Jump to content

Moto Zajednica

primeri solidarnosti motorasa

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Bogu hvala (izvini Zaricu sto sam ti maznuo pocetak recenice), ali za sada, mnogo cesce sam ja bio onaj koji je pomagao, nego da mi je bila potrebna pomoc.

 

- Ostao bez goriva na Auto putu, iz pravca Leskovca, kod iskljucenja za Grocku. Dok su caleta dva momka povezla kolima do pumpe, a kasnije Turcin sa sleperom ga vratio, meni stao momak sa nekim BMW GSom, da vidi jesam li dobro i da li mi je potrebna pomoc.

- Nakon pada sa Diverzijom kod Bogoslovije, momak na Versusu mi pomogao da podignem motor, skupim stvari iz polupanog kofera, i ostao dok se nije uverio da sam dobro.

- Nakon pada na Navaku, Uros sa KTMom je batalio svoju voznju kako bi mi pomogao da izvucem Fazera iz sljunka.

- Nakon pada kod Brusa naletim na Dakija i Natasu (i jos dvoje kolega koje nisam upamtio), koji mi pomognu da osposobim motor za dalji put i ostave broj telefona da obavezno zovem ako mi nesto zatreba.

- Nakon sudara sa NenadomDj, kod Pecinaca, naidje momak za kog se ispostavi da je bajker i da je autoprevoznik, pa batali svoje obaveze kako bi nama obezbedio da se odslepamo do Labosa.

- Kad smo sklopili motor nakon ovog sudara, gospodin Zaric mi je nesebicno pozajmio svoju kacigu kako bih mogao da odvezem motor kuci.

 

- Na Divcibarima pomogao kolegi kome je pukla sajla kvacila.

- Kod Pancevackog mosta kolega iz Kovacice sa K1200 ostao bez goriva. Cekao sa njim na Kosavi dok mu nisu stigli drugari sa kanisterom (mesecima kasnije, na otvaranju sezone, covek me prepozna u masi).

- Kod Sajma naletim na momka koji je ostao bez struje na Goldwingu. Oteglio sam se gurajuci, ali nismo uspeli da ga upalimo.

- Na autoputu kod Arene vidim u zaustavnoj traci momka na GSXRu, i drugaricu koja sedi na bankini. Vratim se, i on ostao bez struje. Mogao sam samo da mu izrazim saosecanje.

- Na autoputu kod Sava centra vidim TDMa koji pokusavaju da slepaju. Jedno vreme sam isao uporedo sa njima sa 4 zmigavca da ga slucajno neko ne zakaci.

- Jedna subota, ustao sam kao vampir u zoru, i nikako nisam mogao da objasnim devojci zasto vozim momka koga ne poznajem u Banatsko novo selo da gleda i kupi motor. Taj momak je Fi11, sada dobar drug sa foruma.

- Vozim Brankovom ulicom ka NBgu, i vidim na sred kolovoza momka u moto opremi, unezverenog. Brzo stajem, trazim pogledom motor (nije ga valjda neko oborio). Ispostavlja se da je to nas kolega endurac koji zapravo pretrcava ulicu, ide caletu da odnese lek (ili nesto slicno).

- Nailazim na saobracajnu nesrecu kod Vuka, u spicu: momak pretrcavao ulicu, kola ga pokupila i lezi u lokvi krvi na asfaltu. Stajem, palim 4 zmigavca i preprecavam celu traku, kako ga neko ne bi slucajno pregazio. Ostajem tu dok nije stigla hitna pomoc.

 

Bilo je jos situacija, ko ce svega da se seti. :-)

Ostalo mi je upecatljivo: vozim kroz Milentija Popovica kod Sava Centra, stizem nekog klinca na skuteru, koji vozi bez kacige. Vozim uporedo sa njim i derem mu se sto vozi sa golom glavom i naocarama za sunce.

Isto, vozim Tosinum Bunarom ka NBGu, nailazim na par koji vozi mali skuter, isto, gologlavi. Pocinjem na njih da vicem, a oni mi kazu da su sad nekad kupili skuter i da su bas krenuli kod Mileta u Biker House da kupe kacige. :-)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Ljetos sam pomogao liku na Vespi, vozim tako standardno i kraj puta covjek uzeo rastavlja Vespu, rasturi je, ja stanem i reko' treba li pomoc kad on: ''Imas li goriva'' a u mene strahota u rezervoaru, imam citav samo kad bas planiram dalje da vozim, i ja rekoh '' Imam nesto malo ali iskombinovacemo'' pogledam ja Vespu i ima nesto goriva i trebala bi da upali, sastavim mu karb, malo je na guranje u drugoj i upali malo i zatrza pa se odgurnem po malo i uspijem da je ozivim, vratim mu je a covjek zahvalan i presrecan, inace stariji lik vrv radio u inostranstvu pa dosao i vidim nema blage veze o mehanici. Tako sam se spasio da ne spremam rostilj i dosao taman da vrucee gurman2.gif:D

kazes Vespa, benzin - podseti me na...:lol: :lol: :lol:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Vracao se ja letos sa mora i na jedno 20 km pre Mostara,naletim na neku kamencinu, koja je izletela ispod tocka kamiona.Udario sam zadnjim tockom i isekao gumu. Stojim ja tako pored motora i gledam sta cu da radim.Guma isecena 4 cm, mora nova.

Naidjose dva motora i ljudi mi ponudise pomoc.Okrenuse oni neke telefone i nadjose mi gumu u mostaru. Sa jednim sam njegovum motorom otisao u Mostar po gumu ,a drugi je ostao pored mog da ga pricuva.

Kad smo stigli u Mostar, seli smo u neku kafanu gde su trebali, njegovi prijatelji da nam donesu gumu.

To cekanje se oteglo i kolega motorciklista ode davidi sta se desava, a ja sam ostao da cekam u kafani.

Cekao ja ko ludak sigurno jedno 2-3 sata a njega nema.Tek tada mi se javila neka neodredjena sumnja u sve to.

Pronasao ja neku slep sluzbu i otisao po motor.Hteo sam da ga dovezem u grad, pa da onda trazim gumu.Vec je bilo ikastno, pa sam mislio, da prespavam negde i ujutro da trazim gumu.

Kad smo dosli do motora, imao sam sta i da vidim.Braca skinuli upravljacku jedinicu, bocne plastike i retrovizor. Stari mi nisu dirali ali su odneli sav alat koji sam imao.

Eto i pored stvarno divnih iskustava sa kolegama po motoru, koje sam imao, za ovih 35 g,imam ijedno ovakvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Ljetos sam pomogao liku na Vespi, vozim tako standardno i kraj puta covjek uzeo rastavlja Vespu, rasturi je, ja stanem i reko' treba li pomoc kad on: ''Imas li goriva'' a u mene strahota u rezervoaru, imam citav samo kad bas planiram dalje da vozim, i ja rekoh '' Imam nesto malo ali iskombinovacemo'' pogledam ja Vespu i ima nesto goriva i trebala bi da upali, sastavim mu karb, malo je na guranje u drugoj i upali malo i zatrza pa se odgurnem po malo i uspijem da je ozivim, vratim mu je a covjek zahvalan i presrecan, inace stariji lik vrv radio u inostranstvu pa dosao i vidim nema blage veze o mehanici. Tako sam se spasio da ne spremam rostilj i dosao taman da vrucee gurman2.gif:D

kazes Vespa, benzin - podseti me na...:lol: :lol: :lol:

 

 

Haha, slicna situacija bila i kod mene 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

A šta vozi pauk?Enduro? :nanana:

Kad se već hvalimo: ja sam jednom pomogao pauku da se ne udavi u lavabou, izbacio sam ga van.

 

Živog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Vracao se ja letos sa mora i na jedno 20 km pre Mostara,naletim na neku kamencinu, koja je izletela ispod tocka kamiona.Udario sam zadnjim tockom i isekao gumu. Stojim ja tako pored motora i gledam sta cu da radim.Guma isecena 4 cm, mora nova.

Naidjose dva motora i ljudi mi ponudise pomoc.Okrenuse oni neke telefone i nadjose mi gumu u mostaru. Sa jednim sam njegovum motorom otisao u Mostar po gumu ,a drugi je ostao pored mog da ga pricuva.

Kad smo stigli u Mostar, seli smo u neku kafanu gde su trebali, njegovi prijatelji da nam donesu gumu.

To cekanje se oteglo i kolega motorciklista ode davidi sta se desava, a ja sam ostao da cekam u kafani.

Cekao ja ko ludak sigurno jedno 2-3 sata a njega nema.Tek tada mi se javila neka neodredjena sumnja u sve to.

Pronasao ja neku slep sluzbu i otisao po motor.Hteo sam da ga dovezem u grad, pa da onda trazim gumu.Vec je bilo ikastno, pa sam mislio, da prespavam negde i ujutro da trazim gumu.

Kad smo dosli do motora, imao sam sta i da vidim.Braca skinuli upravljacku jedinicu, bocne plastike i retrovizor. Stari mi nisu dirali ali su odneli sav alat koji sam imao.

Eto i pored stvarno divnih iskustava sa kolegama po motoru, koje sam imao, za ovih 35 g,imam ijedno ovakvo.

 

Auu brate mili, pa tebe bas ojadise od solidarnosti! Jesil im bar brojeve tablica zapamtio? Modele motora? Jesil prijavio policiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Vracao se ja letos sa mora i na jedno 20 km pre Mostara,naletim na neku kamencinu, koja je izletela ispod tocka kamiona.Udario sam zadnjim tockom i isekao gumu. Stojim ja tako pored motora i gledam sta cu da radim.Guma isecena 4 cm, mora nova.

Naidjose dva motora i ljudi mi ponudise pomoc.Okrenuse oni neke telefone i nadjose mi gumu u mostaru. Sa jednim sam njegovum motorom otisao u Mostar po gumu ,a drugi je ostao pored mog da ga pricuva.

Kad smo stigli u Mostar, seli smo u neku kafanu gde su trebali, njegovi prijatelji da nam donesu gumu.

To cekanje se oteglo i kolega motorciklista ode davidi sta se desava, a ja sam ostao da cekam u kafani.

Cekao ja ko ludak sigurno jedno 2-3 sata a njega nema.Tek tada mi se javila neka neodredjena sumnja u sve to.

Pronasao ja neku slep sluzbu i otisao po motor.Hteo sam da ga dovezem u grad, pa da onda trazim gumu.Vec je bilo ikastno, pa sam mislio, da prespavam negde i ujutro da trazim gumu.

Kad smo dosli do motora, imao sam sta i da vidim.Braca skinuli upravljacku jedinicu, bocne plastike i retrovizor. Stari mi nisu dirali ali su odneli sav alat koji sam imao.

Eto i pored stvarno divnih iskustava sa kolegama po motoru, koje sam imao, za ovih 35 g,imam ijedno ovakvo.

 

 

Uvek je veliko pitanje kako da se postaviš prema ljudima koji ti ovako "srdačno" ponude pomoć. 99% bajkera su pošteni i stvarno žele da ti se nadju u nevolji, ali u svakom žitu ima kukolja. Lagano su mogli ceo motor da ti odvezu na nekom kombiju ili kamiončetu dok te je onaj pacov zamajavao. Verujem da je ovo jedan jako redak slučaj, pa ipak bih verovao drugom bajkeru na reč ako bih se našao u situaciji da zavisim od njega. Bitna je i procena tog lika koji ti nudi pomoć, mada ni tu nikad nisi siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Овом приликом бих се јавно захвалио колеги @foxmolder- у који ми је понудио помоћ да уместо мене однесе главу мотора и цилиндре у фирму "Цуби" и све ово уместо мене одрадио у Новом Саду. Још ми је направио и нови навој и нову матицу за ону осовину на мењачу.

Све то мене није коштало ни динар а није баш да се није радило: одрађен је навој и матица, глава мотора је растурена, испескарена, премерена и поравната одоздо, измерени цилиндри. И то све гратис... :aha: :aha: :aha:

 

Ето, такав је наш @foxmolder... 0020.gif0030.gif0038.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@Sr3ck0

Svaka cast, zaista puno aktivnosti za jednog 99-to godisnjaka! :stabre::lol:

 

Ovom prilikom mu cestitam rodjendan, na danasnji dan nas kolega puni tih 99 godina! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Pozdrav svima sa foruma.

Koliko se sećam,pre 25-30 godina bila je jedna mnogo lepa akcija preko AMSJ.Zvala se DRUG NA DRUMU.Čak se sećam, da mi je i otac pričao, da su postojale nalapnice, na kojima je to pisalo, a lepile su se na vozila.Ne znam da li to i danas ima.Ako nema toga danas, evo jedne stare-nove ideje.Ideja je,da članovi ovog sajta, sa nazivom sajta i sa dodatkom ovog naziva "DRUG NA DRUMU" na srpskom i engleskom, mogu negde,preko moto-skupova ili moto-klubova da nabave ovakvu nalepnicu.Ja bih je rado imao na mojim kolima, pa kad nekom stanem,radi pomoći, dotični može biti siguran,da mu je stao neko, ko mu želi stvarno pomoći, a ne kao u onom ružnom iskustvu bajkera, u Mostaru.Neka ovo bude poziv svim forumašima i moderatorima, svim ljudima dobre volje, da daju ideje, kako bi smo ovo mogli da sprovedemo u delo.

Da se ne hvalim, da li sam u gradu ili van grada, pešak ili sa vozilom, obavezno stanem.Znam kako sam se ja osećao,kad mi je par puta, crkao filter za gorivo,pa se zapušile dizne na Mitsubishi Coltu, a baš tada niko nije stao da me pita,da li mi je potrebna pomoć.Ovom prilikom, želim da se zahvalim,mada je bilo davno, (pre 10 godina), ekipi saobraćajne policije, na 50 km ispred Novog Sada,sa vozilom Mitsubishi Lanser, koje je stala da me pita da li mi je bila potrebna pomoć.A stao sam na sred puta,noću, oko 3 sata posle ponoći,da se odmorim, od premora, i ne znajući gde je prvi parking.Uputili su me na prvi parking, koji je bio na samo 1 km ispred mene.Nekoliko puta sam šlepovao neka vozila,jedino nema iskustvo sa šlepovanjem motocikla, što je fala Bogu , dobro da se niko , na koga sam do sada nailazio, nije na taj način namučio.Ja sam od onih vozača,koji u svom gepeku,vuku pola radionice,od alata do raznih sitnica,koje mogu da zatrebaju.Ne mora svako da razmišlja kao ja, pa zato i mislim,da treba čoveku pomoći, zato što mu treba pomoć, a ne zato što to treba neko da vam vrati.Pozdrav svima.Živeli i preživeli.0takoje.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Dame i gospodo, administratori i forumasi,sta mislite o ideji, o nalepnici DRUG NA DRUMU? :neznam::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Kao bilo kakva ideja, ovo moze da se iskoristi na dobar ili los nacin. Evo meni pada na pamet da bi neko mogao da uzme jednu tu nalepnicu i da zalepi na motor, a onda da je koristi kako bi ulio poverenje mogucim "zrtvama".

 

Mozda kad bi se malo doradilo moglo bi da se napravi nesto, evo moj predlog.

Nalepnica ostaje ista, ime "DRUG NA DRUMU" na srpskom i engleskom, ali tu da se doda ime moto-kluba koji dodeljuje nalepnicu. Nalepnicu ne bih mogao svako da dobije odmah, vec da kad neko nekom ucini dobro delo, ta osoba u znaku zahvalnosti ode do moto-kluba, popuni neki formular gde bi naveo osnovne podatke, tipa ime, adrese, broj telefona, i ime dobrocinitelja.Onda on dodeli nalepnicu svom dobrocinitelju, ako dobrocinitelj to zeli. Ako dobrocinitelj vec ima nalepnicu onda nista. Na ovaj nacin bi se moglo mnogo lakse uci u trag u slucaju da neko iskoristi svoju nalepnicu u necastan nacin.

 

Inace zamisao nije ti losa :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

.

.

.

Inace zamisao nije ti losa :takoje:

 

Al' si ga zakomplikovao! Malo paranoično.

 

Kad ti zatreba pomoć, prihvatićeš je i od "crnog djavola", k'o što narod kaže. Ako mogu da pomognem nekome ko traži pomoć, uradiću to i bez silne administracije, formulara, zahvalnica,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Vraćamo se ja i moja žena sa puta :moto3: i naiđemo na situaciju ,gospođica-gospođa :hej: menja gumu auto sklizno sa dizalice ja joj naravno pomognem ,gospođica- gospođa mi ljubazno zahvali :Olja:.I tako ja i moja ženče nismu pričali dva tri dana :rat3::rat2::maloljut:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Kao bilo kakva ideja, ovo moze da se iskoristi na dobar ili los nacin. Evo meni pada na pamet da bi neko mogao da uzme jednu tu nalepnicu i da zalepi na motor, a onda da je koristi kako bi ulio poverenje mogucim "zrtvama".

 

Mozda kad bi se malo doradilo moglo bi da se napravi nesto, evo moj predlog.

Nalepnica ostaje ista, ime "DRUG NA DRUMU" na srpskom i engleskom, ali tu da se doda ime moto-kluba koji dodeljuje nalepnicu. Nalepnicu ne bih mogao svako da dobije odmah, vec da kad neko nekom ucini dobro delo, ta osoba u znaku zahvalnosti ode do moto-kluba, popuni neki formular gde bi naveo osnovne podatke, tipa ime, adrese, broj telefona, i ime dobrocinitelja.Onda on dodeli nalepnicu svom dobrocinitelju, ako dobrocinitelj to zeli. Ako dobrocinitelj vec ima nalepnicu onda nista. Na ovaj nacin bi se moglo mnogo lakse uci u trag u slucaju da neko iskoristi svoju nalepnicu u necastan nacin.

 

Inace zamisao nije ti losa :takoje:

Ovo je previse komplikovano.Ja sam zato i rekao,da bi se nalepnica nabavljala preko moto-klubova.Moto-klubovi imaju uvid u svoje clanstvo.Zasto bi se neko obavezivao,da odlazi u neki klub i pise bilo kakvu pohvalu? Ako neko zeli nesto da zloupotrebi,njega ni nalepnica nece spreciti da to cini,a s druge strane,ja nekom pomazem,jer to zelim,a ne da bi me neko negde hvalio.Moja je zelja da ta nalepnica pomogne i ljudima koji dolaze u Srbiju,da bar na neki nacin,osete malo naseg gostoprimstva i ljudske pomoci.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Bopkon51 ovo smo pravili i još jednu..

 

japazim10.jpg

 

 

 

Na kraju je štampano motocikliste.. a bilo je i glasanje

 

http://forum.bjbiker...ice-bezbednost/

 

Bilo je ješ nekolkio tema na ovu temu.. meni još uvek stoji na kolima i nova i stara nalepnica.. u dva navrata su štampane po 1K komada činimi se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Da li neko zna,da li u Kragujevcu i u kom moto-klubu, bi mogla bilo koja nalepnica,da se nabavi ili kupi?Pozdrav. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

- Vozim Brankovom ulicom ka NBgu, i vidim na sred kolovoza momka u moto opremi, unezverenog. Brzo stajem, trazim pogledom motor (nije ga valjda neko oborio). Ispostavlja se da je to nas kolega endurac koji zapravo pretrcava ulicu, ide caletu da odnese lek (ili nesto slicno).

 

 

Sad te nadjoh ` tico. Jes sve kako si rekao, cujemo se preko message da pijemo kavu :))))

 

PS Cale je bio opako bolestan, sada je sve oke:) A toliko sam jurio da sam cbr-a uter`o izmedju dva drveta nisam ni copavu stigao da spustim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja