Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2013

Recommended Posts

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

A da ne pričamo o poziciji? Taman se opustio i lepo ga je krenulo. Opušten može napraviti bolji rezultat. Ja mislim da je veći užitak imati svog takmičara do poslednjeg kilometra relija. Prošle godine mi je bilo šugavo da pratim posle petog dana, kad je Gabor odustao. Kako god vozio, makar ga i na leđima nosio, samo da prođe kroz cilj !!!!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Slažem se! Veliki je uspeh prvo dospeti a posebno završiti ovakav reli. Važno je da se spase od težih padova i povreda. Ako može u prvih 50 ravno je pobedi na Dakaru. Ali opet kažem: važno je da ne odustane. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ako je verovati ovoj francuskinji koja iz nepoznatog razloga čita komentar na Engleskom, Despres je dobio 15min. kaznu i nalazi se 24 min. iz lidera t.j. oko 6. mesta. S obzirom, da je i ona deo ovog jadnog i bednog medijskog pokrivanja Dakar-a ne bih je uzimao zdravo za gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ako je verovati ovoj francuskinji koja iz nepoznatog razloga čita komentar na Engleskom, Despres je dobio 15min. kaznu i nalazi se 24 min. iz lidera t.j. oko 6. mesta. S obzirom, da je i ona deo ovog jadnog i bednog medijskog pokrivanja Dakar-a ne bih je uzimao zdravo za gotovo.

 

15 minuta za promenu agregata koji je uzeo od Dobrovskog i verovatno još 15 minuta za današnje postavljanje potpunog novog agregata,a možda i 30 minuta, nisam siguran

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Evo kako izgleda tabela na zvaničnom sajtu jutros. Ne znači da neće da se promeni do večeras ili sutra ujutru:

 

6I8B6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5254 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

:lol: :lol: :lol: Sorry za off. ;):zdravo:

 

bosanski-predstavnik.jpg

 

A znas li kako si ti nastao? takodje sorry za off

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

@BRACO

Ja sam rodjen u Bosni, ziveo sam u Bosni i dosta rodjaka i prijatelja imam u Bosni. :takoje:

 

Opusti se i ne shvataj nista licno. :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ima par stvari koje ne znam kako funkcionišu na Dakaru... u toku trkačkog dana imaš specijale i deonice koje spajaju specijale... samo se specijale mere? (pitanje)... Ljudi kreću rano i ceo dan peglaju. Moje je pitanje, kada jedu? Dal je ona varijanta polupansion (dorucak i vecera) ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ima par stvari koje ne znam kako funkcionišu na Dakaru... u toku trkačkog dana imaš specijale i deonice koje spajaju specijale... samo se specijale mere? (pitanje)... Ljudi kreću rano i ceo dan peglaju. Moje je pitanje, kada jedu? Dal je ona varijanta polupansion (dorucak i vecera) ?

 

1.mere se specijale

2.jedu kad stignu(kad toče gorivo i sl.)

3.polupansion(ujutru u kampu dobiju doručak,energetske table i napitke nose sa sobom za ceo dan ,a uveče ako stignu na vreme dobiju večeru)

 

Nego juče nije bilo asistencije vozačima na kraju dana. Spavali su u nekoj školi na podu i kako sam razumeo bilo je veoma zabavno,ono hrkanje ,prdenje ,smrdenje i ostale čari (kao u JeNeA)1lol.gif

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3266 postova
  • Lokacija: Debrc

Ima par stvari koje ne znam kako funkcionišu na Dakaru... u toku trkačkog dana imaš specijale i deonice koje spajaju specijale... samo se specijale mere? (pitanje)... Ljudi kreću rano i ceo dan peglaju. Moje je pitanje, kada jedu? Dal je ona varijanta polupansion (dorucak i vecera) ?

 

Postavlja se i pitanje kako obavjaju fizioloske potrebe. Zamislite specija od 600 km vozi se ravna deonica, auto, brzina preko 150 km/h, trba stati, skinuti pojaseve, izaci..obaviti sta treba pa obrnutim redosledom ponovo uhvatiti tempo a razlika u generalnom 3 min. Uz to niste Peterhanzel nego Juta Klajsmit. Pre desetak godina dok se vozilo u Africi a specijali od 400-500 km bili redovni a poneki i preko 900 km, citao sam u nekom auto casopisu da je Sleser koristo pampers a bilo je i drugih prirucnih sredstava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja