Jump to content

Moto Zajednica

cbr 500, cb 500 r i cb 500 x

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Novi Hondini modeli 2 cilindra i 50 hp. Bolje slike kad se domognem racunara nisam uspeo sa telefonom da skinem bolje.

post-9098-0-33528500-1351364207_thumb.jpg

post-9098-0-30089600-1351364263_thumb.jpg

post-9098-0-46265800-1351364290_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Bas po mom ukusu, samo mi onaj prednji tocak sa jednim diskom ne ide nikako u kombinaciji sa sportskim oklopima na CBRu. A i na viljusci se vidi da je u pitanju prije svega jeftini gradski motor, samo ljepo spakovan. Drago mi je da nisu nastavili onaj "VFR koji se skupio poslje pranja" dizajn na ovom modelu po uzoru na CBR 250

 

Nadam se da ce ovo da zazivi i da ce i ostali proizvodjaci da se ukljuce, mislio sam da je klasa twin-ova od 500cc zamrla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ona naked i X verzija mi se svidja, zbog kubikaze upada u klasu do 500ccm pa je samim tim jeftinija registracija, a i za neku realnu upotrebu 500ccm i 50ks je sasvim dovoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Koliko je to sigurno da je za naše tržište?

 

Da! Ovo je veliki znak pitanja! Može lako da se desi da je ista priča kao i sa CBR 400 RR koji se pravi samo za japansko tržište jer je kod njih zabranjeno voziti motore za trke odnosno motore preko određene snage u saobraćaju.

Ja bih prvi voleo da i kod nas mogu da se kupe ovakvi motori. Smatram da je 500ccm sasvim dovoljno za normalnu vožnju, po utisku GS 500 Suzukija koji sam vozio. I konjske snage su čak iste.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

cbx-super bajk,odlican za svakodnevnu upotrebu,malo trosi,jeftina registracija,a moze i na neko duze putovanje,pravi motor za mene i moje potrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

CBR500 je samo izgledom sportak sto ce ceniti svako ko se lozi na izgled R-ova,a zeli prosecan,pouzdan i jeftin motor

upravo tako.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ove su sprave namenjene "publici" koja poseduje dozvolu A2 kategorije. Namenski je napravljen agregat od (samo) 35 kw. Kazu neki italijanski novinari, koji su pokusali da saznaju vise o ovim modelima...direktno u Hondi, da su ih 'ladno iskulirali, ako fora "ti motori ne postoje" :zbunjen: . A one su slike sa pocetka snimljene u Italiji, sa (kazu) snimanja spota za reklamu. Cudni su japanci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pa nije. Koliko ima Aprilia RS125 (2T)? Koliko mi je poznato koristi se obilato u motosportu.

Kao sto u boksu ima pero i superteska. ;)

 

pretece me bikerboy

 

Da ali aprilia ima usd viljusku,bolje zadnje ogibljenje,spustene heblove,masinu koja sve bolje ide kako rastu obrtaji,za razliku od ove hode koja sve to nema....

 

Ova honda me podseca na phoenix-a 125 plastikanca od kojeg je brzi dobar tomosov bt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ove su sprave namenjene "publici" koja poseduje dozvolu A2 kategorije. Namenski je napravljen agregat od (samo) 35 kw. Kazu neki italijanski novinari, koji su pokusali da saznaju vise o ovim modelima...direktno u Hondi, da su ih 'ladno iskulirali, ako fora "ti motori ne postoje" :zbunjen: . A one su slike sa pocetka snimljene u Italiji, sa (kazu) snimanja spota za reklamu. Cudni su japanci...

 

I njih sramota sta su napravili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa nije. Koliko ima Aprilia RS125 (2T)? Koliko mi je poznato koristi se obilato u motosportu.

Kao sto u boksu ima pero i superteska. ;)

 

pretece me bikerboy

 

Da ali aprilia ima usd viljusku,bolje zadnje ogibljenje,spustene heblove,masinu koja sve bolje ide kako rastu obrtaji,za razliku od ove hode koja sve to nema....

 

Ova honda me podseca na phoenix-a 125 plastikanca od kojeg je brzi dobar tomosov bt...

 

Da ali ti nisi pricao o viljuskama nego o kilowatima. ;)

 

LM, CB500(F) (valjda je CBR500 to isto, samo sa malo vise plastike) je vrlo kvalitetan i pouzdan motor. Idealan za pocetnika.

Vecina autoskola koristi te motore za obuku. (i ja polagao na njemu) Raspadnu se 2 aprilije do prve promjene ulja (metaforicki receno). :)

Ta plastika je mozda privlacnije nekom mladjem pocetniku (estetski ili zbog vjetra), a to R je za tako nekoga vise nego s pravom nalijepljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ovde je stvar u tome sto mohikanac nemoze da svari da je taj CBR500 u stvari samo nasminkan plastikama da izglda sportski cisto zbog prodaje ni zbog cega drugog,

a verzije CB500 i CBX500 mnogo vise odgovaraju karakteru i nameni tog agregata.

MADA ko sto se vidi u video klipu koji sam postavio gore, ako se doradi motor, racing ogibljenje, gume..i tako sredjen moze komotno na stazu da se ganja, zato i postoji u Engleskoj taj "ThunderSport 500" sampionat

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Plastike, oplate na motoru ne sluze da bi on ljepo izgledao, nego sluze za zastitu od vjetra, smanjuju vrtlozenje oko mehanickih sklopova motora i kanalisu hladan vazduh tamo gdje je neophodan. To sto na nekim motorima (pa i na ovom CBRu) pored funkcionalnosti izgledaju ljepo i podsjecaju na dizajn vecih modela je shvatljivo svakome ko ima bar tri grama mozga. Vjerovatno su farovi isti kao na nekom starijem velikom CBRu, kalupe i alate za njihovu proizvodnju vec imaju, znaci nema potrebe za dodatnim ulaganjem, sto u startu smanjuje cjenu razvoja modela, cjenu proizvodnje i cjenu tog djela, a pri tom i ljepo izgleda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

e sad ga pretera :staa2:

meni su bas lepi motori CB500 i GS500, to je naked klasika, ni netreba da izgleda previse moderno, a GPZ je takodje sasvim ok za jednog Sport Turera iz 90ih :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Lepsi su od vecine onih matorih preteca R-ova, debeloguzatih F-ova itd. Jednostavno to su ekonomicni motocikli za krace voznje. Naravno mozete vi sa njim sta god zamislite ali zamisljeni su kao ekonomicni motocikli, valjda zato i jeste ta kubikaza, broj cilindara i slicno :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Opet poredis babe i zabe,apriliu sa 125 kubika i drndavca od 500,onda uporedi drndalo od gpza i r6 icu,razlika je samo u 100 kubika i duplo vise snage...

 

Nemm nista protiv cross,enduro,f motora ali njima nikako ne treba isticati da su njima snaga,sportsko ogibljenje i kocnice glavni adut..i ovaj cbr je pocetnicki gradski ili neki manji putni motoric i nista vise,kome adut mogu da budu mala potrosnja i jeftino odrzavanje,bas kao i gpzu 500...E sad je druga stvar sto je honda bukvalno zamaskirala oklopima sasvim prosecan motoric,da bi klincima prodala satro sportsku masinu....

 

I jos nesto da nemam nista protiv ostalih tipova motora osim R-a,govori i to da planiram kupovinu jos jednog motora,i vrlo verovatno da ce to biti cross ili enduro...

 

Inace motore tipa gs 500,gpz 500 mrzim iz prostog razloga jer je u njima sve pomesani i nemaju pravu namenu,kod cross i enduro motora je voznja po off road voznja,f potovanja,r sportska voznja,a kod ovih drndala se ne zna,nit su jaki,nit su brzi,niti koce,niti su veliki nit mali,za putovanja opet nisu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da limiti postoje, ali naprosto ogibljenje joj je bolje od bilo kog motora od 500kubika za svetlosnu godinu.

 

Ti ovde tvrdiš da je oklop od ovog novog CBR500 isti kao kod nekih drugih CBR modela?

Ja mislim da nije, ni po dizajnu ni po dimenzijama= ne možeš da koristiš isti kalup za oba.

 

Ovakvom motoru oklop služi da privuče nekog ko voli sportski izgled a hoće ekonomičan motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

e sad ga pretera :staa2:

meni su bas lepi motori CB500 i GS500, to je naked klasika, ni netreba da izgleda previse moderno, a GPZ je takodje sasvim ok za jednog Sport Turera iz 90ih :takoje:

Mislio sam na verzije sa oklopima, ne klasicne nakede ( ciji sam obozavalac ). Obojici oklopi izgledaju kao nakalemljeni na motor za koji nisu pravljeni. GPZ jes ok za jedan japanski motor iz 90tih, ali u tome je i problem, ne volim taj izgled, a uz to je malo cudan u proporcijama, vidi se da su visoki volan i njegov sirok ugao zakretanja diktirali oblik oklopa i time ga ucinili jos manje privlacnim.

 

@Skyrunner

Nisam nista tvrdio, napisao sam "farovi su vjerovatno....tra la la la la", far i jeste jedan od najskupljih zasebnih djelova tih oplata, koje su vjerovatno drugacije da bi bile prilagodjene drugacijim proporcijama ovog motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja