Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Quannon ili Keeway Speed?

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda 954

Planiram da uzmem neko motorce za pocetak,sta mi predlazete?Uzeo bih nesto od ova dva motora,jer su laki za odrzavanje,malo trose,jeftini(imam kombinaciju za quannona) i jeftina registracija... Sta je po vama bolje da uzmem?Hvala unapred 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Pazi ovako,kymco ti nije kinez pa se i kvalitet samim tim ne moze meriti...Licno sam vozio speed-a (relativno novog) i vec je postojao problem sto se tice menjanja brzina,kvacila,itd...Po meni,kymco mnogo lepse izgleda,licno ga nisam vozio ali kad uporedim kvalitet drugih modela koje jesam i modele keeway-a,to ti je nebo i zemlja...Ako vec imas kombinaciju za njega,onda je iskoristi i bices zadovoljan. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Ja sam vozio Keeway 2 godine, presao oko 20.000, decko kome sam ga prodao ga i dan danas vozi bez problema, videli smo se pre neki dan, oko 45.000 na satu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Stvar ukusa mada bih ja predlozio Kymca sad zavisi sta ti se vise isplati. Ja sam ga vozio skoro 2 godine i prezadovoljan sam. Bolje je napravljen od Keeway -a. bar po meni. Kymco ima i uljano hladnjenje dok je ovaj vazdushar. U svakom slucaju oba motora su se dobro pokazala,pa sad ti vidi koji ti bolje lezi 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И једно практично питање: за који се лакше налазе делови и какве су цене тих делова?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda 954

Pa iskreno meni je bitno da se ja navozam lepo,da mi se ne kvari i da mogu posle da ga prodam,a cuo sam da se kymco kao tesko prodaje,sad da li je istina,ne znam...1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

2 Zixx

 

То што обе марке имају заступнике код нас, не значи и да су делови лако доступни и да имају коректну цену. Зар то није потврдила досадашња пракса?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ne zelim da off-ujem,ali razmotri i kupovinu Qingui-ja QM 125-2D, ovaj motorcic posedujem i za jednu sezonu sam presao sa njim 20.000km BEZ ikakvog problema. Redovno sam servisirao sve sam (sve najgore za ovlasceni servis), delove nadjes koje hoces u Sprintu, potrosnja je smesna, nikad preko 2.5L/100km, motorcic skroz pouzdan i kvalitetan, plastike i legure metala odlicno uradjene (overeno-provereno). Imam par dobrih drugara koji su kupili isti motor i zajedno smo u "sekti kineza", i pored Suzukija kojeg imam Kineza se ne odricem. Za te pare NIKAD bolju stvar nisam mogao kupiti, nikad. Dupli disk napred, nazad disk, upside-down viljuska, putna brzina sasvim pristojna za tu kubikazu, a odrzavanje mozes pokriti i student ,ako me razumes...0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

2 Zixx

 

То што обе марке имају заступнике код нас, не значи и да су делови лако доступни и да имају коректну цену. Зар то није потврдила досадашња пракса?

 

 

Ja bar nisam imao problema sa nabavkom delova doduse trebao mi je samo filter za vazduh i zmigavac ali dobro. Mislim da sve moze da se nadje u Technodromu, a sad je i kompp. co poceo sa kymcom tako da mislim da nije problem. To je sto se tice mog iskustva. Mozda neko ima drugacije ... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda 954

Ne zelim da off-ujem,ali razmotri i kupovinu Qingui-ja QM 125-2D, ovaj motorcic posedujem i za jednu sezonu sam presao sa njim 20.000km BEZ ikakvog problema. Redovno sam servisirao sve sam (sve najgore za ovlasceni servis), delove nadjes koje hoces u Sprintu, potrosnja je smesna, nikad preko 2.5L/100km, motorcic skroz pouzdan i kvalitetan, plastike i legure metala odlicno uradjene (overeno-provereno). Imam par dobrih drugara koji su kupili isti motor i zajedno smo u "sekti kineza", i pored Suzukija kojeg imam Kineza se ne odricem. Za te pare NIKAD bolju stvar nisam mogao kupiti, nikad. Dupli disk napred, nazad disk, upside-down viljuska, putna brzina sasvim pristojna za tu kubikazu, a odrzavanje mozes pokriti i student ,ako me razumes...0takoje.gif

 

Zato sto sam student zato i uzimam ove motore :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ja te razumem najbolje 1lol.gif. Mene je uhvatio onaj novi zakon pa pre 24te nisam mogao da uzmem "veliki motor",a sa parama u rukama sam se odlucio za nov, pa makar i kineski. Toliko sam zadovoljan da ne planiram da ga prodam iako imam drugi od 650cc.. Jos ako ces ga koristiti za te kratke voznje (<200km) mislim da je ovo apsolutno best buy varijanta. U svakom slucaju, srecno sa kupovinom pa sta god da uzmes neka te sluzi kao konj cigana !1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

@Zixx

 

Boli tebe uvo kad si imao da das 3.000E za 125-icu 1nanana.gif

 

Izvinite za off, morao sam :D Meni je generalna za Keeeway (klip, karike, glava) sa sve rukama kod ovlascenog servisera izasla 150e. Mislim da bi za Kymco bila bar jos toliko, bez uvrede. A motor se pokvario zbog moje neodgovornosti i klinacke zelje za dokazivanjem 1lud.gif a ne zbog loseg kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

@Zixx

 

Boli tebe uvo kad si imao da das 3.000E za 125-icu 1nanana.gif

 

 

 

Bre 2007 nije bio polovan, a sad mozes polovnog da nadjes za oko 1000 e nije ni bitno to sad nego da pomognemo coveku oko izbora 1moto3.gif. Uzmi ono sto ti hvata oko i sta budes mogao da priustis. MIslim da se keeway krece oko 500 ili 600 e a kymco oko 1000 e . Kada bih opet uzimao 125 ja bih uzeo kymca jer je stvarno ok motor. Nije da sad branim kymca ili sta vec to je moje misljenj. Ide zima pa ces imati vremena da se odlucis 1moto3.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda 954

@Zixx

 

Boli tebe uvo kad si imao da das 3.000E za 125-icu 1nanana.gif

 

 

 

Bre 2007 nije bio polovan, a sad mozes polovnog da nadjes za oko 1000 e nije ni bitno to sad nego da pomognemo coveku oko izbora 1moto3.gif. Uzmi ono sto ti hvata oko i sta budes mogao da priustis. MIslim da se keeway krece oko 500 ili 600 e a kymco oko 1000 e . Kada bih opet uzimao 125 ja bih uzeo kymca jer je stvarno ok motor. Nije da sad branim kymca ili sta vec to je moje misljenj. Ide zima pa ces imati vremena da se odlucis 1moto3.gif.

 

Pa mogu da uzmem kymca 2009god za 850 evra,pa bih ga i uzeo,a drugar je imao keeway i stvarno je motorce neunistivo,nisam jos cuo da se neko zalio na njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Pa mogu da uzmem kymca 2009god za 850 evra,pa bih ga i uzeo,a drugar je imao keeway i stvarno je motorce neunistivo,nisam jos cuo da se neko zalio na njega :)

 

 

Bre onda uzmi sta ti se vise svidja oba su ok 1moto3.gif.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja