Jump to content

Moto Zajednica

Super Ténéré Adventure XT900Z Concept

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za ovo (ili mozda cak i za novi TDM) spremaju onaj pominjani agregat sa 3 cilindra. Pominju se i neki nakedi, svi sa istim agregatom. Motor (masina) je prilicno ambiciozno pretstavljen, a kazu da ima vec i prototipova (masine)...

Verujem da ce ga ipak biti, ali je sve vise pitanje koliko bi kostao i kako ce se prodati. Nova velika Tenera se broji na prste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sa ovako nečim bi Yamaha pocepala... samo da se drže recepta ispod 200kg i oko 100hp ;) i sa dobrim vešanjem to bi bila dobitna kombinacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

sa ovako nečim bi Yamaha pocepala... samo da se drže recepta ispod 200kg i oko 100hp ;) i sa dobrim vešanjem to bi bila dobitna kombinacija...

Naravno da oni i mnogi drugi znaju sta da urade. Pitanje je bil' ti to kupio, tj. mozes li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...e u tom grmu lezi zec. Italijanskim Popsijima isto utanjilo, a na njih se prilicno racuna(lo). O spancima da ne govorimo i fabrike (motora) tamo pozatvarali.Zasto je Honda napravila one "motorice" od 500ccm..... Nemaju evropljani love, a svaba koji jos i ima love naravno da ce da uzme BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Video sam ovaj klip odavno! I ideja mi se jako svidja! Mislim da je ovo mnogo bolja varijanta od 660ice! Lepo uzmu vec dokazani motor od TDMa i prilagode cenu i svi da pevaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

To je prava "adventure" mera. Samo ne znam da li je i prava trzisna mera.

Od Afrike i ST pa do GS-a 800 i ADV 990, nema nista 10 godina i vise. Da je trzisno zanimljivije, izbacivale bi fabrike nove modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Iskreno da vam kazem meni se i XTZ660 veoma svidja. Da sada imam dovoljno para za nov motor pretpostavljam da bih nju verovatno jurio(eventualno adv690). Bojim se da bi sa motorom od 900ccm i tri cilindra, iako bolja i udobnija na putu, bila previse skupa i previse teska za bilo kakav off. Slicnu stvar su uradili i sa ST1200 - turer sa siluetom endura. Moze ona na off, moze i Fazer na off, ali nije to to.

Ovako 660 mi skroz ok mera(nisam neki zaludjenik za brzinu) a cak i ona mi je skuplja nego sto mislim da vredi, eventualno da naprave neku varijantu do 750-800ccm sa dva cilindra, do 180kg, i neke razumne cifre, a za sve ostalo mogu da kupe i ST1200.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Sta se lozite, od kada je japanac znao da napravi motor...

Sala mala, morao sam da spamujem :) I meni se cini preambiciozno ovo sto su zamislili. Mozda ce koristiti gomilu kompozita pa tako olaksati, ili mozda imaju neku drugu foru. I ja sam u Popsijevom fazonu ali nesto je oskudica kesha vec neko kod mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Mislim da bi to bio extra motor. On je taman izmedju malog XTZa 660 i premocne 1200tke. Ova sredina je bas ono sto ljudima treba. Manja potrosnja, lakoca voznje 660ke a snaag 1200tke 0staa2.gif Mislim da bi ovaj model bio pun pogodak!1care.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Meni se ovaj transformers look bas svidja, pocevsi od XT660Z pa do ovog concepta. Nesto se mislim da samo xt660z ima dva cilindra ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1440 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Otprilike bi to bio GSX 750 R u svetu Endura. Prava mera, a mogla bi biti upotrebljena masina iz TDM-a 900, koja je vec razvijena i isprobana, i uglavljena na ram XTZ-a 660-ke. Posto sve komponente, kalupi i alati vec postoje, i cena bi, verovatno bila dosta prihvatljivija od potpuno novog proizvoda...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja