svoju. Asfalt klizav, klizaviji od leda. Nekome iscurila nafta ili ulje. Ma ne možeš da stojiš na tom mestu. Motor je imao slajdere pa sam prošao "samo" sa slomljenom maskom i par ogrebotina.

Eto,nikad ne znaš šta te čeka iza ćoška :neznam: . Nekad ti ni svo znanje(da sam ga imao :) ) i oprez( ovo sam imao) ne mogu pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

A podela ima mnogo.

Osnovna "podela" koja je doprinela neslaganju u ovoj temi nije podela na "sise" i "muškarčine" nego na one koji kad vide kako neko dobro zaleže u krivini kažu:

- auu al' ga obara, svaka mu čast

I one koji imaju taj urođeni instikt za opasnost pa kažu :

-ovaj nije normalam ubiće se il' će nekog da ubije.

 

A istina je tamo negde....... :stabre: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Osnovna podela na dve grupe, kada se radi o bajkerima ili bilo čemu što ima veze sa ljudskom prirodom, sklonostima, sposobnostima itd, može da fascinira ili edukuje samo nekoga ko u životu nije čitao ni Politikin zabavnik pa svet vidi u crno-beloj varijanti. Za ostale bi takva nadmudrivanja trebala da budu bespredmetna ćaskanja u dokolici, da ne kažem zajebancija.

 

Inače, ja spadam u rozu grupu bajkera sa tendencijom da pređem u Frojdovsku. :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Čitam temu i ne verujem kako neko razmišlja.Ja bajkere ne delim na grupe,sise i ove druge ,već su mi svi jedno tj bajkeri poštujem svakog i njegov način vožnje.Ako se nađemo super ako ne svako nek vozi svoju vožnju.

Što se tiče stila vožnje tu priča ne pomaže svako vozi onako kako on želi.Ja vozim onako kako meni odgovara i odavno sam batalio utrkivanje i pariranje nekom drugom tj da vozim tempo kao i on a da mi to ne prija.

Toga je bilo u mladosti i ludiranja i vožnje bez opreme i riskantne vožnje,probanja koliko mogu da ga oborim u krivini u komšiluku.

Sad sam malo stariji i imam ženu i decu i razmišljam malo drugačije,sad mi više prija da sa ženom krenem na vožnju i da zajedno uživamo a ne da me ona non stop steže i štipa od pozadi i da sa strahom seda iza mene.

Zato i nabavljam za proleće Stroma jer mislim da mi on odgovara za ono što meni treba od vožnje motora.

I na kraju ne kažem da neću vozitti malo oštrije,adrenalin je čudo.:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Zato i nabavljam za proleće Stroma jer mislim da mi on odgovara za ono što meni treba od vožnje motora.

Tek ćeš tada početi ludo da voziš, ali i da se zabavljaš!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

 

biza user_popup.png

Komšija kad porasteš još malo skinućemo i te zadnje :nanana:.

Samo da prođe ova zimoća pa da se malo bacimo na vožnjice,za početak po našoj ulici - dobila lep asfalt a skinuli one ležeće :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

podjela bikera postoji po grupama , koje su to i kako bi ih ja podjelio neznam ni sam. poznajem neke pojedince koji imaju skupe motore da bi pokazali svoje financijske moci ili da bi bili u trendu sa prijateljima. doslovce nemaju pojma o vožnji. koja je to grupa - neznam. ima onih koje znam da voze za svoj gušt i to jako brzo ali ne vole putovati. koja je to grupa neznam. postoje oni koji upale bike i tada odvale tisucu dvije km. pa onda pauza do sljedece ture. koja je to .... neznam. ima onih gradskih od kafica do kafica i onih kojima nije bitno ni gdje ni koliko ni s kime samo da se ide. di njih svrstati. grupe neminovno postoje. ima pocetnika ima iskusnih i prekaljenih bikera koji su prosli skoro sve faze stašavanja do stadija u kome su sada.

moje mišljenje da svi mi osobno moramo uvažavati jedni druge i poštivati svaciji stil vožnje ili njegove mogucnosti kao pojedinca ali zato si sami biramo društvo.

upravo zato se naježim kada god vidim temu tipa " idem u ....... ko hoce neka se pridruži " ne ide to tako i nema tu srece i opuštenosti baš zato sto svako od nas vec je u nekoj grupi a da to ni nezna ili si ne želi priznati.

nismo svi isti po karakteru a po istom ne vozimo svi motore istih karakteristika. može biti mješovita grupa i toga ima ali onda su tu dogovori i kompromisi neminovni za taj period od 10 - 15 dana a posljeopet svako po svome. neko za krivime, neko za tockarenje, neko za slikanje uz put, neko za krcme ..... a ima i onih koji su za sve.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja