Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2013

  

39 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija vam odgovara u Maju 2013. god. ?

    • Francuski Alpi
    • Spanski i Francuski Pirineji
    • Sardinija
    • Schwarzwald i Vogesi
    • Ponovo Piccolo Principe na Garda jezeru
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 27.04 - 05.05.2013
    • 04.05 - 12.05.2013
    • 11.05 - 19.05.2013
    • 18.05 - 26.05.2013
    • 25.05 - 02.06.2013


Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svima a pogotovu za tebe Milose i sve cestitke na ulozenom trudu za sve napred navedeno.Da imam motor bilo koja od navedenih destinacija bi dolazila u obzir,sto s mene tiche.Ovako,buduci da ga nemam,navijam za Barselonu,datum je nebitan,koji god da odaberete,eto me sa mojom lepsom polovinom.U vezi toga me samo zanima,da li pored motora postoji i mogucnost najma pratece opreme,mislim na kacige odela i ostalo i koliko bi to kostalo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pozdrav svima a pogotovu za tebe Milose i sve cestitke na ulozenom trudu za sve napred navedeno.Da imam motor bilo koja od navedenih destinacija bi dolazila u obzir,sto s mene tiche.Ovako,buduci da ga nemam,navijam za Barselonu,datum je nebitan,koji god da odaberete,eto me sa mojom lepsom polovinom.U vezi toga me samo zanima,da li pored motora postoji i mogucnost najma pratece opreme,mislim na kacige odela i ostalo i koliko bi to kostalo ?

 

Hvala ti na zahvalnosti ,ali si mene pomesao sa Milanom (BMW K1200R).On je zasluzan za sve ovo.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA varadero 1000

Milane i ovaj hotel je skroz ok ,kao i svi koje si predlozio.

Meni licno svaki od njih odgovara ,jer u mestima gde mi spavamo tesko da ima loseg hotela ili smestaja.Moze samo da bude manje ili vise dobar,a los tesko.Iz tog razloga po meni je jedina poenta naci najbolji odnos cena-kvalitet.

Meni licno je mnogo bitnija stvar ,ruta po kojoj treba da vozimo.To treba napraviti da bude lepo ,zanimljivo i za svaciji ukus po malo.Da na toj ruti ima svega po malo .Da je prvenstveno dobar put,da ima lepih krivina,da je lepa priroda i okruzenje,da ima kafana pored puta itd.Takodje treba napraviti Optimalan broj kilometara po danu,da ne bude ni mnogo ,a ni malo.Jer ako treba da vozim ceo dan da mi otrne dupe i da dodjem u hotel slomljen,mislim da ni to nije poenta.Ja prvenstveno idem da uzivam ,a ne da se gadjam kilometarskim ciframa.

E to sve treba uklopiti u zelje dvadesetak ljudi,sto ni malo nije lako.

 

 

Milose ja sam jedan od retkih koji su oba puta bili na oba putovanja sa Milanom i jedno je sigurno da on to organizuje do perfekcije i sto se tice cene,marsuta koje su predivne. Tako da za to nebrini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

@ Milos

 

100 % moje razmisljanje, sigurno necemo praviti neke dnevne ture od po 500 km od 8 - 20 h, Jer tura od 400-500 km u Austriji je kao tura od 800-900 km u Srbiji, sto se tice napora.

Prosecna dnevna trura je oko 280 - 320 km. Tu moze sve da se ubaci, kafica, klopa, zezanje druzenje a i neka fotografija.

Uglavnom pocinjemo prvi dan posle dolaska na cilj sa opustenom turom od oko 230 - 250 km, da bi iducih dana drzali neki prosek od oko 300 km. Za rezervu drzim uvek jednu jaku turu od oko 400 - 450 km u navigaciji, koja moze da se vozi ako svi to zele. To je dugacka tura sa pojacanim tempom. Grupa sa Garda jezera zna o cemu pricam, onaj legendarni Cetvrtak preko Passo Maniva gde nas je i sneg uhvatio i gde je bio bas ostar tempo voznje, ali to manje vise, ako grupa to zeli.

 

Pre polaska cu postaviti sve ture na net koje mogu da se prenesu na navigaciju, tako da svako ima turu ako to zeli. Naravno ce ture biti i slikovito najavljene kao ove sa Garda jezera:

 

Garda2Dolomitizoom5.jpg

 

Garda2Dolomiti.jpg

 

Garda2Dplomitizoom2.jpg

 

Ali to polako sve u svoje vreme.

 

Sada je faza da nadjemo sto bolji smestaj za nasu grupu, a da to bude podnosljivo za novcanik. Posto putujemo van sezone u Maju, mislim da ce mo imati dosta lepih i povoljnih mogucnosti.

 

Posto vidim u statistici da je interesovanje najvece za Francusku i Schwarzwald, zadnjih dana se vise koncentrisem na taj region. Pirineje ne moram ni da pretrazujem, posto mi je to kao domaci teren, Sardinija nije popularna u glasanju tako da tamo i ne trazim. Garda jezero je na zadnjem mestu, a i tu je jasna situacija, tamo ima 3-4 ekstra hotela sa niskom cenom, ali nazalost ove godine nije popularno na glasanju, sto ne znaci da nebi mogli da trazimo i neke hotele u Alto Adige ( juzni Tirol ) za prva 4 ili zadnja 4 nocenja, posto je region sa italijanske strane planina uvek pouzdaniji sto se tice vremenskih uslova nego severna strana Tirola ( Austrijski deo ).

 

Molim za vas komentar i za ovaj zadnji tekst po pitanju Alto Adige 4 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Milane i ovaj hotel je skroz ok ,kao i svi koje si predlozio.

Meni licno svaki od njih odgovara ,jer u mestima gde mi spavamo tesko da ima loseg hotela ili smestaja.Moze samo da bude manje ili vise dobar,a los tesko.Iz tog razloga po meni je jedina poenta naci najbolji odnos cena-kvalitet.

Meni licno je mnogo bitnija stvar ,ruta po kojoj treba da vozimo.To treba napraviti da bude lepo ,zanimljivo i za svaciji ukus po malo.Da na toj ruti ima svega po malo .Da je prvenstveno dobar put,da ima lepih krivina,da je lepa priroda i okruzenje,da ima kafana pored puta itd.Takodje treba napraviti Optimalan broj kilometara po danu,da ne bude ni mnogo ,a ni malo.Jer ako treba da vozim ceo dan da mi otrne dupe i da dodjem u hotel slomljen,mislim da ni to nije poenta.Ja prvenstveno idem da uzivam ,a ne da se gadjam kilometarskim ciframa.

E to sve treba uklopiti u zelje dvadesetak ljudi,sto ni malo nije lako.

 

 

Milose ja sam jedan od retkih koji su oba puta bili na oba putovanja sa Milanom i jedno je sigurno da on to organizuje do perfekcije i sto se tice cene,marsuta koje su predivne. Tako da za to nebrini

 

Nisi me razumeo ,ne brinem uopste ,nego ne mogu vise da se povatam sta je gde i sta je sta.

Hocu reci ,meni i supruzi je bitno samo da je hotel cist i uredan ,a mislim da prljavih i neurednih tamo i nema.

Tako da se ja za smestaj i Milanov izbor ni najmanje ne brinem.O rutama takodje ne razmisljam jer znam da tamo ne moze da ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

@ Milos

 

100 % moje razmisljanje, sigurno necemo praviti neke dnevne ture od po 500 km od 8 - 20 h, Jer tura od 400-500 km u Austriji je kao tura od 800-900 km u Srbiji, sto se tice napora.

Prosecna dnevna trura je oko 280 - 320 km. Tu moze sve da se ubaci, kafica, klopa, zezanje druzenje a i neka fotografija.

Uglavnom pocinjemo prvi dan posle dolaska na cilj sa opustenom turom od oko 230 - 250 km, da bi iducih dana drzali neki prosek od oko 300 km. Za rezervu drzim uvek jednu jaku turu od oko 400 - 450 km u navigaciji, koja moze da se vozi ako svi to zele. To je dugacka tura sa pojacanim tempom. Grupa sa Garda jezera zna o cemu pricam, onaj legendarni Cetvrtak preko Passo Maniva gde nas je i sneg uhvatio i gde je bio bas ostar tempo voznje, ali to manje vise, ako grupa to zeli.

 

Pre polaska cu postaviti sve ture na net koje mogu da se prenesu na navigaciju, tako da svako ima turu ako to zeli. Naravno ce ture biti i slikovito najavljene kao ove sa Garda jezera:

 

Garda2Dolomitizoom5.jpg

 

Garda2Dolomiti.jpg

 

Garda2Dplomitizoom2.jpg

 

Ali to polako sve u svoje vreme.

 

Sada je faza da nadjemo sto bolji smestaj za nasu grupu, a da to bude podnosljivo za novcanik. Posto putujemo van sezone u Maju, mislim da ce mo imati dosta lepih i povoljnih mogucnosti.

 

Posto vidim u statistici da je interesovanje najvece za Francusku i Schwarzwald, zadnjih dana se vise koncentrisem na taj region. Pirineje ne moram ni da pretrazujem, posto mi je to kao domaci teren, Sardinija nije popularna u glasanju tako da tamo i ne trazim. Garda jezero je na zadnjem mestu, a i tu je jasna situacija, tamo ima 3-4 ekstra hotela sa niskom cenom, ali nazalost ove godine nije popularno na glasanju, sto ne znaci da nebi mogli da trazimo i neke hotele u Alto Adige ( juzni Tirol ) za prva 4 ili zadnja 4 nocenja, posto je region sa italijanske strane planina uvek pouzdaniji sto se tice vremenskih uslova nego severna strana Tirola ( Austrijski deo ).

 

Molim za vas komentar i za ovaj zadnji tekst po pitanju Alto Adige 4 dana

 

Sto se mene tice ,ja sam i za tu opciju.

Gore si naveo bas ono sto je i moje misljenje ,a to je da se baziras na dve destinacije sa najvecim procentom glasova,kako ne bi gubio vreme i energiju .

Sto se tice dnevnih tura OD 300-400 km na pomenutim deonicama,za mene je to ok.Kada sam rekao velika kilometraza ,mislio sam 600-1000 km.

Sve u svemu se slazem sa tobom i gore navedenim (sem iznajmljivanja motora ,haha)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Pozdrav svima a pogotovu za tebe Milose i sve cestitke na ulozenom trudu za sve napred navedeno.Da imam motor bilo koja od navedenih destinacija bi dolazila u obzir,sto s mene tiche.Ovako,buduci da ga nemam,navijam za Barselonu,datum je nebitan,koji god da odaberete,eto me sa mojom lepsom polovinom.U vezi toga me samo zanima,da li pored motora postoji i mogucnost najma pratece opreme,mislim na kacige odela i ostalo i koliko bi to kostalo ?

 

Mi smo uvek nosili svoju opremu sa sobom i samo rentirali motore u Barceloni. Oni tamo imaju od opreme samo nize ili vislje sediste koje mozes da biras. Sto se tice kaciga i jakni to nazalost nemaju. Mi smo putovali avionom do Barcelone u full moto opremi cak smo i kacige nosili u avion, tako da su nas gledali ostali saputnici u avionu kao da smo upravo pali sa marsa :D, zapazio sam i jednu tetku od oko 60 god. koja je pocela da se krsti kada smo usli u avion :ph34r:. Normalnu garderubu u malom koferu do 10 kg smo predali na salteru, jer sav taj sadrzaj iz tog malog kofera kasnije mora da nam stane u kofere od motora koji su u Spaniji vec cekali montirani na GS-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

Sef me proziva ajde ljudi prvo termin putovanja da se utvrdi

 

ovaj BMW K1200R spava, gleda p.....e na compu umesto da trazi hotele.

 

Pozz :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

@ Milos

 

Sve preko 450 km u Alpama, bilo austriskim ili italijanskim je absolutno neodgovorno. Imas deonica gde za 100 km putujes i 3 sata, ne zato sto je neko nestrucan vozac, nego gde su samo krivine od 180 ° pa pokusaj tu da izvuces dobar prosek, cisto nemuguce, ali mnogo zanimljivo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Sef me proziva ajde ljudi prvo termin putovanja da se utvrdi

 

ovaj BMW K1200R spava, gleda p.....e na compu umesto da trazi hotele.

 

Pozz :nanana:

 

 

Ti bolje da zakazes termin za inspekciju za tvoj motor, inace moj " Wassergekühlter " stize pre nego sto ti zavrsis inspekciju na 30.000 km :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Pratim temu i sviđaju mi svi prijedlozi 0takoje.gifsamo se nadam da ću u maju moći uzeti odmor i priključiti se. Neću da glasam jer nikad nisam bio u Alpama tako da će mi gdje god da odem biti novo :) . Pošto sam iz Ljubljane na na zborno mjesto planiram doći 1moto3.gifnavijam da se na kraju ide negdje u Austriju da mi bude bliže za doći.

Sve pohvale za BMW K120 R za trud oko organizacije 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hm,hvala ti Milane na odgovoru,izgleda da cu ja biti jedan od retkih koji prvo ima kupi opremu pa tek onda motor :))) Praticu pomno sve u vezi predlozenih destinacija uz navijanje za Spaniju.Ako pak odlucite nesto drugo,svim srcem Vam zelimo lep provod i srecan put !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Pratim temu i sviđaju mi svi prijedlozi :takoje:samo se nadam da ću u maju moći uzeti odmor i priključiti se. Neću da glasam jer nikad nisam bio u Alpama tako da će mi gdje god da odem biti novo :) . Pošto sam iz Ljubljane na na zborno mjesto planiram doći 1moto3.gifnavijam da se na kraju ide negdje u Austriju da mi bude bliže za doći.

Sve pohvale za BMW K120 R za trud oko organizacije :takoje:

 

 

E do Maja uzmi kao zadatak da odpeglas Vrsic-a par puta sa GS-om posto nisi jos bio u Alpama, i pazi se kocke sa istocne strane, pogotovo ako je vlazno, sa zapadne strane moze opustenije, cisto malo radi pripreme za Alpe :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Pratim temu i sviđaju mi svi prijedlozi :takoje:samo se nadam da ću u maju moći uzeti odmor i priključiti se. Neću da glasam jer nikad nisam bio u Alpama tako da će mi gdje god da odem biti novo :) . Pošto sam iz Ljubljane na na zborno mjesto planiram doći 1moto3.gifnavijam da se na kraju ide negdje u Austriju da mi bude bliže za doći.

Sve pohvale za BMW K120 R za trud oko organizacije :takoje:

 

 

E do Maja uzmi kao zadatak da odpeglas Vrsic-a par puta sa GS-om posto nisi jos bio u Alpama, i pazi se kocke sa istocne strane, pogotovo ako je vlazno, sa zapadne strane moze opustenije, cisto malo radi pripreme za Alpe :takoje:

 

0takoje.gif primljeno k znanju! Znaš da ću morati, jer nisam baš toliko iskusan vozač kao vi a ne bih htjeo da zaostajem :) Moraću do maja da baci par tura da se naviknam na GS i pripremim za alpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ni ja nisam bi ni na jednoj od tih destnacija pa za sada samo pratim...

 

Koliko vidim učesnici u raspravi se uglavnom drže toga da bude što zanimljivije a što jeftinije što i meni odgovara. :takoje:

 

Ja bih dodao i što bliže ili lakše za doći i uteći da se ne gubi vreme i novac na putu u dolasku i odlasku. Pogotovu bih izbegao dosadne autoputeve!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

To ti je markone direktno zavisno od vremena koje možeš da odvojiš. Prošle godine, za ukupno 11 dana (dakle +3 dodatna dana u odnosu na odlazak i povratak autoputem) nismo videli skoro ni km autoputa (osim od Ljubljane do BG poslednjeg dana, i to da smo preskočili šoping ;) nije moralo ni to).

 

Ne brini, ako se skupi ekipa na kraju, planiramo vrlo slično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS
0takoje.gif nadam se da će sve da bude po planu i da će da se skupi ekipica. Taman vam se ja pridružim ovdje u Ljubljani i krenemo prema Alpama(naravno prije toga ja ću dva puta da se popnem na Vršić1moto3.gif, najmanje) da ne zabušavam u Alpama 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

To ti je markone direktno zavisno od vremena koje možeš da odvojiš. Prošle godine, za ukupno 11 dana (dakle +3 dodatna dana u odnosu na odlazak i povratak autoputem) nismo videli skoro ni km autoputa (osim od Ljubljane do BG poslednjeg dana, i to da smo preskočili šoping ;) nije moralo ni to).

 

Ne brini, ako se skupi ekipa na kraju, planiramo vrlo slično...

 

Ništ ja ne brinem što se tiče vožnje :takoje:

 

Samo o vremenu i parama... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Avantura 2010 Toskana

 

IMG_1365.jpg

 

Avantura 2011 Garda jezero

 

P1030623-1.jpg

 

:kamp:

 

Kad covek vidi ove slike,dodje mu da se odmah spakuje i krene,a sto kaze moj drug moze levo a moze i desno,nije bitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja