Jump to content

Moto Zajednica

Cafe Racer kultura

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

@Biker-Boy

 

Za ovakav Cafe Racer  ( BMW ) tvoja cifra ide X3. ;)

maaaaa.....opet je i dalje samo BMW..... :) ,i nista vise....nema on notu elegancije,vitkosti,srazmernosti velicine...koja je nephodna za CR ;)  preglomazan neuskladjen.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Znam, ali ima nekih stvari koje jednostavno ne treba dirati. Kao što je legendarna forka  :popovanje:

 

p.s. Ovaj dukac je zlo!!!  :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bez motora.

0b3b91faa65c7aa0cb336f6c407bd877.jpg

5acc614bcbf220e8640fd52fdb55a521.jpg

b05512b11c949745b53e4a0f4c0eec4a.jpg

cd947372553717f7ca5760b2e2505182.jpg

aae16ce613f89fafd0cfb74680284cb6.jpg

7532254c7e05d760b8c6ff0a74973b86.jpg

 

Designed and manufactured by Graham Butler Hard-Up based in Sussex, England, the Savage chassis is inspired by the geometry of the GSXR Slingshot (the second generation of the Suzuki GSX-R 750, model 1988, 1989 and 1990 carburetors slingshots).

 

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, šta mislite koji motor je najbolja osnova za pravljenje jednog ovakvog starovremenskog, da ne kažem Vintage motora. Ne mora da bude tačno po pravilima Cafe Racer stila, ali da ima taj šmek, mislim ni Brat nije loš ili mešavina tako tih.

 

Ovde mislim na dostupnost motora kao osnove kod nas( Honda CB?) i delova za agregat i slično. Da ne izađe skuplja dara nego mera(mislim na kupovinu fabričkih replika koje istina nisu CR već podsećaju ali su sasvim ok i polovni koštaju manje nego zezanje sa poručivanjem "nemoguće naći" delova.

Znam da u taj motor treba da se uloži mnogo živaca i vremena(uz sveopšte prisutno znanje) tako da na kraju koštaju puno više nego što je neko kad ih kupuje(ako se ikad prodaju) voljan da plati, ali to bi i onako bio motor za uživanje. Ili Vespa ili to(mada ovo prvo je praktičnije i jeftinije)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Nesto novije, bez puno filozofije.  :moto3:

 

65608747404278147404.jpg

Giuliari sediste ......iz vremena moje mladosti.... :) .tada jako popularno a vidim....vraca se polako :takoje: a jos....ako se ukljuci i 

Tomaselli  rucice i guvernala pa na kraju cele price i neki dobaaaaar Marving za izduv e onda ......sreci nema kraja .....ih te lepe 70 i 80 god,, :jee1::sampion: :sampion:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@srbenda

 

Kako sto si i sam napisao to su Cafe raceri nase mladosti kad sma i ja imao na GS 850 G sa Giulirary sjedistem, Marvingom 4u1 i Fehlingov cafe racer upravljac koji sam  kasnije opet zamjenio sa originalnim zbog tezine motora i laksim manevrisanjem u gradu. ;)

 

cPzEpE7.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja