Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha sr 250 VS Kinroad XT250-16

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav svim kolegama, naime doslo je vreme da se uzme nesto sto bi se reklo za dusu i solo voznju, naime kao ne preterano iskusan motociklista resio sam da uzmem nesto od 250cc posto sve cetvorotaktno od 125 kao da nema snage ili sta vec :/ dok mi je 450 previse (probao sam drzim se za motor i vristim ko curica) XD

 

Izbor je pao na ova 2 motora iz naslova svaki ima svoje prednosti i mane, temu sam postavio ovde jer su oba cruzeri, naime

 

Kinroad 250cc 19ks,

broj cilindara 2

potrosnja 2.5l/100km

godiste 2008

presao 15 000

cena 700e

 

Yamaha 250cc, 22ks,

br cilindara 1

potrosnja do 3.5l/100km

god. 1981

presao 60 000

cena 800e

 

Za oba motora pise da su bez ulaganja i sto je najbitnije oba su registrovana pa mi ne bi bio problem oko transporta tj dovezao bih ih.

 

Izgled, Yamaha deluje kao bebica u odnosu na Kinroada, al' to mi je manje vise i ne bitno, nisam neki atention whore, koji mora da bude vidjen zbog onoga sto vozi.

 

E sad, skeptican sam sto se tice kvaliteta kineza jedni ih pljuju drugi hvale, jedan dobar drugar ima kaze da je prezadovoljan uz redovno odrzavanje na svakih 15ak hiljada kaze da mu nije ni zastucao, servis jeftin delovi takodje, isao je i na more sa njim nije mu presao 2.8l na 100km. Al' meni i dalje smeta sto je kinez -.-

 

Yamaha, tu me malo brine godiste, da ne bude macka u dzaku, nisam informisan o njoj uopste kakva je za odrzavanje koliko su skupi delovi, servisi itd. nemam nikoga iz prve ruke ko bi mi dao pouzdanu informaciju. 1neznam.gif

 

Pa vas iskusnije kolege molim za pomoc sta vi mislite sta uzeti i naravno vase razloge zbog cega bi uzeli navedeni.

 

Hvala, uzdravlje! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Savage 650 , Prince 125

Veljo , ja ti nisam nesto preterano iskusan , ali mogu ti pomoci donekle jer imam i japanca i kineza .

 

Prvo sam kupio kineza i to princa 125 . pune tri godinice sam ga vozio i to uglavnom sa lepsom polovinom , sto znaci oko 140kg tereta , isli smo na ture od po 200-250 km bez pauza . Kinez nije ni jednom stucno , niti zakazao. Treba mu samo redovno odrzavanje po proizvodjackoj specifikaciji i ima da pici . Mana mu je jedino snaga koja fali bas kad ti najvise zatreba. Konfor solidan , o izgledu necu da komentarisem . Malo vise plastike , ali jos uvek sve na mestu i kao novo , iako je 2007god. Sve u svemu sasvim solidan motoric za uzivanje i razgledanje pejzaza . Jeftino odrzavanje .

 

Japanac je japanac . Ne znam u kakvom stanju je taj sto ga ti gledas , ali vazi izreka : jedan cilindar jedan problem . Lagan , povozan , upravljiv , ali mali . Moj ti je savet da prema svojoj visini biras , jer nema nista gore nego kad se ukocis , utrne ti tur , kolena ne mozes da ispravis i sl , posle malo duze voznje .

 

Nisu ove dve masine bas zgodne za poredjenje , ali ja dajem prednost kinezu . Ako mozes da dodas jos malo kinte , imao bi mnogo veci izbor i mogao bi da kupis motor koji bi te sluzio na malo duze staze .

 

Nadam da ce ti koristiti ovaj moj odgovor . Srecno sa kupovinom .1moto3.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Ja dajem glas Yamahi! Iako je zagazila trecu deceniju kladim se da ce sa'raniti Kinroada,naravno da je u ok stanju! Raspitaj se koliko je tesko pronaci rezervne delove,znam da ih preko ima ali kod nas???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Savage 650 , Prince 125

Delova za kineze imas u svakom servisu i mnogo istih delova nose razni modeli . Jedino sto se ne prodaje je ram , a ostalo je sve u ponudi . Mozes i da nadjes zastupnika za tu marku , pozoves i oni salju brzom postom . Ja sam tako nabavio neke sitnice . Yamaha jeste brza i startnija , ali nije sve u brzini .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

Nemam iskustsva s kinezima, koliko sam citao misljenja o njima su podeljena u zavisnosti od iskustva, a ovaj Kinroad je jedan od cini se boljih. SR 250 sam vozio pre nekoliko godina. Japanski solidan motorin napravljen da traje. Ipak, on traje vec 30 god. i to je prosto macka u dzaku. Vozio sam ga jednu sezonu i za to vreme nije bilo problema a onda sam ga prodao kumu (dakle verujuci da je sve ok) koji se od tada dosta navozao ali ne bez kvarova. Sve je sredio i sada je zadovoljan, posto je u njemu pronasao pravu meru voznje na dva tocka i ne planira da ga prodaje cak i ako kupi nesto vece. Delovi mogu da se nabave, ali su svakako skuplji od kineskih, otprilike onoliko koliko su bolji.

Trenutno vozim Hyosung Aquila 250. Cene su im znatno pale, vidjao sam ih po oglasima za oko 1500 evra 2005. god., a ide zima. Posto motor u naredih nekoliko meseci neces mnogo voziti, a zimske su cene po pravilu jos nize, razmisli i o ovoj opciji, posto je to izdrzljiv motor znatno konforniji i jaci od ovih koje si naveo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja