Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2013

Recommended Posts

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

Koliki uticaj ima sartno mesto, da li je krenuti napred prednost ili hendikep, ili zavisi kakva je podloga na specijalu?

Gadno je otvarati stazu i voziti prvi zbog navigacije. Nije fino ni voziti po razrovanoj stazi po kojoj su svi projasili i ostavili tragove.

Ja bi rekao medju prvih 10, ali ne prvi da je najbolja startna pozicija. :stabre:

 

Hvala. a ako sam dobro shvatio startuju po redosledu sa predhodne etape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Generalni plasman:

 

Bike Marathon 0 to 450 CC

 

8. 109 SAGHMEISTER (SRB) KTM

 

Generalni plasman:

 

65 109 SAGHMEISTER (SRB) KTM 047:51:36 10:04:37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

"KTM pravi probleme - Torsten na potezu !

.

Dakar ne bi bio to što jeste, kada se ne bi maksimalno igrao sa živcima i golom fizičkom snagom svakog od učesnika. Prethodni 11 dan u Fijambali, za Gabora Sagmajstera prošao je neočekivano dobro, ali je zato 12 dan umalo preseo jedinom preostalom predstavniku Srbije na martonskom reliju u Južnoj Americi, jer su automobilisti ispali još pre 11 dana.

 

Sagmajster je uveliko u kampu i odmara, ali zato Kajzer Torsten i njegova ekipa mehaničara imaju pune ruke posla, jer KTM pokazuje iste znake slabosti kao i prošle godine kada je petog dana u potpunosti zakazao.

- Odličan ritam, sve je išlo kako treba, vozio sam po dubokom pesku i naravno držao gas, jer drugačije i ne može da se vozi u takvim uslovima i paf. Ugasio se motor iz čista mira. Kada je motor prestao da radi kad mi srce nije stalo. Čitav svet mi se srušio. Nisam mogao da verujem, zar opet isto, da otkaže motor. Na 50 kilometra od cilja brzinskog ispita u jednoj rupi, okolo mene sve pesak i „on“ ne radi. Probao sam da ga upalim, ali ni da čuje – govori Sagmajster, a u glasu mu se čuje, neverica, da se sve to ponovo dogodilo, iako je to več prošlost.

Sagmajster nije od onih što se predaju, već sasvim suprotno.

- Krenuo sam da spajam žice, da probam na razne načine, da ga „oživim“. Nema kontakt uopšte, onda sam ga protersao i dobio je struju, stisnuo sam starter i proradio je. Sam Bog ga je „upalio“. Odmah sam nastavio dalje i na cilju brzinca, prilikom upisa, opet se ugasio, ali su me posle toga pogurali momci iz lokala i motor je upalio. Stigao sam do kampa i to sada više nije moja briga. Sada Torsten stupa na scenu i verujem da će sve biti još tokom noći sređeno. Ja posle svega idem da se lepo najedem, da ne bih smršao i naravno razvučem šator, kako bih se odmorio – zaključio je javljanje Sagmajster.

Do glavnog grada Čilea i ciljne rampe, ostalo je još dva dana, a Dakar se po starom dobrom običaju surovo igra i neslano šali sa svim učesnicima, pa i sa našim gigantom iz Subotice. Ali, najlepše od svega je što svi oni nenormalno vole Dakar i maksimlano su podlegli njegovom uticaju. Praktično u pitanju su ovisnici, koji ne žele da se „skidaju“, naprotiv..."

 

izvor: http://plumrace.com

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Na eurosport i na 1 i 2 kad prebacim u 21h kako sam cuo da bude a ono prc, nema a cini mi se da je na RTS-u samo izvjestaj ili grijesim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Na eurosport i na 1 i 2 kad prebacim u 21h kako sam cuo da bude a ono prc, nema a cini mi se da je na RTS-u samo izvjestaj ili grijesim?

 

Imas obicno oko 19:30h na Eurosportu uzivo ukljucenje i oko 24h pregled dana!0takoje.gif A, na RTSu isto oko 00-00:30h! 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ako se dobro sećam, Gabor je izjavio da ima brdo rezervnih delova... Samo da stignu sve da srede na mašini na vreme.

 

Jedan detalj u vezi delića opreme motora (uopšteno na Dakaru), pročitao sam to i u knjizi "chasing dakar" ali nisam shvatio izbiljno...

Oni ladno stvarno koriste sunđeraste gripove! Mene su kidale ruke sa sunđerima, kao imaš bolju kontrolu jer bolje osećaš motor... Jeste ovo možda glupa sitnica ali jbt pored sve muke i to... Milioniti put kapa dole.

 

bp22.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Danasnja etapa Copiapo - La Serena pocece relativno kasno zbog, njima poznate a takmicarima nepoznate, guste magle tipicne za ovaj predeo. Prvi deo etape bice kamenit, dok druga trecina bice dine, poslednje na ovom Dakaru. Sledi mala vezna deonica a onda duga i siroka staza sa po kojim skrivenim kamenom. Sve je jos otvoreno na 441km dugom specijalu. Nadamo se da ce se Gabor javiti pre starta ako uspe.

 

 

Prvi takmicari, motori i kvadovi, bi trebalo da su na veznoj deonici. Prvi startuju na specijal u 09:30 (13:30 po nasem vremenu).

Gabor bi trebalo da startuje kao 73. u 10:28 (14:28 po nasem vremenu).

 

 

sa Dakar Srbija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja