Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251 Streetfighter

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

ukusi su razliciti ljudi...neko voli mz i sve to,meni sluzi dok ne kupim nesto bolje...po meni lepse od fabrickog,e sad ko voli fabricki nece se sloziti samnom... pozdrav svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovde nisu samo vlasnici fabričkih MZ motora, MZ Svet je mesto za ljubitelje i poštovaoce ovih motocikala bez obzira na vrstu dvotočkaša koji poseduju. Imamo prerađene motore pored fabričkih a imamo i druge motore pored MZ-a pa nam pogledi nisu usmereni samo na "varijante iz prospekata".

 

Oni koji nemaju drugi motor često voze motore raznih drugih proizvođača i češće se voze u društvu drugih motora nego mi svi zajedno što se nažalost svelo na jednom godišnje.

 

Ukratko, niko od nas nema suženu svest da MZ mora da bude fabrički i daleko od toga da nam nisu poznati i drugi motori.

 

Komentarima članova pravila Foruma nisu povređena. Ništa nije rečeno u cilju omalovažavanja ili degradiranja uloženog rada već je usmereno na težnju da se započeti radovi urade što bolje. Na kraju krajeva to je valjda i cilj ove teme, da se pomogne prijatelju savetima, iskustvom, delovima, kako god.

 

Motor je tvoj i na kraju će biti onako kako odlučiš ali komentare nisu davali nekompetentni ljudi niti je to neko činio u lošoj nameri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ukratko, niko od nas nema suženu svest da MZ mora da bude fabrički i daleko od toga da nam nisu poznati i drugi motori.

 

Motor je tvoj i na kraju će biti onako kako odlučiš ali komentare nisu davali nekompetentni ljudi niti je to neko činio u lošoj nameri.

 

 

 

0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif Sve je receno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

nema ljutnje ljudi,hvala na savetima...znam da moze bolje ali ne bih sad da bacam pare ma rep,ne planiram da dugo vozim ovaj motor,a onako fabricki mi ruzan...zato hocu koliko toliko da ga ulepsam....nekome se svidja nekome ne,to je uvek bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Bojane, cestitam ti na trudu, svaki pokusaj da se nesto stvori je vredan paznje

Ipak mi se cini da nije bas da ti se ne svidja a i pitacu te sta ces reci posle par voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ma nece covek ovo da vozi!!! zar su svi coravi? lepo pise:

ne planiram da dugo vozim ovaj motor,a onako fabricki mi ruzan..

 

 

Kupice japanca za 500-600e i vozice se.. a nas ludake1lol.gif ko sisa, mi cemo i dalje da se vozimo na nasim magarcima.. :) bogme ja slatko, nikakvo odrzavanje samo ulje i za godinu dana 8.000km.. 1moto3.gif

 

Lepo meni Đenka rekao, sta je bolje imati zdravo Magare ili bolesnog Konja u stali ?? 0takoje.gif (moj san Honda TA)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

ma nece covek ovo da vozi!!! zar su svi coravi? lepo pise:

ne planiram da dugo vozim ovaj motor,a onako fabricki mi ruzan..

 

 

Kupice japanca za 500-600e i vozice se.. a nas ludake1lol.gif ko sisa, mi cemo i dalje da se vozimo na nasim magarcima.. :) bogme ja slatko, nikakvo odrzavanje samo ulje i za godinu dana 8.000km.. 1moto3.gif

 

Lepo meni Đenka rekao, sta je bolje imati zdravo Magare ili bolesnog Konja u stali ?? 0takoje.gif (moj san Honda TA)

 

Zavisi.... neko voli izazove. Ja licno uvek volim da porpavljam i budzim uvek nesto drugacije to me nekako smiruje... zbog toga trenutno nisam nacisto da li da prodajem MZ-a zbog nekog novog izazova ili ga nekako sacuvam, a usmerim se na neku novu budzeraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

hahah,to sto sam rekao da ne planiram dugo ne znaci cim ga nabudzim da ga prodam,sledece godine ga vozim sigurno jer mi u maju istice 2 godine posedovanja A2 kategorije i dobijam A,vozicu ga mozda godinu-dve,svako tezi da ima nesto bolje i lepse pa tako i ja....mozda ga i ne prodam,sve zavisi.... za sada pa do daljnjeg,MZ ako budem resio da prodam prodacu ako ne nista...mada u nekoju skorijoj buducnosti ne verujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Bojane, cestitam ti na trudu, svaki pokusaj da se nesto stvori je vredan paznje

Ipak mi se cini da nije bas da ti se ne svidja a i pitacu te sta ces reci posle par voznji.

ne svidja mi se zadnje krilo,i kockasti zmigavci i tako neke sitnice...a sto se tice motora sta fali MZ-u...nista! uz malo doterivanja,svako po svom ukusu,i napravi se nesto....cak sam razmisljao da kupim jos jednog i napravim copera......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Idealno bi bilo srediti motor za sebe i prodati ga nekome ko ima ista interesovanja i neguje slične estetske vrednosti. Nažalost, svakom preradom više se ugađa sebi a manje tržištu, veće je zadovoljstvo u vožnji ali je manja mogućnost za dobru prodaju jer se broj potencijalnih kupaca smanjuje makar za one koji bi sređivali motor na neki svoj a drugačiji način.

 

Dilema se rešava odnosom prema novcu i uloženom radu. Ako nije suviše važno u kom će pravcu otići par stotina evra i da li će se uloženo vreme i trud oko radova naplatiti onda ga treba sređivati onako "kako duša traži". Puna satisfakcija u vožnji, šta je ko hteo - dobio je.

 

Samo ne treba se posle ubacivati u kuknjavu: ja radio, uložio toliko i toliko, mene košta i sl. Svako ko je to radio, radio je da bi motor bio lep njemu a ne novom vlasniku i posle nema "malo mi je - mnogo mi je".

 

Ali ako novac nije važan niti je uslov za kupovinu drugog motora onda treba svesno žrtvovati pare i rad i udovoljiti sebi.

 

Ipak sam ja njemu gazda a ne on meni. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Idealno bi bilo srediti motor za sebe i prodati ga nekome ko ima ista interesovanja i neguje slične estetske vrednosti. Nažalost, svakom preradom više se ugađa sebi a manje tržištu, veće je zadovoljstvo u vožnji ali je manja mogućnost za dobru prodaju jer se broj potencijalnih kupaca smanjuje makar za one koji bi sređivali motor na neki svoj a drugačiji način.

 

Dilema se rešava odnosom prema novcu i uloženom radu. Ako nije suviše važno u kom će pravcu otići par stotina evra i da li će se uloženo vreme i trud oko radova naplatiti onda ga treba sređivati onako "kako duša traži". Puna satisfakcija u vožnji, šta je ko hteo - dobio je.

 

Samo ne treba se posle ubacivati u kuknjavu: ja radio, uložio toliko i toliko, mene košta i sl. Svako ko je to radio, radio je da bi motor bio lep njemu a ne novom vlasniku i posle nema "malo mi je - mnogo mi je".

 

Ali ako novac nije važan niti je uslov za kupovinu drugog motora onda treba svesno žrtvovati pare i rad i udovoljiti sebi.

 

Ipak sam ja njemu gazda a ne on meni. ;)

 

ovako nesto se cita i po 2 puta... :)

.zbog moguce prodaje ne ulazem mnogo,sve ovo je LOW BUDGET ,znaci za male pare da izgleda malo lepse zato i ne kupujem pravi rep nego budzim nesto....malo i ova kriza udarila....nego za sada ne razmisljam o prodaji,samo o voznji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

sine kazes fabricki ruzan, nasmejao si me dobro, pa u to vreme kad se proizvodio nije bio ruzan, ipak su to radili strucnjaci iz mz, svi mi koji nesto pokusavamo da dodamo ili da ih sredujemo na nas nacin unistavamo ih i kvarimo naravno da fabricki modeli su najbolji a ovo drugo sve sr..e.

nema ljutnje ljudi,hvala na savetima...znam da moze bolje ali ne bih sad da bacam pare ma rep,ne planiram da dugo vozim ovaj motor,a onako fabricki mi ruzan...zato hocu koliko toliko da ga ulepsam....nekome se svidja nekome ne,to je uvek bilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Bio ružan ili ne - vozi se već 30 - 40 godina po celom svetu . Voleo bih da vidim šta će od današnjih motora da se vozi kroz 30 - 40 godina ( a MZ će se i tad voziti ) ! :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

sine kazes fabricki ruzan, nasmejao si me dobro, pa u to vreme kad se proizvodio nije bio ruzan, ipak su to radili strucnjaci iz mz, svi mi koji nesto pokusavamo da dodamo ili da ih sredujemo na nas nacin unistavamo ih i kvarimo naravno da fabricki modeli su najbolji a ovo drugo sve sr..e.

nema ljutnje ljudi,hvala na savetima...znam da moze bolje ali ne bih sad da bacam pare ma rep,ne planiram da dugo vozim ovaj motor,a onako fabricki mi ruzan...zato hocu koliko toliko da ga ulepsam....nekome se svidja nekome ne,to je uvek bilo :)

 

pa bio je lep tada kad se proizvodio,ali to je bilo pre 20-30-40 godina,sada su mnogo moderniji i lepsi.....da ne duzim mnogo,ovo preslo u raspravljanje da li je lep ili nije kako kome i to....po meni mz voze 2 vrste ljudi: 1. oni koji hoce za male pare da voze MOTOR,dok ne skupe za nesto vece a samim tim se i uce na njemu... 2/ zaljubljenici u old-tajmere,i u mz konkretno....e sad ovim drugim je on lep kakav jeste,bez ikakvih dodataka...a ovim prvim sluzi ciisto da ga voze dok ne kupe veci,jaci,kvalitetniji...da ne kazem bolji da se ne bi neki ljudi uvredili.... mz je sila od motora za svoju cenu to stoji... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Imam rep od Yamahe r1 diode neko ga je vec prepravljao ali ima osnova ako hoces da ti ga poklonim pa pokusaj jos nesto pa se odluci sta mu bolje stoji0takoje.gif

 

od R1 da stavim samo jedan sraf bice lepsi...a kamoli ceo rep..... sto da ne ako moze da se upasuje na mz.....nistam stavljao rep jer su mi bili mng skupi,gde god da sam video nisu ispod 30-40e,kompletni....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja