Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2013

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Na Euro-Petrol pumpi , koja se nalazi u mojoj blizini , i na kojoj sipam gorivo , a koja je generalni sponzor naseg predstavnika Dakar relija , ima veliki bilbord sa likom i prilikom :) Gabora . Sve sa motorom (u voznji) . Danas sam video da su na mesto broja postavili njegov ciljni broj (za ovu godinu) : 61 ! :) Da se zna !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Stvarno smo svim srcem navijali za Gabora!!! Nije nikakvo cudo sto je sve proslo dobro. A sad odoh konacno u krpe, k'o covjek, necu da psujem pikado, bocanje, bilijar i sve ine sportove koji su morali biti prikazani u "normalnim" terminima. Mada mi je palo na pamet kako je jos dosta nas pored tv-a, grcevito prebacivalo kanale i cekalo naseg heroja. Kao neki zavjerenici. Ima i to svoje cari!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Neshvatljivo je da pored toliko tv kuća i toliko sportskih kanala niko nije uvideo da je ljudima zanimljiv Dakar reli. Da nije ne bi uspeo da opstane sve ove godine. Tim pre što imamo uspešnog takmičara kojeg su i njegove kolege zavolele.

Ali važnije su četiri novogodišnje skakaonice jer tu nećemo imati svog predstavnika ni za dvesta godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ma tuga je sto smo cak i svog novinara imali tamo a prilog njegov od 2 min svakog treceg dana ... na dnevniku bitno sta uradila barsa ili bajern a za nase nema veze ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Fudbal ne pratim i ne volim. Ipak mogu da razumem kad ga forsiraju jer od njega žive sve sportske televizije, ali ne razumem forsiranje sportova koje baš niko ne gleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Sutra u 17:40 Aerodrom Nikola Tesla, Gabor stize sa ekipom... Idemo da ih docekamo!!!!!

E jbg, ima nas koji radimo :(

 

Možda će kasniti JAT avion :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

 

 

 

"Mark Zakinski novinar RTV Vojvodina, dok u Santjago de Čileu čeka let za Limu, a onda pravac Evropa, preko Holandije do Budimpešte, kako bi se vratio kući sa Dakara, o istom iz prve ruke, iz duše, prepun utisaka, moćnih emocija slovi. Napomena, dok Gabor, Marko, Robert i Peđa uveliko lete put Srbije, Zakinski zbog reda letenja povratne karte, mora da čeka...

 

61 priča, a možda i više...

 

 

Gabor Sagmajster je uspešno okončao još jednu južnoameričku misiju! Odoleo je izazovima peruanskom feš-fešu, pustinji Atakama, visinama i teško prohodnim stazama Anda, kao i isušenim rečnim koritima Argentine. Naravno, i ogromnim vrućinama, pošto je na ovoj hemisferi sada leto.

Baš zbog glavne turističke sezone sa velikim izazovima bila je suočena i prateća ekipa bajkera iz Subotice. Lima i Santijago nisu bili veliki problem, jer je smeštaj u tim gradovima unapred bio rezervisan. Pravi izazovi su bila ostala mesta u Peruu, Čileu i Argentini. S obzirom da smo svi, kao i Gabor uspesno i čitavi – istina, neki bez zuba – završili ovu južnoameričku avanturu, znači da smo položili jedan veliki ispit.

Da li može ovo putovanje da stane u 61 priču? Teško. Prešli smo preko 6500 kilometara, što mu dođe blizu 500 kilometara dnevno. Za sada su utisci još uvek sveži, i memorijske kutije u glavama još nisu složene, ali kada se i to uradi, siguran sam da ćemo svi zajedno biti bogatiji za više od 61 priče. Neka taj broj ostane zaštitni znak subotčkog diva za ovu godinu. Zaslušio je slavu, pošteno se za nju potrudio.

Mi smo bili tu da mu olakšamo fizički i psihički teške trenutke, da ga ohrabrimo na kraju svake specijale, prenesemo pozdrave od prijatelja, poznanika i fanova. Mi smo bili kopča između Gabora i ljudi u Srbiji. Trudili smo se koliko smo mogli, koliko su nam uslovi to dozvoljavali. Bar ja tako gledam na stvari. Uz razne obaveze koje smo imali, ipak smo uspeli i da upoznamo veoma interesantne, zanimljive i ljubazne ljude na ovom našem velikom putovanju, kao i da vidimo predela koja većina nas može da vidi samo na razglednicama, ili na malim ekranima (bilo televizije ili monitora).

Hvala Biliju za iscrpne informacije o Južnoj Americi i vožnji, Marku na vedrom duhu i provodažijanstvu, Robiju na veoma korisnim razgovorima, i naravno Peđi bez koga ne bih mogao ni jedan izveštaj da pošaljem Radio-Televiziji Vojvodine. Od polaska sa Beogradskog i Budimpeštanskog aerodroma, pa do povratka na ista mesta cela ekipa je skoro obišla Zemljanu kuglu. Falio nam je samo nekik hiljadu-dve kilometara za to. Kada se sve sabere, višestruko se isplatilo ovo putovanje. Na kraju, hvala i našim porodicama koje su istrpele naše tronedeljno odsustvo od kuće. "

izvor: http://www.plumrace....-let-za-....php

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nas par je bilo na dočeku Gabora Sagmaistera... atmosfera fenomenalna, još uvek se po njima vidi da ih drži adrenalin Dakara ...

 

Notorios & Enduro princeza :lol: (Misha_f)

 

resized_IMAG1080.jpg

 

Zextreme...

 

resized_IMAG1081.jpg

 

resized_IMAG1082.jpg

 

Samo što nije...resized_IMAG1083.jpg

 

resized_IMAG1085.jpg

 

resized_IMAG1086.jpg

 

Stigao je...

resized_IMAG1087.jpg

 

resized_IMAG1088.jpg

 

resized_IMAG1089.jpg

 

resized_IMAG1090.jpg

 

resized_IMAG1092.jpg

 

resized_IMAG1095.jpg

 

resized_IMAG1098.jpg

 

resized_IMAG1099.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

"Gabora Sagmajstera i prateću ekipu u povratku sa 35. Dakara relija, koji je uspešno završio, na beogradskom aerodromu Nikola Tesla, po starom dobrom običaju dočekala je vesela družina, najzagriženiji deo onih koji su prethodnih 20 dana pomno pratili svaku novost iz Južne Amerike.

 

- Slobodno mogu reći da je ovo bio najteži Dakar do sada na kojem sam učestvovao, tako da ostvareni plasman definitivno smatram uspehom. Bilo je žestoko od prvog do poslednjeg dana, zahvaljujući organizatoru, koji ovoga puta nije imao milosti. Peru je ispao najteži, kada sada razmislim. Čak su Fijambala i Atakama bili više nego podnošljivi. Kada mi je 12 dana stao motor, nije mi bilo dobro, a ispostavilo se posle da je pukao akumulator. Predmet od 50 – 60 evra, koliko vredi da mi uništi čitav trud. U svakom slučaju sad smo kući, osećam se dobro, nisam imao nikakvih ozleda i što je bitno ozbiljno sam smanjio kašnjenje u odnosu na vodećeg. O Dakaru 2014 uveliko razmišljam, a sada je vreme za slavlje - rekao je Sagmajster.

Sinovi Sabolč i Ričard zaduženi su da oca Gabora transferišu u rodnu Suboticu, gde je doček u krugu porodice i prijatelja uveliko spreman. "

 

http://www.plumrace.com/zestoko-od-prvog-do-poslednjeg-dana.php

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

jos jednom BRAVO za Gabora ! ali , BRAVO i za one koji su ga docekali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Gabore, SVAKA CAST!!! Zao mi je sto nisam mogao da dodjem na aerodrom da ti cestitam uzivo, ali bice prilike :zdravo: :zdravo:

 

Znamo da voziš Afriku, izostanak je opravdan i nije ti zamereno :P :P :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja