Jump to content

Moto Zajednica

Avantura 2013

  

39 članova je glasalo

  1. 1. Koja destinacija vam odgovara u Maju 2013. god. ?

    • Francuski Alpi
    • Spanski i Francuski Pirineji
    • Sardinija
    • Schwarzwald i Vogesi
    • Ponovo Piccolo Principe na Garda jezeru
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 27.04 - 05.05.2013
    • 04.05 - 12.05.2013
    • 11.05 - 19.05.2013
    • 18.05 - 26.05.2013
    • 25.05 - 02.06.2013


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

:takoje: Posle ovog snimka jos ise navijam za Svarcvald

 

Vaso to je pokvareno ima vec dve godine :zdravo:

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Evo jos malo materijala iz Schwarzwalda: :aha:

 

 

 

Za suvozacice ako hoce da naprave dan pauze :zvizduk:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Evo gde je Ludwig II stvarno ziveo - zamak Linderhof u mestu Ettal, 10 Km od Garmisch-a. Lepo je mesto izabrao 1lol.gif:

 

 

 

U blizini je prevoj Ettaler Sattel:

 

Ettaler.jpg

 

p.s. Uff, zglajznuli smo skroz u Bavarsku 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

:zdravo: Milane mogao bi da suzis na dve destinacije i vidis hotele i sl. pa da se upisujemo

 

ima vremena, samo polako.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

:zdravo: Milane mogao bi da suzis na dve destinacije i vidis hotele i sl. pa da se upisujemo

 

ima vremena, samo polako.....

 

Nešto sam danas stigao detaljnije da razmislim o ovim potencijalnim destinacijama, a juče se i navozasmo pa je želja za neposrednom vožnjom ustupila mesto modu planiranja :D.

 

Tek, kako meni deluje definitivno režije za Sardiniju su preskupe i u vremenu i u parama, bar sa moje tačke gledišta. Do tamo i nazad treba min. 3, a realno 4 dana. To je suva vožnja auto-putem, bez da se bilo šta vidi i doživi, dakle bačeno vreme. Plus, benzin, putarine, trajekt i 3 prenoćišta u putu znače oko 700 Eur (od 650-700 Eur). Drugim rečima, po meni je 3 dana u vremenu i 700 Eur iz Beograda u novcu, prosto previše.

 

U tom smislu, mislim da su jedina dve strategije sledeće ;):

 

1) Švarcvald, sa ukupno 3+2 dana u odlasku i povratku vožnje Alpa. Ovde škarta ima praktično samo do Kranjske Gore, ali uz malo TC motoshopa i Luisa i to možda ne mora da bude škart, mislim može da bude donekle zanimljivo...

 

2) Pirineji sa španske strane, gde bi se do Barselone išlo avionom, a onda rentao motor. Em se krene malo ranije, pa se vidi i Barselona, em rentiranje motora bukvalno (po ovim Milanovim cenama) nije skuplje od režija za Sardiniju, a štedi se realno na gumama i redovnom servisu sopstvenog motora bar nekih 100-150 Eur. Plus je jeftiniji smeštaj kako Milan reče, pa to sve zajedno sasvim lepo finansira avionsku kartu do Barselone. Ako se odlučimo do kraja decembra, možemo dobro da prođemo sa kartama, jer iz BG do Barselone postoje low-cost letovi.

 

 

Imajući u vidu da su Pirineji Milanu sigurno zanimljiviji nego Švarcvald, možda je to dobitna kombinacija?

 

Meni se definitivno Sardinija nekako čini preskupa, za nivo vožnje i zabave koji nudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Mislim da je Spanija definivno najpouzdanija sto se tice stabilnosti vremena u Maju. U regionu " Aragon " severo-zapadno od Barcelone, skoro da nikad nepada kisa, a i temperature idu cak i do 25-28 stepeni u Maju.

 

Barcelona je fantastican grad, ima sta da se vidi, ako neko od suvozaca zeli, ima od 108,00 € rent a car za 7 dana sa svim kilometrima, tu su Spanci najpovoljniji u Evropi:

 

http://www.billiger-mietwagen.de/cars/bm/show_cars.php?quoteIdentifier=c617eafd04860b804875e782ec51b8fe&affiliate=bm&page=1&mode=cars&refresh=75&from=pforward&originPage=wait&resultCount=626

 

Hotela u Barceloni ima na hiljade, izbor je ogroman, a i samom cinjenicom da je izbor toliko veliki, mogu da se dobiju dobre cene.

 

Ja sam uvek boravio u hotelu bivseg " Golf Kralja " 80.-tih " Jose Balesteros

Hotel je udaljen oko 40 km severno od Barcelone, gde pocinju vec blage planine.

 

Evo Video od Hotela:

 

http://www.hrs.com/hotelData.do?client=en&activity=video&hotelnumber=214750&l=en&customerId=413388037&DCMP=ILC-ENNAT11013

 

Tu bi mogli da bukiramo 2 - 3 prenocista i da detaljno procesljamo region Barcelone, koji je sigurno turisticki mnogo zanimljiv.

 

Evo i neka moja slika iz tog hotela:

 

013.jpg

 

016.jpg

 

039.jpg

 

038.jpg

 

 

Drugi hotel obavezno Monastario di Boltana na severu Spanije, gde bi isto mogli da bukiramo 3 - 4 prenocista.

 

 

Posto oba hotela pripadaju " Barcelo " grupi, moze da se upita za dodatni popust za vecu grupu ! Evo i slika iz Monastario di Boltana:

 

154.jpg

 

162.jpg

 

177.jpg

 

184.jpg

 

186.jpg

 

189.jpg

 

168.jpg

 

169.jpg

 

194.jpg

 

203.jpg

 

198.jpg

 

206.jpg

 

P1020522.jpg

 

P1020523.jpg

 

P1020537.jpg

 

P1020539.jpg

 

P1020542.jpg

 

P1020543.jpg

 

P1020544.jpg

 

P1020495.jpg

 

P1020496.jpg

 

P1020497.jpg

 

P1020498.jpg

 

P1020499.jpg

 

P1020503.jpg

 

A nedaleko od hotela je ovo :

 

P1020567.jpg

 

P1020581.jpg

 

P1020586.jpg

 

Ima i za Mimija :Bokilic:

 

P1020608.jpg

 

A ima i za sve nas ( osim Holgera ), nesto mi nije bas odusevljen muzikom....:zvizduk:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Sklapam finansije. Postoji dobra šansa da pre sastanka u decembru sve završim.

Ako bude tako... glas za Španiju ali i ostale destinacije mi odgovaraju. Imam 100% poverenja u Milana da će izboksovati najbolje uslove za (bilo koju) izabranu destinaciju.

Radujem se zajedničkoj vožnji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Spanija je definitivno dobitna kombinacija. Nema praznog hoda i uzaludnog trosenja guma , para i vremena da bi se stiglo do destinacije.

Sednemo na avion i uzivamo vozeci se na licu mesta. Sto rece Milan onomad izadjes iz aviona i za 2 sata sedas na motor.

Moj prvi glas je Spanija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Okvirni troskovi do svih destinacija za 1 osobu na motoru. Za dodatnu osobu povecajte cenu za smestaj i hranu !!!

 

Francuski Alpi i nazad = 3200 km

7 lit/100 km x 32 x 1,70 € = 380 € za gorivo

Minimum 4 prenocista do Alpi i nazad x 40 € = 160 € u skromnom smestaju

Drumarina u oba pravca 120 - 150 € u to spadaju i tuneli koji se placaju.

Hrana za 4-6 dana na putu = 80 - 100 €

 

Ukupan trosak do Francuskih Alpi i nazad = 750,00 € u sopstvenoj reziji + smestaj na licu mesta oko 400 € + gorivo 7 dana = 300 €

Ukupno oko 1400 - 1500 €

 

 

Spanski Pirineji:

 

Isto kao Francuske Alpe, samo 1000 km dalje za oba smera, znaci ceo trosak oko 30 % veci ! 1700 - 2100 €, ovo putovanje traje 14 dana !!!

 

Alternativa:

Poveratni let Beograd - Barcelona - Beograd oko 160,00 €

Motor u Barceloni za 7 dana 567,00 € / BMW 650GS

Ukupan trosak do Spansko-Francuskih Pirineja i nazad = 727,00 € + Smestaj 330 - 400 € + gorivo za 7 dana = 250 €

(Jeftino gorivo u Spaniji )

Drumarine nema, posto ne koristimo autoputeve.

 

Ukupno oko 1300 - 1400 € sa iznajmljivanjem motora !!! Troskova habanja svog motora nema !!!

 

 

Sardinija:

 

Beograd - Livorno - Beograd = 2.200 km

7 lit/100 km x 22 x 1,70 € = 270 € za gorivo

Trajekt do Sardinije i nazad = 180 - 250 €

Minimum 2 prenocista do Sardinije i nazad x 40 € = 80 € u skromnom smestaju

Drumarina u oba pravca 80 - 100 €

Hrana za 4 dana na putu = 60 - 80 €

 

Ukupan trosak do Sardinije i nazad 780,00 € + Smestaj 330,00 € + gorivo za 7 dana oko 300 € ( skupo gorivo u Italiji )

Ukupno oko 1.400 - 1450 €

 

 

Schwarzwald i Vogesi:

 

Beograd - Schwarzwald - Beograd = 2.800 km

7 lit/100 km x 28 x 1,70 € = 335 € za gorivo

Minimum 2 prenocista do Schwarzwalda i nazad x 50 € = 100 € u skromnom smestaju

Drumarina u oba pravca 80 - 100 €

Hrana za 4 dana na putu = 60 - 80 €

 

Ukupan trosak do Schwarzwalda i nazad 780,00 € + Smestaj 400 € + gorivo za 7 dana oko 280 - 300 €

Ukupno oko 1.500 €

 

 

Piccolo Principe Garda jezero:

 

Beograd - Garda Jezero - Beograd = 1900 km

7 lit/100 km x 19 x 1,70 € = 230 - 260 € za gorivo

Minimum 2 prenocista do Garda jezera i nazad x 40 € = 80 € u skromnom smestaju

Drumarina u oba pravca 60 - 80 €

Hrana za 4 dana na putu = 60 - 80 €

 

Ukupan trosak do Garda Jezera i nazad oko 500 € + Smestaj 330 € + gorivo za 7 dana oko 280 - 300 €

Ukupno oko 1.150 - 1.200 €

 

Sada odlucite sami, ja sam za sve kombinacije !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Posto do sada nema ni jedan predlog za Francuske Alpe, mislim da je doslo vreme da se malo pobrinemo i o toj destinaciji.

 

Francuski Alpi su veoma visoki, tako da u Maju mesecu mozemo samo da koristimo prevoje do 2200 m nadmorske visine. Ostali prevoji ce biti sigurno jos pod sneznim pokrivacem.

 

Trebali bi da se koncentrisemo malo na nize prevoje, kojih ima vise nego dovoljno, da ispunimo lepih 7 dana.

 

Sto se tice destinacije, imam preporuku koja je skoro neodoljiva, posto su cene veoma niske, a sve i veoma solidno izgleda.

 

Radi se o apartmanima i Restoranu unutar gazdinstva koji vodi Gazdarica " Svabica ".

Gazdarica " Svabica " koja se 70.tih godina udala za Francuza, inace dobra prijateljica Tanjinog Tece :zvizduk: drzi veliko gazdinstvo, koje zelim da vam predstavim u sledecem linku.

 

Molio bi vas da pregledate sve, bas sve !!!

 

http://www.ferien-la-grange.eu/

 

Evo i koordinata: 44°48'59.22"N 5°13'21.12"E

 

Ako dodje do odluke za Francuske Alpe, molio bi vas da ne krecete na put sa mnogo koristenim gumama, jer asfalt u Francuskoj unistava profil svake gume munjevitom brzinom !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kada se pogleda iz tog ugla, ja bih da promenim glas ako je moguće? :neznam::)

 

Sada bih definitivno glasao za španske Pirineje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Zivela gdja Svabica (a i Tanja i njen teca) !!! Cene su stvarno...

 

Kad videh da onu kucicu navodno uzimaju uglavnom zaljubljeni parovi ucini mi se na prvi pogled da pise "Begierde" ("pozuda" - na nemackom jez.)... Mozda ne bi bilo lose da je stvarno tako nazovu :lol:

 

Ova me slika kupila:

 

 

img00013.jpg

Promenio član unas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To bi trebalo da je cuveni jednosmerni put, kojim se obidje citav taj predeo. Jednom prilikom u razgovoru sa Milanom, ga pomenusmo.

Ova je destinacija jako zanimljiva i moguce je mozda cak i uz put, preci preko najvisih prevoja u Evropi koji se nalaze nesto vise na istok i jugo-istok...naravno ako vreme dozvoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pozdrav svima,

Ja sam glasao na prvom mestu za Sardiniju a na drugom za Francuske Alpe.

Slazem se, sa gore navedenim da je jeftinije do Spanije doci avionom i tamo iznajmiti gs1200 ali...

Za moj pojam i pojam mog putovanja je putovanje svojim motorom (ako ga imate).Za mene putovanje pocinje dva do tri dana pre samog polaska .Kad pocnem da se pakujem,proveram motor i vrsim konacne pripreme.Bitan mi je momenat i dok prethodni dan perem motor, dok kacim kofere na motor,pijem prvu jutarnju kafu pred polazak ,oblacim odelo ,stavljam kacigu i izlazim iz svog dvorista.Sve to mi Je deo putovanja koji se ne moze izostaviti.

Mozda ce neko reci da je sve to budalastina, ali to je neka posebna draz i spoj izmedju bajkera i motora.

Preci cu 2000 km dosadnog autoputa,potrosicu gume,utrnuce mi zadnji....,imacu servis vise,bicu umorniji,potrosicu vise para .... PA ?

Ja da necu sve to ,lezao bih kuci na trosedu i gledao tv.

Ranije sam vozio R motor i prelazio po 700 km za dan bez jednog km autoputa ,sa rancem na ledjima,a sad mi je tesko da idem sa gtr-om.

Da me neko ne razume pogresno ,ja podrzavam sve gore navedeno i ne namecem svoje misljenje,ali ja dolazim sa suprugom na svom motoru.Sve destinacije mi odgovaraju ,samo mi je bitno gde i u koje vreme treba da se pojavim.

I jos jedna jako bitna stvar.

Hvala Milanu sto se pored svih svojih obaveza bavi ovako velikom i kompleksnom organizacijom.Sve nam je sazvakao ,mi samo treba da uperimo prstom i pokazemo sta hocemo.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

 

Hvala Milanu sto se pored svih svojih obaveza bavi ovako velikom i kompleksnom organizacijom.Sve nam je sazvakao ,mi samo treba da uperimo prstom i pokazemo sta hocemo.

 

:aha:

 

(mada je to njemu kao i tebi ono sto si naveo 3 dana pred polazak, neka vrsta fetisha :nanana:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja