Jump to content

Moto Zajednica

Beverlijem 250 u Grcku

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

Drugari, proslo je neko vreme pa sam skupio snage da podelim sa vama moje prvo putovanje u inostranstvo sa mojim skuterecetom..

Oduvek sam voleo da radim nebulozne i izazovne stvari, tako da sam odlucio pored mnogih konstatacija da nisam normalan od strane drugih da uradim nesto za svoju dusu.

Ideja je dosla odjednom, i tu nije bilo mnogo pripreme i razmisljanja.

necu da duzim, niti da dajem puno detalja, a nekih se i ne secam jer je proslo vec neko vreme..

 

Bilo je negde pocetkom jula ove godine, 3 sata ujutru, montiram stvari po principu stap-kanap, palim masinu i krecem. Odeven u 2 sloja trenerki i dukseva i komplet suskavca, sa sve obicnom jet kacigom. Stajem nedaleko od beograda, negde 80km dalje, jer sunce nikako da izidje, a meni hlaaadno bilo, sto zbog toga, sto je, jel..noc, i sto sam krenuo malo okrnjenog zdravlja..nnisam mogao da cekam vise, razumite me :D

pojedoh sendvic, sunce izaslo i nastavio sam put..i da ne duzim sad, krstarenje konstantnom brzinom od 80 km/h , dolazak na granicu, gde cekam u redu sa kolima, jer nisam znao da li da ih prodjem sve i stanem na pocetak reda, a i hteo sam da protegnem noge, pa mi je i prijalo sto sam cekao malo..

nastavak puta, nista interesanto sem lepog pejzaza kroz makedoniju, gde svracam do arheoloskom nalazista ''Stobi'', koje stvarno vredi posetiti, za 120den ima bogami sta da se vidi a vodi vas i vodic. stvarno impresivno.

Vozikam jos sat i po 2, i tu vec osetim podmukli bol u zadnjici jer i nema bas preterano mesta za pomeranje nogu i uopste samog tela, mada me je iznenadilo da se skroz do tada nisam umorio iako sam vozio skoro 10 sati, zaslugu za to ima i torba na suvozacevom sedistu koju sam napravio da mi bude naslon, ali opet posle toliko vremena sedeci nista ne pomaze..elem..

stizem na prvo odrediste, selo blizu Gevgelije, gde mi je neka rodbina, tu odmaram dusu, telo i motor..

to bi bilo i moje krajnje odrediste da nisam slucajno pogledao nivo ulja u motoru i video da malo fali, sva sreca pa sam poneo pola flase sto mi je ostalo Bardal ulja, dosuo, i odlucio da skoknem do Soluna da kupim to ulje tamo, jer nije bas tako cesta pojava, pa velim u solunu ima sigurno..

odem ti ja jedan dan put soluna, docepam ga se nekako, i obisao ga uzduz i popreko i nigde nema prokletog Bardal ulja, i jedina solucija mi je bila da vozim sa tim sto mi je ostalo ili da zamenim kod grka i da dokupim jos flasu, sto bi me izaslo oko 50 evra, a moj budzet je bio vise nego skroman, imajuci u vidu da sam do grcke dosao sa gorivom u vrednosti od 2000din..

I nista, okrenuo kljuc i reko vozi sa tim sto imas, pa sta bude..i onda kazem sebi, kad si vec u solunu, daj da se izdjiram do paralija, to je tu da pljunes blizu..

smorim ti se ja na onom autoputu, ali dodjem i do paralije, pojedem giros i okupam se.. i kazem e budalo jedna sta sad?!

da sam krenuo nazad kuci, smrzo bih se, jer je bilo vec predvece, a da placam smestaj necu..i batalim ti ja bacanje para, rasirim peskir na lezaljku, i spavam na plazi, medjutim bilo je mnogo hladno u jednom momentu, pa sam seo na motor i na njemu spavao, da moguce je..

 

i ne vredi, cim se malo razdanilo, odem ja u pekaru, pojedem jedan burek i jogurt, zveknem neki kolac, i krenenm nazad, gde se zamalo nisam zeznuo, jer nisam sipao na prvoj pumpi gorivo, reko aj na drugoj cu, s tim sto i narednih 100km nema pumpe, kad mi se upalila rezerva sa sidjem sa autoputa u neku zabit od selendre i tu na nekoj pumpi sipam neki benzin ne znam ni ja sta je, ocajno je izgledala pumpa kao i zaposleni, ali vazno da motor vrti..

 

dosao i ja nazad u makedoniju, tu bio jos par dana i krenuo nazad za Bg..put je bio sjajan, ja lepo raspolozen, dosao ja vec do Nisa i krk...stade motor bokte..na sred autoputa, ja sisao, gledam ga, nista mi nije jasno, gledam ti ga ja 45min, verglaj, ma jok..nece ni da cuje..i tu mi prodje kamion oduva mi kacigu ona padne i polomi se vizir, ja da poludim...i taman sto sam rekao sad cu i tebe da polupam, onako u ocaju zaverglam zadjni put, kad on upali, nesto bezveze radi, ali ja seo, zavrnuo gas pa da stignem barem do prve pumpe, jer stojati na 37 stepeni na suncu nije bas lepo..

 

i sva sreca, prva pumpa je bila Nais, sa servisom AMSS-a..dobro je stigao sam u neku civilizaciju..naravno, majstor otisao kuci, ja bacim 4000din da prenocim u Naisu, ujutru majstor konstatuje preko dijagnostike da je crkla elektronska dizna..i sad, zovi servise sve moguce piaggove u srbiji niko nema prokletu diznu..dok moj matori nije licno otisao u YUBC neki piaggio servis gde su oni slucajno nasli jednu jedinu na stanju u srbiji, iskesirao 100 evra za taj prcmoljak i poslao mi ga nekim autobusom dole..namestimo ti mi to, upali motor i dovucem se kuci ogorcen, ali sad kad pogledam bilo je sjajno, i opet bih isto uradio...malo sam ofrlje napisao ovo, ali slike ce mozda bolje reci..

 

Ovom prilikom da zahvalim Majstor SRDJANU iz Nisa koji mi je mnogo pomogao, i bez njega tesko da bih bilo sta uradio na motoru, beskrajno mu hvala!

 

sve u svemu, tura od skoro 2000km, sa motorom od 250cc..potrosnja od 2.7l..ma, sledece godine, kad se vratim iz vojske, planiram suludu, najnebulozniju turu normalnom coveku :) okacicu naknadno slicice.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bogdane svaka cast, avanturisticki nema sta 0takoje.gif mladost ludost 1jee1.gifdaj jos koju sliku, sta si se stiso 1jezik.gif

zar vojska nije ukinuta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Super avantura! Bezveze što ti je crkla ta dizna, baš je moralo da te strefi na kraju puta.

Bitno da si se ti lepo proveo!

 

što se tiče kacige ionako je fegetska, kupi neku bolju, jbš taj jet :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

Super avantura! Bezveze što ti je crkla ta dizna, baš je moralo da te strefi na kraju puta.

Bitno da si se ti lepo proveo!

 

što se tiče kacige ionako je fegetska, kupi neku bolju, jbš taj jet :moto3:

 

znas kako, u tom trenutku mi je bio smor zesci, ali sve se hvala Bogu dobro zavrsilo, uvek sebi kazem da je moglo gore, da mi je u grckoj stao motor sto se kaze mogo bi da se slikam..a sto se tice kacige kupljena je nova fullface ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

Bogdane svaka cast, avanturisticki nema sta 0takoje.gif mladost ludost 1jee1.gifdaj jos koju sliku, sta si se stiso 1jezik.gif

zar vojska nije ukinuta?

 

hvala! :) vojska i jeste ukinuta, sem za nas dobrovoljce :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

kazite da nisam normalan, da sam lud, ali ovo je moj plan za sledecu godinu..kad lepo spremim skuterce :) ne mogu se zadovoljiti avanturom iste razmere, uvek mora i moze jos bolje, vise! :)1moto3.gif1jezik.gif

verovatno cu samo Prag da izbacim ;)

znaci Beograd, Budimpesta, Bratislava, Bec, Minhen, Vaduz, Cirih, Pontedera (piaggio fabrika), Rim, Ostrvo Kapri, Bari pa na trajekt, u Crnoj gori na kupanjac i poznatim putem nazad do Bg-a..

post-4217-0-01536200-1349883389_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: thundercat i sv650

:takoje:

Vracajuci se iz grcke autoputem,kolima,vozim oko 130,noc..vidim svetla u retrovizoru,motor prolece sa jedno 150-160...beverly...od tada mi se uzasno svidja to motorce,,uzeo sam od druga taj 250 da probam par krugova i stvarno je izuzetno motorce za every day varijantu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

:takoje:

Vracajuci se iz grcke autoputem,kolima,vozim oko 130,noc..vidim svetla u retrovizoru,motor prolece sa jedno 150-160...beverly...od tada mi se uzasno svidja to motorce,,uzeo sam od druga taj 250 da probam par krugova i stvarno je izuzetno motorce za every day varijantu...

 

stvarno super ide, ja ga jos mazim, a i volim da uzivam u laganoj voznji, pa idem negde konstantno 80-90..mada ima jos dosta lufta da se zavrce rucica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Zdravo

 

Moja supruga vozi BEV 250, 2009, ono sto im je mana jeste kineska pumpa za gorivo koja ima identichne simptome koje si ti opisao ..

Ako si promenio diznu i sve radi onda OK , ali za svaki sluchaj otidji do ovlastenog servisa jer je Piaggio grupa priznala gresku na

pumpama za gorivo i zamenjuje ih o svom trosku bez razlike dali je BEV u garanciji ili ne ..

Po VIN broju motora utvrdjuju dali motor ima ili nema kinesku pumpu ..

Tako da pred put sledece godine proveri ovo ..

 

Chestitke za puteshestviju , zhiv bio pa da vozish BEV 350 nakon 250 tke .. Snjim mozesh na kraj sveta , veruj mi .. :)

 

LJuti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

Rece da ces da se javis kad buds resio da ides da to propratim,ali nema veze sjajan putopis.1care.gif1care.gif1care.gif

 

jao Panto, veruj mi, imao sam podsetnik da ti se javim, ali u toj frci pred polazak sam zaboravio, setio sam se na putu ali nisam imao kako da te iscimam :( a kad sam dosao pod utiskom kvara nisam hteo da pricam o putu, sad kako ga manje vozim zbog hladnijeg vremena sve mi nedostaje pa se rado prisecam svega..

 

Ljuti, hvala na savetu, definitivno cu proveriti to pred polazak! ;)

 

a sad, kako citam ovo moje pisanije, prisecam se onih detalja koji cine tu avanturu magicnim :) tipa, obracanje nasem liku na putrarini na italijanskom da bih platio tj potrosio sitne evrice, jer ne daju nasim da placaju u evrima, a sve bih dao da mu vidim facu kad mi vidi tablicu :)

pa kad me u grckoj zaustavi pandur na autoputu, i nesto prica na grckom onako nervozan, ja mu kazem:''speak english?'' i on onako zbunjeno pogleda tablicu, krene da se smeje, potapse me po ramenu i uputi me da nastavim dalje..u fazonu, joj vidi budaleeee 1moto3.gif

pa carinici koji se krste kada vide tako natovaren skutercic, pa pozdravi ljudi duz celog puta i na granici....eeeeehh..bice ovo duga duga zima, ko ce docekati nove dozivljaje :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa, Vespa, Vespa

Svaka cast na turi! :takoje:

ja sam letos napravio malo duzi krug na tu stranu:

http://i2.photobucket.com/albums/y16/gieone/411175_445168202202486_1702948541_o.jpg

Doduse put od bg-a do granice nikad dosadniji <_<

 

kad smo kod teme za sl. godinu:

za krug ka budimpesti predlog da ides starim putem i do Balaton jezera,

za italiju: iz Milana bolji put je ka Djenovi pa obalom planiranom turom i na kraju Bari.

Trajekt: ja sam izabrao put ka Dubrovniku i kroz Bosnu, mnogo bolji put i svasta za videti...

 

toliko

pozz :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

@Vespasian Beograd

 

Bravo za tvoje putovanje, to je nas skuteraski duh :)

i hvala na savetu, vec sam poceo da planiram neku rutu, uglavnom tim sporednim putevima gde planiram upravo po jezerima da kampujem..Palic, Balaton, Neusiedler, itd...a sto se tice Bosne, i ja mislim da je definitivno zanimljivije, tako da bih pre izabrao taj put. Ruta ce se malo razlikovati od one na karti koju sam postavio ovde, jer je ona cisto orijentaciona da bih video koja je kilometraza u pitanju, kad zavrsim sa novom, postavicu je pa da zajedno prodiskutujemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja