Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251 Streetfighter

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

kako napreduju radovi?

:zdravo:

 

samo da se registruje,dobro ima jos da se urade neke sitnice-nalepnice,lepsi zmigavci,veca guma pozadi (cim spalim ovu staru-jos malo je ostalo :) ) ... kad se radi da bude kao fabricki zna se kraj ali ovako kad ga budzis nikad nije dovoljno,uvek moze jos nesto... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

kako napreduju radovi?

:zdravo:

 

samo da se registruje,dobro ima jos da se urade neke sitnice-nalepnice,lepsi zmigavci,veca guma pozadi (cim spalim ovu staru-jos malo je ostalo :) ) ... kad se radi da bude kao fabricki zna se kraj ali ovako kad ga budzis nikad nije dovoljno,uvek moze jos nesto... :)

 

sad ce zima,ima vremena da ga napravis kakvog god hoces...salji neke novije slike...

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

post-26259-0-89409400-1352363975_thumb.jpg

 

 

evo jedna slika...od juce :)

 

Druze, ne bih ti preporucio da ovo radis sa MZ-om, ogromna je mogucnost da ti se okrene kvacilo na radilici.

A i nije Mz iz ove price.

Inace mi se svidja.

POzdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

post-26259-0-89409400-1352363975_thumb.jpg

 

 

evo jedna slika...od juce :)

 

Druze, ne bih ti preporucio da ovo radis sa MZ-om, ogromna je mogucnost da ti se okrene kvacilo na radilici.

A i nije Mz iz ove price.

Inace mi se svidja.

POzdrav!

 

Pa neće mu se okrenuti kvačilo na radilici od toga što je dao pun gas. Ako pogledaš malo bolje sliku, zadnji točak stoji u mestu, a onaj dim mu je iz auspuha - il je napravio jaku mešavinu, il mu je u auspuhu puno masnoće pa ogoreva ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Tako smo mi MZ-a neki dan gurali po dvoristu jer je bio problem u paljenju i kad baci dim nevidi se 5m iza :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

to je od iz auspuha i od spaljenje gume, nebih ni ja preporucio! okrenuce kvacilo!! palio sam tako(pijan) 3-4 puta gumu za vece i ujutru prccc.. nema kvacila tj. zakurblas i cujes zvuk klizanja kvacila o konus radilice. 1zdravo.gif1zdravo.gif A mogu reci zna da ostavi crn trag na asvaltu u voznju.. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E
:) od kako sam prestelovao paljenje i ocistio karb,ne dimi uopste,auspuh suv ko barut...od gume je nije iz auspuha,a tocak se ne okrece jer je decko koji je slikao omasio momenat kada sam drzao jednom rukom,gledao ka njemu i okretao se tocak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Najmanje sta ce da se desi ako nastavis da ga kidas da iskrivis desni nosac motora ili da ti se raspadne guma odbojnk u zadnjoj glavcini a ima jos delova koji nisu predvidjeni za ovakvo maltretiranje0zbunjen.gif

A ako ti je malo meksa zadnja guma ima da se pomeri na bandasu i da otkines ventil pa ces da guras ko zna odakle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Najmanje sta ce da se desi ako nastavis da ga kidas da iskrivis desni nosac motora ili da ti se raspadne guma odbojnk u zadnjoj glavcini a ima jos delova koji nisu predvidjeni za ovakvo maltretiranje0zbunjen.gif

A ako ti je malo meksa zadnja guma ima da se pomeri na bandasu i da otkines ventil pa ces da guras ko zna odakle

 

ma ja sam to samo jednom,cisto da vidim da li moze.... gre'ota je kad covek cepa sa max obrtajima dok se guma ne pocepa,a ovo je samo malo da zadimi guma.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma sve treba probati u zivotu... "mozda sam i ja nekad zlzzllblbl.... ali ne znam sad..." ovom je dobar test za konus i lanac, ako su ovo preziveli mozes bez problema na put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

pogresi covek,desava se...mada neka se javi bar jedan covek koji vozi motor a nije to nikad radio :) .... ni ja ne volim da ga mucim hteo sam cisto da vidim da li moze..guma malo celava pa na pola gasa okrece po asfaltu....nego da batalim malo o tome,znao sam da ce slika da izazove komentare,sl sto radim je rep pozadi,sa nadam se LED osvetljenjam pa cu da izb slike uskoro :) ....pokusavam da ga uradim ko streetfighter,ali sa ovim originalnim sedistem tesko :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa pretpostavljam da su svi to radili, i ja sam to uradio sa više mojih motora ( od Pony expresa, APN-a, pa nadalje . Problem je sa MZ-om jer je njemu kvačilo navučeno na radilicu na konus, pa pri takvom šlajfovanju može kvačilo lako da spadne sa radilice. Ako se zezne središte kvačila - aj to je 20 - tak evra štete, al ako se ošteti radilica - onda te motor može zezati još puno puta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

ma znm kako je,rasturao sam kad sam menjao semeringe,malo glupo izvedeno.... ma ima da ga zavarim za radilicu! hahahah zezam se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

ma znm kako je,rasturao sam kad sam menjao semeringe,malo glupo izvedeno.... ma ima da ga zavarim za radilicu! hahahah zezam se :)

 

Nije zezanje.... pre nekoliko godina sam imao prilike da vidim tako nesto, mz 175 sa zavarenom korpom za radilicu, jedva sam je obrusio jer je bas propisno zavarili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

ma znm kako je,rasturao sam kad sam menjao semeringe,malo glupo izvedeno.... ma ima da ga zavarim za radilicu! hahahah zezam se :)

 

Nije zezanje.... pre nekoliko godina sam imao prilike da vidim tako nesto, mz 175 sa zavarenom korpom za radilicu, jedva sam je obrusio jer je bas propisno zavarili.

 

sad mi to i nije bas tako glupa ideja kad sam cuo ovo :) .... ako se sje*e to je resenje a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

to nije resenje!! to je seci dupe krpi usi!! 0takoje.gif meni je to palo na pamet pred rumuniju, kad mi je proklizalo kvacilo sa novim konusom, sreca pa nasao drugo kvacilo na tavanu(staro) i evo jos uvek ga vozim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Imao sam priliku na ETZ 250 da je toliko sriban konus da je disk kvacila poceo da drlja i o onaj veliki zupcanik,i to sam resio sa dva zileta i nikad vise nije proklizalo,tako sam ga i prodao,cujem da je i dan-danas ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ma samo po gasu!! 0takoje.gif oni koji me poznaju znaju kako vozim MZ-a, a u zadnje vreme jos zesce.. :) Pazi ovako! MZ-u max. snaga na 5.600rpm! znaci preko toga pada(unistavanje).. :) ne vozim preko 6.000 :) od 3.500 do 5.000 najlepse!! :D i ne palim gumu!

 

Vozi tako i navozaces se mnooogo lepo!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

od tog dana vise ne palim gumu,vozim lagano,msm lagano ko moze da ima 20 god i da vozi lagano al mirnije,nije bas ni toliko toplo za jurcanje,ne prelazim 80........... i ni sneg od pola metra nmz da me zaustavi :) ......jednom bajker-uvek bajker ......hehehehh uskoro ce i nove slike,sve je blizi 'Streetfighter' izgledu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

post-26259-0-52924000-1353751081_thumb.jpg

 

slika pre prepravke repa,zamene fara napred i namestanja ralice koju sam dobio od druga-clana NASH-a.... bice slika kad se zavrsi ovo pomenuto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja