Jump to content

Moto Zajednica

za prijatelja MOTORIZOVAN ZMAJ

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

post-16583-0-20481100-1348861107_thumb.jpgpost-16583-0-12324000-1348861106_thumb.jpgProdajem motorizovanog zmaja za letenje BAUTEK Zephir (17 kvadrata) sa CHRYSLER PowerBee motorizacijom. Sve u izuzetnom stanju, ocuvano.

 

Mala potrosnja, mogucnost termalnog letenja sa ugasenim motorom.

 

Motor: dvotaktni, vazdusno hladjeni, 135 kubika. Centrifugalno kvacilo, pogon preko lanca. Elisa dvokraka post-16583-0-72848400-1348861104_thumb.jpg

 

cena je 1150 e

tony : 0638591314 ili pitajte mene preko poruka

( e da napomenite da ste culi za oglas od Nikole I FALA 1moto3.gif )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Zanimljiva sprava...ae da te pitam kad vec prodajete,sta se tu koristi oko dozvola i da li uopste i trebaju?jel znas nesto po tom pitanju..izvini za Off..pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Cekaj, znaci izvadim 1000e, sednem na zmaja i letim ? Koliko je tesko nauciti da se leti i slece bezbedno ?

Nije stvar bas tako jednostavna! U mom mestu su par entuzijasta pre nekoliko godina pokrenuli aero klub,kupili zmaja,pokojni Zare iz Beograda bio instruktor. Ne lezi vraze- za dozvolu za upravljanje motornim zmajem tj.ultralakom letelicom ti treba izmedju 5 i 10 soma evra,obuka nije nimalo naivna plus se polaganje vrsi pred ozbiljnom komisijom a i ako si imalo normalan neces bez obuke sesti i poleteti! Jbg kada je Zare poginuo(Nesreca sa motocikla ne sa zmaja) i nade da ce klub ziveti pale u vodu. Uzgred motorizovani zmaj izgleda ovako. Ovo spada u klasu paraglajdera i za poletanje je neophodna padina ili breg sa kog ces se vinuti pod oblake.

post-1039-0-39621800-1348939696_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ON je prekjuce zamenio zmaja jednog za qingqi od 200 cc novog jbg :D. A nije toliko tesko, a za dozvolu ga niko nikada nije ni pitao stalno je dolazio ovde u nis a i svuda po srbiji je leteo sa njima. A da ovaj ima i mali motor tako da motor moze da se pali i gasi po zelji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imao sam krajem osamdesetih dvosedi "motornjak" (Apolo CX, sa motorom Rotax 503-2V). I u to vreme je bila obavezna zvanična obuka, ali je ipak tada uglavnom bila po sistemu "sam svoj majstor" i pravo je čudo što je i u takvim uslovima "obuke" stradalo prilično malo letača!

Sa ovim zmajem sam imao jedan udes (salto napred prilikom sletanja) i kasnije sam ga prodao. Samo da napomenem da kada sam počeo da letim ovom "napravom" već sam bio iskusan padobranac, a završio sam bio i jedriličarsku i obuku za pilota pa mi je bilo dosta lakše da se priviknem.

Letenje ovakvim zmajem je relativno jednostavno, a sletanje .... ? U svakom slučaju kad nestane gorivo "naprava" ide dole na zemlju!

Veoma lepa zanimacija, ali ne bih preporučio "samostalnu obuku" ljudima bez ikakvog letačkog iskustva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

OVaj zmaj moze da se koristi i bez motora, a druze njemu zamenu ne odgovara jer je bas pre manje od mesec dana zamenio drugog zamaja za neki super motor kineski od 200 cc nov ... sada mu kes odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jbg, video sam, ali sam mislio da se to izjalovilo, a ne da čovek ima dva zmaja. Bre, on je vitez zmajevog reda :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

haha imao i jednog dvoseda i to otislo i ovaj predhodni ostao ovaj, jbg covek ne leti vise sad ga interesuje drugo i to je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja